دمنوش های گیاهی

دمنوش های گیاهی

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • دمنوش های گیاهی
 •  

  دمنوش های گیاهی

  دمنوش های گیاهی

  ۱- چای گـل گـاو زبـان- سنبل طیب:

  ترکیبات: گل گاوزبان، ۲ قاشق غذاخوری؛ سنبل طیب، ۱ قاشق مرّباخوری؛ لیموعمّانی،۱عدد.

  خواص: گل گاو زبان، طبیعتی گرم و تر و ضد ّسودا و صفرا دارد و آرام بخش اعصاب، خواب آور و مسکّن سردردهای عصبی و دردهای کلیوی و کاهش دهنده فشار خون است. سنبل طیب هم  با طبیعت گرمی که دارد؛ ضدّ قولنج و اسپاسم های عضلانی و مفید در درمان تشنّج و صرع بوده؛ قوّه باه(میل جنسی) را نیز تقویت می کند.

  ۲- چای به لیمو- زیرفون:

  ترکیبات: به لیمو،۱قاشق مربّاخوری و زیرفون،۱قاشق غذاخوری.

  خواص: طبیعت این چای گرم بوده؛ در درمان سرماخوردگی، تشنّج، نقرس، دردهای سیاتیکی، غلظت خون، روماتیسم، بی خوابی های شبانه، میگرن، اضطراب، طپش قلب، سردرد، آسم، فشارخون و اسهال موثراست؛ همچنین این چای، تقویت کننده حافظه، شستشودهنده کلیه و مقوی معده است. مصرف این چای به علّت دارا بودن زیرفون، برای خانم های باردار ممنوع است.

  ۳- چای بادرنجبویه- زیرفون:

  ترکیبات: بادرنجبویه،۱قاشق مربّاخوری و زیرفون،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: این چای طبیعت بسیارگرمی داشته، مقوّی قلب و اعصاب، خون ساز، تـقـویـت کننده سلّولهای مغزی، فوق العاده آرام بخش و در بعضی مزاجها بالابرنده قوی فشارخون است. بادرنجبویه، خود، به تنهایی، مقوّی مغز، ضدّ صدای گوش، ضدّ بیماریهای کلیه، ضدّ خوابهای وحشتناک، ضدّ بوی بد دهان، خواب آور و نشاط آور است. این چای نیز به دلیل دارا بودن زیرفون برای خانم های باردار منع مصرف دارد.

  ۴- چای بابونه:

  ترکیبات: بابونه،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت‌ آن، معتدل و در بابونه های صحرایی به سمت گرم و خشک است. ضدّ بلغم و صفرا و آرام بخش اعصاب، به ویژه اعصاب معده و روده و مقویّ آنها و شستشودهنده بسیارقوی کلیه ها و تقویت کننده کلّی سیستم عصبی است وعلاوه برآن، ضدّ تب، ضدّ انگل، ضدّ یبوست و اشتهاآور است.

  ۵- چای به لیمو:

  ترکیبات: به لیمو،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: این چای آرام بخش، طبیعتی گرم دارد و مناسب برای درمان بی خوابی های شبانه، میگرن، سردرد، طپش قلب وآسم بوده؛ ضمن تقویت معده و آثار ضدّنفخ، حافظه را نیز بهبود می بخشد.

  ۶- چای دارچین:

  ترکیبات: دارچین، چندقلم آسیاب نشده.

  خواصّ: طبیعت گرم و خشک دارچین از آن یک محرّک عالی اعصاب ساخته است که ضمن دارا بودن خواصّ نشاط آوری و رفع دلهره، شستشودهنده کلیه، دفع کننده اخلاط رطوبتی، تقویت کننده قوه باه و موثر در درمان پادردهای رطوبتی است. دارچین علاوه بر تقویت کبد و معده، اشتهاآور نیز بوده، بوی بد دهان را برطرف می کند. جالب است که بدانید طبق نظر اطبّای قدیم، اثر مثبت دارچین براعصاب، تا ۱۵سال در بدن ماندگار است. زنان باردار بهتر است در مصرف دارچین کمی احتیاط کنند.

  ۷- چای زنجبیل:

  ترکیبات: زنجبیل قلم(نکوبیده)، ۲قطعه متوسّط.

