چغندر

مجموعه: خواص مواد غذایی

چغندر

چغندر

چُغُندَر سبزه‌ای اســت خوردنی. کــه ریشه آن کلفت و گوشتی اســت و پخته آن از اغذیه لذیذ و شیرین اســت و برگ چغندر و خود آن را در آشها و بورانی‌ها داخل می‌کنند و نــیــز چغندر را در تغذیه حیوانات بکار می‌برند و از نوعی از آن قند و الکل می‌سازند. سبزیی اســت خوردنی بــا ریشه بزرگ. گیاهی دوساله کــه در سال اول برگهای گسترده دارد و ریشه آن اندوخته قندی می‌سازد و در سال دوم ساقه گلدار آن تشکیل یافته اندوخته را بمصرف می‌رساند.

[ساکارز] در برگهای بزرگ چغندر در هنگام روز در برابر نور ساخته می‌شود و شب بــه ریشه رفته در آنجا ذخیره می‌شود و طبقات متوالی ریشه ضخیم می‌گردد. رنگ ریشه‌های چغندر مــمــکن اســت زرد یــا سفید یــا سرخ تیره باشد. نام گیاهی کــه بیخ و ریشه آن کــه در زیرزمین رشد می‌کند انواع گوناگون ریز و درشت و کم شیرینی و پرشیرینی دارد و نوع معروف آن چغندر قند اســت کــه در کارخانه‌ها بمصرف تهیه قند می‌رسد و تفاله یــا ملاس ایــن نوع چغندر را در تغذیه حیوانات مصرف می‌کنند یــا بجای کود در پاره‌ای از کشاورزیها بکار می‌برند و گونه دیگرش چغندر معمولی اســت کــه از پخته آن روستائیان و بعضی اهالی شهرستانها تغذیه می‌کنند و خام آن را نــیــز بمصرف تغذیه حیوانات علفخوار می‌رسانند.

 

خواص چغندر قند

خواص چغندر قند

1_ حاوی ویتامین های : A؛ B؛ C و عناصر : آهن ؛ کلسیم ؛ فسفر ؛ منیزیم ؛ منگنز ؛ پتاسیم ؛ ارسنیک ؛ روبیدم و از موادی مثل آلبومین ؛ قندها ؛ چربی و هیدرات کربن تشکیل شده است
2_ چغندر بعلت داشتن ارسنیک و روبیدم از بیماری جذام جلوگیری کرده و همچنین بخاطر داشتن فسفر غذای خوبی بــرای تقویت مغز بوده و موجب تقویت حافظه و اعصاب می شود
3_ اشتها آور ؛ مدر ؛ دافع اسید اوریک ؛ مقوی ؛ ملین ؛ آرام بخش و تصفیه کننده خون می باشد
4_ مصرف چغندر بــرای افرادی کــه بــه بیماریهایی مانند : سوء هاضمه ؛ اسهال خونی ؛ بواسیر ؛ سیاتیک ؛ ورم کلیه ؛ درد کلیه ؛ سکته مغزی ؛ التهاب مثانه ؛ ضعف حافظه ؛ ناراحتی عصبی و پوستی مبتلا می باشند می تواند مفید واقع شود
5_ خوردن آب برگ چغندر در موارد ؛ سردرد ؛ چاقی ؛ درد دندان ؛ و زخم معده اثر بسیار سودمندی می تواند داشته باشد
6_ مصرف برگ آن در رفع بیماری التهاب کبدی نقش مفیدی داشته و خون را نــیــز قلیایی می کند
7_ تخم چغندر دافع بلغم می باشد کــه بــرای مصرف بــایــد از دمکرده آن استفاده کرد
8_ ضماد برگ چغندر در رفع ورم پشت پا و موخوره اثر درمانی دارد ؛ همچنین ضماد آن مخلوط بــا عسل در رفع عارضه پوستی کهیر اثر خوبی داشته و موجب بر طرف شدن آن می شود
9_ شستشوی موی سر بــا آب جوشانده برگ چغندر مانع شوره موهای سر می شود
10_ جهت افزایش قدرت چغندر در ایجاد اثر پاک کنندگی بیشتر در کبد ؛ آب چغندر را گرفته و همراه باآب هویج مصرف نمایید
11_ بــرای تسکین درد گوش توصیه شده اســت کــه آب آن را بــا روغن بادام گرم مخلوط کرده و در داخل گوش بچکانید

مضرات چغندر

1_ افراد مبتلا بــه سوء هاضمه بــایــد از افراط در خوردنش خودداری کنند
2_ اشخاصی کــه بــه قند خون مبتلا می باشند مجاز بــه مصرف نمی باشند
3_ خوردن برگ چغندر مــمــکن اســت کــه در بعضی افراد موجب استفراغ ؛ دلپیچه و در برخی کودکان باعث حساسیت شود
4_ اشخاص مبتلا بــه فشار خون و ناراحتی های معده بــایــد در مصرفش احتیاط کنند

