فلفل سیاه

فلفل سیاه

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • فلفل سیاه
 •  

  فلفل سیاه

  فلفل سیاه

  فلفل سیاه میوههای خشک شده تیره رنگ گیاه فلفل است. گیاه فلفل بومی جنوب هند است. فلفل یا پلپل سیاه (nigrum پیپر) گیاه رونده گل دهنده‌ای از خانواده Piperaceae، که برای میوه آن کشت می‌شود، که معمولاً به صورت خشک به عنوان ادویه و چاشنی استفاده می‌شود.

  فلفل گیاهی است بالارونده و دارای ریشه‌های ساقه خیز و کوتاه که میوه آن ادویه‌ای است با طعم تند و سوزنده. گیاهی دارویی – خوراکی و دارای طعمی تند.

  فلفل از بوته‌ای باریک و بلند و در رنگهای متنوعی چون سبز، قرمز، زرد، و نارنجی به دست می‌آید و برای خوش طعم کردن غذا از آن استفاده می‌شود. دانه فلفل پس از خشک و ساییده شدن در رنگهای سیاه، سفید و سرخ عرضه می‌شود.

  فلفل در هندوستان از دیر باز به عنوان ادویه مورد استفاده بود. تا اواخر قرون وسطی فلفل از هندوستان به اروپا و سایر نقاط جهان تجارت می‌شد. به خاطر ارزش این گونه ادویه‌ها بود که اروپایی‌ها در پی یافتن راه جدیدی به هندوستان بودند. با کشف قاره آمریکا نوع جدیدی از فلفل بومی قاره آمریکا کشف شد.

  در یونان باستان از فلفل نه تنها به‌عنوان ادویه بلکه به عنوان پول و هدیه استفاده می‌شد. در قرون وسطی، سرمایه یک فرد براساس مقدار فلفل سیاه ذخیره شده وی سنجیده می‌شد. فلفل سیاه علاوه بر طعم دادن به غذا، طعم کهنگی غذا را نیز می‌گیرد.

  میوه آن، که به صورت خشک شده به دانه فلفل معروف است، در حدود ۵ میلی‌متر (۰٫۲۰ اینچ) قطر دارد، کاملاً بالغ آن قرمز تیره است و مثل همه میوه‌های گوشتدار (مثل گیلاس)، شامل یک‌دانه تکی است. دانه‌های فلفل و پودر فلفل که حاصل آسیاب آنهاست، ممکن است صرفاً به عنوان فلفل یا دقیق تر به عنوان فلفل سیاه، فلفل سفید و یا فلفل سبز شناخته شوند. دانه‌های فلفل سبز در واقع دانه‌های فلفل سیاه نابالغند. فلفل سیاه بومی کشور هندوستان است و بطور گسترده در آنجا و در جاهای دیگر مناطق گرمسیری کشت می‌شود.

  ویتنام در حال حاضر، با تولید %۳۴ محصول فلفل جهان در سال ۲۰۰۸، بزرگترین تولیدکننده و صادر کننده فلفل است. فلفل خشک آسیاب شده از دوران باستان برای طعم آن و به عنوان دارو استفاده می‌شود. فلفل سیاه بالاترین رده را در داد و ستد ادویه در جهان برخورداراست و یکی از رایج‌ترین ادویه جات اضافه شونده به غذاهای اروپایی و مانند آن است. تندی فلفل سیاه بخاطر ماده شیمیایی piperine است و تقریباً روی همه میزهای شام در جهان صنعتی، در کنار نمک طعام یافت می‌شود.

   

  فواید فلفل سیاه

   

  فواید فلفل سیاه

   

  فلفل گیاهی است بالارونده و دارای ریشه های ساقه خیز و کوتاه که میوه آن ادویه ای است با طعم تند و سوزنده . گیاهی دارویی – خوراکی و دارای طعمی تند.

  فلفل از بوته‌ای باریک و بلند و در رنگهای متنوعی چون سبز، قرمز، زرد، و نارنجی به دست می‌آید و برای خوش طعم کردن غذا از آن استفاده می‌شود. دانه فلفل پس از خشک و ساییده شدن در رنگهای سیاه، سفید و سرخ عرضه می‌شود.

  فلفل سیاه خیلی بیشتر از آنچه که اکثر مردم تصور می کنند برای بدن خاصیت دارد و مفید است. با ما همراه شوید تا با خواص و مضرات آن برای بدن بیشتر آشنا شوید .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت طلا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  خواص درمانی فلفل سیاه :

  فلفل سیاه بومی کشور هند است، این گیاه در حفظ سلامت نقش مهمی دارد. در یونان باستان از فلفل نه تنها به عنوان ادویه بلکه به عنوان پول و هدیه استفاده می شد.