  خواصّ: زنجبیل، طبیعتی گرم و خشک دارد و ضدّ بلغم  و صفرا، بالابرنده قوی فشارخون، مقوّی اعصاب، تقویت کننده حافظه، تنظیم کننده جریان ادرار، ضد ّرطوبت مزاج، خونساز، ضدّ درد مفاصل، تقویت کننده قوّه باه، مقوّی دستگاه گوارش، حل کننده سـنـگ هــای صـفراوی، ضدّ مسمومیت های غذایی، درمان کننده بسیار خوبِ تب مالت و ضدّ سرطان  می باشد. نکته مهم در مصرف زنجبیل آن است که زیاده روی در مصرف آن می تواند باعث افزایش فشار خون و ضعف نیروی جنسی شود.

  ۸- چای میوه گل نسترن:

  ترکیبات: میوه گل نسترن، ۱۵عدد.

  خواصّ: این چای با طبیعتی معتدل و تا حدّی خشک؛ سرشار از ویتامین ث بوده، در پیشگیری و درمان سرماخوردگی موثراست. میوه گل نسترن، فشارخون را کم کرده؛ ورم و درد کلیه را التیام و آن را شستشو می دهد؛ معده را تقویت می نماید و اثرات ضدّ اسهالی دارد.

  ۹- چای زیرفون:

  ترکیبات: زیرفون،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت زیرفون، گرم است و مصرف زیاد آن می تواند فشارخون را کاهش دهد. این چای در درمان ناراحتی های عصبی وتشنّج ها، مـیـگـرن های مزمن، بی خوابی، سردرد، بیماری های ریوی و زکام، غلظت خون، استفراغ، روماتیسم، آرتروز، نقرس و دردهای سیاتیکی کاربرد دارد. باز هم باید یادآوری  کنیم که مصرف زیرفون برای خانم های باردار ممنوع است.

  ۱۰- چای آویشن:

  ترکیبات: آویشن،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: آویشن با طبیعتی معتدل، ضدّ صفرا، بالابرنده فشارخون، مقوّی اعصاب و افزاینده قدرت بینایی است و در رفع التهاب های مزمن روده بزرگ، دفع انگل های گوارشی، افزایش اشتها و تقویت کلی جهاز هاضمه مفید است.آویشن، کلیه را شستشومی دهد؛ رطوبت بدن را دفع می کند؛ غلظت خون را  کاهش می دهد و در درمان زکام، سرفه و آسم موثر است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  داروهای گیاهی

  داروهای گیاهی

  ۱۱- چای اکلیل کوهی(رُزماری):

  ترکیبات: اکلیل کوهی،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: اکلیل کوهی که برخی آن را«گیاه معجزه گر» می نامند؛ طبیعتی معتدل تا گرم و ضدّ صفرا داشته؛ تقویت کننده کلی بدن و به ویژه اعصاب، شستشودهنده کلیه، ضدّ دلهره و اضـطراب، بـرطـرف کننده زکـام، آسـم و سیاه سرفه، مقوّی معده، ضدّ دردهای روماتیسمی، استخوانی وکمری و حل کننده سنگ های صفراوی است.

  ۱۲- چای گزنه:

  ترکیبات: گزنه،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: گزنه، طبیعتی گرم و خشک دارد و اثر آن در کاهش قند خون، سال هاست که به اثبات رسیده است. این گیاه، ضدّ صفرا و سنگ کیسه صفرا بوده؛ غلظت خون را کاسته؛ چربی خون را پایین می آورد؛ و با شستشوی کلیه، بـسـیـاری از بـیماری هایش را بهبود می دهد.گزنه، همچنین، ضدّ سرطان، ضدّ خونریزی، زیادکننده شیرمادر، برطرف کننده خستگی، ضدّ ریزش موی سر و مفید در درمان بیماری های پروستات است.

  ۱۳- چای مرزنجوش:

  ترکیبات: مرزنجوش،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت گرم و اثرآرام بخش مرزنجوش براعصاب، آن را تبدیل به یکی از بهترین داروها در درمان میگرن کهنه، درد شقیقه ها و بسیاری از سردردهای دیگر و نیز، بی خوابی نموده است. این گیاه با اثر تـب بُر و خلط آورخود، در درمان  انواع سرماخوردگی ها موثراست و در دستگاه گوارش به عنوان داروی ضدّ نفخ و ورم معده، ضدّ اسهال و اشتهاآور کاربرد دارد.

