چغندر

مجموعه: خواص مواد غذایی

چغندر

چغندر

چُغُندَر سبزه‌ای است خوردنی. ke ریشه آن کلفت و گوشتی است و پخته آن az اغذیه لذیذ و شیرین است و برگ چغندر و خود آن ra در آشها و بورانی‌ها داخل می‌کنند و niz چغندر ra در تغذیه حیوانات بکار می‌برند و az نوعی az آن قند و الکل می‌سازند. سبزیی است خوردنی ba ریشه بزرگ. گیاهی دوساله ke در سال اول برگهای گسترده دارد و ریشه آن اندوخته قندی می‌سازد و در سال دوم ساقه گلدار آن تشکیل یافته اندوخته ra بمصرف می‌رساند.

[ساکارز] در برگهای بزرگ چغندر در هنگام روز در برابر نور ساخته می‌شود و شب be ریشه رفته در آنجا ذخیره می‌شود و طبقات متوالی ریشه ضخیم می‌گردد. رنگ ریشه‌های چغندر ممکن است زرد ya سفید ya سرخ تیره باشد. نام گیاهی ke بیخ و ریشه آن ke در زیرزمین رشد می‌کند انواع گوناگون ریز و درشت و کم شیرینی و پرشیرینی دارد و نوع معروف آن چغندر قند است ke در کارخانه‌ها بمصرف تهیه قند می‌رسد و تفاله ya ملاس in نوع چغندر ra در تغذیه حیوانات مصرف می‌کنند ya بجای کود در پاره‌ای az کشاورزیها بکار می‌برند و گونه دیگرش چغندر معمولی است ke az پخته آن روستائیان و بعضی اهالی شهرستانها تغذیه می‌کنند و خام آن ra niz بمصرف تغذیه حیوانات علفخوار می‌رسانند.

 

خواص چغندر قند

خواص چغندر قند

1_ حاوی ویتامین های : A، B، C و عناصر : آهن ، کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، منگنز ، پتاسیم ، ارسنیک ، روبیدم و az موادی مثل آلبومین ، قندها ، چربی و هیدرات کربن تشکیل شده است
2_ چغندر بعلت داشتن ارسنیک و روبیدم az بیماری جذام جلوگیری کرده و همچنین بخاطر داشتن فسفر غذای خوبی برای تقویت مغز بوده و موجب تقویت حافظه و اعصاب می شود
3_ اشتها آور ، مدر ، دافع اسید اوریک ، مقوی ، ملین ، آرام بخش و تصفیه کننده خون می باشد
4_ مصرف چغندر برای افرادی ke be بیماریهایی مانند : سوء هاضمه ، اسهال خونی ، بواسیر ، سیاتیک ، ورم کلیه ، درد کلیه ، سکته مغزی ، التهاب مثانه ، ضعف حافظه ، ناراحتی عصبی و پوستی مبتلا می باشند می تواند مفید واقع شود
5_ خوردن آب برگ چغندر در موارد ، سردرد ، چاقی ، درد دندان ، و زخم معده اثر بسیار سودمندی می تواند داشته باشد
6_ مصرف برگ آن در رفع بیماری التهاب کبدی نقش مفیدی داشته و خون ra niz قلیایی می کند
7_ تخم چغندر دافع بلغم می باشد ke برای مصرف باید az دمکرده آن استفاده کرد
8_ ضماد برگ چغندر در رفع ورم پشت پا و موخوره اثر درمانی دارد ، همچنین ضماد آن مخلوط ba عسل در رفع عارضه پوستی کهیر اثر خوبی داشته و موجب بر طرف شدن آن می شود
9_ شستشوی موی سر ba آب جوشانده برگ چغندر مانع شوره موهای سر می شود
10_ جهت افزایش قدرت چغندر در ایجاد اثر پاک کنندگی بیشتر در کبد ، آب چغندر ra گرفته و همراه باآب هویج مصرف نمایید
11_ برای تسکین درد گوش توصیه شده است ke آب آن ra ba روغن بادام گرم مخلوط کرده و در داخل گوش بچکانید

مضرات چغندر

1_ افراد مبتلا be سوء هاضمه باید az افراط در خوردنش خودداری کنند
2_ اشخاصی ke be قند خون مبتلا می باشند مجاز be مصرف نمی باشند
3_ خوردن برگ چغندر ممکن است ke در بعضی افراد موجب استفراغ ، دلپیچه و در برخی کودکان باعث حساسیت شود
4_ اشخاص مبتلا be فشار خون و ناراحتی های معده باید در مصرفش احتیاط کنند

