بهترین همسر

بهترین همسر

مجموعه: اختصاصی, دانستنیها
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • بهترین همسر
 •  

  بهترین همسر

  بهترین همسر

   

  واقعیت این است که سبک سنگین کردن ویژگی های همسر آینده و انتخاب بهترین ها کار ساده ای نیست اما یک سری از ویژگی ها هستند که بنا بر عقل و منطق بهترین به شمار می رود.

  مشخص ترین معیار زن شایسته خوب شوهرداری است.  از حضرت امام باقر (ع) نقل شده است که فرمودند: «خداوند بر مردان و زنان هر دو جهاد نوشته است جهاد مرد بذل مال و جان است تا کشته شود و جهاد زن آن است که بر غیرت و ناراحتیهای شوهر صبر کند».

  بنابراین صبر زن در مقابل ناملایمات و ناسازگاری شوهر در حد جهاد شوهر ستوده شده است و هم چنین جهاد زن خوب شوهر داری توصیف شده است.

  بهترین زنان در توصیف پیامبر اسلام زیباترین آنان هستند که کم مهر ترین باشند، هم چنین فرمود می خواهید بهترین زنان را معرفی کنم؟ گفتند: آری یا رسول ا… فرمود: بهترین زنان آنست که بچه زیاد می آورد و با عاطفه و محبت و عفیف و پوشیده باشد، در خانواده اش عزیز و محترم و برای شوهر متواضع و فروتن باشد، با شوهر شوخ و مزاحگر و نسبت به دیگران و اغیار مستور و خوددار باشد به سخن شوهر گوش فرا دهد، فرمانبرداری نماید در خلوت خود را برای او بیاراید.

  مردی به محضر پیامبر اسلام (ص) آمد و گفت: ای رسول خدا، همسری دارم که چون به خانه می روم به پیشبازم می آید و وقتی بیرون می روم بدرقه ام می نماید و اگر مرا غصه دار ببیند می گوید غم مخور که اگر غم روزی می خوری خداوند آن را به عهده گرفته و اگر برای آخرت غم داری و فکر می کنی خداوند بر فکر و غم تو بیفزاید. پیامبر (ص) فرمود: او را بشارت بهشت ده و به وی بگو که تو یکی از عاملان خداوندی و در هر روز پاداش 70 شهید برای تو خواهد بود (مکارم الاخلاق ج 1 ص 382)

  در کتاب تهذیب شیخ طوسی جلد 7 آمده است ابی حمزه از جابر انصاری، صحابه پیامبر (ص) نقل کرد که شنیدم جابرانصاری سخن می گفت از جلسه ای که در محضر رسول خدا (ص) داشتند و درباره زنان و فضیلت بعضی از آنان نسبت به بعضی دیگر سخن به میان آمده بود پیامبر اسلام (ص) فرمود: آیا مایلید از بهترین زنان شما خبر دهم؟ حضار گفتند: بلی یا رسول ا… سپس پیامبر (ص) فرمود بهترین زنان شما زنانی هستند که فرزند به دنیا آورند و محبوب و پوشیده باشند در بین خانواده خود با عزت، و نزد شوهرشان متواضع و فروتن باشند برای شوهرشان خود را بیارایند و از اغیار خود را بپوشانند و امر شوهر را اطاعت کنند و خود را در اختیار وی قرار دهند.

  آنگاه از رسول خدا (ص) نقل شده است بهترین زنان آنست که خوشبو و خوش غذا باشد. اگر خرج کند در راه صحیح و خوب خرج کند و اگر امساک نماید به روش صحیح باشد.

  از امام صادق (ع) نقل شده است: بهترین زنان آنست که اگر خشمگین شود به شوهر گوید دست من در دست توست یعنی در اختیار تو هستم به بستر خواب نخواهم رفت تا این که از من خشنود شوی.

  زن خوب به عنوان همسر و زوجه مرد آن قدر در اسلام تاکید شده است که حضرت رسول (ص) فرمود: هیچ مردی بعد از اسلام نفعی بالاتر از همسر مسلمان عایدش نمی شود که چون به او بنگرد مسرور گردد و چون به او فرمانی دهد اطاعت نماید و در نبود شوهر مال او و ناموس خود را حفظ کند.

  همسر خوبی باشید!

  اما برای اینکه همسر خوبی باشید بهتر است این توصیه ها را بخاطر داشته باشید :

  – نق نزنید و همسر خود را سرزنش نکنید.

  – همسر خود را همانگونه که هست به حال خود بگذارید.

  – خرده گیری نکنید و عیبجویی را کنار بگذارید.

  – به امور کوچک زندگی زناشوئی توجه بیشتری داشته باشید.

  – صادقانه به تعریف و تمجید پردازید.

  – مؤدب باشید.

  – یک کتاب خوب راجع به جنبه جنسی ازدواج بخوانید.

  سعی کنید در زندگی این موارد را سرلوحه قرار دهید

  1.قلبتان را از نفرت آزاد کنید.