  ۱۴- چای اسطوخودّوس:

  ترکیبات: اسطوخودّوس،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت این گیاه مفید دارویی، گرم وخشک است و در درمان طیف وسیعی از بیماری ها ازجمله میگرن، زکام، آسم و برونشیت، انواع روماتیسم و اگزما کاربرد دارد. این گیاه، مُسکّن، آرام بخش اعصاب، تقویت کننده سلولهای مغز و شستشودهنده کلیه است.

  ۱۵- چای فلوس:

  ترکیبات: مغز فلوس،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت فلوس، معتدل و ضدّ صفراست و به عنوان یک ملیّن ومسهل قوی(امّا با عملکردی ملایم و بی آزار)، یبوستهای مقاوم به درمان و مـزمـن را درمان می کند و بـه تـدریج، تورّم امعاء واحشاء را تـسـکیـن می دهد. فلوس، همچنین، پایین آورنده فشارخون و درمان کننده برفک دهان است.

  ۱۶- چای زعفران:

  ترکیبات: زعفران کوبیده ،۱قاشق مربّاخوری.

  خواصّ: زعفران، طبیعتی گرم و خشک دارد و مقوّی قلب، محرّک قوای مغزی، شادی بخش، خنده آور، ضّدکرم خوردگی دندان، شستشودهنده کلیه، مقوّی معده، ضدّسرفه، ضدّحسّاسیت و خلط آور است. در هنگام زایمان برای تسهیل و تسریع روند زایمان می توان یک مثقال آن را دم کرده میل نمود امّا در دوران بارداری بهتر است از مصرف زیاد آن خودداری کرد.

  ۱۷- چای نعناع:

  ترکیبات: نعناع،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت نعناع، معتدل و دارای اندکی گرمی و یک ضدّ اسهال و استفراغ قوی است که مقوّی معده و ضدّ نفخ آن؛ خوشبوکننده دهان؛ آرام کـنـنده روده ها و رفع کننده ناراحتی های کیسه صفرا و نیز مفید در درمان ناراحتی های ریوی، تـنـگی نفس، آسم و سرفه و خستگی های جسمی است.

  ۱۸- چای پونه:

  ترکیبات: پونه،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: پونه، به لحاظ طبیّ، «نعناع خودرو» محسوب می شود و خواصّ آن مشابه نعناع است.

  ۱۹- چای چلتوک برنج:

  ترکیبات: چلتوک برنج،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: چلتوک برنج، طبیعتی گرم دارد و سرشار از ویتامین هی گروه «ب» است، ازسفید شدن و ریزش موی سر پیشگیری می کند(به صورت خوراکی و ماساژ روی مو و پوست سر) و یبوسـت هـای مزمن را درمـان می کند. استفاده از این چای برای خانم های باردار ممنوع است.

  ۲۰- چای گلپر:

  ترکیبات: گلپر،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت گلپر، گرم و خشک بوده؛ تقویت کننده عالی حافظه و یک داروی ضـدّ صـرع قـوی است؛ برطرف کننده تنبلی معده، کـمـک کـنـنـده به هضم غذا، ضدّ انواع اسهال و اشتهاآوربوده؛ علاوه برتقویت میل جنسی، در درمان جوش و دمل نیز موثر است.

  طب سنتی

  طب سنتی

  ۲۱- چای زیره سیاه:

  ترکیبات: زیره سیاه،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت بسیار گرم زیره، چـربی اضافه بدن را می سوزاند و چاقی را برطرف می کند؛ فشارخون را افزایش می دهد وعلاوه برتصفیه خون، تقویت قلب وعروق وشـسـتـشـوی کـلـیـه، ضدّ زردی پوست، افزایش دهنده شیرمادر، ضدّنفخ و مقوّی معده می باشد.

  ۲۲- چای بادرنجبویه:

  ترکیبات: بادرنجبویه،۲قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبع بادرنجبویه، بسیارگرم بوده؛ دربعضی مزاجها، بالابرنده قوی فشارخون است؛ همچنین، مقوّی قلب و اعـصـاب و فـوق العاده آرام بخش، خـون ساز، ضدّ صدای گوش، خواب آور، نشاط آور، ضد ّبیماری های کلیه، ضدّ خوابهای وحشتناک و برطرف کننده بوی بد دهان است.

  ۲۳- چای بهارنارنج:

  ترکیبات: بهارنارنج،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: بهارنارنج، طبیعتی گرم دارد و آرام بخش، تقویت کننده مغز واعصاب، شادی بخش و اشتهاآور است.

