چگونه جذاب باشیم

چگونه جذاب باشیم

مجموعه: اختصاصی, دانستنیها
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چگونه جذاب باشیم
 •  

  چگونه جذاب باشیم

  چگونه جذاب باشیم

  فریبندگی یعنی اینکه بتوانید دیگران را به سوی خود جذب کنید. این خصلت اخلاقی به مرور زمان بدست می آید، از آنجایی هر یک از افراد در زمان تولد با میزان مختلفی جذابیت پا به این دنیا می گذارند می توان گفت که درصد بسیار زیادی از جذابیت اکتسابی است و با کمی تمرین به راحتی قابل دسترسی خواهد بود. تلاش و توجه تمام و کمال به نیازها و خواست های دیگران می تواند به شما این اطمینان را بدهد که به چهره یک فرد جذاب تبدیل شده اید.

  مراحل

  1- طرز ایستادن خود را تصحیح کنید. اگر شرایط بدنی شما در حد مطلوب قرار داشته باشد، گویای این مطلب است که یک فرد با اعتماد به نفس بالا هستید، حتی اگر از درونتان هم یک چنین احساسی نداشته باشید. در زمان راه رفتن باید محکم و ثابت قدم بردارید. کمرتان کاملاً صاف باشد، و شانه ها به سمت عقب گرایش داشته باشند. شاید در ابتدا زمانیکه یک چنین وضعیتی را تمرین می کنید برایتان قدری عجیب و دشوار باشد، اما پس از سپری شدن چند روز به آن عادت پیدا می کنید.

  2- ماهیچه های صورت را رها کنید. سعی کنید ماهیچه های صورتتان را رها کنید تا صورت، حالت طبیعی و دلپذیر خود را داشته باشد. با این چهره می توانید رو به دنیا کنید و به همگان بگویید که از هیچ چیز نمی هراسید.

  3- ارتباط برقرار کنید. هنگامیکه با فرد دیگری روبرو می شوید، با چشم های خود با او ارتباط برقر کنید، سرتان را به نشانه تائید تکان دهید، لبخند بزنید و شادی خود را به او انتقال دهید. اصلاً نگران عکس العمل فرد مقابل نباشید و البته در عین حال باید به یاد داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید.

  4- نام افراد را به خاطر بسپارید. زمانیکه برای اولین بار کسی را ملاقات می کنید سعی کنید که نام او را به خاطر بسپارید. این کار برای خیلی از افراد دشوار است. زمانیکه نامشان را می گویند، آنرا چندین مرتبه با خود تکرار کنید تا نامشان در ذهنتان باقی بماند و سپس نام خود را نیز به آنها بگویید؛ به عنوان مثال سلام “سارا” من “مانی” هستم. زمانی هم که با آنها خداحافظی می کنید، باز هم سعی کنید چند مرتبه دیگر نام آنها را تکرار کنید تا به طور کامل در ذهنتان باقی بمانند. هر چقدر بیشتر نام آنها را تکرار کنید، بیشتر به یادتان می ماند و طرف مقابل هم احساس می کند که او را بیشتر دوست می دارید و احتمال این امر که با شما بیشتر گرم بگیرد افزایش پیدا می کند.

  5- به دیگران علاقمند باشید. اگر شما یکی از آشناهای قدیمی را ملاقات کردید به عنوان مثال یک همکار، همکلاسی، دوست یکی از دوستان و … در مورد خانواده و علاقمندی های جدید آنها سوالاتی مطرح کنید. اسم افراد نزدیک به آنها را بپرسید و نام آنها را به خاطر بسپارید. مطرح کردن یک چنین مسائلی، موضوعات جدیدی برای صحبت کردن در اختیار شما قرار می دهد و آنوقت مجبور نیستید که تنها در مورد کار و کلاس های درسی با هم صحبت کنید. می توانید تا حدودی در مورد خودتان نیز صحبت کنید. در تمام طول بحث خودتان را علاقمند نشان دهید و نشان دهید که تمایل دارید به گفتگوی خود با او ادامه دهید.

  6- گفتگو در مورد موضوعات مناسب. باید در مورد موضوعاتی صحبت کنید که طرف مقابل به آنها علاقه دارد، حتی اگر خودتان هم علاقه شدید به آنها نداشتید، بازهم این کار را ادامه دهید. به عنوان مثال اگر در یک جمع ورزشی قرار گرفتید، در مورد بازی دیشب یا گل کردن تیمی که به تازگی وارد لیگ شده صحبت کنید. اگر با کسانی هستید که به سرگرمی های مختلفی علاقمند هستند، می توانید در مورد سرگرمی های مورد علاقه آنها از جمله ماهیگیری، بافتنی، کوهنوردی، و سینما صحبت کنید.
  هیچ کس از شما انتظار ندارد که در تمام زمینه ها یک متخصص باشید، باید به آنها بگویید که فقط به دلیل علایق شخصی است که تمایل دارید در مورد موضوعات مختلف با دیگران به بحث و گفتگو بنشینید. ذهن خود را باز کنید، اجازه دهید تا دیگران توضیحات لازم در مورد موضوعات مختلف را برای شما بازگو کنند. روراست باشید و به آنها بگویید که دانشتان در مورد برخی چیزها محدود است و بدتان نمی آید که چیزهای بیشتری در مورد آن مبحث یاد بگیرید.