  2.ذهنتان را از نگرانی آزاد کنید.

  3.ساده زندگی کنید.

  4.بیشتر بخشش کنید.

  5.کمتر انتظار داشته باشید.

  6- به عقاید احترام بگذارید و نگوئید اشتباه میکنند.

  7- اگر در اشتباه هستید، به آن اعتراف کنید.

   

  شرایط بهترین همسر

   

  شرایط بهترین همسر

   

  همسر خوب یکی از بزرگترین نعمتهای الهی می باشد و این نعمت بزرگ عامل سعادت خانواده ها، مایه پیشرفت در امور مختلف، آرامش دلها، و تربیت صحیح فرزندان می گردد. لذا در هنگام ازدواج باید به ملاک ها دقت گردد، به خداوند متعال متوسل شد و از وی استمداد نمود تا همسری مناسب نصیب انسان نماید. امام صادق ـ علیه السّلام ـ می فرمایند: «هرگاه کسی از شما قصد ازدواج کرد، سزاوار است دو رکعت نماز بخواند و خدا را بخواند که همسری عفیف و امین، با دیانت و متواضع و حافظ ناموس و اسرار … نصیب وی بنماید».[۱]

  صفات مشترک همسران خوب:

  ۱. ایمان و دینداری: امام باقر ـ علیه السّلام ـ می فرمایند: «شخصی به محضر رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ شرفیاب گردیده و در مورد ازدواج خود با آن سرور مشورت کرده حضرت فرمود: با شخصی که اهل دیانت و تقوا باشد ازدواج کنید.»[۲] و در حدیثی دیگر امام حسن علیه السلام ـ به مردی که با ایشان درباره ازدواج دختر خود مشورت کرد ـ فرمود : او را به مردی با تقوا شوهر ده . زیرا اگر دختر تو را دوست داشته باشد گرامی اش می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به وی ستم نمی کند[۳].

  ۲. اخلاق نیک: حسین بن بشار باسطی می گوید: به امام رضا ـ علیه السّلام ـ نامه ای نوشتم که: یکی از خویشان از دخترم خواستگاری کرده ولی بد اخلاق است اکنون چه کنم؟ حضرت فرمود:اگر بد اخلاق است دختر به او نده.[۴]

  ۳. اصالت و شرافت خانوادگی: منظور از شرافت خانوادگی، شهرت، ثروت و موقعیت اجتماعی نیست زیرا بعضی از خانواده ها ذاتاً شریف، بزرگوار، آبرومند و متدین هستند گرچه فقیر باشند و بعضی خانواده ها پست، فرومایه، و بی دین هستند گرچه ثروتمند و دارای مقام باشند. پیامبر اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ می فرمایند: «در دامن و خانواده شایسته، ازدواج کنید زیرا عِرق (نطفه و ژن ها) تأثیر می گذارد.»[۵]

  ۴. عقل و هوش: اداره و تداوم زندگی و پیمودن راه راست و حل مشکلات زندگی کار ساده ای نیست: زن و شوهر برای تحقق آنها و همچنین تربیت فرزندانی شایسته، باید به نیروی عقل و فهم مجهز باشند. حضرت علی ـ علیه السّلام ـ فرمودند: «با انسان احمق و نفهم ازدواج نکنید زیرا معاشرت با او بلائی عظیم است و فرزندانش نیز ضایع خواهند شد.»[۶]

  ۵. کفو همدیگر بودن: کفو هم دیگر بودن یعنی تناسب، همتایی، هماهنگی و هم شأنی در زمینه های مختلف مالی، مذهبی، اخلاقی، خانوادگی، دانش و سواد، قیافه و سنخیت جسمی و روحی.
  نکته مهم: همتایی صددرصد امکان ندارد. باید کوشش شود هرچه ممکن است این فاصله طبیعی بین افراد کمتر باشد.

  ۶. علم و دانش: علم و دانش برای انسان یک کمال واقعی است و در سعادت انسان، پویای خانواده و تربیت بهتر فرزندان تأثیر بسیاری دارد. با فرد باسواد زندگی لذت بخش تر است البته کفویت در این مسأله هم باید رعایت شود.

  ۷. سلامت جسم و روح از آلودگی اعتیاد و بیماری: بعضی از بیماریها، نقصها و معلولیتهای جسمی و روحی،عمیق و غیرقابل درمان هستند که در طول عمر همراه انسان است و مانع از انجام وظایف همسری شده و به زندگی لطمه می زنند لذا باید از ازدواج با افراد با این گونه بیماریها خودداری کرد اسلام نیز از ازدواج با بیمارانی که دارای امراض جزام، جنون، وبرص باشند نهی فرموده است. و همچنین اسلام از ازدواج با افرادی که گرفتار آلودگیهای روحی و اخلاقی، فاسق و شرابخوار هستند نهی فرموده است.

