آزیتا حاجیان

آزیتا حاجیان

مجموعه: اختصاصی, بازیگران
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آزیتا حاجیان
 •  

  آزیتا حاجیان

  آزیتا حاجیان

   

  نام:آزیتا

  نام خانوادگی:حاجیان

  تاریخ تولد:1336/10/21

  محل تولد:ملایر

  تحصیلات:لیسانس بازیگری تئاتر

  همسر:محمدرضا شریفی نیا (سابق) محمد کریمی هراتی (کنونی)

  فرزندان:مهراوه و ملیکا شریفی نیا

   

  بیوگرافی آزیتا حاجیان

   

  بیوگرافی آزیتا حاجیان

   

  آزیتا حاجیان متولد 21 دی ماه سال 1336 در ملایر میباشد.

  آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا در سال 1358 با هم ازدواج کرد و آنها دارای دو دختر شدند که هر دوی آنها نیز بازیگر هستند:مهراوه شریفی نیا و ملیکا شریفی نیا.این زوج هنرمند مدتی است که از یکدیگر جدا شده اند.

  محمد کریمی هراتی همسر آزیتا حاجیان

  همسرم آقای هراتی در سال 1356 هم دانشگاهی من در دانشکده هنرهای دراماتیک بودند، ایشان طراح صحنه تئاتر هستند و در یکی از نمایش ها که من نقش ژاندارک را بر عهده داشتم به عنوان طراح صحنه در کنار گروه حضور داشتند. ایشان با یکی از دوستان خوب من که هم دانشگاهی ما بود ازدواج کردند و به خارج از کشور مهاجرت کردند، اما متاسفانه همسر ایشان بر اثر بیماری از دنیا رفتند و ایشان دوباره چند سال پیش به ایران بازگشتند. آقای هراتی علاوه بر اینکه رشته طراحی داخلی را در کانادا خوانده اند، فارغ التحصیل رشته معماری نیز هستند و به طور حرفه ای نقاشی می کنند.

  حاجیان لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیکِ دانشگاه هنر است. آغاز فعالیت هنری او از 1354 با نمایش «خورشید خانم آفتاب کن» بود. از دیگر نمایش های او می توان به «بهرام چوبینه»، «ژاندارک»، «نسل آواره»، «نمایش بی کلام»، «دایره گچی قفقازی» و … اشاره کرد.

  حاجیان فعالیت در سینما را از سال 1368 با فیلم دزد عروسک ها ساخته محمدرضا هنرمند آغاز کرد. او در این فیلم به همراه دخترش مهراوه به ایفای نقپ پرداخت.

  مادر لیلا و بهرام قرار است با گرفتن وام مسکن و خریداری یک خانه بچه هایش را از دردسرهای صاحب خانه شان، خورخور، نجات دهد….

  او در سال 1377 در هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم روبان قرمز برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش بین الملل شد.

  آزیتا حاجیان حضور در تلویزیون از سال 1373 با مجموعه آپارتمان آغاز کرد و پس از آن در سریال هایی همچون آوای فاخته ، امام علی و دبیرستان خضراء به ایفای نقش پرداخت.

  از آخرین کار تلویزیونی او میتوان به سریال کیمیا اشاره کرد که در این سریال به همراه دخترش مهراوه شریفی نیا به ایفای نقش میپردازد.
  داستان این سریال که فعلا نامش کیمیا است درباره تاثیر تحولات جامعه بر روابط خانوادگی است که این بار پدر و دختری را مقابل هم قرار داده است؛ دختر خانواده که کیمیا نام دارد پرسشگر است و معترض و در مقابل او پدری قرار دارد که نظامی، منضبط و پایبند به قانون است.

  سیر حوادثی که در زندگی این خانواده رخ می دهد، آنها را درگیر توطئه و دسیسه ای بزرگ و شیطانی می کند و کیمیا با تلاشی خستگی ناپذیر درصدد نجات خانواده برمی آید و به این ترتیب او تبدیل به زنی مقاوم و استوار می شود؛ زنی مشابه هزاران زن ایرانی مسلمان که برای حفظ خانواده از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

   

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : استخاره

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  فیلم شناسی آزیتا حاجیان

  آزیتا حاجیان در سینما

  1392 لاله
  1387 کیمیا و خاک
  1387 تاکسی نارنجی
  1386 خواب زمستانی
  1386 دیوار
  1386 محیا
  1384 باغ فردوس، پنج بعدازظهر
  1382 شمعی در باد
  1382 معادله
  1379 موج مرده
  1377 روبان قرمز
  1375 ابر و آفتاب
  1373 آدم برفی
  1373 راه افتخار
  1372 راز گل شب بو
  1371 دایان باخ
  1371 هنرپیشه
  1370 اوینار
  1369 سفر جادویی
  1368 دزد عروسک ها

