آداب معاشرت در محل کار

آداب معاشرت در محل کار

مجموعه: فرهنگ زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آداب معاشرت در محل کار
 •  

  آداب معاشرت در محل کار

  آداب معاشرت در محل کار

   

  آداب معاشرت در محل کار به معنی این نیست که باید رسمی و اتوکشیده باشیم. بلکه باید عادت های بد را کنار بگذاریم.

  در این مقاله ما تنها به چند نوع از عادات بد را برای شما اشاره می کنیم :

  چگونه از بروز عادت های بد در محل کار جلوگیری کنیم شاید بعضی از این رفتارها و حرمت شکنی ها کوچک و جزئی به نظر برسد ؛ فرض می کنیم شما فراموش کرده اید گوشی موبایل تان را روی ویبره بگذارید و ناگهان در میان یک کنفرانس مهم کاری موبایل شما زنگ می زند و آهنگ شادی پخش می کند. یا اینکه شما برای ناهار یک ساندویچ سوسیس سفارش می دهید و اصلا به این فکر نمی کنید که بوی ساندویچ شما در سراسر اتاق و حتی شاید اتاق های مجاور نیز بپیچد و بالاخره زمانیکه سرپرست شما در مورد مسائل کاری با شما صحبت می کند شما چشمان تان را به مانیتور کامپیوترتان دوخته اید.

  شاید این رفتارها خیلی جزئی به نظر برسند ، اما تاثیر بدی روی اطرافیان شما خواهد گذاشت.

  کریستین پیرسون ، استاد دانشگاه مدیریت در کالج مدیریت در امریکا و مولف کتاب “رفتارهای بد” می گوید:” 96درصد آمریکایی ها عقیده دارند که کارمندان در محل کارشان رفتارهای مناسبی ندارند و 48 از آنها می گویند که حداقل هفته ای یک بار شاهد برخی رفتارهای ناخوشایند و تاثیر گذار در محل کار خود هستند”. طبق تحقیقات، 48 درصد از کارمندانی که اینگونه رفتار می کنند بهره وری و کارایی شان کاهش می یابد و 12 درصد بقیه کارمندان می گویند که مایلند محل کارشان را ترک کنند. این گونه رفتارها باعث می شود به کارفرما نیز خسارت مالی وارد آید.

  رفتارهایی که می تواند سهوا و بدون هیچ تلاشی همکاران تان را آزار دهد :آداب معاشرت در محل کار به معنی این نیست که باید رسمی و اتوکشیده باشیم.بلکه باید عادت های بد را کنار بگذاریم.

  در این مقاله ما تنها به چند نوع از عادات بد را برای شما اشاره می کنیم :

  1- خوردن غذاهای بودار در محل کار : چه دلیلی دارد که کسی از شما دلخور شود فقط به این دلیل که شما هر روز بعداز ظهر ذرت بو داده می خورید؟ شاید دلیلش این باشد که شما هر روز ساعت 3 بعد از ظهر عادت دارید که ذرت خود را داخل مایکرویو درست کنید و بدتر از همه اینکه بوی سوختگی آن در تمام ساختمان می پیچد. شاید علت ناراحتی همکاران شما این باشد . کمی فکر کنید.

  2- قرار ملاقات های طولانی در راهرو شرکت : بله ، درست است ؛ شاید شما از یکی از همکاران تان خوش تان می آید و دوست دارید در راهرو شرکت با وی صحبت کنید ؛ اما همکاران شما مشغول کار هستند و برخلاف شما ، دوست ندارند بشنوند شما چه حرف های عاشقانه ای با هم رد و بدل می کنید.

  3- چت کردن : زمانیکه شما مشغول چت کردن هستید ، شاید خودتان متوجه نباشید اما تایپ کردن شما تمرکز همکاران تان را بهم می ریزد. تحقیقات نشان داده که 50 درصد کارمندان در محل کارشان با یکدیگر یا با دوستان شان چت می کنند ؛ اما این کار هم زمان کاری را از شما می گیرد و باعث می شود شما به کارهایتان نرسید ، هم تمرکز همکاران تان را نیز از بین می برد.

  عادتهای بسیاری را میتوان جزو این لیست به حساب آورد مثلاعدم رعایت بهداشت فردی میتواند یک عامل بسیار مهم برای زجر کشیدن همکارانتان باشد که با شما در تماس هستند یا عادتهای بدغذا خوردن و فین کردن در محل کار و…

   

  کلمات کلیدی : چگونه ، ؛ آداب آزار آمریکایی آن آنها آهنگ آورد آید آید رفتارهایی اتاق اتوکشیده از است استاد اشاره اصلا اطرافیان اما امریکا ای اید اید شاید این اینکه اینگونه با بار باشد باشیم باشیمبلکه باعث بالاخره باید بد بدتر بدغذا بدل بدون بدی برای برخلاف برخی برد عادتهای برسد برسند بروز بسیار بسیاری بشنوند بعد بعداز بعضی بقیه بله بلکه به بهداشت بهره بهم بو بودار بوی بپیچد بگذارید بگذاریم در بگذاریم در بین تاثیر تان تایپ تحقیقات تحقیقات، ترک تلاشی تماس تمام تمرکز تنها تواند جزئی جزو جلوگیری حتی حداقل حرف حرمت حساب خسارت خواهد خود خودتان خوردن خورید؟ خوش خیلی داخل داده دارد دارند دارید دانشگاه در درست درصد دلخور دلیل دلیلش دلیلی دهد دهید دوخته دوست دوستان ذرت را راهرو رد رسمی رعایت رفتار رفتارها رفتارهای روز روی ریزد زجر زمان زمانیکه زند زنگ ساختمان ساعت ساندویچ سراسر سرپرست سفارش سهوا سوختگی سوسیس شادی شان شاهد شاید شرکت شما شود شکنی صحبت طبق طولانی ظهر عادات عادت عادتهای عاشقانه عامل عقیده علت غذاهای فراموش فردی فرض فقط فکر فین قرار لیست ما مالی مانیتور مایلند مایکرویو متوجه مثلاعدم مجاور محل مدیریت مسائل مشغول معاشرت معنی مقاله ملاقات مناسبی مهم موبایل مورد مولف می میان میتوان میتواند ناخوشایند ناراحتی ناهار ناگهان نباشید ندارند نرسید نشان نظر نمی نوع نیز نیست ها های هر هستند هستید هفته هم همه همکاران همکارانتان هیچ و وارد وری وی ویبره پخش پیرسون پیچد چت چشمان چند چه کار کار کارایی کارشان کارفرما کارمندان کارمندانی کارهایتان کاری کالج کامپیوترتان کاهش کتاب کردن کرده کسی کشیدن کمی کنار کند کنفرانس کنند کنید کنید کنیم که کوچک گذار گذاشت کریستین گوشی گونه گوید گویند گیرد یا یابد یک یکدیگر یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “آداب معاشرت در محل کار”

  دیدگاه ها بسته شده اند.