آداب معاشرت

آداب معاشرت

مجموعه: فرهنگ زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آداب معاشرت
 •  

  آداب معاشرت

  آداب معاشرت

   

  نشست های اجتماعی بخش مهمی از کار را تشکیل می دهند. در این گردهمایی هاست که می توان به همراه دوستان تفریح کرد،‌ با مشتری های جدید آشنا شد و قراردادهای مختلف بست.

  اما از سویی دیگر این نشست ها می توانند دام هایی خطرناک باشند. کافی است بیش از حد احساس راحتی کنید و خودمانی شوید، قوانین پنهان اجتماعی را زیر پا بگذارید و در نتیجه به راحتی خود را نابود کنید، در حالی که هیچ وقت نمی فهمید چرا؟

  در متن زیر ده دستور آداب معاشرت آورده شده، که توصیه می کنیم به دقت آنها را بخوانید و سعی کنید به اندازه بیماری وبا از آنها دوری کنید. اگر همکاران بی احتیاطتان می خواهند به این محدوده ممنوعه پا بگذارند، به خودشان مربوط است ولی بهتر است شما حواستان را جمع کنید که درگیر چنین دردسرهایی نشوید.

  عدم توجه: روی برگرداندن از شخصی که در حال صحبت با شماست، نشانه بی ادبی است. بذل توجه یکی از اصلی ترین نشانه های آداب معاشرت، و بهترین تمجید از طرف مقابل است. برای کسب نتیجه بهتر، می توانید با حالت های مختلف صورت و بدن حرکات بدن نشان دهید که به بحث علاقه مند هستید.

  شـُل دست دادن: این حرکت نشان دهنده عدم اطمینان شما به خود است. به نرمی دست بدهید. این کار بیانگر اعتماد به نفس، خونگرمی،‌ گشاده رویی و صداقت است. ولی مراقب باشید زیاده روی نکنید و دست طرف مقابل را خیلی محکم نفشارید، چون آن وقت فکر می کند که شما آدمی سلطه جو و طالب برتری هستید.

  پشت کردن به دیگری: زبان بدن (ایما و اشاره ها) شما می تواند شخصیتتان را نشان دهد. اگر به خوبی با همکار خود برخورد نکنید، اعلام کرده اید که هیچ علاقه ای به صحبت ندارید. این کار به نوعی توهین است و می تواند منجر به ایجاد احساسات و تفکرات منفی و حتی خصمانه دیگران نسبت به شما شود.

  سیگار کشیدن: امروزه، در بیشتر قرارملاقات های عمومی از سیگار کشیدن به شدت اجتناب می شود. امتحانش مجانی است؛ در جمع سیگار آتش بزنید تا چه غیر سیگاری ها و چه سیگاری های مطیع قانون از شما بیزار شوند!

  برداشتن ظرف نوشیدنی با دست راست: همیشه نوشیدنی خود را با دست چپ بردارید. این طوری می توانید هنگام برخورد با دیگری، بدون دردسر و ریختن نوشیدنی روی لباس های خود یا طرف مقابل، با او دست بدهید. به علاوه دست راستتان گرم می ماند، چرا که نگهداری نوشیدنی با یخ، دستتان را سرد و مرطوب می کند.

  نپوشیدن کت: هیچ وقت لباسی مانند کت را در نیاورید یا اگر فرضاً برای کلاس گذاشتن کراوات زده اید، گره کراوات خود را شل نکنید مگر این که میزبان پیش از شما، چنین کاری بکند. به طور کلی، لباس نامرتب در نشست های عمومی بسیار ناپسند است.

  بیش از حد نزدیک ایستادن: هر یک از ما برای خود یک «حد آسودگی» داریم (که درافراد مختلف، متفاوت است) و دوست نداریم دیگران بدون اجازه به این فضای شخصی تجاوز کنند. اگر هم کسی این کار را بکند سعی داریم از او دوری کنیم و از متجاوز به خاطر نزدیکی بیش از حد بیزار می شویم.

  بلند صحبت کردن: با صدای بلند صحبت نکنید. این کار شما را مغرور و از خود راضی جلوه می دهد. صدایتان باید آرام و یکنواخت باشد و لحنتان باید با زمان و موقعیت حاضر در آن هماهنگ باشد.