  7- به جای غیبت کردن دیگران را تکریم کنید. اگر در جمعی در حال صحبت کردن هستید که همه افراد به نحوی در مورد یک شخص بخصوص در حال غیبت کردن هستند، بد نیست شما چیزی در مورد آن بگویید که دوست می دارید. گفتن چیزهایی که در دیگران دوست می دارید می تواند 100% شما را تبدیل به یک فرد جذاب کند. در عین حال با این کار می توانید حس اعتماد دیگران را نیز به خود جلب کنید. همه اطرافیان به این نتیجه می رسند که شما هیچ وقت ایده ی بدی نسبت به دیگران ندارید. همه به این نتیجه می رسند که آبرویشان در دست شما محفوظ خواهد بود.

  8- دروغ نگویید. شاید به دلایلی دروغ بگویید اما مدارک و شواهدی وجود دارد که بر خلاف گفته های شماست. اگر به مریم بگویید که عاطفه را دوست دارید و به نسیم بگویید که عاطفه را دوست ندارید، مطمئن باشید که مریم و نسیم با هم صحبت می کنند، حرف های شما را با هم در میان می گذارند، و با این کار اعتبارتان را نزد آنها از دست خواهید داد، و از آن به بعد هم دیگر هیچ کس حرف های شما را باور نخواهد کرد.

  9- با صداقت از دیگران تعریف و تمجید کنید. این کار خصوصاً در ارتقای عزت نفس دیگران نقش مهمی را بازی میکند. چیزهایی که خوشتان می آید را انتخاب کنید و در هر شرایطی به آنها اشاره داشته باشید. اگر از کاری و یا از کسی خوشتان می آید راهی برای بیان آن پیدا کنید و فوراً به آن اشاره کنید. اگر برای انجام این کار بیش از اندازه صبر کنید، ممکن است حرف های شما قدری ریاکارانه جلوه کنند. زمانیکه احساس می کنید با تشویق های خود می توانید زمینه پیشرفت را برای آنها فراهم آورید، حتماً این کار را انجام دهید و از آنها تعریف کنید. اگر احساس میکنید که چیزی در مورد فردی تغییر پیدا کرده است (به عنوان مثال مدل مو، طرز لباس پوشیدن و .. به آن توجه کنید و چیزی را که در مورد آن خوشتان آمده، به زبان بیاورید. اگر مستقیماً سوالی می پرسید، با خوشرویی آنرا بیان کنید و سپس سوال خود را با یک تعریف بجا به پایان برسانید.

  10- در پذیرش تعریف و تمجید مهربان باشید. این فکر را که برخی از تعریف و تمجید ها هدف خاصی را در پس خود دارند را از ذهن بیرون کنید. در قبول هر نوع تعریف و تمجیدی پرحرارت و علاقمند ظاهر شوید. خیلی بیشتر از گفتن یک “خیلی ممنون” ساده پیش بروید و آنرا با جملاتی نظیر: “خوشحالم که خوشت آمده” و یا “خیلی مهربانی که به این مورد اشاره کردی” همراه کنید. این عبارات خودشان می توانند به عنوان نوعی تعرف و تمجید در جواب تعریف های فرد مقابل به شمار روند. در عین حال باید دقت داشته باشید که برداشت بدی از تعریف های دیگران نکنید. به عنوان مثال اگر کسی به قصد تعریف از شما گفت: “نمیدانی چقدر دلم می خواست که من هم به اندازه تو … بودم” شما نباید در جواب او بگویید من اصلاً هم یک چنین خصوصیتی را نداشته و ندارم و احساس می کنم که برداشت تو در این مورد غلط بوده و قضاوت نادرستی داشتی.”

  11- تن صدای خود را کنترل کنید. یکی از نکات ضروری که باید همواره به خاطر داشته باشید، ماهیت صحبت کردن است. برخی از افراد هستند که در درون خود احساس ناامنی می کنند و به راحتی نمی توانند تعریف و تشکر دیگران را پذیرا شوند. در مورد یک چنین افرادی بیشتر باید دقت کنید و روان و سلیس با آنها صحبت کنید. اگر تمایل داشتید به آنها بگویید که “امروز زیبا شده اید” تن صدایتان باید همانطوری باشد که می گویید: “امرور روز زیبایی است.” هر گونه تغییر در تن صدا و نحوه بیان کردن آن، این شک را در آنها بوجود می آورد که گفته های شما از سر صدق و درستی نیست. می توانید برای تمرین، صدای خود را روی نوار ضبط کنید و چند مرتبه آنرا گوش کنید تا متوجه هر گونه تغییری بشوید. از خودتان سوال کنید که صدای شما نشان می دهد که از روی صداقت صحبت می کنید؟ تا زماینکه به یک عبارت خالصانه و صادقانه نرسیده اید، به ظبط کردن صدای خود ادامه دهید.

  راز جذاب شدن

  بعضی وقت ها آدم ها در یک نگاه عاشق می شوند، شاید به این خاطر که شما با تصویری که از زن یا مرد رویایی در ذهنشان دارند مطابقت دارید، یا شاید به خاطر خصوصیات ظاهری تان، یا به خاطر اینکه در شرایط خاصی شما را دیده اند، یا هر چیز دیگری. بعضی وقت ها هم یک روند نسبتا طولانی می گذرد تا کسی به شما علاقه مند شود. طرف مقابل شما هر طوری که عاشق شما شده باشد، شما می توانید عشق او نسبت به خودتان را از این هم سوزان تر کنید و برایش جذاب تر شوید.