  ۸. زیبایی: رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمودند: «در انتخاب همسر، همانگونه که درباره زیبایی صورت همسر تحقیق می کنید، درباره موی او نیز سؤال و تحقیق کنید. زیرا مو، یکی از زیبایی هاست (و در زیبایی انسان نقش دارد).[۷]

  ۹. عفت و نجابت: زندگی زناشویی بر پایه انحصار و اعتماد برپا می شود زن و شوهر قصد دارند تمام وجود یکدیگر را تصاحب نمایند و دیگری در این کانون انحصاری راه نداشته باشد.

  ۱۰. تأمین نیاز جنسی: آمادگی روحی و جسمی در موضوع مباشرت و آمیزش جنسی بسیار حساس و مورد سفارش پیشوایان دینی می باشد از این جهت بر هر زن و مردی لازم است حقوق همدیگر و نیازهای جنسی خود را کاملاً مراعات نموده و یکدگیر را کاملاً اشباع نمایند.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت طلا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  اوصاف زنان شایسته:

  ۱. اگر شوهر در زندگی یادآور خدا شد او را همراهی و اگر خدا را فراموش کرد، یادآور او شود و به او تذکر دهد.
  ۲. در حفظ دین و تقوا و انجام وظایف الهی و اجتماعی، شوهرش را یاری کند.
  ۳. کم خرج باشد و مهرش سنگین نباشد.
  ۴. خوش زبان و مهربان باشد و مانند مادری مهربان از او پرستاری و محافظت کند.
  ۵. ولود باشد. نازا و عقیم نباشد.
  ۶. خانه را محل استراحت شوهر قرار دهد و هنگام بروز مشکلات و ناراحتیها دلداریش دهد.
  ۷. از زحمات شوهر و چیزهایی که به منزل می آورد تشکر و قدردانی نماید.
  ۸. هیچگاه از شوهر چیزی را مطالبه نکند که قدرت تهیه آن را ندارد.
  ۹. هنگام خروج شوهر از منزل، خودش و اموال شوهرش را حفظ کند و هنگام ورود او، با خوشحالی به استقبال او برود.
  ۱۰. در منزل و برای شوهرش آرایش کند و بهترین لباسها را بپوشد و برایش دلبری کند.
  ۱۱. هنگام خروج از منزل سنگین و با وقار و بدون آرایش خارج شود و با مردان بیگانه گرم نگیرد و شوخی نکند.
  ۱۲. در حضور شوهر از مردهای دیگر تعریف و تمجید نکند.
  ۱۳. اگر مرتکب اشتباهی شد فوراً از شوهر عذر خواهی کند.
  ۱۴. اسباب خوشنودی شوهر را فراهم کند و موجب خشم و عصبانیت شوهر نشود و اگر عصبانی شد رضایت او را جلب کند.
  ۱۵. اگر شوهر فرمان داد، اطاعت کند و اگر قسم خورد، باور کند و تکلیف خود را انجام دهد.
  ۱۶، اهل قناعت باشد تا در زندگی شوهر خود را به زحمت نیندازد.
  ۱۷. چنانچه از شوهر کار ناروایی سرزد، عفو و اغماض نماید.
  ۱۸. خانه را لطیف، پاکیزه و زیبا و مرتب نگه دارد و در زندگی اقتصاد و میانه روی را رعایت کند و از اسراف و تبذیر و ولخرجی اجتناب کند. و در غذا پختن خوش سلیقه و کاردان باشد. به سلیقه شوهرش توجه کند.
  ۱۹. در تغذیه، بهداشت و سلامت جسم و روح بچه ها کوشا باشد و در معالجه، درمان و پرستاری از آنها جدیت نماید.
  ۲۰. امانتدار، راز نگه دار و راستگو باشد[۸].

  اوصاف مردان شایسته:

  ۱. دیندار باشد.
  ۲. خوش اخلاق باشد.
  ۳. عاقل، با تدبیر، زرنگ و فعال است و خوب زن داری و بچه داری می کند.
  ۴. برای تأمین رفاه و آرایش خانواده اش کوشش می کند و دارای صفات عالی بخشش و سخاوت است.
  ۵. نظیف، پاکیزه و خوش لباس است.
  ۶. در زندگی میانه رو مقتصد است و پولهایش را بیهوده خرج نمی کند.
  ۷. به همسرش احترام می گذارد و از زحمات او قدردانی می کند.
  ۸. همسرش را بسیار دوست دارد و به او اظهار دوستی و محبت می کند.
  ۹. لغزشهای همسرش را می بخشد.
  ۱۰. به زنان بیگانه نگاه نمی کند و از آنها تعریف و تمجید نمی کند.
  ۱۱. در کارهای منزل به همسرش کمک می کند.
  ۱۲. عصبانی نمی شود و اگر شد خشم خود را فرو می برد و به همسرش آزار نمی رساند و ناسزا نمی گوید[۹].