فواید چغندر قرمز

فواید چغندر قرمز

لبو پاک کننده عالی است و می‌تواند معده ra شستشو داده و حکم مسهل ra برای برخی افراد دارای یبوست دائمی دارد.
مفیدترین و بهترین بخش چغندر، برگ آن است و بعد ساقه‌های آن و بعد az آن ریشه ke پخته آن لبو نام دارد.
قند ریشه آن برای مبتلایان be دیابت مضر است.
خوردن پخته چغندر رعشه ra معالجه می‌کند.
برگ سرخ رنگ آن agar خام ba سرکه و خردل خورده شود طحال ra باز می‌کند و ورم آن ra فرو می‌نشاند.
برای درد پشت و مثانه و امراض مقعد مفید است.
آب برگ چغندر برای درد مفاصل و نقرس، سردرد و دندان‌درد مفید است. ضماد برگ ba اسید بوریک باعث بهبود کک و مک و طاسی می‌شود.
لبو be دلیل داشتن فیبر ke خاصیت کاهش چربی خون ra دارد و همچنین اسیدفولیک، باید در سبد غذایی بیماران قلبی قرار گیرد.
افراد می‌توانند ba مصرف 105 گرم چغندر قرمز، 53 درصد اسیدفولیک مورد نیاز بدن ra تأمین کنند.
فیبر زیاد موجود در آن، موجب کاهش سطح کلسترول خون و کاهش خطر بروز سکته‌های قلبی در بیماران قلبی است. گفتنی است، چغندر قرمز be دلیل داشتن مواد مغذی آهن در کنار اسیدفولیک az بروز کم‌خونی جلوگیری می‌کند.

لبو az دید یک کارشناس

عضو مرکز ایمنی محصولات طبیعی و گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف لبو az بروز جذام جلوگیری می‌کند.
مهدی ‌ایمانی ba اشاره be in ke چغندر لبویی گیاهی است ba فواید بسیار ke پخته آن ra لبو می‌گویند، افزود: پخته in گیاه، رعشه ra معالجه می‌کند و بسیار آرامش بخش است.
وی ba بیان in ke لبو برای مغز و اعصاب مفید است، ادامه داد: آب لبوی خام برای التهاب مثانه، رفع یبوست مفید است و علاوه بر آن in گیاه دارای ویتامین‌هایی است ke اشتها آور است و برای افراد بسیار لاغر حکم کیمیا ra دارد.
به گفته‌ی ‌ایمانی، مصرف لبو، لکه‌های سفیدی ke در پوست بدن پدید آمده و موجب مرض پیسی می‌شود ra az بین می‌برد.
وی ba ذکر in ke لبو یک ساله بوده و منشأ آن ra سواحل مدیترانه در اروپا و شمال افریقا می‌دانند، توضیح داد: انواع چغندر az جمله چغندر لبویی برای درد مفاصل و نقرس مفید است؛ شیره چغندر، سیستم گردش خون ra بهبود می‌بخشد و سیستم ایمنی بدن ra ارتقاء می‌دهد.
این پژوهشگر گیاهان دارویی خراسان شمالی، az جمله خواص دیگر in گیاه ra تولید گلبول‌های قرمز خون، کمک be حفظ سلامت سلول‌ها، کمک be حفظ سلامت کل بدن و کمک be جذب بهتر بسیاری az مواد مغذی ذکر کرد.
به گفته وی، لبو پاک کننده عالی است و می‌تواند معده ra شستشو داده و حکم مسهل برای برخی افراد دارای یبوست دائمی دارد.
ایمانی ba اشاره be in ke بخش‌های خوراکی چغندر لبویی در برگ و ریشه آن است، تصریح کرد: در برگ‌های in گیاه طی طول روز، قند تولید می‌شود و هنگام عصر agar برگ آن خام خورده شود، کاملاً شیرین است.
وی ba ذکر in ke لبو حاوی مقدار زیادی عناصر معمولی و کمیاب همچون پتاسیم، گوگرد، ید، آهن و مس است، افزود: همچنین عناصر کمیابی مثل روبیدیوم (RUBIDIUM) و کاسیوم (CAESIUM) az عناصر موجود در آن است.
به گفته ایمانی، برگ گیاه be عنوان سبزی خام خورده می‌شود و پخته شده in گیاه غذایی لذیذ و مقوی برای کودکان و خانم‌های ضعیف است.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “چغندر”

دیدگاه ها بسته شده اند.