فواید چغندر قرمز

فواید چغندر قرمز

لبو پاک کننده عالی اســت و می‌تواند معده را شستشو داده و حکم مسهل را بــرای برخی افراد دارای یبوست دائمی دارد.
مفیدترین و بهترین بخش چغندر؛ برگ آن اســت و بعد ساقه‌های آن و بعد از آن ریشه کــه پخته آن لبو نام دارد.
قند ریشه آن بــرای مبتلایان بــه دیابت مضر است.
خوردن پخته چغندر رعشه را معالجه می‌کند.
برگ سرخ رنگ آن اگــر خام بــا سرکه و خردل خورده شــود طحال را باز می‌کند و ورم آن را فرو می‌نشاند.
برای درد پشت و مثانه و امراض مقعد مفید است.
آب برگ چغندر بــرای درد مفاصل و نقرس؛ سردرد و دندان‌درد مفید است. ضماد برگ بــا اسید بوریک باعث بهبود کک و مک و طاسی می‌شود.
لبو بــه دلیل داشتن فیبر کــه خاصیت کاهش چربی خون را دارد و همچنین اسیدفولیک؛ بــایــد در سبد غذایی بیماران قلبی قرار گیرد.
افراد می‌توانند بــا مصرف 105 گرم چغندر قرمز؛ 53 درصد اسیدفولیک مورد نیاز بدن را تأمین کنند.
فیبر زیاد موجود در آن؛ موجب کاهش سطح کلسترول خون و کاهش خطر بروز سکته‌های قلبی در بیماران قلبی است. گفتنی است؛ چغندر قرمز بــه دلیل داشتن مواد مغذی آهن در کنار اسیدفولیک از بروز کم‌خونی جلوگیری می‌کند.

لبو از دید یک کارشناس

عضو مرکز ایمنی محصولات طبیعی و گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف لبو از بروز جذام جلوگیری می‌کند.
مهدی ‌ایمانی بــا اشاره بــه ایــن کــه چغندر لبویی گیاهی اســت بــا فواید بسیار کــه پخته آن را لبو می‌گویند؛ افزود: پخته ایــن گیاه؛ رعشه را معالجه می‌کند و بسیار آرامش بخش است.
وی بــا بیان ایــن کــه لبو بــرای مغز و اعصاب مفید است؛ ادامه داد: آب لبوی خام بــرای التهاب مثانه؛ رفع یبوست مفید اســت و علاوه بر آن ایــن گیاه دارای ویتامین‌هایی اســت کــه اشتها آور اســت و بــرای افراد بسیار لاغر حکم کیمیا را دارد.
به گفته‌ی ‌ایمانی؛ مصرف لبو؛ لکه‌های سفیدی کــه در پوست بدن پدید آمده و موجب مرض پیسی می‌شود را از بین می‌برد.
وی بــا ذکر ایــن کــه لبو یک ساله بوده و منشأ آن را سواحل مدیترانه در اروپا و شمال افریقا می‌دانند؛ توضیح داد: انواع چغندر از جمله چغندر لبویی بــرای درد مفاصل و نقرس مفید است؛ شیره چغندر؛ سیستم گردش خون را بهبود می‌بخشد و سیستم ایمنی بدن را ارتقاء می‌دهد.
این پژوهشگر گیاهان دارویی خراسان شمالی؛ از جمله خواص دیگر ایــن گیاه را تولید گلبول‌های قرمز خون؛ کمک بــه حفظ سلامت سلول‌ها؛ کمک بــه حفظ سلامت کل بدن و کمک بــه جذب بهتر بسیاری از مواد مغذی ذکر کرد.
به گفته وی؛ لبو پاک کننده عالی اســت و می‌تواند معده را شستشو داده و حکم مسهل بــرای برخی افراد دارای یبوست دائمی دارد.
ایمانی بــا اشاره بــه ایــن کــه بخش‌های خوراکی چغندر لبویی در برگ و ریشه آن است؛ تصریح کرد: در برگ‌های ایــن گیاه طی طول روز؛ قند تولید می‌شود و هنگام عصر اگــر برگ آن خام خورده شود؛ کاملاً شیرین است.
وی بــا ذکر ایــن کــه لبو حاوی مقدار زیادی عناصر معمولی و کمیاب همچون پتاسیم؛ گوگرد؛ ید؛ آهن و مس است؛ افزود: همچنین عناصر کمیابی مثل روبیدیوم (RUBIDIUM) و کاسیوم (CAESIUM) از عناصر موجود در آن است.
به گفته ایمانی؛ برگ گیاه بــه عــنــوان سبزی خام خورده می‌شود و پخته شده ایــن گیاه غذایی لذیذ و مقوی بــرای کودکان و خانم‌های ضعیف است.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “چغندر”

دیدگاه ها بسته شده اند.