  در قرون وسطی، سرمایه یک فرد براساس مقدار فلفل سیاه ذخیره شده وی سنجیده می شد. فلفل سیاه علاوه بر طعم دادن به غذا، طعم کهنگی غذا را نیز می گیرد.

  در برخی از شهرهای هند مردم روز را با یک فنجان قهوه سیاه همراه با مقداری پودر فلفل سیاه که داخل آن حل شده، آغاز می کنند.

  * طبع فلفل گرم و خشک است.

  * مقوی معده و بادشکن می‌باشد.

  * گرد آن باعث فرار حشرات می‌گردد و برای جلوگیری از بیدزدگی لباس در میان لباس‌ها بپاشند.

  * فلفل مقوی حافظه و اعصاب می‌باشد.

  * مسکن دردهای عصبی است.

  * جهت رفع رطوبت دماغ و معده فلفل با مویز جویده و میل شود.

  * فلفل خون غلیظ را سبک می‌کند.

  * کسانی که جذام دارند از فلفل در برنامه غذایی خود استفاده کنند.

  * کسی که تریاک خورده است تا زمان رساندن به پزشک به او جوشانده فلفل بدهید تا استفراغ کند.

  * جهت درمان سنگ در مجاری ادرار از دمکرده برگ فلفل استفاده شود.

  * جهت رفع بلغم و بلغم لزج فلفل و مویز میل شود.

  * جهت ساکت کردن درد دندان یک حبه قند را در یک قاشق فلزی قرار داده با آتش آن را ذوب کنند سپس کمی فلفل اضافه نموده در حفره دندان کرم خورده بریزند درد آن ساکت شده و از کرم خوردگی دندان جلوگیری می‌کند.

  * برای رفع تب و لرز جوشانده آب و دانه فلفل سیاه مصرف کنید.

  * فلفل با افزایش دادن ترشح اسید هیدروکلریک در معده به هضم غذا کمک می کند.

  * ادرارآور بوده و مصرف آن باعث تعریق می شود.

  * با شکستن سلول های چربی، باعث کاهش وزن می شود.

  * پیسی را درمان می کند. پیپرین موجود در فلفل به تولید رنگ دانه های پوست کمک می کند.

  * سرماخوردگی، سرفه، سینوزیت و گرفتگی بینی را تسکین می دهد.

  * خاصیت ضد باکتریایی آن با عفونت ها و گزیدگی حشرات مقابله می کند.

  * رگ های خونی را تمیز نگه می دارد.

  * آنتی اکسیدان مفید به حساب می آید و مانع از آسیب رادیکال های آزاد می شود و در نتیجه از سرطان، بیماری های قلبی عروقی و ناراحتی کبد پیشگیری می کند.

  * در تسکین درد و معالجه پوسیدگی دندان موثر است.

  * جوشانده تهیه شده با آب و فلفل سیاه برای رفع یبوست مفید است.

  * در برخی از شهرهای هند مردم روز را با یک فنجان قهوه سیاه همراه با مقداری پودر فلفل سیاه که داخل آن حل شده، آغاز می کنند.

  * بسیاری از مطالعات و آزمایشات پزشکی تایید می کنند که فلفل سیاه فعالیت مجاری گوارشی را تقویت می کند و علاوه بر بهبود فرآیند هضم غذا، تحریک کننده ترشحات بزاقی است.

  * این ادویه هم چنین در بهبود عملکرد معده نقش مفیدی دارد.

  * فلفل سیاه پرزهای چشایی را تحریک می کند و پیامی به معده می فرستد که باعث ترشح اسید هیدروکلوریک و در نتیجه هضم بهتر غذا می شود.

  * وجود اسید هیدروکلوریک برای هضم پروتئین ها و دیگر مواد غذایی در معده ضروری است.

  * در استعمال داخلی به عنوان محرک اشتها، مدر، بادشکن، گرم کننده و ضد سم و برای رفع انواعی از مسمومیت های غذایی به کار می رود.

  * همچنین فلفل سیاه برای معالجه اسهال تابستانه، اسهال خونی، کاهش احتمال سرماخوردگی و دردهای روماتیسمی مفید است.

  * فلفل سیاه هم چنین خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد.

  * این ادویه تاثیر فوق العاده ای برای مقابله با رشد باکتری های مضر بویژه در روده دارد.

