بالنگ

مجموعه: خواص مواد غذایی

بالنگ

بالنگ

بالَنگ (بالنگو، بالنجو) Citrus medica cedrata میوه‌ای خوراکی az تیرهٔ مرکبات (Rutaceae) است. az آن در مرباسازی استفاده می‌شود.

بالنگ در کتب طب سنتی ba نام”اترج کبیر” آمده است. میوه آنرا be فارسی بالنگ گویند و az نظر گیاه شناسی واریته az بادرنگ است. in درختچه دارای میوه های زشتی است ke گاهی be وزن یک کیلو گرم niz می رسد. نوع دیگری az بالنگ ra be فارسی “بادرنگ” می نامند و در کتب طب سنتی ba نام های بادرنج، باذرنج و اترج صغیر آمده است. بالنگ درختچه ای است be شکل غیرمنظم، برگ آن ba کمی اختلاف شبیه سایر مرکبات vali میوه آن be کلی متفاوت و نوع کبیر آن در ابعاد یک خربزه کوچک است.

شکل آن دراز az یک طرف متصل be شاخه کمی پهن و az طرف دیگر be نوک بارکی ختم می شود. پوست آن be رنگ زرد طلایی خیلی ضخیم،موج دار و دارای برآمدگی هایی مانند تاول درشت است. قسمت عمده میوه ra ba پوست زرد و گوشت سفید داخل پوست ra گرفته و تقریبا جای برای پولپ ترش غیر خوراکی وسط آن باقی نگذارده است.

گل آن سفید است. بالنگ دارای پوست زرد رنگ طلایی، ba بوی معطر، be خصوص نوع کوچک آن ke پوستش صاف است، معطرتر است. قسمت گوشتی سفید متصل be پوست خارجی آن ضخیم و کمی شیرین و قسمت پولپ وسط آن ke در میان پرده های ضخیم طولانی واقع شده است،دارای الیاف و غلاف های پر az مایعی است ke در بعضی انواع شیرین و در برخی ترش است. تخم های آن ke در قسمت پولپ آن واقع است کمی دراز و در غلاف سفیدی واقع و مغز، سفید و کمی تلخ است.

 

خواص بالنگ

 

خواص بالنگ

 

● ترکیبات شیمیایی

بالنگ حاوی مقادیر زیادی سیترونلال است ke یک ترکیب آرامش دهنده بوده و در درمان بیماران مبتلا be افسردگی و بیماری های روانی کاربرد دارد. همچنین در پوست میوه بالنگ اسانس لیمونن، گاما، ترپینن، ژرانیال و نرال است.

● خواص درمانی

از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی پوست زرد آن کمی گرم و خشک است و شحم آن ya be عبارت دیگر قسمت گوشت سفید داخلی متصل be پوست زرد آن در ارقامی ke in قسمت شیرین است az نظر طبیعت سرد و تر و خشک و برگ و شکوفه آن گرم وخشک است. az نظر خواص معتقدند ke پوست زرد آن برا ی تقویت قلب و دماغ و کبد، سرد و معده احشای داخل شکم مفید است و برای تحلیل بادها و نفخ و کمک be هضم غذا موثر می باشد.

بخصوص مربای آن ba عسل; البته ba خوردن مربای آن اسراف نباید شود زیرا هضم آن مشکل می شود. دم کرده پوست زرد خشک شده آن مسکن قی صفراوی و جویدن آن خوشبو کننده دهان است. agar پوست و گوشت سفید خشک شده آن ra درلابه لای لباسها بگذارند مانع بید زدن می شوند. روغن بالنگ az نظر طبعیت گرم وخشک است ومالیدن آن برای رفع بی حسی،فلجی، لقوه، رعشه و در مفاصل، سیاتیک،امراض سرد عصبی و درد کلیه، مثانه و خوشبویی عرق نافع است.

روغن شکوفه آن niz همین اثر ra دارد و روغن برگ آن قویتر است. خوردن قسمت گوشت سفید متصل be پوست زرد خارجی آن خیلی ثقیل است و دیرهضم می شود و مصرف آن باید be صورت مربا ba شکر و ya ba عسل باشد. آب قسمت مغز ترش مزه بالنگ agar ba غذا خورده شود برای مالیخولیا حاصل سودا نافع است و chon ترشی آن برای اشخاص سوداوی مضر است باید ba شکر و قند شیرین شود و سپس خورده شود.

ضماد پخته تمام میوه بالنگ در سرکه برای درد مفاصل و نقرس و ورم های مختلفه نافع است. در چین az خوشانده ریشه وپوست بالنگ be عنوان ضدسرفه، نرم کننده سینه ورفع ناراحتی لومباگو استفاده می کنند. تخم بالنگ کرم کش وضد تب است.دم کرده سر شاخه های تازه سبز و جوان آن راشبه جزیره مالاریا be عنوان اشتها آور وضد گرما معالجه شکم درد می خورند.

● مضرات

مضرات خاصی برای آن گفته نشده است.

 

فواید بالنگ

 

فواید بالنگ

 

بالنگ برای تقویت قلب مفید استبالنگ میوه مرکباتی است و اغلب در آسیا، آمریکای مرکزی و جنوبی و کشورهای مدیترانه کشت می شود.

▪ در رفع نفخ معده و هضم غذا موثر است.

▪ بالنگ برای تقویت قلب و کبد مفید است.

▪ دم کرده پوست خشک شده in میوه برای ترشح صفراوی مفید است و جویدن آن خوشبو کننده دهان است.

▪ قراردادن گوشت سفید خشک شده آن در لابه لای لباس ها مانع بید زدن آن ها می شود.

▪ مالیدن روغن بالنگ برای رفع بی حسی، فلجی، سیاتیک، امراض عصبی، درد کلیه و مثانه مفید است.

▪ جویدن پوست in میوه باعث خوشبو شدن دهان می شود.

▪ تخم بالنگ ضد تب است و برای az بین بردن کرم روده ای مفید می باشد.

▪ in میوه خنک کننده و آرام بخش است.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “بالنگ”

دیدگاه ها بسته شده اند.