آداب مطالعه

آداب مطالعه

مجموعه: فرهنگ زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آداب مطالعه
 •  

  آداب مطالعه

  آداب مطالعه

   

  دوستان من به تصاویر روبه‌رو نگاه کنید. دو تا بچه اردک می‌بینید که مشغول روزنامه خواندن هستند و هر کدام از آنها به صورت متفاوت نشسته‌اند.

  به نظر شما کدام یک از این اردک‌ها درست و مناسب نشسته‌اند و مشغول مطالعه هستند.

  درست است. اردک کوچولو در تصویر شماره 1 مناسب نشسته است.

  هنگام مطالعه باید صاف بنشینید و روزنامه یا کتاب و مجله مورد نظرتان را خیلی صاف و مستقیم روبه‌رویتان قرار دهید. کمی با فاصله از چشم‌ها آن را مطالعه کنید و به هیچ عنوان زمان مطالعه بخصوص درس خواندن نخوابید.

  در اینجا یک سوال دارم: هنگام مطالعه باید چگونه بنشینیم؟ یا طرز درست نشستن هنگام مطالعه چیست؟

  وضعیت بدن در هنگام مطالعه خیلی مهم و موثر است.

  خیلی از افراد در هنگام مطالعه دراز می‌کشند یا لم می‌دهند یا راه می‌روند و در حال قدم زدن مطالعه می‌کنند یا در ماشین در حال حرکت مطالعه می‌کنند. این گونه رفتارها در حین مطالعه درست نیست و هر کدام به شکلی از کیفیت مطالعه می‌کاهد.

  دراز کشیدن ایجاد خواب‌آلودگی کرده و راه رفتن تمرکز را به هم می‌زند. شاید بگویید که عادت کرده‌اید و این‌گونه بهتر یاد می‌گیرید، اما این یک عادت غلط است و باید عادت درست را جایگزین آن کرد.

  شاید در ابتدا آسان نباشد، اما اگر به این گونه عادت تمرکز نکنید از بین می‌رود. بهترین جا برای مطالعه پشت میز مطالعه است یا روی مبلی راحت. در یک مدرسه دانش‌آموزان آن دچار افت تحصیلی و افسردگی شده بودند و متوجه شدند که علت افت تحصیلی و افسردگی دانش‌آموزان لم دادن سر کلاس و کج نشستن هنگام مطالعه بوده و با اصلاح شیوه نشستن مشکل افت تحصیلی و افسردگی به کلی حل شد پس بهترین جا برای مطالعه پشت میز تحریر است و توجه داشته باشید که باید اصولی بنشینید، اما این به معنی فشار آوردن به خودتان نیست.

  هنگام مطالعه کاملا راحت بنشینید و بدنتان را سفت نکنید و خیلی راحت و آرام پشت میز مطالعه کنید، ولی اگر روی مبل هم نشستید برای مطالعه بهترین فاصله کتاب با چشم 30 سانتی‌متر است تا به چشم‌هایتان آسیب نرسد.

   

  کلمات کلیدی : آداب آرام آسان آسیب آن آنها آوردن ابتدا اردک اردک‌ها از است است خیلی است هنگام اصلاح اصولی افت افراد افسردگی اما اگر ایجاد این اینجا این‌گونه با باشید باید بخصوص بدن بدنتان برای بنشینید بنشینید، بنشینیم؟ به بهتر بهترین بودند بوده بچه بگویید بین تا تحریر تحصیلی تصاویر تصویر تمرکز توجه جا جایگزین حال حرکت حل حین خواب‌آلودگی خواندن خودتان خیلی دادن دارم داشته دانش‌آموزان در دراز درس درست دهید دو دوستان دچار را راحت راه رفتارها رفتن روبه‌رو روبه‌رویتان روزنامه روی زدن زمان سانتی‌متر سر سفت سوال شاید شد شدند شده شما شماره شکلی شیوه صاف صورت طرز عادت علت عنوان غلط فاصله فشار قدم قرار لم ماشین مبل مبلی متفاوت متوجه مجله مدرسه مستقیم مشغول مشکل مطالعه مطالعه معنی من مناسب مهم موثر مورد میز می‌بینید می‌دهند می‌رود می‌روند می‌زند می‌کاهد دراز می‌کشند می‌کنند می‌گیرید، نباشد، نخوابید در نرسد نشستن نشسته نشسته‌اند نشسته‌اند به نشستید نظر نظرتان نکنید نگاه نیست نیست هنگام هر هستند هستند درست هم هنگام هیچ و ولی پس پشت چشم چشم‌ها چشم‌هایتان چگونه چیست؟ وضعیت کاملا کتاب کج کدام کرد شاید کرده کرده‌اید کشیدن کلاس کلی کمی کنید کنید، که کوچولو کیفیت گونه یا یاد یک

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “آداب مطالعه”

  دیدگاه ها بسته شده اند.