   

  خواص فلفل سیاه

   

  خواص فلفل سیاه

   

  فواید استعمال خارجی و ضماد فلفل سیاه :

  * جهت رفع سفیدک ناخن ضماد فلفل بگذارند.

  * جهت فلج و بی‌حسی اعضای بدن با روغن فلفل ماساژ دهند.

  * جهت رویاندن موی گری فلفل را با آب پیاز و نمک مخلوط کرده به محل ریخته شده مو بمالند.

  * جهت رویاندن ناخن که در اثر چرک انگشت از بین رفته باشد فلفل را با حنا مخلوط کرده به صورت ضماد بگذارند.

  * جهت موخوره فلفل سفید را با پیاز و نمک مخلوط نموده بمالند.

  * جهت تسکین درد رماتیسم فلفل سیاه را با روغن زیتون مخلوط نموده بمالند.

  * جهت درمان خنازیر به صورت ضماد بگذارند.

  * در صورت بریدگی، کمی فلفل سیاه روی آن بپاشید تا خون ریزی بند بیاید. علاوه بر این فلفل سیاه دارای خاصیت ضدباکتریایی است و با از بین بردن میکروب ها درد را التیام می بخشد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت خودرو

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  مضرات فلفل سیاه :

  * یادتان باشد که تندی ادویه هایی مثل فلفل به بهبود سلامت کمک می کند اما برای همه افراد مناسب نیست؛ مثلا در غذای کودکان، مادران شیرده یا باردار و … نباید از  فلفل استفاده کرد.

  * در ضمن، اگر فردی به مصرف غذاهای تند عادت نداشته باشد و یک وعده غذای  تند مصرف کند نیز احتمال بروز واکنش های آلرژیک در او زیاد است.

  * زیاده‌روی در خوردن فلفل باعث ایجاد افزایش ترشحات معده می‌گردد.

  * اسراف در خوردن فلفل باعث تاریکی چشم می‌شود.

  * کسانی که ناراحتی معده دارند در خوردن آن افراط نکنند.

  * فلفل سیاه روی سلولهای عصبی بخصوص عصب گوش ( شنوائی و تعادل) اثر مخرب دارد. برای همین مصرف مداوم و افراطی آن توصیه نمیشود.مخصوصا افرادی که دچار ناراحتی های گوش مثل کم شنوائی و … هستند در مصرف آن احتیاط کنند.

  * مصرف زیاد فلفل برای بیماری‌های دستگاه گوارش، مجاری ادرار، سل، بواسیر، سودا، کلیه، جگر و کسانی که کم‌خونی دارند مفید نمی‌باشد.

  * کسانی که ورم پروستات دارند در خوردن فلفل زیاده‌روی نکنند.

  * کسانی که تصلب شرائین دارند و سکته مغزی کرده‌اند نباید فلفل زیاد استفاده کنند.

  * بیماران سوزاک و سیفیلیس و کسانی که ناراحتی مجاری ادرار دارند از خوردن فلفل سیاه خودداری کنند.

  * زنان حامله‌ای که عفونت مجاری ادرار دارند از خوردن فلفل سیاه خودداری کنند.

   