  جذابیت دو لایه دارد: لایه اول سطحی تر است و به خصوصیات ظاهری شما برمی گردد، و لایه دوم عمیق تر است و به رفتارها، طرز تفکر و درونیات شما مربوط می شود. شما برای اینکه جذاب تر شوید باید روی هر دو لایه کار کنید. لایه اول جذابیت تاثیر آنی تر و وسیع تری دارد، در حالی که لایه دوم تاثیر ماندگارتر و عمیق تری می گذارد. شما می توانید جذاب تر شوید اگر :

  با اعتماد به نفس باشید

  این مهمترین راز جذابیت در تمام دنیاست. برای اینکه با اعتماد به نفس باشید باید خودتان را قبول داشته باشید و برای اینکه خودتان را قبول داشته باشید باید آدم قابل قبولی باشید. اگر احساس می کنید زیاد خودتان را قبول ندارید نگاهی بیندازید و ببینید چرا این حس را دارید. اخلاق خوبی ندارید؟ تغییر خصوصیات اخلاقی کمی سخت است و وقت می برد اما ارزشش را دارد. اخلاق های بدتان را با کمک دیگران پیدا کنید و آنها را تغییر بدهید، یک تغییر کوچک مساوی است با یک تحول بزرگ در رابطه تان. هیکل خوی ندارید؟ اگر از تناسب اندامتان راضی نیستید، نزدیکترین باشگاه ورزشی محلتان چشم انتظار شماست.

  یا حتی در خانه هم می توانید همت کنید و با تمرینات ورزشی مرتب به اندام ایده آل متناسب با وضعیت بدنی خودتان برسید. خود ورزش به تنهایی می تواند با تغییر هورمون ها و مواد شیمیایی بدنتان به شما اعتماد به نفس بدهد، حتی اگر به اندام ایده آلتان نرسید. یا شاید اصلا هیچ مشکلی ندارید فقط از نقاط قوت خودتان آگاه نیستید یا خودتان را نامنصفانه با دیگران مقایسه می کنید.

  پس شاید لازم باشد دوستانتان را تغییر دهید و با آدم هایی بگردید که به شما اعتماد به نفس می دهند و دیگر این که دنبال ارزش هایی عمیق تر در وجود آدم ها هستند. همچنین می توانید تمام دستاوردهای زندگی و نقاط قوت شخصیتی تان را بنویسید و به دیوار اتاقتان بچسبانید. هر وقت هم چیز جدیدی یادتان آمد به آن اضافه کنید. از جمله های تاکیدی هم استفاده ببرید. با این کار در واقع دارید با ناخودآگاهتان حرف می زنید و مسیرهای عصبی تازه ای در مغزتان شکل می گیرد که به تدریج ذهنیت و رفتارتان را تغییر می دهد. خلاصه هر تغییری را لازم می دانید در خودتان ایجاد کنید تا خود را بیشتر قابل قبول بدانید.

  سخاوت احساسی داشته باشید

  هیچ کس از آدم هایی که برای ابراز احساسشان جانشان بالا می آید خوشش نمی آید و مطمئن باشید نامزد شما از اینکه مدام مجبور باشد شما را روانکاوی کندکه ببیند چی در دلتان هست که نمی گذارید بفهمد (یا اینکه مجبور باشد برای فهمیدن احساستان پیش فالگیرها برود!) کم کم فرسوده می شود. شاید آدم هایی که دور خودشان یک قلعه با دیوار بلند کشیده اند بعضی وقت ها جذاب و دست نیافتنی به نظر بیایند اما مطمئنا در یک رابطه صمیمانه دراز مدت واقعا خسته کننده می شوند. گاهی خوب است که برای غریبه ها اینطور باشید اما نه برای «او». نامزد شما دوست دارد از احساستان باخبر باشد. او اوست دارد بداند چقدر دوستش دارید. خسیس نباشید. احساسات از جمله چیزهایی است که هر چه بیشتر به دیگران بدهید نه تنها کم نمی شود بلکه بیشتر و بیشتر هم می شود. از ابراز احساستان به او نترسید. چه احساسات خوب و چه احساسات بد. صمیمیت با به اشتراک گذاشتن احساسات ایجاد می شود. اگر می خواهید احساستان را توی دلتان و برای خودتان نگه دارید اصلا چرا ازدواج می کنید؟ شما که نمی خواهید شبیه یک دیوار به نظر بیایید؛ پس بهتر است بگذارید شریک زندگیتان بداند توی دل شما چه می گذرد. آدم های عاشق پیشه جذابیت خودشان را دارند. البته اینها به این معنی نیست که با احساساتتان خفه اش کنید. اگر بیشتر اطرافیانتان به شما می گویند آدمی زیادی احساساتی هستید همه این جمله ها را برعکس بخوانید. همیشه یادتان باشد: اندازه نگه دار که اندازه نکوست.

  راحت باشید

  شما قرار است یک عمر با هم زندگی کنید. پس با او راحت باشید. سخت گیری ها، رسمی بازی ها، تعارفات و پنهان کاری ها را به تدریج با پیش رفتن رابطه کمتر کنید. البته جوان های امروزی با خواندن این حرف خنده شان می گیرد. اما اگر به روش سنتی ازدواج کرده باشید شاید مدت زیادی از آشنایی تان نگذشته بوده و زود نامزد شده اید، در این صورت بگذارید زمان کار خودش را بکند ولی شما هم بیکار ننشینید. کم کم به جای «شما شما» کردن می توانید او را با ضمیر مفرد خطاب کنید.