  [۱]. نجفی، محمد حسین، جواهر الکلام، بیروت، دارالاحیاء التراث العربی، چاپ هفتم، ج۲۹، ص۳۹.
  [۲]. کلینی، فروع کافی، تصحیح علی اکبر غفاری، تهران، انتشارات اسلامیه ۱۳۹۱ق، ج۵، ص۳۳۲.
  [۳]. میزان الحکمه، حیدث ۸۰۳۶.
  [۴]. حر عاملی، وسائل الشیعه، تصحیح ربانی شیرازی، تهران، انتشارات اسلامیه، ۱۳۸۴، ج۱۴، ص۵۴.
  [۵]. مظاهری، علی اکبر، جوانان و انتخاب همسر، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، چاپ سوم، ص۱۱۵.
  [۶]. حر عاملی، وسائل الشیعه، تصحیح ربانی شیرازی، تهران، انتشارات اسلامیه، ۱۳۸۴، ج۱۴، ص۵۶.
  [۷]. مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار، تهران، انتشارات اسلامیه، ج۱۰۳، ص۲۳۷.
  [۸]. ر.ک: امینی، آئین همسر داری، انتشارات اسلامی.
  [۹]. ر.ک: امینی، آئین همسر داری، انتشارات اسلامی.

   

  ویژگی های همسر خوب

   

  ویژگی های همسر خوب

   

  چگونه بهترین همسر را انتخاب کنیم و ازدواجی مطمئن و موفق داشته باشیم؟ بسیاری ازشما به دنبال عشق حقیقی هستید. از طرفی خیـلیهای دیـگرتان هم فکر میکنید که عشق واقعی خود را پـیدا کـرده اید.

  بعضی از شما هم هستنـد کـه در رابـطه هایی به سر میبرند که چندان برایشان خوب نیسـت اما فکر میکنند هر عشقی بهتر از بی عشق بودن است.

  اگر عشق حقیقی خود را پیدا نکـرده ایـد، یا اگر در ایـن بـاره مطـمئن نیستیـد، دراین مقاله میخواهیم به شما کمک کنیم که چطور آن شریک زندگی خاص و ویژه را از آنِ خود کنید و اگر به خاطر ترس از تنهایی در یک رابطه بد مانده اید، باید بدانید که چیزهای بدتر از تنهایی هم وجود دارد، مثل از دست دادن احترام خود، از دست دادن اعتماد به نفس، و ارزشمندی خود. وقتی این سه چیز را از دست بدهید، در خطر از دست دادن میل و خلاقیت لازم برای درک اهداف زندگی، کنار از رسیدن به آنها، خواهید بود.

  کشش جنسی احمقانه عشق واقعی نیست

  فیلمها، کتابها تصویری تحریف شده از عشق حقیقی نشان میدهند. آنها شما را مجاب میکنند که باور کنید میتوانید در نگاه اول عاشق شوید، قلبتان عاشقانه بتپد، کف دستانتان عرق کند، و همه فکر و ذکرتان مملو از فردی شود که ناگهان دلتان را دزدیده است. درست است، این اتفاق میافتد. اما عشق واقعی نیست. این فقط یک کشش جنسی احمقانه که ممکن است نسبت به هر کسی که فرومونها را در مغزتان فعال کند پیدا کنید.

  فرومونها وقتی بدن ما در بدن فرد دیگری وجود یک dna خاص را کشف میکند، تولید میشوند. بدن ما این dna را در بدن شخصی دیگر از بوی او کشف میکند. اما کشش احمقانه جنسی که به واسطه این فرومونها پدید میآید، فقط نشاندهنده یک چیز میتواند باشد:این دو نفر که چنین اتفاقی را تجربه میکنند میتوانند از نظر زنتیکی جفت خوبی برای هم باشند، یعنی ترکیب dna آنها یک نوزاد سالم تولید خواهد کرد. آنچه که فرومونها به آن توجهی ندارند این است که آیا این دو نفر از نظر شخصیتی هم جفت خوبی برای هم هستند یااینکه میتوانند همدیگر را عاشق کنند یا نه.

  یک مشکل بزرگ کشش احمقانه جنسی این است که این کشش معمولاً شما را مجبور به انجام کارهایی میکند که قبلاً اصلاً فکر انجام دادن آن را هم نمی کردید. این کشش باعث میشود کارهای خجالت آوری انجام دهید. دروغ، فریب، دزدی یا حتی کشتن دیگران یا خودتان. این کشش احمقانه جنسی بود که باعث شد.

  رومئو و ژولیت وقتی فهمیدند که دیگر نمی توانند به این عشق مسموم خود ادامه دهند، خود را کشته و به زندگی خود پایان دهند.

