فلفل سبز

فلفل سبز

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • فلفل سبز
 •  

  فلفل سبز

  فلفل سبز

  ترکیبات گیاه

  تحقیقات نشان داده است که اسید بیرنگ کپساسین به عنوان فعالترین عنصر موجود در فلفل میباشد.

  کپساسین، سبب کاهش میزان کلسترول خون و کاهش شدت سیگنالهای درد در بدن میشود. این ماده همچنین خاصیت ضد اکسیدی (که سلولهای شما ار از آسیب دیدن محافظت می کند) و ضد باکتری دارد.

  “کپساسین” ماده ای در فلفل است که سبب گرم بودن این گیاه میشود. هر چند که فلفل گیاهی گرم است، اما کپساسین موجود در آن در واقع سبب کاهش درجه حرارت بدن میشود که یکی از دلایل اصلی تمایل مردم مناطق آب و هوایی گرم به مصرف زیاد فلفل محسوب میشود.

  این ماده همچنین به بسیاری از خواص درمانی فلفل کمک می کند تا سیستم قلبی – عروقی را تحریک، سیستم هاضمه را تقویت، درد موجود روی پوست یا مفاصل بدن را تسکین بخشد، و به مثابه “داروی ضد احتقاق و ضد باکتری” عمل می کند.

  فلفل میزان کلسترول خون را پایین می آورد. که این امر باعث پایین آمدن فشارخون میشود.

  این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگهای خونی جلوگیری می کند، این خواص فلفل به پیشگیری از بیماریهای قلبی نظیر آرترواسکلروز (سخت شدن رگها) کمک می کند.

  هر چند فلفل سبب سوزش زبان میشود، اما این گیاه واقعاً مسکنی قوی است.این گیاه ابتدا سبب تحریک درد میشود، اما سپس شدت علایم درد را در بدن کاهش می دهد.این حالت، آنرا برای افرادی که از درد مزمن رنج می برند به طرز خاصی مؤثر کرده است چون چندین روز طول می کشد که نتایج قابل توجه آن معلوم گردد.

  آنهایی که از زونا، درد ناشی از دیابت ، درد پس از برداشتن پستان (ماستکتومی) و سایر دردهای پس از عمل جراحی رنج می برند، می توانند به ویژه از چندین نوع فلفل یا انواع “کرمهای کپساسین” که قابل دسترسی است، بهره ببرند.

  کپساسین موجود درفلفل نه تنها درد آرتروز و آرتریت روماتیسمی را تسکین می دهد، بلکه به کاهش میزان ورم ناشی از این حالات وقتی که به عنوان پماد موضعی مورد استفاده قرار گیرد، کمک می کند.

  فلفل با تحریک تولید مایعات هاضمه در معده و نابودی باکتریهایی که می توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می کند.

  خاصیت ضد باکتری فلفل همچنین از اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می کند.این گیاه به عنوان داروی ضد احتقان، سبب رقیق و نازک شدن خلط و خارج شدن آن از ریه ها میشود. از آنجا که این گیاه بافت ریه را تقویت می کند، در نتیجه برای آنهایی که مبتلا به آمفیزم هستند نیز مفید است.

   

  فواید فلفل سبز

   

  فواید فلفل سبز

   

  آشنایی با فلفل :

  فلفل گیاهیست با بوته های یک ساله، محل اصلی و اولیه آن را سواحل آمریکا می دانند. ساقه های این گیاه تا ارتفاع ۷۰ سانتیمتر می رسد. برگ های آن به رنگ سبز تیره، کشیده و نوک تیز بوده و گل ها به رنگ سفید و بصورت تک تک و جدا ازیکدیگر درانتهای ساقه نمایان میگردد.

  میوه این گیاه را که همان فلفل باشد بنا به انواع آن (خوراکی – زینتی) به رنگ های : سرخ ، سبز ، زرد و بنفش و به اشکال مختلف نازک کشیده ، ضخیم و گوشتی کشیده، ضخیم و گوشتی کوتاه ، کُروی شکل کوچک (مانند گیلاس) بیضوی شکل و کُروی بزرگ (مانند گوجه فرنگی) می توان مشاهده کرد.