  اولش کار سختی است اما تاثیر خیلی خوبی دارد: او عاشقتان می شود! بگذارید با شما راحت باشد و رودربایستی ها کم کم کنار برود. نه اینکه همان روز اول با پیژامه ای که تا گردنتان بالا کشیده اید جلوی تلویزیون دراز بکشید و تخمه بشکنید! اما از آن آدم ها هم نباشید که 24 ساعته با شلوار جین و موهای شینیون شده به سر می برد و طرف مقابل هم مجبور می شود همین کار را بکند. با هم مشکلاتتان را در میان بگذارید، حرف دلتان را بزنید، او را وارد زندگی خصوصی تان بکنید و بگذارید راحتی و آسایش یک دوستی صمیمانه بین شما شکل بگیرد اما رعایت ادب و احترام متقابل را همیشه – تا آخر عمرتان – بالاترین اولویت در نظر بگیرید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  خیال پرداز باشید

  هیچ چیز به اندازه همراهی با یک آدم خیال پرداز و امیدوار به آینده به آدم روحیه نمی دهد. زیادی عاق و واقع گرا بودن اصلا جذاب نیست؛ چنین فردی اینطور به نظر می رسد که زندگی خشک و بی هیجانی داشته باشد و آنقدر در واقعیت ها غرق شود که سهم رویاپردازی و انگیزه برای رسیدن به آینده بهتر را در زندگی اش نادیده بگیرد. خیلی خوب است که منطقی باشید و واقعیت ها را نادیده نگیرید اما کمی خیال پردازی و دیدن یک آینده روشن هم نمک زندگی ست.

  اینطوری هم جذابتر می شوید و هم زندگی خیلی بهتری خواهید داشت. مثلا در مورد اینکه چندتا بچه می خواهید داشته باشید، اسم بچه هایتان را چی بگذارید، چطوری تربیتشان کنید، چه لباس هایی برایشان بخرید، با هم کجاها بروید، یا اینکه در دوران سالمندی تان دوست دارید یک کلبه زیبا در ساحل دریا یا یک جزیره داشته باشید که شب ها با صدای امواج آب به خواب بروید و صبح ها با صدای مرغان دریایی از خواب بیدار شوید … می بینید؟ حتی همین قدرش هم کلی حالتان را خوب کرد! خیال پردازی های شیرین باعث می شود میزان آندروفین تان بالا برود و بودنتان در کنار هم شیرین تر شود. نتیجه اینکه او عاشقتان می شود. شاید خیلی از ما هیچ وقت به آرزوهای بزرگمان نرسیم اما داشتن این خیال ها هم حالمان را بهتر می کند و هم به ما انگیزه می دهد که در زندگیمان تلاش کنیم و به جاهای بالاتر برسیم. رویاهای شما و نامزدتان چیست؟

  خوش تیپ باشید

  شما از دیدن آدم خوش تیپ و موقر بیشتر خوشتان می آید یا آدم بدتیپ و آویزان؟ خب نامزدتان هم همینطور است. پس شیک باشید. لباس و آراستگی ظاهر شما ویترینی است که خودتان را در آن می گذارید تا به دیگران نشان دهید. پس بهترین و برازنده ترین ویترین را برای خودتان انتخاب کنید. دنبال مد نباشید. در این مورد سلیقه ها مختلف است؛ تیپی را انتخاب کنید که برازنده خودتان و طبق سلیقه خودتان است (مگر اینکه آدم کج سلیقه ای باشید!).

  اگر هیچ سررشته ای در این زمینه ها ندارید از دوستان و آشنایان استفاده کنید. یا مدلی برای خودتان انتخاب کنید که از او الگو بگیرید. می توانید از اطرافیانتان آدم های خوش تیپ را پیدا کنید و ببینید چه کار می کنند که این قدر برازنده اند. شیک بودن به هیچ وجه به معنای زیاد خرج کردن نیست. اتفاقا خیلی از ما که خیلی هم به ظاهرمان اهمیت می دهیم و خیلی هم خرج می کنیم آخر کار زشت ترین تیپ را پیدا می کنیم، چون اصلا نمی دانیم چی به چی می آید و از آن مهمتر اینکه چی به ما می آید.

  برای این کار فقط نیاز به کمی هوش و سلیقه دارید. گاهی یک شال گردن سیاه و ارزان می تواند ظاهر شما را دگرگون کند. البته شیک بودن فقط لباس نیست، مدل مویتان هم مهم است، همچنین کفش و کیفتان، زیبایی اندامتان، رفتار و طرز برخوردتان، چهره تان و از همه مهمتر، لبخندتان! خوش تیپ باشید، و در کنارش خوشرو هم باشید. یک خانم یا آقای به تمام معنا باشید.

  از او تعریف کنید

  چقدر باید به شما گفت که از نامزدتان تعریف کنید؟ زیاد شنیده اید، اما خیلی وقت ها گوش نداده اید. به خاطر همین باز هم می گویم، تعریف کردن از او معجزه می کند! می توانید جلوی خودش از او تعریف کنید: «چقدر این لباس به تو میاد، چقدر کار خوبی کردی که زنگ زدی، چقدر غذات خوشمزه شده» و یا حتی «چقدر با اینکه جوک بی مزه ای بود باحال تعریفش کردی!» اگر از آن افکار عصر حجری دارید و فکر می کنید نامزدتان با تعریف شما لوس می شود، اولا که خب لوس بشود چه اشکالی دارد، و ثانیا، حداقل پشت سرش تعریف کنید که لوس هم نشود! اگر از کسی بشنوید که نامزدتان از شما پیشش تعریف کرده، حتی یک مورد جزیی، چه حالی می شوید؟ مسابقه بگذارید و دنبال بهانه ای باشید که از نامزدتان تعریف کنید. ببینید چه می شود. زندگیتان از این رو به آن رو می شود.

