ریحان

مجموعه: خواص مواد غذایی

ریحان

ریحان

” ریحان ” کلمه ای عربی و بــه معنی ” گل و سبزه ” اســت کــه معادل ایــن لغت در فارسی ” اسپرغم ” گفته می شود.

گیاه بوته ای یک ساله ای اســت کــه معمولاً طول آن بین 20 تــا 45 سانتیمتر اســت و دارای عطر و بوی مطلوبی است. رنگ ساقه ی بوته ی ریحان سبز تند اســت و دارای برگ های منظم و بیضی شکل اســت ... گل های ریحان بــه رنگ سفید یــا صورتی در ماه های مرداد یــا شهریور بــه شکل خوشه در انتهای ساقه ی ریحان ظاهر می شــونــد و پــس از چندی از همین گل ها تخم ریحان حاصل می گردد. دو نوع ریحان وجود کــه یک نوع آن برگ های سبز و نازکی دارد و نوع دیگر برگ های بنفش رنگ دارد. گیاه ریحان بومی هند است. ایــن گیاه هیچ گونه ترشح زیان آوری ندارد و تمام بخش های آن مثل برگ ؛ گل و حــتـی ساقه آن بسیار معطر و خوشبو است. از ایــن رو در تمام دنیا بــه عــنــوان یک طعم دهنده و عطر دهنده بــه غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

در مصر ؛ زنان گل های ریحان را در استراحتگاه افراد مورد علاقه شان می ریزند ولــی در مالزی ریحان را در محل دفن مرده ها می کارند ... در مولداوی رسمی وجود دارد کــه هنوز هم پا برجاست و آن ایــن اســت کــه یک مرد زن مورد علاقه اش را بــا قبول دسته ای ریحان از او انتخاب می کند.

پزشکان قدیم بــه سختی اثر درمانی آن را قبول می کــردنــد و بیشتر آنها عقیده داشتند کــه ریحان گیاهی سمی و خطرناک است.

در ایران نــیــز افسانه ای وجود دارد؛ بدین شرح کــه :

« گویند اسپرغم پیش از انوشیروان نبود. روزی انوشیروان بارعام داده؛ و بــه دیوان قضاوت نشسته بود. ناگاه ماری بزرگ از زیر تخت درآمد. حاضران را از دیدن او ترس بــه هم رسید. قصد او کردند؛ شاه فرمود بگذارید شاید شکایتی داشته باشد. بــه دنبال او برفتند تــا بــه کنار چاهی رسیدند. مار بر کنار چاه حلقه زد؛ آنگاه بــه درون رفت و برآمد؛ چــون در آن چاه نگاه کردند؛ ماری دیدند مرده افتاده و عقربی نیش بر او بند کرده؛ نیزه ای از بالای چاه بر پشت عقرب فرو برودند و همچنان بــه نزدیک شاه آوردند و شاهنشاه را از حال مار و نیش عقرب آگاه ساختند. چــون یک سال بگذشت؛ هم در آن روز شاه نشسته بود و بــه شکایات مردم رسیدگی می کرد. همان مار بــه نزدیک سریر آمد و از دهن خود قدری تخم سیاه بریخت و برفت. شاه فرمود آن تخم را کاشتند. از آن تخم اسپرغم بر آمد و انوشیروان کــه پیوسته زکام داشت از بوییدن و خوردن آن زکامش برطرف شد. شکی نـیـسـت کــه ایــن داستان بــه ایــن شکل صحت ندارد ولــی بعید نـیـسـت کــه بذر را یکی از شاکیان کــه بــه حق خود رسیده بود؛ بــه عــنــوان هدیه آورده باشد.»

نظر بزرگان

در حدیث اســت کــه امام صادق ( ع ) فرمود: ریحان سبزی پیامبران اســت و بدانید کــه هشت خاصیت در آن وجود دارد :

1- غذا را گوارا می کند.

2- منفذها را باز می کند.

3 و 4- دهان و باد گلو را
خوشبو  می سازد.

5- اشتها را بــه غذا افزایش می دهد.

6- مرض را از بین می برد.

7- شخص را از بیماری جذام  ایمن می گرداند.

8- وقتی در شکم آدمی قرار گیرد؛ هــمــه ی امراض را ریشه کن می سازد.

در حدیث دیگر؛ امام کاظم ( ع ) فرمود : مرض سل  را از بین می برد.

 

خواص ریحان

 

خواص ریحان

کاهش بیماری‌های قلبی عروقی؛ پیشگیری از بروز سرطان؛ حفظ سلامتی پوست؛ ‌مو و استخوان برخی از خواص آن است.

اصل ایــن گیاه دارویی مروط بــه نواحی هند و آسیا اســت کــه قدمت کشت آن حداقل بــه پنج هزار سال پیش برمی‌گردد.

مردم سراسر دنیا از کشورهای ویتنام تــا هند و ایتالیا از ایــن سبزی خوش عطر و طعم بــرای انواع پخت و پز استفاده می‌کنند.

این گیاه علاوه بر استفاده در امور پخت و پز؛‌دارای خواص درمانی بسیاری نــیــز می‌باشد کــه در ایــن جا بــه 6 مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم :

• سلامت دستگاه قلبی عروقی

سرشار از کارتنوئیدهایی مانند بتا کاروتن اســت کــه می‌توانند در بدن تبدیل بــه ویتامین A شوند. بتا کاروتن نسبت بــه ویتامین A دارای خواص آنتی‌اکسیدانی بیشتری اســت چرا کــه نه تنها ازسلول‌ها در برابر آسیب رادیکالهای آزاد محافظت می‌کند بـلـکـه از اکسیده شدن کلسترول خون توسط رادیکال‌های آزاد در رگ‌های خونی نــیــز پیشگیری می‌کند.

