قوانین آداب معاشرت

قوانین آداب معاشرت

مجموعه: فرهنگ زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • قوانین آداب معاشرت
 •  

  قوانین آداب معاشرت

  قوانین آداب معاشرت

   

  کافیست نگاهی به دور و اطراف خود بیاندازید تا متوجه شوید در جامعه ما تنها شمار اندکی از افرادمتشخص و با نزاکت بجای مانده است. در روزگاران پیشین به آداب و نزاکت اجتماعی بهای بیشتری داده می شد. اما افسوس که جامعه امروز دستخوش تحولات گوناگونی گشته است.
  مقصود من آن نیست که مردم باید همانند ربات آداب معاشرت را یک به یک و مو به مو، رعایت واجراکنند بلکه رعایت برخی آداب پسندیده بشما کمک خواهد آرد تا شان و منزلت اجتماعیتان ارتقا یابد. من نکاتی را گرداوری کرده ام که می تواند شما را از یک فرد عامی به یک انسان متشخص و مؤدب تبدیل کند.
  با رعایت این نکات ساده به شما اطمینان میدهم که دیگران شما را در زمره افراد با اصل و نسب و فرهیخته قرار خواهند داد.شخصی که دیگران آرزوی معاشرت و شراکت با وی را دارند. و لازم به ذکر است که همواره مردم از ملاقات با یک فرد با شخصیت خوشنود خواهند شد.

  ١- همیشه مودب باشید
  اگر از کسی به دلیل رفتار نا خوشایندش خوشتان نمی آید نیازی نیست که شان و منزلت خودتان را تا سطح اجتماعی آن فرد تنزل دهید. مودب و با نزاکت باشید تا برتری خود را نسبت به آن شخص ثابت آنید.

  ٢- هیچگاه دشنام ندهید
  دشنام و ناسزاگویی مطلقا ممنوع می باشد. چون نشان دهنده آن است که شما قادر نیستید برای بیان عقاید خودتان از واژه ها ولغات مناسبتری بهره بگیرید.

  ٣- با صدای بلند صحبت نکنید
  هنگامی که با صدای بلند صحبت میکنید، باعث بالا بردن سطح استرس میان اطرافیان خود میگردید. بلندصحبت آردن بیانگر آن است که شما قادر به بحث منطقی با دیگران نیستید و عجز شما را در استدلال معقولانه نشان می دهد و آنکه می خواهید حرف خودتان را با توسل به زور وخشونت به کرسی بنشانید .
  همچنین بلند صحبت کردن سبب جلب توجه اطرافیان میگردد البته توجه منفی.

  ۴-کنترل خود را از دست ندهید
  زمانی که شما کنترل اعصاب خود را از دست میدهید و ازکوره در میروید به همه نشان می دهید قادر به کنترل احساسات و هیجانات خود نمی باشید. وقتی هم که شما از کنترل رفتار خودتان عاجز می باشید،چگونه قادر به کترل مسائل دیگر خواهید بود؟ همواره خونسردی خود را حفظ کنید (کار آسانی نیست ولی ارزش دارد).

  ۵- به دیگران خیره نشوید
  زل زدن به دیگران نوعی چشم چرانی و تعرض به حریم آنان محسوب می گردد.سعی کنید این عادت ناپسند را آنار بگذارید و به امور خصوصی و رفتاری دیگران دقت نکنید.

  ۶-صحبت کسی را قطع نکنید

  اجازه دهید صحبت دیگران به پایان برسد. میان صحبت کسی پریدن نشانه بی نزاکتی و عدم

  برخورداری از مهارتهای اجتماعی می باشد. حتما با گفتن جمله “معذرت می خواهم”، اقدام به انجام آن کار کنید. مودب بودن به مفهوم آن است که برای موقعیت، عقاید و احساسات دیگران احترام قائل شویم.

  ٧- همیشه وقت شناس باشید

  مهم است که به وقت دیگران احترام بگذارید.سر موقع در جلسات، قرار ملاقات ها، موقعیت های شغلی و اجتماعی حضور یابید. همچنین یک فرد متشخص می داند چه زمانی باید میهمانی را ترک کند.

  ٨- اسرار زندگی خصوصی خود را فاش نسازید

  آبرو، شرافت، صداقت و بصیرت بزرگترین و مهمترین عامل برای حفظ اعتبار یک فرد متشخص می باشد. جزئیات زندگی عشقی شما باید محرمانه باقی بمانند. بنابراین هرگاه شخصی شروع به افشاء اسرارخود کرد، شمادر رابطه با زندگیتان سخنی به میان نیاورید.