  آینه او باشید

  این یک تکنیک فوق العاده است. به خاطر همین آن را آخر از همه گفتم تا بیشتر یادتان بماند: آینه نامزدتان باشید تا توی ناخودآگاهش نفوذ کنید. ما آدم ها یک رازی داریم که شاید خیلی ها ندانند: ما از افرادی که مثل خودمان هستند خیلی خوشمان می آید. مثلا موقعی که پرانرژی و پر سروصدا هستیم دوست داریم همه همینطور باشند و از مصاحبت با کسی که توی خودش است زیاد لذت نمی بریم. و برعکس.

  این دست خودمان نیست، دست ناخودآگاهمان است. خب، کاری که باید بکنید این است که بعضی حرکاتش را تقلید کنید، مثلا وقتی با هم چای می خورید استکانتان را همزمان با او بردارید، یا وقتی با هم حرف می زنید و او می خندد شما هم بخندید و … مرتب ادایش را درنیاورید، چون این کار نتیجه عکس می دهد، و تازه ممکن است او فکر کند تازگی ها کمی شیرین می زنید! در این مورد باید خیلی دقیق و ظریف باشید. می دانم کمی عجیب به نظر می رسد اما واقعیت دارد و در تحقیقات ثابت شده است.

  راز جذاب شدن ، آموزش جذابیت

  آموزش جذابیت

  1. روش زندگی خودتان را داشته باشید .

  خود واقعی تان ، فلسفه ، ارزش ها و علائق تان را شکل دهید و تعریف کنید به جای اینکه ناخودآگاه آنها را از خانواده ، همسالان ، مذهب یا فرهنگتان بگیرید .

  2. نیاز به تایید دیگران را از زندگی خود حذف کنید .

  به خاطر عقاید دیگران یا میل به تایید دیگران کاری را انجام ندهید . به خاطر آنچه برای خودتان مهم و ارزشمند است دست به انجام کارها بزنید .

  3. به غریزه خود اعتماد کنید و دست به تجربه های جدید بزنید .

  خود را بشناسید و حتی اگر در این مسیر شکست خوردید آنچه را که باعث لذت شما میشود و برای شما هیجان انگیز است کشف کنید .

  4. دیگران را همان گونه که هستند قبول کنید .

  در مورد دیگران قضاوت و انتقاد نکنید . روی نقاط قوت آنها تمرکز کنید . یاد بگیرید که با افراد با روحیه ناملایم بدون کوچک کردن خود رفتار کنید .

  5. واقعا به سخن افراد گوش کنید .

  فراتر از گوش دادن و موافقت با آنها عمل کنید . کاری کنید که آنها بفهمند شما واقعا آنها را درک می کنید .

  6. به مشکلات حل نشده در زندگی تان توجه کنید .

  رو راست باشید . ببخشید و اگر لازم است تقاضای بخشش کنید . انرژی ای که صرف این مشکلات کرده اید را صرف کارهای بهتری کنید .

  7. زندگی سالمی داشته باشید .

  فعالیت ورزشی روزانه داشته باشید . در غذا خوردن از هوا و هوس پیروی نکنید و غذای سالم بخورید تا برای جسمتان مفید باشد . این کار را برای احترام به خودتان انجام دهید نه برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران .

  8. خودتان وارد عمل شوید .

  برای انجام کارها منتظر نمانید . خلاق ، اهل عمل و یاری رسان باشید .

  9. به افراد نشان دهید که به آنها اهمیت میدهید .

  فقط حرف نزنید . به گونه ای با آنها برخورد کنید که بفهمند برایشان ارزش قائلید .

  10. به جنبه مثبت افراد توجه کنید .

  نه از این نظر که چه کسانی هستند بلکه از این منظر که چه کسانی میتوانند باشند و این دیدگاه خود را از به آنها منتقل کنید .

  11. به زیبایی سخن بگویید .

  سخنان خود را جهت متعالی ساختن ، الهام بخشیدن ، برانگیختن و تشویق کردن دیگران به کار ببرید . از انتقاد یا کنایه خودداری کنید .

  12. به آسانی بخندید .

  شاد باشید . زندگی را خیلی جدی نگیرید و به دنبال خلق لذت و شادی باشید .

  13. شایعه پردازی نکنید .

  تصمیم بگیرید که در مورد دیگران به گونه ای صحبت نکنید که صراحتا و یا ضمنا انتقادی باشد . اخبار و اطلاعاتتان را به خاطر ارضا حس قدرت و یا دسیسه کردن علیه دیگران افشا نکنید .

  14. به جای شکایت درخواست کنید .

  اگر چیزی از کسی میخواهید به صورت مستقیم درخواست کنید ، به او غر نزنید و یا پیش دیگران از او گله وشکایت نکنید .

  15. موقعیت ها را به درستی مدیریت کنید .

  در اسرع وقت با مهربانی اما به طور واضح به موضوعات منفی رسیدگی کنید .

  16. جر و بحث نکنید .

  لبخند بزنید و مکان را ترک کنید تا زمانی که شرایط یک گفتگوی سالم فرا برسد .

  17. تنها زمانی که از شما درخواست میشود کمک کنید .

  فکر نکنید که دیگران میخواهند شما مشکلاتشان را حل کنید و یا اینکه شما صلاح شان را بهتر میدانید . فقط آماده باشید و هرگاه از شما کمک خواستند وارد عمل شوید .

  18. به مشکلات دیگران اهمیت دهید اما بی طرف بمانید .

  بگذارید دیگران بدانند که وقتی با مشکلی روبرو میشوند شما واقعا به آنها اهمیت میدهید اما گرفتار مشکلاتشان نمیشوید .