  یکی دیگر از مشکلات کشش احمقانه جنسی این است که بادوام و ماندگار نیست

  اما گاهی اوقات این روابط پرآشوب چندین سال به طول میانجامد، خیلی پس ازاینکه این کشش جنسی دیگر مرده و از بین رفته است. شاید این زوجها به عبث امیدوارند که یک روز شعله عشقشان دوباره زبانه کشد. یا شاید هم تصور میکنند سرنوشت این بوده که چون بهترین هوس و بزرگترین درد را باهم تجربه کردهاند باید با هم بمانند.

  اما عشق حقیقی بدون هیچگونه کشش جنسی احمقانه ایجاد میشود. اما، حتی بالاترین کشش جنسی هم اگر بدون عشق واقعی باشد، بی فرجام خواهد بود.

  تصور من این است که برای برنده شدن در این مسابقه، باید به دنبال ترکیب این کشش جنسی و عشق حقیقی باشید که شانس زیادی میخواهد. اما من که تابه حال به چنین موردی در زندگی حقیقی برخورد نکرده ام و فقط در فیلمها و آهنگها در مورد آن دیده و شنیده ام.

  حس مسئولیت و حمایت نشانه عشق واقعی است

  اگر کشش جنسی عشق واقعی نباشد، پس عشق واقعی چیست؟

  یکی از نشانه های عشق واقعی میل به حمایت و نگهداری از فرد مقابل، شاد کردن و کمک به موفقیت اوست. این با کشش جنسی که فقط به دنبال مجبور کردن فرد مقابل به ایجاد حس لذت و رضایت در شماست، خیلی فرق دارد.

  وقتی شما واقعا و حقیقتاً کسی را دوست داشته باشید، به هیچ وجه او را مجبور نخواهید کرد که دوستتان داشته باشد.

  البته، دوست دارید که آنها هم شما را دوست داشته باشند اما اگر آنها کس دیگری را بخواهند، شما او را رها میکنید چون دوست دارید که همیشه شاد و خوشبخت باشند. شما از تصمیمات مهم آنها در زندگی حمایت میکنید حتی اگر با آنها هم عقیده نباشید.

  هرچه شما دو نفر همدیگر را بیشتر بشناسید، حس مسئولیت و حمایت طرف مقابلتان برای شما بیشتر میشود.

  در این صورت، اگر این احساس دوطرفه باشد، شما دو نفر میتوانید تدریجاً یک عشق بسیار عمیق و غنی پرورش دهید که بسیار لذت بخش تر و رمانتیک تر از هر کشش جنسی است.

  افراد متفاوت و مخالف با شما ممکن است شما را به خود جلب کنند اما یار و معشوق حقیقی شما نیستند.

  یار و معشوق حقیقی کسی است که عشق واقعی شما و بهترین دوستتان است. اگر به دنبال معشوق حقیقی خود هستید، نباید کسی را انتخاب کنید که خیلی از شما متفاوت باشد. یک ضرب المثل است که میگوید، افراد متضاد همدیگر را جذب میکنند اما با هم ازدواج نمی کنند. متاسفانه خیلی از این متضادها با هم ازدواج میکنند و آخرسر میفهمند که زندگی زناشویی بسیار بدی دارند.

  هیجان اولیه تفاوتهای زیاد، سرانجام وقتی ماهها تبدیل به سالها میشوند رنگ و بوی خود را از دست میدهد.

  و شما مدام به این فکر خواهید کرد که چه میشد اگر طرف مقابلتان حرف شما را درک میکرد یا حداقل همیشه با حرفهای شما مخالف نبود. درنتیجه هر چه زمان جلوتر میرود شما وقت کمتری را با هم سپری میکنید و آخر کار محبور میشوید یا از هم جدا شوید یا شما یا طرق مقابلتان از بیخ و بن عقاید و علایق خود را عوض کند.

  وقتی آن احساسات خوب اولیه از بین میرود، شما دو نفر به خاطر وجود بچه یا کار یا عادت یا حرف مردم یا حتی ترس از اینکه شاید چیز بهتری به دست نیاورید هنوز هم کنار هم میمانید.

  اما هیچوقت برای شما دیر نیست. ماندن با کسی که دوستش ندارید، یا فکر میکنید معشوق واقعی شما نیست، شانس حداقل چهار نفر را برای خوشبختی از بین میبرد:شما، همسرتان، و دو نفر دیگر در جهان که میتوانند معشوق واقعی شما یا همسرتان باشند. تاثیرات منفی یک رابطه بد به اعضای خانواده شما، دوستانتان، همکارانتان، و اطرافیانتان منتقل میشود و همه باید از گلایهها، دعواها، و جنجالهای همیشگی شما در عذاب باشند.

  صبر و گذشت نشانه های عشق واقعی هستند

  وقتی یک نفر واقعاً شما را دوست داشته باشد، صبر و گذشت زیادی را دربرابر بی دقتیها یا رفتارهای زشت و بی ادبانه شما نشان خواهد داد.

  اما نباید از این قضیه سوء استفاده کنید. اگر چنین کاری کنید، یک نشانه مسلم از این است که شما واقعاً طرف مقابلتان را دوست ندارید. زوجهایی که واقعاً همدیگر را دوست داشته باشند.