  طعم فلفل، در انواع آن مختلف و متفاوت است و از تند تا شیرین یافت می شود . مصرف فلفل ، بصورت خام و تازه با غذا و یا اضافه نمودن در سالاد مرسوم و معمول است . در ترشی ها نیز بصورت مخلوط و یا به تنهایی به عنوان ترشی فلفل مورد استفاده قرار می گیرد . فلفل را خشک کرده آن را بصورت پودر در میآورند و برای چاشنی غذا استفاده می کنند .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت طلا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  انواع فلفل :

  مهمترین انواع فلفل عبارتند از :

  ۱) فلفل قرمز تند .

  ۲) فلفل پیش رس کوتاه ( بشکل گوجه فرنگی ).

  ۳)فلفل سبز تند ، فلفل دُلمه ( فلفل خیلی بزرگ شیرین ).

  ۴) فلفل شیرین .

  ۵) فلفل زرد بزرگ ایتالیائی .

   

  خواص فلفل سبز

   

  خواص فلفل سبز

   

  خواص درمانی فلفل سبز :

  فلفل سبز سیستم قلبی عروقی را از چندین راه پشتیبانی و تحریک می‌کند و کمک می‌کند تا تصلب شرایین و فشارخون را به وسیله پایین آوردن کلسترول خون و سطوح تری گلسیرید کاهش دهد.

  فلفل سبز یک عامل مسکن موضعی و با دوام است. فلفل سبز حاوی ترکیباتی مانند ویتامین A ،C، سولانین، کلسیم، آهن، فسفر و مواد چرب است و همچنین برای بهبود میگرن‌های پر درد استفاده می‌شود.

  همچنین فلفل سبز مواد دفعی را از طریق آزاد ساختن کلسترول افزایش می‌دهد و به این وسیله میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد افرادی که هر روز هنگام صرف غذا، فلفل سبز مصرف می‌کنند خیلی کمتر نسبت به دیگران به بیماری‌های قلبی عروقی دچار می‌شوند.

  این گیاه به مقدار کم محرک اشتها و زیاد کننده ترشحات بزاق و تسکین دهنده بواسیرهای دردناک و التهاب‌دار است. به علت ضد باکتریایی بودن آن، مقاومت ناحیه ابتلا به عفونت معده‌ای و روده‌ای را افزایش می‌دهد و می‌تواند اسهال عفونی را درمان کند.

  همچنین، به عنوان داروی ضد ریزش مو نیز بکارمی‌رود. البته کسانی که دچار آلرژی و خارش هستند از مصرف فلفل سبز خودداری کنند.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت خودرو

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طریقه کاشت فلفل :

  درنقاط گرمسیر فلف را در اسفندماه و در نقاط معتدل در فروردین ماه در شاسی و یا زیر نایلون خزانه می کنند . زمانی که بوته ها ۴ تا ۶ برگه شدند آنها را به محل اصلی که از قبل آماده ساخته اند منتقل مینمایند. البته شما می توانید بوته های این سبزی را در اوایل تابستان تهیه کنید و آن را در یک گلدان بزرگ یا باغچه که فضا برای رشد ریشه باشد بکارید و پس از چند هقته از میوه های آن استفاده کنید.

  بهترین روش برای کاشت فلفل طریقه خطی می باشد . به این منظور بوته های جوانی را که از خزانه خارج ساخته اند روی خطوطی که ۵۰ سانتیمتر از یکدیگر فاصله دارند به فواصل ۳۰ سانتیمتر از هم می کارند . در تابستان بنا به شدت و ضعف درجه حرارت هوا هر ۳ تا ۴ روز یکبار آبیاری ضرورت دارد .

  برای بذرگیری فلفل ، بهتر است از میان بوته های خوب و سالم به تعداد مورد نیاز انتخاب شوند و میوه ( فلفل) آنها را برداشت نکنند تا کاملا برسند . آنگاه میوه ها را چیده و در محلی سایه بگذارند تا خشک شود . سپس غلاف آنها را باز نموده دانه ها را از داخل غلاف ها خارج سازند و در ظروف مناسبی برای کشت بعدی نگهداری کنند .