  19. با قلبتان ببینید و نه با چشمانتان .

  به افراد ، سطحی نگاه نکنید . وضعیت مالی ، ظاهر و بدنامی اهمیتی ندارند . به دنبال راستی و صداقت در درون شخص بگردید .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  20. به جای جواب منفی ، جواب مثبت ندهید .

  وقتی شما به جای نه ، بله می گویید دچار خشم درونی میشوید . تنها زمانی جواب مثبت بدهید که دلتان میخواهد و تحت فشار نیستید .

  21. به دیگران نشان دهید که حق شناس هستید .

  به آنها بگویید و نشان دهید که از اینکه آنها را در زندگی خود دارید خوشبختید .

  22. دیگران را سرزنش نکنید .

  سعی کنید دیگران را آزار ندهید و باعث نشوید که به خاطر انتخاب ها ، تصمیمات و اعمالشان احساس بدی پیدا کنند .

  23. بیشتر از آنچه که مورد انتظار است از خود مایه بگذارید .

  بیش از حد نیاز ، کاری را انجام ندهید ؛ اما ابتکار عمل داشته باشید و گاهی بیشتر از آنچه که باید از خود مایه بگذارید .

  24. در روابط خود همواره مسیر پیشرفت را طی کنید .

  کنترل کننده یا وابسته نباشید . روابط را به گونه ای پیش ببرید که برای هر دو طرف رو به تعالی و رضایت بخش باشد .

  25. شخص بزرگی باشید .

  به دنبال این نباشید که اعتبار کسب کنید ، دیگران را کوچک کنید یا مورد ستایش قرار بگیرید . دانش و قدرت خود را در زمان مناسب نشان دهید .

  26. فروتن باشید .

  به خود بخندید ، از عیب ها و اشتباهات خود آگاهی داشته باشید و قبول کنید که آنها شخصیت شما را تعریف نمیکنند .

  27. همیشه آماده یادگیری باشید .

  هوش و تحصیلات عالیه خود را به رخ دیگران نکشید . بدانید که همیشه چیزی برای یادگرفتن وجود دارد حتی از کسانی که دانش کمتری دارند .

  28. بگذارید انتخابتان کنند .

  علاقه صادقانه خود را به دیگران نشان دهید . از کلمه ” شما ” بیشتر از کلمه ” من ” استفاده کنید . بااشتیاق به دیگران گوش کنید و جنبه های مثبت شان را به آنها گوشزد کنید .

  29. به افراد هدایایی دهید که دوست دارند .

  هدایایی نخرید که برای خود شما مهم است و یا دیگران را تحت تاثیر قرار میدهد .

  30. پیوسته خود را به چالش بکشید .

  متوسط نباشید . به معلومات گذشته خود اکتفا نکنید . مدام در حال پیشرفت باشید و در مواجه با فرصت ها و نحوه استفاده از آنها خلاقیت داشته باشید .

  31. ساده زیستی پیشه کنید .

  زیرا باعث میشود شما تحت فشار ،عجول ، به هم ریخته و یا گیج و سردرگم نباشید . به خودتان زمان و مکانی برای تمرکز بدهید .

  32. قدرت فوق العاده زمان حال را بپذیرید .

  هیچ چیز ارزشمندتر از این لحظه نیست . آن را به بهترین لحظه ممکن تبدیل کنید .

  33. برخلاف جریان آب شنا نکنید .

  با افراد و موقعیت هایی که نمیتوانید تحت کنترل خود قرار دهید مبارزه نکنید. راه آسانتر این است که مسیر خود را تغییر دهید.

  34. مسیر رشد را طی کنید .

  در مسیر پیشرفت حرکت کنید و گوش به زنگ فرصت های رشد و تغییر باشید .

  35. مطمئن شوید که نیازهای خودتان محقق شده اند .

  نیازهای اولیه خود را تشخیص دهید و بفهمید برای شما چه چیز در روابط مهم و ارزشمند است .

  36. بپذیرید که شما برای همه جذاب نخواهید بود .

   