  کلمات کلیدی : از فلفل ( (مثل (٫ ، آب آتش آزاد آزمایشات آسیاب آسیب آشنا آغاز آلرژیک آمریکا آن آن، آنتی آنجا آنهاست، آنچه آید اثر احتمال احتیاط ادرار ادرار، ادرارآور ادویه ادویه‌ای ادویه‌ها ارزش اروپا اروپایی اروپایی‌ها از از  است است است، استعمال استفاده استفراغ اسراف اسهال اسید اشتها، اضافه اعصاب اعضای افراد افرادی افراط افراطی افزایش التیام العاده اما انواعی انگشت او اواخر اکثر اکسیدان اکسیدانی اگر ای ایجاد این اینچ) با بادشکن بادشکن، باردار باریک باز بازدید باستان باشد باعث بالاترین بالارونده بالغ باکتری باکتریایی بخاطر بخشد بخصوص بدن بدهید بر براساس برای برخورداراست برخی بردن برنامه بروز برگ بریدگی، بریزند بزاقی بزرگترین بسیاری بطور بلغم بلند بلکه بمالند بند به بهبود بهتر به‌عنوان بواسیر، بوته‌ای بود بودند بوده بومی بویژه بپاشند بپاشید بگذارند بیاید بیدزدگی بیشتر بیماران بیماری بیماری‌های بین بینی بی‌حسی تا تابستانه، تاثیر تاریکی تایید تب تجارت تحریک تر ترشح ترشحات تریاک تسکین تصلب تصور تعادل) تعریق تقریباً تقویت تمیز تند تند فلفل تندی تنها تهیه توصیه تولید تولیدکننده تکی تیره جات جاهای جدیدی جذام جلوگیری جنوب جهان جهت جوشانده جویده جگر حاصل حاضر، حافظه حال حامله‌ای حبه حدود حساب حشرات حفره حفظ حل حنا خارجی خاصیت خاطر خانواده خشک خنازیر خواص خود خودداری خودرو خوراکی خوردن خورده خوردگی خوش خون خونی خونی، خیز خیلی داخل داخلی داد دادن داده دارای دارد دارد دارد دارد، دارند دارو دارویی دانه دانه‌های در درد دردهای درمان درمانی دست دستگاه دقیق دماغ دمکرده دندان دهد دهند دهنده‌ای دوران دچار دیر دیگر ذخیره ذوب را رادیکال راه رایج‌ترین رده رساندن رشد رطوبت رفته رفع رماتیسم رنگ رنگهای رود روده روز روغن روماتیسمی رونده روی رویاندن رگ ریخته ریزی ریشه ریشه‌های زرد، زمان زنان زیاد زیاده‌روی زیتون ساقه سال ساکت سایر ساییده سبز سبز، سبک ستد سرخ سرطان، سرفه، سرماخوردگی سرماخوردگی، سرمایه سفید سفیدک سل، سلامت سلول سلولهای سم سنجیده سنگ سودا، سوزاک سوزنده سپس سکته سیاه سیاه سیاه فلفل سیاه فلفل سیاه، سیفیلیس سینوزیت شام شامل شد شد در شدن شده شده، شرائین شناخته شنوائی شهرهای شود شود شوند شونده شوید شکستن شیرده شیمیایی صادر صرفاً صفحات صنعتی، صورت ضد ضدباکتریایی ضروری ضماد ضمن، طبع طعام طعم طعمی طلا عادت عرضه عروقی عصب عصبی عفونت علاوه عملکرد عنوان غذا غذا، غذاهای غذای غذای  غذایی غلیظ فرآیند فرار فرد فردی فرستد فرمائید فعالیت فلج فلزی فلفل فنجان فواید فوق قاره قاشق قرار قرمز قرمز، قرون قطر قلبی قند قهوه قیمت لباس لباس‌ها لرز لزج ما مادران ماده ماساژ مانع مانند متنوعی مثل مثلا مجاری محرک محصول محل مخرب مخلوط مداوم مدر، مردم مسمومیت مسکن مصرف مضر مضرات مطالعات معالجه معده معروف معمولاً مغزی مفید مفیدی مقابله مقدار مقداری مقوی ممکن مناسب مناطق مهمی مو مواد موثر موجود موخوره مورد موی مویز می میان میزهای میل میلی‌متر میوه میوههای میوه‌های میکروب می‌آید می‌باشد می‌شد می‌شود می‌شود می‌شود می‌شود فلفل می‌شود ویتنام می‌شود، می‌کند می‌گردد می‌گردد می‌گیرد میوه نابالغند ناخن ناراحتی نارنجی نباید نتیجه نداشته نقاط نقش نموده نمک نمیشودمخصوصا نمی‌باشد نه نوع نکنند نگه نیز نیست؛ ها های هایی هدیه هستند هضم هم همراه همه همچنین همین هند هندوستان هیدروکلریک هیدروکلوریک و واقع واکنش وجود ورم وزن وسطی وسطی، وعده وی پرزهای پروتئین پروستات پزشک پزشکی پس پلپل پودر پوست پوسیدگی پول پی پیاز پیامی پیسی پیشگیری پیپر) پیپرین چاشنی چربی، چرک چشایی چشم چنین چون کار کاملاً کاهش کبد کرد کردن کرده کرده‌اند کرم کسانی کسی کشت کشف کشور کلیه، کم کمک کمی کم‌خونی کنار کند کند کنند کنند کننده کنید که کهنگی کوتاه کودکان، گرد گرفتگی گرم گرمسیری گری گزیدگی گسترده گل گوارش، گوارشی گوش گوشتدار گونه گیاه گیاهی گیرد در گیلاس)، یا یادتان یافت یافتن یبوست یونان یک یکی یک‌دانه – …

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “فلفل سیاه”

  دیدگاه ها بسته شده اند.