چگونه شاد باشیم

چگونه شاد باشیم

مجموعه: اختصاصی, دانستنیها
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چگونه شاد باشیم
 •  

  چگونه شاد باشیم

  چگونه شاد باشیم

  سفر یک روزه

  این روزها سراغ هر آژانس مسافرتی که بروید، فهرستی از تور های یک روزه طبیعت گردی یا تاریخی را به شما نشان می دهد. کافی است بدانید دنبال چه سبکی از سفر هستید تا یکی از آنها را انتخاب کنید و یک روز متفاوت را بگذرانید،  قالیشویی در کاشان، طبیعت گردی در سوادکوه یا ستاره بینی در کویر شهداد؟ سخت نگیرید و یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. محققان می گویند گشت و گذار و سفرهای کوچک شما را از آنچه هستید، شادتر می کند.

  به شکاف دیوار بخندید

  این توصیه را حتی اگر بارها و بارها شنیده باشید، باز هم تا آخر بخوانید. روانشناسان می گویند گرچه خلق و خوی شما بر حالت چهره تان هم اثر می گذارد اما گاهی این چهره شماست که حال تان را بهتر می کند و خلق تان را تغییر می دهد، پس حتی اگر در انبوه مشکلات غرق شده اید، بهانه های کوچکی برای خندیدن پیدا کنید و تا می توانید لبخند بزنید. خنده واقعا بر هر درد بی درمانی دواست.

  گناهکار را ببخشید

  محققان می گویند بخشیدن، درست مثل پیروی از رژیم سالم برای سلامت ما مفید است و بر سلامت قلب و بالاتر رفتن خلق اثر می گذارد. اما شاید تاثیر انتخاب رژیم غذایی درست در 100 ساعت چندان واضح نباشد. پس می توانید میانبر بزنید و با بخشیدن یکی از کسانی که تصور ناخوشایندی در ذهن تان حک کرده شروع کنید.

  کار ساده ای نیست اما می توانید به بستری که او در آن زندگی می کند، سن و سالش، ویژگی های شخصیتی و بسیاری از عوامل دیگر توجه کنید و برای گذشتن از اشتباه او تلاش کنید.

  صبح زود ، توچال

  نمی خواهیم صحبت های کلیشه ای در مورد طبیعت گردی و معجزه کوه را تکرار کنیم اما از شما می خواهیم که چند دقیقه ای خودتان را در دمای9/13°C قرار دهید. محققان می گویند هوای تازه به ویژه اگر تا این اندازه خنک باشد، حال شما را خوب می کند. نگران نباشید این بار نیازی به چند ساعت وقت گذاشتن برای خوشحال تر شدن ندارید. کافی است 20 دقیقه در هوای پاکی که تا این اندازه خنک است قرار بگیرید تا شادتر شوید. خوشبختانه صبح های پاییزی، پیدا کردن جای خنک برای نفس تازه کردن کار سختی نیست.

  کمی میکروب لازم است

  آلودگی همیشه هم بد نیست. محققان می گویند، بعضی باکتری های موجود در خاک دوست شما هستند و باعث ترشح بیشتر سروتونین در مغز شما می شوند. از آنجا که سروتونین هورمونی شادی آور و ضدافسردگی است، ترشح بیشتر آن می تواند حال شما را بهتر کند، پس اگر در خانه باغچه دارید، بیلچه را بردارید و یک خانه گلی درست کنید. اگر هم آپارتمان نشین هستید، بازی در ساحل یا طبیعت خاک آلود اطراف شهر را انتخاب کنید.

  یاد گرفتن یک نکته هم حال تان را خوب می کند

  اگر می خواهید حال تان بهتر شود، یک چیز تازه یاد بگیرید. محققان می گویند یادگرفتن نه تنها تصور شما را نسبت به خودتان بهتر می کند بلکه به خوشحال تر شدن شما هم کمک می کند. بد نیست قبل از شروع شدن این 100 ساعت در یک نشست یا کارگاه آموزشی ثبت نام کنید و چند ساعتی را به یادگرفتن مهارت یا دانش تازه اختصاص دهید.

  روزی 2 ساعت برای خانه تان وقت بگذارید

  از خستگی نترسید و به جان خانه بیفتید. نگذارید هیچ گوشه ای آلوده بماند. اگر دست تنها از پس تمیز کردن همه خانه برنمی آیید، از همسر یا شرکت های خدماتی کمک بگیرید تا در چند ساعت همه جا برق بیفتد. محققان می گویند تمیز کردن خانه از هر فعالیت دیگری شما را شادتر می کند. از نظر پژوهشگران اگر تنها 17 ساعت در هفته برای نظافت خانه وقت بگذارید، رضایت تان از زندگی بیشتر شده و آرام تر می شوید.