  ٩- آب دهان نیاندازید
  اغلب مردها این کار را بطور ناآگاهانه انجام می دهند. آب دهان انداختن بسیار زننده بوده و بی شخصیتی فرد را میرساند. هیچگاه آب دهان نیندازید و یا انگشت در دهان ویا دماغ خود نبرید مگر آنکه بخواهید ثابت کنید انسان بی نزاکتی هستید.

  ١٠ – حرمت دیگران را نگاه دارید
  شما همانطور که دوست دارید مورد احترام دیگران باشید خود نیز به دیگران احترام بگذارید. هنگام عبور و مرور ، در صف ها ، هنگام سوار و پیاده شدن از وسایل نقلیه و . . . . به دیگران احترم بگذارید ، اجازه دهید آنها (خصوصا خانم ها)مقدم بر شما باشند و پس از مدتی این فرهنگ که یکی از مهم ترین اصول اداب است برای همه جا افتاده و رعایت می شود

   

  کلمات کلیدی : همچنین (خصوصا (کار ، آب آداب آرد آردن آرزوی آسانی آن آنار آنان آنها آنکه آنید ٢ آید اجازه اجتماعی اجتماعیتان احترام احترم احساسات اداب ارتقا ارزش از ازکوره است است مقصود استدلال استرس اسرار اسرارخود اصل اصول اطراف اطرافیان اطمینان اعتبار اعصاب افتاده افراد افرادمتشخص افسوس افشاء اقدام البته ام اما امروز امور انجام انداختن اندکی انسان انگشت این با باشد باشند باشید باشید مهم باشید اگر باشید،چگونه باعث باقی بالا باید بجای بحث بخواهید بر برای برتری برخی بردن برسد بزرگترین بسیار بشما بصیرت بطور بلند بلندصحبت بلکه بمانند بنابراین بنشانید به بهای بهره بود؟ بودن بوده بگذارید بگذاریدسر بگیرید ٣ بی بیان بیاندازید بیانگر بیشتری تا تبدیل تحولات ترک ترین تعرض تنزل تنها تواند توجه توسل ثابت جا جامعه جزئیات جلب جلسات، جمله حتما حرف حرمت حریم حضور حفظ خانم خصوصی خواهد خواهم، خواهند خواهید خود خودتان خوشایندش خوشتان خوشنود خونسردی خیره دادشخصی داده دارد) دارند دارید دارید شما داند در دست دستخوش دشنام دقت دلیل دماغ دهان دهد دهند دهنده دهید دور دوست دیگر دیگران ذکر را رابطه ربات رعایت رفتار رفتاری روزگاران زدن زمانی زمره زندگی زندگیتان زننده زور ساده سبب سخنی سطح سوار شان شخص شخصی شخصیت شخصیتی شد شد ١ شدن شرافت، شراکت شروع شغلی شما شمادر شمار شناس شود شوید شویم ٧ صحبت صداقت صدای صف عاجز عادت عامل عامی عبور عجز عدم برخورداری عشقی عقاید فاش فرد فرهنگ فرهیخته قائل قادر قرار قطع قوانین لازم مؤدب ما مانده متشخص متوجه محرمانه محسوب مدتی مردم مردها مرور مسائل مطلقا معاشرت معاشرت معذرت معقولانه مفهوم ملاقات ممنوع من مناسبتری منزلت منطقی منفی کنترل مهارتهای مهم مهمترین مو مو، مودب مورد موقع موقعیت موقعیت، مگر می میان میدهم میدهید میرساند میروید میهمانی میکنید، میگردد میگردید نا ناآگاهانه ناسزاگویی ناپسند نبرید ندهید دشنام ندهید زمانی نزاکت نزاکتی نسازید آبرو، نسب نسبت نشان نشانه نشوید زل نقلیه نمی نوعی نکات نکاتی نکنید اجازه نکنید صحبت نکنید هنگامی نگاه نگاهی نیازی نیاندازید اغلب نیاورید ٩ نیز نیست نیستید نیندازید ها ها)مقدم ها، های هرگاه هستید ١٠ هم همانطور همانند همه همواره همچنین همیشه هنگام هیجانات هیچگاه و واجراکنند واژه وخشونت وسایل وقت وقتی ولغات ولی وی ویا پایان پریدن پس پسندیده پیاده پیشین چرانی چشم چه چون کار کافیست کترل کرد، کردن کرده کرسی کسی کمک کنترل کند ٨ کند با کنید که گرداوری گرددسعی گشته گفتن گوناگونی یا یابد یابید یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “قوانین آداب معاشرت”

  دیدگاه ها بسته شده اند.