   

  کلمات کلیدی : ) از انواع برای درنقاط طریقه فلفل مهمترین ( (خوراکی (سخت (ماستکتومی) (مانند (که ) ) ) )فلفل ، ،، آب آبیاری آرترواسکلروز آرتروز آرتریت آزاد آسیب آلرژی آماده آمدن آمریکا آمفیزم آن آن، آنجا آنرا آنها آنهایی آنگاه آهن، آورد آوردن ابتدا ابتلا احتقاق احتقان، ار ارتفاع از ازیکدیگر است است است، استاین استفاده اسفندماه اسهال اسید اشتها اشکال اصلی اضافه افرادی افزایش البته التهاب‌دار اما امر انتخاب انجام اند انعقاد انواع اوایل اولیه اکسیدی ای ایتالیائی این با باز بازدید باشد باشند، باعث باغچه بافت باکتری باکتریایی باکتریهایی ببرند کپساسین بخشد، بدن بذرگیری برای برداشت برداشتن برسند برند برند، برگ برگه بزاق بزرگ بسیاری بشکل بصورت بعدی بلکه بنا بنفش به بهبود بهتر بهره بواسیرهای بوته بودن بوده بکارمی‌رود بکارید بگذارند بیرنگ بیضوی بیماریهای بیماری‌های تا تابستان تازه تحریک تحریک، ترشحات ترشی ترکیباتی تری تسکین تصلب تعداد تقویت تقویت، تمایل تند تنها تنهایی تهیه توان توانند توانید توجه تولید تک تیره، تیز جدا جراحی جلوگیری جوانی حالات حالت، حاوی حرارت خارج خارش خاصی خاصیت خام خزانه خشک خطوطی خطی خلط خواص خوب خودداری خودرو خون خونی خیلی داخل داده دارد دارد کپساسین دارند داروی دانند دانه در درانتهای درجه درد دردناک دردهای درفلفل درمان درمانی دسترسی دفعی دلایل دهد فلفل دهد، دهداین دهنده دوام دُلمه دچار دیابت دیدن دیگر دیگران را راه رس رسد رشد رقیق رنج رنگ روده‌ای روز روش روماتیسمی روی رگها) رگهای ریزش ریشه ریه زبان زرد زمانی زونا، زیاد زیر زینتی) ساختن ساخته سازند ساقه سالاد سالم ساله، سانتیمتر سایر سایه سبب سبز سبز آشنایی سبز خواص سبز ترکیبات سبزی سرخ سطوح سفید سلولهای سواحل سوزش سولانین، سپس سیستم سیگنالهای شاسی شدت شدن شدند شده شرایین شما شود شوند شکل شیرین صرف صفحات ضخیم ضد ضرورت ضعف طرز طریق طریقه طلا طول ظروف عامل عبارتند عروقی عفونت عفونی علایم علت عمل عنصر عنوان غذا غذا، غلاف فاصله فرمائید فرنگی فرنگی) فروردین فسفر فشارخون فضا فعالترین فلف فلفل فلفل) فلفل، فواصل فواید قابل قبل قدرت قرار قرمز قلبی قوی قیمت مؤثر ماده مانند ماه مایعات مبتلا متفاوت مثابه محافظت محرک محسوب محل محلی مختلف مخلوط مردم مرسوم مزمن مسکن مسکنی مشاهده مصرف مطالعات معتدل معده معده‌ای معلوم معمول مفاصل مفید مقاومت مقدار مناسبی مناطق منتقل منظور مو مواد موجود مورد موضعی می میآورند میان میباشد کپساسین، میزان میشود میشود این میشود، مینمایند میوه میگردد میوه میگرن‌های می‌تواند می‌دهد می‌شود همچنین می‌شوند این می‌کند می‌کنند نابودی ناحیه نازک ناشی نایلون نتایج نتیجه نسبت نشان نظیر نقاط نمایان نمودن نموده نه نوع نوک نکنند نگهداری نیاز نیز ها هاضمه های هر هستند هضم هقته هم همان همچنین هنگام هوا هوایی و واقع واقعاً ورم وسیله وقتی ویتامین ویژه پایین پر پس پستان پشتیبانی پماد پودر پوست پیش پیشگیری چاشنی چرب چند چندین چون چیده کارند کاشت کاملا کاهش کرد طعم کرده کرمهای کسانی کشت کشد کشیده کشیده، کلسترول کلسیم، کم کمتر کمک کند کند خاصیت کند فلفل کند هر کند همچنین، کند) کند، کنداین کنند کنند کننده کنید کنید بهترین که کوتاه کوچک کُروی کپساسین گردد آنهایی گرم گرمسیر گل گلدان گلسیرید گوجه گوشتی گیاه گیاه تحقیقات گیاهی گیاهیست گیرد گیرد، گیلاس) یا یافت یک یکبار یکدیگر یکی –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “فلفل سبز”

  دیدگاه ها بسته شده اند.