  دوباره عاشق همسرتان شوید

  اگر مسئولیت های بی شمار و روزهایی که پی درپی هم می گذرند شما را سرد و خسته کرده، از این 100 ساعت برای احیای عشق تان کمک بگیرید. خاطراتی که با همسرتان داشته اید را بیرون بکشید؛ نامه ها، کارت پستال ها و یادگاری ها. در کنار هم روزهایی که برای تان ماندگار مانده اند و این یادگاری ها را از خود بر جا گذاشته اند را مرور کنید. سری به خیابان های خاطره های تان بزنید و سعی کنید روزهای خوشی که کم کم رو به فراموشی هستند را زنده کنید.

  کار خیر بکنید

  اگر گشتی در فضای مجازی بزنید، حتما از نمایشگاه ها و فروشگاه هایی که خیریه ها در گوشه و کنار شهر برپا کرده اند با خبر می شوید. سر زدن به بازارچه های خیریه، یکی از بهترین راه ها برای شادتر شدن است. محققان می گویند، کمک کردن به دیگران شما را شادتر می کند و اگر تنها 100ساعت از سال تان را وقف نیازمندان به کمک کنید، حال تان از این رو به آن رو می شود.

  بخوابید

  تصور نکنید تمام این 100 ساعت باید فعالانه به دنبال شادی و آرامش باشید. اگر می خواهید حال تان خوب شود از خواب تان نزنید. خواب کافی احساسات منفی را از شما دور می کند و تمرکز و خلاقیت تان را بالاتر می برد. محققان می گویند خوش خوابی شما را شادتر هم می کند. پس برنامه 4 روزه را طوری بچینید که خواب تان کم و زیاد نشود.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  آموزش شاد بودن

  شادی یکی از هیجانات اساسی انسان است که وجود آن به انسان کمک می‌کند سلامت روان بهتری داشته باشد. شاد بودن و شاد زندگی کردن یکی از عوامل مهم پیشگیری از ابتلا به اختلالات روان‌شناختی است.

  درواقع، شادی حالتی هیجانی است که نشانگر میزان رضایتمندی فرد در زمینه های مختلف بویژه زمینه های روانی است.

  هنگامی که انسان شاد است برخی مناطق مغز او تحریک می شود و ترشح برخی هورمون ها ازجمله سروتونین و نوراپی نفرین و دوپامین در بدن افزایش پیدا می کند.

  شاد بودن و شاد زندگی کردن و روی خوش نشان دادن به زندگی و مقابله با مشکلاتی که در زندگی برای هر فردی به وجود می آید از ارکان سلامت روان محسوب می شود.

  افراد سالم که دچار افسردگی نیستند به صورت ذاتی به دنبال شادمانی هستند و لازم به ذکر است که در حالت شادی انرژی بدن افزایش می یابد و عملکرد ذهنی فرد کارآمدتر و بهینه تر می شود.

  افراد درباره یک پدیده یکسان به میزان یکسان هیجان شادی از خود نشان نمی دهند و به همین دلیل راهکارهای متفاوتی پیشنهاد می شود تا در نهایت همه افراد بتوانند شادی خود را افزایش دهند.

  با توجه به این که شادی حالتی روانی است که پس از برآورده شدن خواسته های انسان ایجاد می شود و شامل میزان عاطفه مثبت و رضایتمندی فرد است، بنابراین برای این که بتوانیم شاد باشیم می توانیم از این راهکارها استفاده کنیم :

  1 ـ بازسازی نگرش ها و شناخت ها: در این تمرین لازم است ابتدا مشخص کنید چه اتفاقاتی باعث می شود تا شما دچار خلق پایین و ناراحتی شوید. سپس معین کنید کنترل کدام یک از اتفاقات تحت اختیار شما بوده است و به نقش خود در بروز آن اتفاق نمره دهید. پس از آن لازم است مشخص کنید چگونه می توانید اتفاقات را بپذیرید و به میزان پذیرش خود نمره دهید. فهرستی از راه حل هایی را تهیه کنید که می توان بر آن اتفاق غلبه کرد و احتمال موفقیت آن راه حل ها را نیز تعیین کنید.
  2 ـ مدیریت زمان: برنامه ریزی به منظور درست و بموقع انجام دادن کارها به کاهش استرس و افزایش شادی منجر می شود.
  3 ـ تهیه فهرستی از موفقیت ها و تمرکز بر آنها
  4 ـ برقراری روابط اجتماعی و رفت آمد با دوستان و اقوام
  5 ـ تمرین مثبت نگری: تهیه فهرستی از ویژگی های خوب نزدیکان و اطرافیان و مرور آنها
  6 ـ مشورت: همفکری هنگام تصمیم گیری منجر می شود تا تصمیمات بهتری بگیرید و ترس از شکست در شما کاهش یابد.
  7 ـ شمارش نعمت ها و تهیه فهرستی از دارایی های مادی و غیرمادی و تمرین شکرگزاری
  8 ـ گوش دادن به موسیقی: موسیقی، نواحی خاصی در مغز راتحریک می کند که به افزایش شادی منجر می شود.
  9 ـ تنفس عمیق و تمرین آرام سازی عضلات به منظور کاهش استرس و افزایش شادی
  10 ـ عضویت در انجمن های خیریه
  11 ـ خواندن مطالب طنز
  12 ـ انجام فعالیت های لذتبخش