  کلمات کلیدی : از اگر با برای به بگذارید بیش تصمیم خود در رو زیرا سخنان سعی شاد علاقه فراتر فعالیت فقط فکر لبخند متوسط نه نیازهای هدایایی هوش هیچ وقتی کنترل خود (به (مگر (یا «او» «شما «چقدر ، ،عجول ؛ آب آبرویشان آخر آدم آدمی آراستگی آرزوهای آزار آسانتر آسانی آسایش آشناهای آشنایان آشنایی آقای آل آلتان آماده آمد آمده آمده، آموزش آن آن، آنجایی آندروفین آنرا آنقدر آنها آنوقت آنچه آنی آورد آورید، آویزان؟ آگاه آگاهی آید آید آید، آینده آینه ابتدا ابتکار ابراز اتاقتان اتفاقا اجازه احترام احتمال احساس احساسات احساساتتان احساساتی احساستان احساسشان احساسی اخبار اختیار اخلاق اخلاقی ادامه ادایش ادب ارتباط ارتقای ارزان ارزش ارزشش ارزشمند ارزشمندتر ارضا از ازدواج است است است، است؛ استفاده استکانتان اسرع اسم اش اشاره اشتباهات اشتراک اشکالی اصلا اصلاً اضافه اطرافیان اطرافیانتان اطلاعاتتان اطمینان اعتبار اعتبارتان اعتماد اعمالشان افراد افرادی افزایش افشا افکار البته العاده العمل الهام الگو اما امر امرور امروز امروزی امواج امیدوار انتخاب انتخابتان انتظار انتقاد انتقادی انتقال انجام اند اند، اندازه اندام اندامتان اندامتان، انرژی انگیز انگیزه اهل اهمیت اهمیتی او اوست اول اولا اولش اولویت اولین اولیه اکتسابی اکتفا اگر ای ایجاد اید اید اید، ایده ایستادن این اینطور اینطوری اینها اینکه با بااشتیاق باحال باخبر بار باز بازدید بازهم بازگو بازی باشد باشد، باشند باشگاه باشید باشید باشید) اگر باشید، باشیم باعث بافتنی، باقی بالا بالاتر بالاترین باور باید ببخشید ببرید ببیند ببینید بتوانید بجا بحث بخرید، بخش بخشش بخشیدن بخصوص بخندید بخوانید بخورید بد بداند بدانند بدانید بدانید بدتان بدتیپ بدست بدنامی بدنتان بدنی بدهد بدهد، بدهید بدهید، بدون بدی بر برازنده برانگیختن برای برایتان برایش برایشان برخلاف برخورد برخوردتان، برخی برد بردارید بردارید، برداشت برسانید برسد برسید برسیم برعکس برعکس برقر برقرار برمی برود برود) بروید بروید، بریم بزرگ بزرگمان بزرگی بزنید بزنید، بسپارید بسیار بشناسید بشنوید بشود بشوید بشکنید بعد بعضی بفهمد بفهمند بفهمید بلند بله بلکه بماند بمانند بمانید بنشینید بنویسید به بهانه بهتر بهتری بهترین بوجود بود بود بودم بودن بودنتان بوده بپذیرید بپرسید بچسبانید بچه بکشید بکند بکنید بگذارید بگذارید، بگردید بگویید بگویید؛ بگیرد بگیرید بگیرید بگیرید بی بیان بیاورید بیایند بیایید؛ بیدار بیرون بیش بیشتر بیشتری بین بیندازید بینید؟ بیکار تا تائید تاثیر تازه تازگی تان تان، تاکیدی تایید تبدیل تجربه تحت تحصیلات تحقیقات تحول تخمه تدریج تر تربیتشان ترک تری ترین تشخیص تشویق تشکر تصحیح تصمیمات تصویری تعارفات تعالی تعرف تعریف تعریفش تغییر تغییری تفکر تقاضای تقلید تلاش تلویزیون تمام تمایل تمجید تمجیدی تمرکز تمرین تمرین، تمرینات تن تناسب تنها تنهایی تو توان تواند توانند توانید توجه توضیحات تولد توی تکان تکرار تکریم تکنیک تیمی تیپ تیپی ثابت ثانیا، جانشان جاهای جای جدی جدید جدیدی جذاب جذابتر جذابیت جذابیت جذب جر جریان جزیره جزیی، جسمتان جلب جلوه جلوی جمع جمعی جملاتی جمله جنبه جهت جواب جوان جوک جین حال حالت حالتان حالمان حالی حتماً حتی حجری حد حداقل حدودی حذف حرف حرکاتش حرکت حس حق حل خاصی خاطر خالصانه خانم خانه خانواده خب خب، خداحافظی خرج خسته خسیس خشم خشک خصلت خصوصاً خصوصی خصوصیات خصوصیتی خطاب خفه خلاصه خلاف خلاق خلاقیت خلق خندد خنده خواب خواست خواستند خواندن خواهد خواهید خوب خوبی خود خودتان خودداری خودش خودشان خودمان خوردن خوردید خورید خوش خوشبختید خوشت خوشتان خوشحالم خوشرو خوشرویی خوشش خوشمان خوشمزه خوی خیال خیلی داد، دادن دار دارد دارد، دارند دارید دارید، داریم داشت داشتن داشته داشتی داشتید دانش دانشتان دانم دانید دانیم در دراز درخواست درستی درسی درصد درنیاورید، دروغ درون درونتان درونی درونیات درک دریا دریایی دست دستاوردهای دسترسی دسیسه دشوار دقت دقیق دل دلار دلایلی دلتان دلم دلپذیر دلیل دنبال دنیا دنیاست دهد دهد، دهند دهید دهید دهید دهید، دهیم دو دور دوران دوست دوستان دوستانتان دوستش دوستی دوم دچار دگرگون دیدن دیده دیدگاه دیشب دیوار دیگر دیگران دیگری ذهن ذهنتان ذهنشان ذهنیت را رابطه راحت راحتی راز رازی راست راستی راضی راه راهی رخ رسان رسد رسمی رسند رسیدن رسیدگی رشد رضایت رعایت رفتار رفتارتان رفتارها، رفتن رها رو روابط روان روانکاوی روبرو روحیه رودربایستی روراست روز روزانه روش روشن روند روی