  ۲۴- چای هوفاریقون:

  ترکیبات: هوفاریقون،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعتی گرم وخشک دارد و مقوّی قلب واعصاب و درمان کننده میگرن می باشد.

  ۲۵- چای کوهی(چای پشمی):

  ترکیبات: چای کوهی،۱قاشق غذاخوری.

  خواصّ: طبیعت آن، گرم بوده؛ ضدّ آلرژی و حسّاسیت، مقوّی اعصاب، آرام بخش، خواب آور و موثر در درمان اگزمای پوستی است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  ۲۶ – چای آلبالو:

  ترکیبات: آلبالوی بدون هسته، نصف لیوان.

  خواصّ: آلـبـالـو بـا طبیعت سرد و خشکی که دارد، ضدّ صفرا، ضدّ اسهال، کاهش دهنده فشار خون، موثر در برطرف نمودن حالت تهوّع، ضدّ خارش های پوستی، ضدّ سنگ کلیه و یک اشتها آور بسیار عالی است امّا مبتلایان به زخم های گوارشی نباید از آن استفاده کنند.

  ۲۷- چای ترش(چای مکّه یا چای گُجرات):

  ترکیبات: چای ترش، ۱ قاشق غذاخوری.

  خواصّ: مصرف این چای، باعث کاهش تدریجی فشار و چربی خون خواهد شد. مصرف این چای در بعضی افراد؛ ممکن است باعث کاهش شدید فشار خون و عوارضی مثل سرگیجه شود؛ لذا این چای را با مقادیر بیشتری نبات؛ یا همراه با نوشیدنی هایی که باعث افزایش فشار خون می شوند؛ مصرف نمایید.

  ۲۸- چای گل سرخ(گل محمّدی):

  ترکیبات: گل سرخ(تازه یا خشک شده)، ۲ قاشق غذاخوری.

  خواصّ: این چای، طبیعتی معتدل با گرایش به سمت سرما و خشکی دارد و بسیار شادی بخش، مقوّی قلب و ضد ّصفرا و بلغم می باشد.گل سرخ، ملیّن بسیار خوبی بوده؛ در درمان یبوست های تازه و کهنه ، تقویت لثه و ترمیم زخم های آن مفید است.

  ۲۹- چای زرشک:

  ترکیبات: زرشک آبگیری، ۲ قاشق غذاخوری.

  خواصّ: زرشک، طبیعتی سرد و خشک دارد و ضدّ صفرا، تقویت کننده معده، کبد و قلب، خنثی کننده سموم، برطرف کننده عطش و گرمازدگی(و تهوّع و استفراغ ناشی از آن) و بی اشتهایی است. زرشک، ضمن تصفیه خون، درمان بـسـیار خوبی برای فـشـار خـون بـالا(در افراد گرم مزاج) می باشد.

  ۳۰- چای قره قات(قراقات):

  ترکیبات: قره قات، ۱ قاشق غذاخوری.

  خواصّ: قره قات، میوه درختی است که در جنگل های شمال ایران می روید و به لحاظ خواصّ دارویی، بسیار شبیه زرشک می باشد. این میوه یکی از بهترین داروها در تصفیه خون و کاهش فشار آن می باشد و علاوه بر درمان اسهال، در کاهش میزان قند خون نیز موثّر است.

  ۳۱- چای غوره:

  ترکیبات: غوره، ۲ قاشق غذاخوری.

  خواصّ: غوره با طبع سرد و خشک خود، ضدّ صفرا و بلغم، برطرف کننده تشنگی و مقوّی کبد است و باعث کاهش فشار خون در افراد گرم مزاج می شود؛ امّا برای زخم های معده و اثنی عشر مضرّ است.

  ۳۲- چای عنّاب:

  ترکیبات: عنّاب، ۱۵ عدد.

  خواصّ: عنّاب، طبیعتی معتدل دارد وملیّن، تصفیه کننده خون، ضدّ سرفه و تنگی نفس، کاهش دهنده فشار خون، مفید در درمان بواسیر و برطرف کننده خشونت سینه، حلق و گرفتگی صداست.

  ۳۳- چای گل پنیرک:

  ترکیبات: گل پنیرک، ۲ قاشق غذاخوری.

  خواصّ: این چـای، دارای طبیعتی سـرد و تر، ملیّن، خلط آور، شستشو دهنده کلیه، ضدّ درد کلیه و سوزش مثانه، درمان کننده زخم های گوارشی و یکی از بهترین داروها در درمان سینه درد ها و ورم حلق و گلو است.