  آموزش شاد بودن ، آموزش شاد زیستن

  آموزش شاد زیستن

  در حال زندگی کنید

  در لحظه باشید! به طور مثال بهتر است که هنگام صرف شام با خانواده به جای نگرانی برای قرار ملاقات روز آینده با پزشک تان، به غذا، جمع خانواده و صحبت تان فکر نمایید.

  بلند بخندید

  پیش بینی احساس شادی، میزان هورمون “اندروفین” و هورمون های دیگری را که به خوشی و آرامش شما می انجامد افزایش می دهد و در عین حال تولید هورمون اضطراب را کاهش می دهد. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا 16 نفر را که همگی معتقد بودند، تماشای یک فیلم برای آنها خنده دار بود را مورد بررسی قرار دادند. سه روز قبل به نیمی از آنها گفته بودند که این فیلم کمدی است. این دسته از افراد قبل از تماشای این فیلم متوجه تغییرات بیولوژیکی در بدنشان شدند. وقتی به تماشای فیلم پرداختند، میزان هورمون اضطراب در بدنشان به طور چشم گیری کاهش یافت. این در حالی بود که میزان هورمون های شادی بخش افزایش داشت.

  خوب بخوابید

  بهتر است که روزانه برای مدتی کوتاه استراحت کنید و شب ها هم در حالی که کتاب می خوانید و حداکثر تا ساعت 10 شب، به رختخواب بروید و بخوابید. این راهکار برای بهبود خلق و خو و نیز چشم اندازتان نسبت به زندگی مؤثر است.

  به موزیک گوش دهید

  تحقیقات حاکی از آن است که شنیدن موسیقی آرام قسمتی از مغز را فعال می کند که باعث شادی می شود. در ضمن این راهکار به کسب آرامش هم می انجامد.

  این روش به طور آزمایشی در گروهی از افراد بالغ در حین عمل جراحی چشم انجام شد و نتایج نشان داد که این افراد نسبت به کسانی که در سکوت عمل شده بودند، تعداد ضربان قلب، فشار خون و فعالیت قلبی کمتری داشته اند.

  منظم باشید

  با وجود شلوغی میز کارتان که پر از کاغذ، مجله و صورت حساب است، یا کابینت آشپزخانه تان که بسیار نامنظم است و نیز دفترچه چک تان که در طی 6 ماه اخیر هنوز تسویه نشده، نمی توانید تمرکز کنید و نفس عمیق بکشید.

  به علاوه با انجام کارهای تکراری روزانه مثل جارو زدن، گردگیری و شستشوی زمین هم می توانید به آرامش و شادی برسید(البته فقط در صورتی که این کارها را با تمرکز کامل انجام دهید).

  نه بگویید

  کارهایی را که در اولویت نیستند و از آنها لذت نمی برید را از برنامه زندگی خود حذف نمایید.

  برای انجام کارهایتان لیستی تهیه نمایید

  هیچ چیز بهتر از این نیست که وظایف تان را بنویسید. این کار باعث می شود تا اهداف تان را شناسایی کرده و تنش و نگرانی را از وجودتان دور کنید. سپس مطمئن شوید که آیا همه وظایفتان را به خوبی انجام داده اید.

  برای انجام هر کاری، زمان مشخصی را اختصاص دهید

  دکتر “ادوارد سوئارز” یکی از استادان روان پزشکی در دانشگاه دوک معتقد است: “افرادی که در یک زمان به انجام چند کار می پردازند، بیشتر به بیماری فشار خون مبتلا می شوند.”

  زمانی که با تلفن صحبت می کنید، به جای انجام همزمان شستشوی لباس ها یا نظافت آشپزخانه، بهتر است به راحتی بنشینید و به مکالمه خود تمرکز کنید و نیز زمانی که با کامپیوتر کار می کنید به کار یا پروژه دیگری نپردازید.

  بهتر است که ابتدا کار نخست را به اتمام برسانید سپس به کار دیگری بپردازید.