  آزیتا حاجیان در تلویزیونی

  1373 – «آپارتمان»
  1373 – «آوای فاخته»
  1370-1375 – «امام علی»
  1374-1375 – «دبیرستان خضراء»
  1375 – «دومین انفجار»
  1380 – «سفر سبز»
  1386 – «ساعت شنی»
  1387 – «دومین انفجار»
  1387 – آینه های نشکن
  1390 – «تا ثریا»
  1394 کیمیا
  بازی گردانی آزیتا حاجیان

  روبان قرمز (1377 )
  سایه ها (1384 )

   

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : هواشناسی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  عکس آزیتا حاجیان

   

  عکس آزیتا حاجیان

   

  همسر آزیتا حاجیان

   

  همسر آزیتا حاجیان

   

   

  کلمات کلیدی : فیلم از ( (سابق) (کنونی) فرزندانمهراوه ) ) سایه «آوای «آپارتمان» «امام «بهرام «تا «خورشید «دایره «دبیرستان «دومین «ساعت «سفر «نسل «نمایش «ژاندارک»، ، آخرین آدم آزیتا آغاز آفتاب آفتاب آقای آن آنها آواره»، آوای آپارتمان آید آینه ابر اثر از ازدواج است است سیر است؛ استخاره استوار اشاره افتخار التحصیل الملل المللی اما امام اند محمد اند، انفجار» او اول اوینار ای ایران ایرانی ایشان ایفای این اینکه با باخ باد بار بازدید بازگشتند بازی بازیگر بازیگری باغ بخش بر برای برفی برمی برنده بزرگ بعدازظهر بلورین به بهترین بهرام بو بود بودند، بچه بی بیماری بین بیوگرافی تئاتر تئاتر همسرمحمدرضا تاثیر تاکسی تبدیل تحولات ترتیب تلاشی تلویزیون تلویزیونی تلویزیونی توان توطئه تولد محل تولدملایر تحصیلاتلیسانس ثریا» جادویی جامعه جدا جشنواره حاجیان حاجیان حاجیان آزیتا حاجیان نامآزیتا نام حاجیان آزیتا حاجیان روبان حاجیان همسرم حرفه حضور حفظ حوادثی خارج خانم خانه خانواده خانوادگی خانوادگیحاجیان تاریخ خاک خریداری خستگی خضراء خضراء» خواب خوانده خوب خورخور، داخلی داده دارای دارد داشتم داشتند دانشکده دانشگاه دانشگاهی دایان دبیرستان دختر دخترش دختری در دراماتیک دراماتیکِ درباره دردسرهای درصدد درگیر دزد دسیسه دنیا دهد او دهد، دو دوباره دوره دوستان دوی دی دیوار دیگر را راز راه رخ رشته رفتند روابط روبان زمستانی زن زندگی زنی زوج ساخته سال سبز» سریال سفر سیمرغ سینما سینما شان، شب شد آزیتا شدند شده شریفی شمعی شناسی شنی» شود؛ شیطانی صاحب صحنه صفحات طراح طراحی طور عروسک علاوه علی علی» عنوان عهده عکس فاخته فاخته» فارغ فجر فردوس، فرمائید فروگذار فعالیت فعلا فیلم قانون قرار قرمز قرمز قفقازی» لاله لیسانس لیلا ما ماه متاسفانه متولد مجموعه محمد محمدرضا محیا مدتی مرده مسلمان مسکن مشابه معادله معترض معماری مقابل مقاوم ملایر ملیکا من منضبط مهاجرت مهراوه موج می میباشد آزیتا میتوان میپردازد داستان نارنجی نام نامش ناپذیر نجات نشکن نظامی، نقاشی نقش نقپ نمایش نمی نیا نیا نیااین نیز ها ها آزیتا های هایش هایی هر هراتی هزاران هستند هستندمهراوه هفدهمین هم همراه همسر همچون هنر هنرمند هنرهای هنرپیشه هنری هواشناسی هیچ و وام پایبند پدر پدری پرداخت از پرداخت مادر پرسشگر پس پنج پیش چند چوبینه»، ژاندارک کار کارگردانی کانادا کرد کرد حاجیان کردند کردند، کریمی کشور کلام»، کن» کنار کند کنند کنند حاجیان که کیمیا کیمیا بازی گردانی گرفتن گروه گل گچی یک یکدیگر یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “آزیتا حاجیان”

  دیدگاه ها بسته شده اند.