با اکسیده نشدن؛ کلسترول در دیواره رگ‌های خونی ایجاد نمی‌شود و بــه ایــن ترتیب؛ از ایجاد تصلب شرائین یــا گرفتگی رگ‌ها و حمله قلبی نــیــز پیشگیری می‌شود.

منبع خوبی از منیزیم نــیــز می‌باشد. ایــن گیاه بــا ایجاد آرامش در عضلات و رگ‌های خونی موجب تقویت دستگاه قلبی عروقی می‌شود و جریان خون را در رگ‌ها بهبود بخشیده و خطر نامنظم بودن ریتم‌های قلبی و اسپاسم‌های قلبی‌ عروقی را کاهش می‌دهد.

• پیشگیری از سرطان

دارای خواص آنتی‌اکسیدانی قوی می‌باشد. آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی موجود در ایــن گیاه می‌تواند از بدن در برابر آسیب‌های رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و بــه ایــن ترتیب بــا اکثر فرم‌های سرطان مبارزه کند.

• سلامت پوست و مو

روغن فرار ریحان بــه عــنــوان مرطوب کننده بــرای شفافیت پوست و موی کدر شده نــیــز بــه کار می‌رود. از ایــن گیاه دارویی بــرای درمان آکنه نــیــز استفاده می‌شود.

• سلامت استخوان و بافت همبند

ماده اوژنول روغن‌های فرار ریحان موضوع مطالعات گسترده بوده است. چــون ایــن ماده می‌تواند جلوی فعالیت آنزیمی بنام سایکلواکسیژناز در بدن را بگیرد. بسیاری از داروهای ضد‌التهابی از قبیل آسپرین و ایپوبروفن؛ جلوی فعالیت چنین آنزیمی را می‌گیرند.

این اثر مهارکنندگی اوژنول در ریحان؛ بــه آن خاصیت ضدالتهابی می‌دهد و می‌تواند نقش اساسی در درمان داشته و انسان را از درد ناشی از بیماریهای التهابی مثل روماتیسم مفصلی مصون نگهدارد.

• خواص ضد باکتریایی

محققان ثابت کرده‌اند کــه روغن‌های اساسی ریحان در برابر رشد ناخواسته انواع بسیاری از باکتری‌ها مانند گونه‌های مختلفی کــه در برابر آنتی‌بیوتیک‌های معمول مقاومت نشان داده‌اند اثر درمانی و محافظتی خوبی از خود نشان داده‌اند. مطالعات نشان داده؛ اگــر محصولی را در محلولی کــه فــقــط حاوی یک درصد روغن ریحان باشد؛ شستشو دهیم منجر بــه از بین رفتن چنین باکتری‌هایی می‌شود. پــس بــا تمایل بیشتری از ایــن سبزی پرخاصیت در سالاد خود استفاده کنید.

• تقویت سیستم ایمنی بدن

شواهد نشان می‌دهد آنتی‌اکسیدان‌ها و روغن‌های فرار موجود در ریحان باعث شده تــا ایــن گیاه عامل خوبی بــرای تقویت سیستم ایمنی بدن بــه شمار رود. برگ‌ها و روغن ریحان هــر دو دارای خاصیت ضد باکتریایی هستند کــه می‌توانند حــتـی بــرای از بین بردن بیماری‌های عفونی نــیــز مفید باشند.

استفاده موضعی از برگ‌های ریحان بر روی زخم‌ها؛ می‌تواند موجب از بین رفتن عفونت‌های باکتریایی شود. مادامی کــه از خوردن آن در غذا لذت می‌برید از خواص ضد ویروسی آن بــرای درمان بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی؛ آنفلوانزا و تب‌خال نــیــز بهره‌مند می‌شوید.

 

فواید ریحان

 

فواید ریحان

1) دم کرده برگ ریحان اثر ضد تشنج درد مقوی و مدر اســت .
2) دم کرده برگ ریحان معالج سردردهای میگرن و عصبی اســت .
3) خوردن ریحان دستگاه هاضمه راتقویت می کــنــد .
4) نوشیدن یک فنجان دم کرده آن نفخ و گاز معده را از بین میبرد .
5) برگ ریحان درمان کننده ناراحتی های حاصل از نیش حشرات اســت کافی اســت کــه محل گزش حشرات را بــا برگ ریحان ماساژ دهید خارش و درد را برطرف می کند.
6) جویدن برگ ریحان بــرای زخم های دهان مفید اســت .
7) جوشانده اش ؛ تب بر اســت .
8) دم کرده تخم آن ؛ مسکن اســت .
9) اگــر تخم ریحان را بکوبید و بــا صمغ عربی مخلوط کنید داروی خوبی بــرای درمان اسهال است.
10) تخم ریحان بــرای رفع دل درد مفید اســت .
11) برگ ریحان اثر زیاد کننده شیر دارد و مادران شیر ده حتما بــایــد از ایــن گیاه استفاده کـنـنـد .
12) دم کرده دانه ریحان بــرای درمان ورم کلیه و ترشحات زنانه بکار می رود .
13) دم کرده برگ ریحان درمان کننده سرگیجه اســت .
14) برگ آن را همراه غذا بخورید در هضم غذا موثر اســت .
15) اگــر گلدان آن را جلوی پنجره بگذارید حشرات و مگس را فراری می دهد و آنها و داخل خانه نخواهند شــد .

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “ریحان”

دیدگاه ها بسته شده اند.