   

  کلمات کلیدی : از «ب» «نعناع ، ،قاشق آبگیری، آثار آرام آرتروز، آزار)، آسـم آسم آسم، آسیاب آلبالو ترکیبات آلبالوی آلرژی آلـبـالـو آن آن) آن، آن؛ آنها آور آور، آورخود، آورد؛ آورنده آوری آویشن آویشن ترکیبات آویشن،قاشق اثبات اثر اثرآرام اثرات اثنی احتیاط اخلاط ادرار، از ازجمله ازسفید است است است است، است؛ استآویشن، استخوانی استفاده استفراغ استفراغ، اسطوخودّوس ترکیبات اسطوخودّوس،قاشق اسهال اسهال، اسهالی اسپاسم اشتها اشتهاآور اشتهاآوربوده؛ اشتهایی اضافه اضطراب، اضـطراب، اطبّای اعصاب اعصاب، اعـصـاب افراد افراد؛ افزایش افزاینده التهاب التیام العاده امعاء امّا اندکی انواع انگل انگل، اکلیل اگزما اگزمای ایران این با بابونه بابونه ترکیبات بابونه،قاشق بادرنجبویه بادرنجبویه ترکیبات بادرنجبویه، بادرنجبویه،قاشق باردار بارداری باز بازدید باشد باشد باشدگل باعث بالابرنده باه باه(میل باه، باید بخش بخش، بخشد بد بدانید بدن بدون بر برآن، براعصاب، برای برتصفیه برتقویت برخی برطرف برفک برنج ترکیبات برنج، برنج،قاشق برونشیت، بزرگ، بسیار بسیارقوی بسیارگرم بسیارگرمی بسیاری بعضی بـا بـالا(در بـرطـرف بـسـیار بـسـیـاری بـه بـیماری بلغم بلغم  بلغم، به بهارنارنج ترکیبات بهارنارنج، بهارنارنج،قاشق بهبود بهتر بهترین بواسیر بودن بوده، بوده؛ بوی بُر بی بیشتری بیماری بیماریهای بینایی تا تازه تب تب، تبدیل تدریجی تر تر، ترش(چای ترش، ترمیم تسریع تسهیل تشنّج تشنّج، تشنگی تصفیه تـب تـدریج، تـسـکیـن تـقـویـت تـنـگی تقویت تنبلی تنظیم تنهایی، تنگی تهوّع تهوّع، توان تواند تورّم ث جالب جریان جسمی جنسی جنسی) جنسی، جنگل جهاز جوش حافظه حافظه، حالت حدّی حسّاسیت، حل حلق خارش خانم خستگی خستگی، خشونت خشک خشک؛ خشکی خـون خلط خنثی خنده خواب خوابهای خوابی خوابی، خواصّ خواهد خوبِ خوبی خود، خودداری خودرو» خوراکی خوردگی خوشبوکننده خون خون، خونریزی، خونساز، دارا دارای دارد دارد دارد، دارد؛ داروها داروهای داروی دارویی، دارچین دارچین ترکیبات دارچین، داشته، داشته؛ در دربعضی درختی درد دردهای درمان درمان  درمـان دستگاه دفع دلار دلهره دلهره، دلیل دم دمل دمنوش دندان، دهان دهان، دهان؛ دهد دهد؛ دهدگزنه، دهنده دوران دیگر را را  را«گیاه رسیده رطوبت رطوبتی رطوبتی، رفع روده روماتیسم روماتیسم، روماتیسمی، روند روی روید ریزش ریوی ریوی، زایمان زبان، زبـان زخم زردی زرشک زرشک ترکیبات زرشک، زعفران زعفران ترکیبات زعفران، زنان زنجبیل زنجبیل ترکیبات زنجبیل، زکام، زکـام، زیاد زیاده زیادکننده زیرفون زیرفون ترکیبات زیرفون، زیرفون،قاشق زیره زیره، ساخته ساز، سال سر سر) سرخ(تازه سرخ(گل سرخ، سرد سردرد، سردردهای سرشار سرطان  سرطان، سرفه سرفه، سرما سرماخوردگی سرماخوردگی، سرگیجه سـرد سـنـگ سلولهای سلّولهای سمت سموم، سنبل سنتی سنگ سوزاند سوزش سکه سیاتیکی سیاتیکی، سیاه سیاه ترکیبات