  وقتی میفهمند که احساسات طرف مقابلشان را جریحه دار کردهاند، واقعاً ناراحت و پشیمان میشوند.

  هیچوقت عشقتان را فقط محض آزمایش کردن، آزمایش نکنید

  ببینید وقتی جای آن طرف باشید واقعاً چه احساسی خواهید داشت؟ آیا او به نیازهای شما توجه دارد؟ شما چه؟ به نیازهای او توجه میکنید؟ آیا دادنها و گرفتنها در رابطه به یک میزان است یا همه چیز یک طرفه است؟ آیا اکثر اوقات به هم نگاه میکنید، همدیگر را ناز و نوازش میکنید یا به چشمان هم خیره میشوید؟

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت خودرو

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  خودتان را در کنار همسرتان در 20 سال آینده تجسم کنید. آیا آن تصویر قلبتان را مملو از ترس میکند یا از تصور آن لبخند میزنید؟

  اگر همسرتان بیشتر از اینکه از شما انتقاد کند، شما را تحسین میکند مطمئناً از تجسم آن تصویر لبخند روی لبانتان میآید. هیچکس دوست ندارد با یک منتقد زندگی کند، حتی اگر روزی عاشق این فرد بوده باشید.

  دوستی به علاوه کشش جنسی بهترین نشانه عشق حقیقی است.

  عشق واقعی دوستی به اضافه کشش جنسی است. اگر شما از گذراندن هر لحظه از زندگیتان در کنار همسرتان لذت میبرید، پس او بهترین دوست شماست.

  این نوع رابطه اعتماد به نفس و عزت نفس شما را بالا میبرد و به شما برای رسیدن به بالاترین درجه کمال کمک میکند. درعوض، شما هم به طرف مقابلتان کمک میکنید که به این چیزها دست پیدا کند. وقتی هر دو شما عشق واقعی را احساس کنید، دیگر میتوانید هر کاری را در کنار هم انجام دهید.

   