  زمان پایان میهمانی: یک مهمانی رسمی هیچ وقت نباید بیشتر از دو ساعت طول بکشد. ساعت 6 بعدازظهر شروع شود و حداکثر تا ساعت 8 به پایان برسد. تا نیم ساعت پس از ساعت پایان مهمانی باید آنجا را ترک کرده باشید.

  صحبت همزمان: وقتی شخص دیگری صحبت می کند، بهترین روش اهانت کردن پریدن وسط حرف اوست! قبل از پاسخ دادن، اجازه دهید حرفش را تمام کند. به این ترتیب نشان می دهید که فرد مؤدبی هستید و طرف مقابل هم بهتر می تواند گفته های شما را بشنود و بفهمد. در ضمن راز سخنور خوب شدن، خوب گوش کردن است.

   

  کلمات کلیدی : (ایما (که «حد آتش آداب آدمی آرام آسودگی» آشنا آن آنجا آنها آورده اجازه اجتماعی اجتناب احتیاطتان احساس احساسات ادبی از است است بیش است) است؛ اشاره اصلی اطمینان اعتماد اعلام امتحانش امروزه، اندازه اهانت او اوست اگر ای ایجاد اید اید، ایستادن این با باشد باشد زمان باشند باشید باشید صحبت باید بحث بخش بخوانید بدن بدهید بدون بذل برای برتری برخورد بردارید برسد برگرداندن بزنید بست اما بسیار بشنود بعدازظهر بفهمد بلند به بهتر بهتر، بهترین بکشد بکند بگذارند، بگذارید بی بیانگر بیزار بیش بیشتر بیماری تا تجاوز ترتیب ترک ترین تشکیل تفریح تفکرات تمام تمجید توان تواند توانند توانید توجه توصیه توهین جدید جلوه جمع جو حاضر حال حالت حالی حتی حد حداکثر حرف حرفش حرکات حرکت حواستان خاطر خصمانه خطرناک خواهند خوب خوبی خود خودشان خودمانی خونگرمی،‌ خیلی دادن دادن، داریم دام در درافراد دردسر دردسرهایی درگیر دست دستتان دستور دقت ده دهد دهند دهنده دهید دو دوری دوست دوستان دیگر دیگران دیگری دیگری، را راحتی راز راست راستتان راضی رسمی روش روی رویی ریختن زبان زده زمان زیاده زیر ساعت سخنور سرد سعی سلطه سویی سیگار سیگاری شخص شخصی شخصیتتان شد شدت شدن، شده، شروع شل شما شما، شماست، شود شود سیگار شوند برداشتن شوید، شویم بلند صحبت صداقت صدای صدایتان صورت ضمن طالب طرف طور طوری طول ظرف عدم علاقه علاوه عمومی غیر فرد فرضاً فضای فهمید فکر قانون قبل قراردادهای قرارملاقات قوانین لباس لباسی لحنتان مؤدبی ما ماند، مانند متجاوز متفاوت متن مجانی محدوده محکم مختلف مختلف، مراقب مربوط مرطوب مشتری مطیع معاشرت معاشرت معاشرت، مغرور مقابل مقابل، ممنوعه منجر مند منفی مهمانی مهمی موقعیت مگر می میزبان میهمانی نابود نامرتب ناپسند نباید نتیجه ندارید نداریم نرمی نزدیک نزدیکی نسبت نشان نشانه نشست نشوید عدم نفس، نفشارید، نمی نوشیدنی نوعی نکنید نکنید، نگهداری نیاورید نیم ها ها) هاست های هایی هر هستید هستید شـُل هستید پشت هم هماهنگ همراه همزمان همکار همکاران همیشه هنگام هیچ و وبا وسط وقت وقتی ولی پا پاسخ پایان پریدن پس پنهان پیش چرا چرا؟ در چنین چه چون چپ کار کاری کافی کت کراوات کرد،‌ کردن کرده کسب کسی کشیدن کلاس کلی، کند کند نپوشیدن کند، کنند کنید کنید، کنیم که گذاشتن گردهمایی گرم گره گشاده گفته گوش یا یخ، یک یکنواخت یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “آداب معاشرت”

  دیدگاه ها بسته شده اند.