رویاهای رویاپردازی رویایی ریاکارانه ریخته زبان زدی، زشت زمان زمانی زمانیکه زماینکه زمینه زن زندگی زندگیتان زندگیمان زنگ زنید زود زیاد زیاده زیادی زیبا زیبایی زیستی ساحل ساختن ساده سارا ساعته سالم سالمندی سالمی ست ستایش سخاوت سخت سختی سخن سر سرتان سردرگم سررشته سرزنش سرش سروصدا سرگرمی سطحی سعی سلام سلیس سلیقه سمت سنتی سهم سوال سوالاتی سوالی سوزان سوی سپری سپس سکه سیاه سینما شادی شال شان شانه شاید شایعه شب شبیه شخص شخصی شخصیت شخصیتی شدن شدن شده شده» شدید شرایط شرایطی شریک شلوار شما شما» شمار شماست شماست شنا شناس شنیده شواهدی شود شود شود، شوند شوند، شوید شوید جذابیت شوید، شوید؟ شک شکایت شکست شکل شیرین شیمیایی شینیون شیک صادقانه صاف صبح صبر صحبت صدا صداقت صدای صدایتان صدق صراحتا صرف صفحات صلاح صمیمانه صمیمیت صورت صورت، صورتتان ضبط ضروری ضمنا ضمیر طبق طبیعی طرز طرف طور طوری طول طولانی طی ظاهر ظاهرمان ظاهری ظبط ظریف عادت عاشق عاشقتان عاطفه عاق عالیه عبارات عبارت عجیب عزت عشق عصبی عصر عقاید عقب علائق علاقمند علاقمندی علاقه علایق علیه عمر عمرتان عمل عمیق عنوان عکس عیب عین غذا غذات غذای غر غرق غریبه غریزه غلط غیبت فالگیرها فرا فراهم فرد فردی فرسوده فرصت فرمائید فرهنگتان فروتن فریبندگی فشار فقط فلسفه فهمیدن فوراً فوق فکر قائلید قابل قبول قبولی قدر قدرت قدرش قدری قدم قدیمی قرار قصد قضاوت قلبتان قلعه قوت قیمت لازم لایه لباس لبخند لبخندتان لحظه لذت لوس لیگ ما مالی ماند ماندگارتر مانی ماهیت ماهیچه ماهیگیری، مایه مبارزه مبحث متخصص متعالی متقابل متناسب متوجه مثال مثبت مثل مثلا مجبور محدود محفوظ محقق محلتان محکم مختلف مختلفی مد مدارک مدام مدت مدل مدلی مدیریت مذهب مراحل مربوط مرتب مرتبه مرد مرغان مرور مریم مزه مسائلی، مسابقه مساوی مستقیم مستقیماً مسیر مسیرهای مشکلات مشکلاتتان مشکلاتشان مشکلی مصاحبت مطابقت مطرح مطلب مطلوب مطمئن مطمئنا معجزه معلومات معنا معنای معنی مغزتان مفرد مفید مقابل مقایسه ملاقات ممنون ممکن من مناسب منتظر منتقل مند منطقی منظر منفی مهربان مهربانی مهم مهمتر مهمتر، مهمترین مهمی مو، مواجه مواد موافقت مورد موضوعات موضوعاتی موقر موقعی موقعیت موهای مویتان مکان مکانی می میاد، میان میتوانند میخواهد میخواهند میخواهید میدانید میدهد میدهید میزان میشود میشوند میشوید میل میکند میکنید ناامنی ناخودآگاه ناخودآگاهتان ناخودآگاهش ناخودآگاهمان نادرستی نادیده نام نامزد نامزدتان نامشان ناملایم نامنصفانه نباشید نباید نترسید نتیجه نحوه نحوی نخرید نخواهد نخواهید نداده ندارد ندارم ندارند ندارید ندارید، ندارید؟ نداشته نداشتید، ندانند ندهید نرسید نرسیده نرسیم نزد نزدیک نزدیکترین نزنید نسبت نسبتا نسیم نشان نشانه نشده نشود نشوید نظر نظیر نفس نفوذ نقاط نقش نمانید نمک نمی نمیتوانید نمیدانی نمیشوید نمیکنند ننشینید نه نوار نوع نوعی نکات نکشید نکنید نکنید نکوست نگاه نگاهی نگذشته نگران نگه نگویید نگیرید نیاز نیازها نیازهای نیافتنی نیز نیست نیست، نیست؛ نیستید نیستید، ها ها، های هایتان هایی هدایایی هدف هر هراسید هرگاه هست هستم هستند هستند، هستید هستید، هستیم هم همان همانطوری همت همراه همراهی همزمان همسالان همه همواره همچنین همکار، همکلاسی، همگان همیشه همین همینطور هنگامیکه هوا هورمون هوس هوش هیجان هیجانی هیچ هیکل و وابسته وارد واضح واقع واقعا واقعی واقعیت وجه وجود ورزش ورزشی وسیع وشکایت وضعیت وضعیتی وقت وقتی ولی ویترین ویترینی پا پایان پذیرا پذیرش پر پرانرژی پرحرارت پرداز پردازی پرسید، پس پشت پنهان پوشیدن پیدا پیروی پیش پیشرفت پیشش پیشه پیوسته پیژامه چالش چای چرا چشم چشمانتان چطوری چقدر چند چندتا چندین چنین چه چهره چون چگونه چی چیز چیزها چیزهای چیزهایی چیزی چیست؟ کار کارها کارهای کاری کامل کاملاً کج کجاها کرد کرد کردن کرده کرده، کردی کردی» کردید کس کسانی کسب کسی کشف کشیده کفش کلاس کلبه کلمه کلی کم کمال کمتر کمتری کمرتان کمک کمی کنار کنارش کنایه کنترل کند کند کندکه کنم کنند کنند، کننده کنید کنید کنید هیچ کنید، کنید؟ کنیم کنیم، که کوهنوردی، کوچک کیفتان، گاهی گذارد گذارند گذارند، گذارید گذاشتن گذرد گذشته گرا گرایش گردد، گردن گردنتان گرفتار گرفتید، گرم گفت گفتم گفتن گفته گفتگو گفتگوی گل گله گوش گوشزد گونه گویای گویم، گویند گویند، گویید گیج گیرد گیری ی یا یاد یادتان یادگرفتن یادگیری یاری یعنی یک یکی –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “چگونه جذاب باشیم”

  دیدگاه ها بسته شده اند.