  کلمات کلیدی : از اوصاف خودتان [] (ص) (ع) (مکارم (نطفه (و ) در «با «خداوند «در «شخصی «هرگاه ، آئین آبرومند آخر آخرت آخرسر آرامش آرایش آری آزاد آزار آزمایش آله آلودگی آلودگیهای آمادگی آمد آمده آمیزش آن آنان آنست آنها آنها، آنِ آنچه آهنگها آورد آورند آوری آیا آید آینده ا ابی اتفاق اتفاقی اجتماعی اجتماعی، اجتناب احترام احساس احساسات احساسی احمق احمقانه اختیار اخلاق اخلاقی، اداره ادامه ادبانه ارزشمندی از ازاینکه ازدواج ازدواجی ازشما اسباب است است است است افراد است اگر است بهترین است عشق است  است، است؟ استراحت استفاده استقبال استمداد اسرار اسراف اسلام اسلامی اسلامی اسلامی [] اسلامیه اسلامیه، اش اشباع اشتباه اشتباهی اصالت اصلاً اضافه اطاعت اطرافیانتان اظهار اعتراف اعتماد اعتیاد اعضای اغماض اغیار افراد افرادی اقتصاد الاخلاق البته التراث الحکمه، السلام السّلام الشیعه، العربی، الله المثل الهی الکلام، ام ام حس اما اما، امام امانتدار، امر امراض امساک اموال امور امکان امیدوارند امین، امینی، انتخاب انتشارات انتظار انتقاد انجام انحصار انحصاری انسان انسان، انصاری، اهداف اهل او او، اوست اوقات اول اولیه اکبر اکبر، اکثر اکنون اگر ای ایجاد اید بعضی اید، ایشان ایـد، ایـن ایمان این اینکه با بادوام بازدید باسطی باسواد باشد باشد باشد باشد از باشد البته، باشد[] اوصاف باشد، باشداین باشند باشند صبر باشند وقتی باشند، باشید باشید باشید اما باشید دوستی باشید، باشیم؟ باعث باقر باقر، بالا بالاتر بالاترین باهم باور باید ببیند بتپد، بحارالانوار، بخاطر بخش بخشد بخشش بخواند بخوانید سعی بخواهند، بد بدانید بدتر بدرقه بدن بدهید، بدون بدی بذل بر برای برایش برایشان برخورد برد برنده برود بروز برپا بزرگ بزرگترین بزرگوار، بستر بسیار بسیاری بشار بشارت بشناسید، بعد بعضی بـاره بلائی بلی بمانند اما بن بنا بنماید»[] صفات بنگرد به بهتر بهتری بهترین بهداشت بهشت بود بود تصور بود کشش بودن بوده بوی بپوشانند بپوشد بچه بگذارید بگذارید بگو بی بیاراید مردی بیارایند بیخ بیروت، بیرون بیشتر بیشتری بیفزاید بیمارانی بیماری بیماریها بیماریها، بین بیهوده بیگانه تأثیر تأمین تا تابه تاثیرات تاکید تبدیل تبذیر تبلیغات تجربه تجسم تحریف تحسین تحقق تحقیق تداوم تدبیر، تدریجاً تذکر تر تربیت ترس ترکیب ترین تشکر تصاحب تصحیح تصمیمات تصور تصویر تصویری تعریف تغذیه، تفاوتهای تقوا تمام تمجید تناسب، تنهایی تهذیب تهران، تهیه تو توانند توجه توجهی توست توصیف توصیه تولید تکلیف ثروت ثروتمند ج ج، جابر جابرانصاری جان جای جدا جدیت جذب جریحه جزام، جسم جسمی جفت جلب جلد جلسه جلوتر جنبه جنجالهای جنسی جنون، جهاد جهان جهت جوانان جواهر حافظ حال حتی حد حداقل حدیثی حر حرف حرفهای حس حساس حسن حسین حسین، حضار حضرت حضور حفظ حقوق حقیقتاً حقیقی حل حمایت حمزه حوزه حیدث خارج خاص خاطر خانه خانواده خانوادگی خانوادگی، خبر خجالت خدا خدا، خداوند خداوندی خرج خرده خروج خشم خشمگین خشنود خطر خلاقیت خلوت خواب خواستگاری خواهد خواهند خواهی خواهید خوب خوب خوب چگونه خوبی خود خود، خودتان خوددار خودداری خودرو خودش خورد، خوری خوش خوشبخت خوشبختی خوشبو خوشحالی خوشنودی خویشان خیره خیـلیهای خیلی داد اما داد، دادن دادنها دار دارالاحیاء دارای دارد دارد وقتی دارد)[] دارد، دارد؟ دارم دارند دارند هیجان داری داری، دارید داشت؟ داشتند داشته دامن دانش دختر دخترم در دراین درباره دربرابر درجه درد درست درعوض، درمان درنتیجه دروغ، درک دزدی دزدیده دست دستانتان دعواها، دفتر دقت دقتیها دلبری دلتان دلداریش دلها، دنبال دنیا ده دهد دهد دهد ، دهد، دهم؟ دهند آنگاه دهند یکی دهند، دهید دهید قلبتان دو دوباره دوست دوستانتان، دوستتان دوستش دوستی دوطرفه دیانت دیده دیر دیـگرتان دین دیندار دینداری دینی دیگر دیگران دیگری ذاتاً ذکرتان را رابطه رابـطه راجع راز راست راستگو راه ربانی رساند رسول رسیدن رضا رضایت رعایت رفاه رفت رفتارهای رفته رمانتیک رنگ رها رو روابط روح روحی روحی نکته روحی،عمیق رود مشخص روز روزی روش روم روی رک رکعت زبان زبانه زحمات زحمت زرنگ زشت زمان زمینه زن زناشوئی زناشویی زنان زنانی زنتیکی زندگی زندگی، زندگیتان زنند زوجه زوجها زوجهایی زیاد زیاد، زیادی زیبا زیباترین زیبایی زیرا سؤال ساده سال سالم سالها سبک ستم ستوده سخاوت سخن سر سرانجام سرزد، سرزنش سرلوحه سرنوشت سرور سری سزاوار سعادت سفارش سلامت سلیقه سنخیت سنگین سه سوء سواد، سوم، سپری سپس شأنی شاد شانس شاید شایسته شایسته شایسته، شخصی