شوید

مجموعه: خواص مواد غذایی

خاصیت شوید

خاصیت شوید

شِوید یــا شِوِد (نام علمی: Anethum graveolens dhi) گیاهی اســت یکساله یــا دوساله کــه گاهی بلندی آن بــه یک متر نــیــز می‌رسد. ریشه آن راست و مخروطی شکل و سفید است. ایــن گیاه بومی جنوب غربی و آسیا و آسیای میانه‌است و امروزه در بیشتر نقاط گیتی از جمله بخش‌های جنوب اروپا؛ ایران؛ مصر؛ آمریکا و چین پرورانده می‌شود.

میوه شوید بیضوی شکل؛ مسطح و بــه درازای ۴ میلی‌متر و پهنای ۳ میلی‌متر است. رنگ آن قهوه‌ای روشن و در سطح آن برجستگی‌هایی بــه رنگ زرد و در کناره‌های آن لبه بال مانندی بــه رنگ زرد روشن دیده می‌شود.

 

فواید شوید

 

فواید شوید

 

شوید یــا شبت بــا طبیعت گرم و خشک؛ مفید حال بلغمی ها و سردمزاج ها است. مسکن درد شکم و روده؛ بازکننده گیر و انسداد آن ها و هاضم قوی می باشد.خوردن شوید؛ یرقان (زردی پوست) و امراض بلغمی و سکسکه و ضعف معده و جگر و طحال را رفع می کند.

خوردن شبت سرفه و تنگی نفس را بهبود می دهد.

مصرف تازه آن ؛ بــرای تنگی نفس؛ سکسکه؛ ضعف معده و کبد و طحال؛ سنگ کلیه و مثانه؛ کولیت؛ درد مفاصل؛ درد قاعدگی و بیماری های تناسلی مفید است.

از منظر طب سنتی؛ تحلیل برنده اخلاط بدن؛ بازکننده انسداد عروق؛ اشتهاآور؛ مدر و قاعده آور اســت و می تواند بــا افزایش ترشح انسولین؛ سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش دهد.

فراموش نکنیم کــه در مقاله های طب نوین هم تأکید شده اســت کــه استفاده از شوید تازه باعث کاهش سطح تری گلیسرید و کلسترول خون می شود.

در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده آن استفاده می کــردنــد کــه اثر تسکین فوری درد دارد.

از آن بــرای دل درد در حیوانات نــیــز استفاده می شــود و دام داران قدیم بخوبی بــه ایــن موضوع واقف بودند ... مثلا بــرای گوسفند و بز کافی اســت کــه مقدر 30 گرم تخم شوید بــه آنها داد کــه نفخ و دل درد را ساکت کــنــد .

در مورد بیمارانی کــه مبتلا بــه استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حــتـی آب را نمی توانند در معده خود نگاهدارند بهترین درمان اســت ... ایــن نوع بیماران بــایــد دم کرده آن را آهسته آهسته بنوشند .

در چین حــتـی آن را بــرای کمردردهایی کــه بعلت انقباض عضلانی باشد بکار میبرند .

 

درمان طبیعی باد فتق

 

یک نسخه قدیمی چینی کــه بــرای باد فتق از تخم آن استفاده می کـنـنـد .

طرز استفاده :

باید حدود 40 گرم تخم شوید را بو دهید تــا کاملا قهو ه ای شــود ســپــس آنرا کاملا آسیاب کنید تــا بصورت پودر دراید و بعدا آنرا بــا سرکه سیب مخلوط کرده و میل کنید .

 

خواص آب آن

خوردن آب شبت بــا عسل باعث قی و آسودگی از آزار طعام خراب می شود.آب پخته آن رفع درد پشت و کلیه و مثانه می کند. آب پخته خود و تخم آن مسکن درد شکم و روده؛ و رافع نفخ شکم ناشی از پرخوری بــه دنبال گرسنگی زیاد می باشد. خوردن آب پخته شبت رفع سکسکه و قی و غثیان غذای فاسد می کند.

آب شبت موجب رفع بیماری های گوش می شــود بــه صورتی کــه بــا چکاندن اب شوید در گوش می توانید امراض گوش را برطرف کنید.

نشستن در آب جوشانده شبت در بهبود امراض زخم بی مانند است؛ و ضماد پخته آن کــه از جوشیدن و پختن سفت شده باشد بــا عسل بر مقعد باعث لینت طبع می شود.

 

خواص تخم آن

تخم شبت از ترش کردن معده جلوگیری می کــنــد و اثرات درمانی زیادی دارد منجمله بعنوان ضد تشنج ؛ ضد درد؛ نفخ شکم ؛ ادرار آور و بــرای تقویت معده بکار می رود .

برای کسانیکه اشتهای زیادی بــه غذا ندارند و لاغر هستند تخم شبت بهترین دارو اســت زیــرا اشتها را زیاد کرده معده را تقویت می کــنــد و انرژی بــه بدن می دهد ... تخم شوید را می توان بــرای ناراحتی معده ؛ بی خوابی و ضد گاز معده بکار برد ... خانمهای شیر ده کهش یر آنها کم اســت بــایــد حتما روی چند بار دم کرده تخم شوید  یــا در تخم شــود بخورند و در غذای خود مصرف کـنـنـد بطور معجزه آسائی شیر آنها زیاد خواهد شــد .

خانمهای شیر ده کــه شیر آنها کم اســت بــایــد حتما روی چند بار دم کرده تخم شوید یــا در تخم شوید بخورند و در غذای خود مصرف کـنـنـد بطور معجزه آسائی شیر آنها زیاد خواهد شــد .

همچنین افرادی کــه دارای بیماری چربی خون میباشند از علف و تخم آن بــرای درمان بیماری استفاده نـمـایـنـد کــه نحوه استفاده تخم آن بــه صورت جوشانده میباشد .

 

خواص شوید

 

خواص شوید

 

خواص شوید خشک

سائیده سوخته شبت خشک بــا عسل کــه بخورند و بر موضع گذارند رفع علت بواسیر می کند.

پاشیدن سائیده خشک شبت؛ زخم و جراحت چرک دار را بــه هم آورده خشک می کــنــد و در جهت بهبود زخم آلت تناسلی بی عدیل می باشد.

مضرات و هشدارها :

گرم مزاجان بــایــد آن را بــا آب لیمو و سکنجبین و آب غوره و ترشی ها بخورند و سرد مزاجان بــایــد آن را بــا قرنفل و دارچین و عسل بخورند.

شوید از تیره جعفری بوده و بخاطر داشتن فورانوکومارین ها موجب افزایش حساسیت پوست بــه نور ماوراء بنفش و افزایش احتمال بروز واکنش حساسیت بــه نور می گردد.

مصرف شوید در کسانی کــه بیماری حاد کلیوی ( ATN) یــا بیماری مزمن کلیوی دارند؛موجب تشدید التهاب مجاری کلیوی بواسطه اسانس اجزاء شوید می گردد.

مصرف مقادیر زیاد از فراورده های تغلیظ شده می تواند موجب تقلیل میزان اسپرم گردد .

دید را ضعیف می‎کند.

کسانی کــه زخم معده دارند احتمالاً ایجاد خونریزی می‎کند.

مصرف افشرده شوید موجب افزایش احتمال اختلالات کبدی در بیمارانی کــه مبتلا بــه التهاب مزمن کبدی ( سیروز Cirrhosis ) می گردد.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “شوید”

دیدگاه ها بسته شده اند.