سیاه،قاشق سیستم سینه سینه، شادی شبانه، شبیه شد شدن شده)، شدید شستشو شستشودهنده شستشومی شستشوی شقیقه شمال شود شود شود؛ شوند؛ شیرمادر، صحرایی صداست صدای صرع صـرع صـفراوی، صفحات صفرا صفرا، صفراست صفراوی صورت ضد ضدّ ضدّحسّاسیت ضدّسرفه، ضدّنفخ ضدّنفخ، ضعف ضـدّ ضمن ضّدکرم طب طبع طبق طبیعت طبیعتی طبیعت‌ طبیّ، طپش طیب طیب ترکیبات طیب، طیف عالی عدد خواصّ عشر عصبی عضلانی عطش علاوه علّت عملکردی عنوان عنّاب ترکیبات عنّاب، عوارضی غذا، غذاخوری خواص غذاخوری خواصّ غذاخوری؛ غذایی، غلظت غوره غوره ترکیبات غوره، فرمائید فشار فشارخون فشارخون، فـشـار فـوق فلوس ترکیبات فلوس، فلوس،قاشق فوق قات(قراقات) ترکیبات قات، قاشق قدرت قدیم، قره قطعه قـوی قلب قلب، قلم(نکوبیده)، قند قوای قولنج قوه قوّه قوی قوی(امّا قیمت لثه لحاظ لذا لیمو لیمو ترکیبات لیمو،قاشق لیموعمّانی،عدد خواص لیوان خواصّ ماساژ مالت ماندگار مبتلایان متوسّط خواصّ مثانه، مثبت مثقال مثل محرّک محسوب محمّدی) ترکیبات مربّاخوری مربّاخوری خواصّ مرزنجوش مرزنجوش ترکیبات مرزنجوش،قاشق مرّباخوری؛ مزاج مزاج) مزاج، مزاجها مزاجها، مزمن مزمن، مسمومیت مسکّن مشابه مصرف مضرّ معتدل معتدل، معجزه معده معده، مغز مغز، مغزی، مـزمـن مـیـگـرن مفاصل، مفید مقادیر مقاوم مقوّی مقوی مقویّ ملایم ملیّن ملیّن، ممنوع ممکن مناسب منع مهم مو موثر موثراست موثراست؛ موثّر موی مُسکّن، مکّه می میزان میل میوه میگرن میگرن، ناراحتی ناشی نامند؛ نبات؛ نباید نسترن ترکیبات نسترن، نشاط نشده خواصّ نصف نظر نعناع نعناع ترکیبات نعناع، نعناع،قاشق نفخ نفس، نقرس نقرس، نماید نمایید نمود نمودن نموده نوشیدنی نکته نیروی نیز نیز، ها ها، هاست هاضمه های هایش هایی هسته، هضم هـای هــای هم هم  همراه همچنین همچنین، هنگام هوفاریقون ترکیبات هوفاریقون،قاشق هی و وآسم واحشاء واعصاب واعصاب، وتشنّج وحشتناک وحشتناک، وخشک ورم وسیعی وشـسـتـشـوی وعروق وعلاوه ومسهل وملیّن، وکمری ویتامین ویژه ّبیماری ّرطوبت ّسودا ّصفرا پادردهای پایین پروستات پشمی) ترکیبات پنیرک ترکیبات پنیرک، پوست پوست، پوستی پوستی، پونه ترکیبات پونه، پونه،قاشق پیشگیری چاقی چای چای، چربی چـای، چـربی چلتوک چندقلم کاربرد کاسته؛ کاهش کبد کرد کرده کرده؛ کـلـیـه، کـمـک کـنـنده کـنـنـده کلّی کلی کلیه کلیه، کلیوی کم کمی کند کند کند(به کند؛ کنند کنند کننده کنیم که کهنه کهنه، کوبیده کوهی کوهی(رُزماری) ترکیبات کوهی(چای کوهی،قاشق کیسه گاو گاوزبان، گر» گرایش گرفتگی گرم گرمازدگی(و گرمی گروه گزنه ترکیبات گزنه، گزنه،قاشق گـاو گـل گل گلو گلپر ترکیبات گلپر، گلپر،قاشق گوارش گوارش، گوارشی گوارشی، گوش، گُجرات) ترکیبات گیاه گیاه، گیاهی یا یادآوری  یبوست یبوستهای یبوسـت یک یکی –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “دمنوش های گیاهی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.