شخصیتی شد شد رومئو شد»[] شدن شده شرابخوار شرافت شرایط شرفیاب شریف، شریک شعله شما شما، شمار شماست این شماست، شنیدم شنیده شهرت، شهید شوخ شوخی شود شود شوهر شوهرداری شوهرش شوهرشان شوی زن شوید شوید، شیخ شیرازی، ص ص [] صادق صادقانه صبر صحابه صحیح صددرصد صفات صفحات صلّی صورت صورت، ضایع ضرب طبیعی طرف طرفه طرفی طرق طلا طوسی طول عادت عاشق عاشقانه عاطفه عاقل، عالی عامل عاملان عاملی، عایدش عبث عذاب عذر عرق عزت عزت، عزیز عشق عشقتان عشقشان عشقی عصبانی عصبانیت عظیم عفت عفو عفیف عقاید عقل عقیده عقیم علاوه علایق علم علمیه علی علیه عمر عمیق عنوان عهده عوض عِرق عیبجویی غذا غصه غفاری، غم غنی غیرت غیرقابل ـ فاسق فاصله فرا فراموش فراهم فرجام فرد فردی فرزند فرزندان فرزندانش فرزندانی فرق فرمائید فرمان فرمانبرداری فرمانی فرمایند فرمود فرموداگر فرمودند فرموده فرو فروتن فروع فرومایه، فرومونها فریب، فضیلت فعال فقط فقیر فهم فهمیدند فوراً فکر فیلمها ق، قبلاً قدر قدرت قدردانی قرار قسم قصد قضیه قلبتان قم، قناعت قیافه قیمت لازم لباس لباسها لبانتان لبخند لحظه لذا لذت لطمه لطیف، لغزشهای مؤدب ما مادری مال مالی، ماندن مانده ماندگار مانع مانند ماهها مایلید مایه مباشرت متاسفانه متدین متضاد متضادها متعال متفاوت متواضع متوسل مثل مجاب مجبور مجلسی، مجهز محافظت محبت محبوب محبور محترم محض محضر محل محمد مخالف مختلف مختلف، مخور مدام مذهبی، مرا مراعات مرتب مرتکب مرد مردان مردم مرده مردهای مردی مزاحگر مسأله مسئولیت مسابقه، مستور مسرور مسلم مسلمان مسموم مشترک مشورت مشکل مشکلات مطالبه مطـمئن مطمئن مطمئناً مظاهری، معاشرت معالجه، معرفی معشوق معلولیتهای معمولاً معیار مغزتان مقابل مقابل، مقابلتان مقابلشان مقاله مقام مقتصد ملاک مملو ممکن من مناسب منتقد منتقل منزل منزل، منطق منظور منفی مهر مهربان مهرش مهم مو، موارد موجب مورد موردی موضوع موفق موفقیت موقعیت موی می میآید میآید، میافتد میان میانجامد، میانه میبرد میبردشما، میبرند میبرید، میتواند میتوانند میتوانید میخواهد میخواهیم میدهد و میدهند میرود میرود، میزان میزنید؟ اگر میشد میشود میشود در میشوند میشوند هیچوقت میشوید میشوید؟ میفهمند میل میمانید اما میکرد میکند میکند، میکنند میکنند میکنید میکنید، میکنید؟ میگوید، ناراحت ناراحتیها ناراحتیهای ناروایی ناز نازا ناسازگاری ناسزا ناملایمات نامه ناموس ناگهان نباشد نباشد، نباشید هرچه نباید نبود نجابت نجفی، نخواهم نخواهید ندارد ندارد ندارند ندارید ندارید، نداشته نده[] نزد نزنید نسبت نشان نشاندهنده نشانه نشود نصیب نظر نظیف، نعمت نعمتهای نفر نفرت نفس نفس، نفعی نفهم نق نقش نقصها نقل نماز نماید نماید نمایند نمایند نمود نموده نمی نه یک نهی نوازش نوزاد نوشتم نوشته نوع نکرده نکـرده نکند نکند نکنید نکنید نکنید ببینید نگاه نگرانی نگه نگهداری نگوئید نگیرد نیاز نیازهای نیاورید نیروی نیز نیست نیست اما نیست فیلمها، نیست، نیستند یار نیستیـد، نیسـت نیندازد نیک ها ها) ها، هاست های هایی هر هرچه هست هستم هستند هستند وقتی هستنـد هستید هستید، هفتم، هم همانگونه هماهنگی همتایی همتایی، همدیگر همراه همراهی همسر همسر همسر همسر واقعیت همسر، همسران همسرتان همسرتان، همسرش همسری همه همچنین همکارانتان، همیشه همیشگی هنوز هنگام هوس هوش هیچ هیچوقت هیچکس هیچگاه هیچگونه و واسطه واقعا واقعاً واقعی وبرص وجه وجود ورود وسائل وظایف وقار وقت وقتی ولخرجی ولود ولی وی ویژه ویژگی پاداش پاکیزه پایان پایه پختن پدید پرآشوب پردازید پرستاری پرورش پس پست، پشیمان پـیدا پوشیده پولهایش پویای پیامبر پیدا پیشبازم پیشرفت پیشوایان پیمودن چاپ چشمان چطور چنانچه چندان چندین چنین چه چه؟ چهار چون چیز چیزها چیزهای چیزهایی چیزی چیست؟ یکی ژن ژولیت کار کاردان کارهای کارهایی کاری کافی، کاملاً کانون کتاب کتابها کرد کرد، کردن کردن، کرده کردهاند کردهاند، کردید کس کسی کشتن کشته کشد کشش کشف کـرده کـه کف کفو کفویت کلینی، کم کمال کمتر کمتری کمک کنار کند کند کند همسر کند وقتی کند[] کند» بنابراین کند، کنم؟ کنند کنی کنید کنید کنید بیشتر کنید ذهنتان کنید ساده کنید فرومونها کنید کمتر کنید»[] کنید، کنیم که کوشا کوشش کوچک گاهی گذارد گذارد»[] گذراندن گذشت گرامی گردد گردد، گردیده گرفتار گرفتنها گرفته گرم گرچه گفت گفتند گلایهها، گوش گونه گوید گوید[] [] گیری یا یااینکه یادآور یار یاری یعنی یک یکدگیر یکدیگر یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “بهترین همسر”

  دیدگاه ها بسته شده اند.