  باغبانی کنید

  همان طور که تنفس هوای تازه و انجام حرکات ورزشی باعث کاهش اضطراب می شود و فرد را سرحال و سرزنده می کند، انجام امور باغبانی مثل زدودن علف های هرز باغ یا باغچه، تماشای رشد دانه ای که به گیاه تبدیل شده و گل می دهد و نیز هرس شاخ و برگ درختان که ممکن است فقط چند ساعتی وقتتان را بگیرد، نیز حس شادی و آرامش را در وجودتان زنده می کند.

  برای مدتی به اخبار نشریات و رسانه ها گوش ندهید

  برای یک هفته هیچ روزنامه ای را نخوانید، به هیچ اخباری گوش نکنید و به عناوین اخبار هم اهمیت ندهید، با این کار از دنیای پُر تنشی که این خبرها برای ما ساخته اند دور می شوید. در عوض زمانی را به عبادت، پیاده روی، شرکت در کلاس های یوگا یا مدیتیشن اختصاص دهید.

  ایمان خود را محکم کنید

  دکتر “دیوید مایر” استاد روان شناسی دانشکده “هوپ” هلند معتقد است “پس از بررسی های بسیار به این نتیجه رسیدیم که افراد با ایمان شادتر از کسانی هستند که پایه های اعتقادی سست دارند و بهتر می توانند با مشکلات و ناراحتی ها مقابله نمایند. اعتقاد و ایمان به زندگی بسیاری از افراد معنا می بخشد، قدرت پذیرش آنها را زیاد می کند، آنها را به عالم معنویت و دنیایی غیر از دنیای مادی سوق می دهد.”

  شکرگزار نعمت هایی باشید که خداوند به شما عطا کرده است

  افرادی که روزانه زمانی را به تفکر در مورد نعمت هایی که خداوند به آنها عطا کرده (مثل سلامتی، دوستان، خانواده، آزادی، تحصیلات و…) اختصاص می دهند، بسیار شاد و سرحال اند.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  گیاهان دارویی مناسب را بو کنید

  بوییدن گیاهان یکی از راهکارهای مؤثر در کاهش اضطراب و ایجاد شادی است.

  یکی از تحقیقات نشان داد افرادی که در معرض بوی گیاه رزماری قرار گرفتنه بودند، کاهش قابل توجه ای در اضطراب داشته اند، آگاهی شان بیشتر شده و سریع تر هم به حل مسایل ریاضی می پرداختند. از طرفی بوییدن گیاه استوخودوس هم باعث افزایش دسته ای از امواج مغزی می شود که آرامش را در بدن تقویت می کنند.

  به مکان های آرام پناه ببرید

  مساجد، امامزاده ها، مزارهای ائمه و علمای دین، کتابخانه، موزه و باغ ها دنیایی از آرامش هستند و برای مقابله با دنیای پر از تنش امروزی بسیار کار سازند.

  در ضمن، می توانید مکان های مناسب و آرامی را که به منزلتان نزدیک است انتخاب کنید و در مواقع ناراحتی به آنجا پناه ببرید.

  برای کمک به دیگران داوطلب شوید

  کمک کردن به دیگران باعث می شود تا بسیاری از مشکلات خودتان هم برایتان حل شود و در ضمن باعث ارتباط اجتماعی بیشتر نیز می گردد.

  از آنجایی که افراد شاد بیشتر از دیگران مایل به کمک دیگران کمک هستند، هم یاری با دیگران، شادی و رضایت فرد را افزایش می دهد.

  یکی از تحقیقات حاکی از آن است که کمک داوطلبانه باعث افزایش شادی، رضایت از زندگی، عزت نفس، تسلط بیشتر به زندگی، سلامت بدنی و کاهش اضطراب می شود.

  زمانی را به تنهایی بگذرانید

  با وجود این که بهترین پادزهر برای درمان اضطراب ارتباط با دیگران است، اما گاهی اوقات تنهایی برای واکنش بهتر نسبت به مشکلات، لازم و ضروری است. شما می توانید به تنهایی پارک بروید یا به تماشای یک فیلم خوب بپردازید و یا ساده تر اینکه به کتاب داستان هایتان و یا لوازم قدیمی نگاهی بیندازید.

  به دوستان نزدیکتان اهمیت دهید

  یکی از تحقیقات انجام شده در مورد 1300 نفر حاکی از آن است که کسانی که دوستان نزدیک و صمیمی بیشتری دارند، نسبت به آنهایی که فقط یک یا دو دوست صمیمی دارند، فشار خون، چربی و قند خون و هورمون اضطراب شان کم تر است.

  به طور کلی زنان بیش از مردان از روابط دوستانه خود با خانواده و همسرشان لذت می برند.

  بسیاری از بررسی ها این نکته را خاطرنشان می کند، افرادی که احساس تنهایی و اضطراب دارند و گوشه گیری می کنند، 3 تا 5 برابر بیشتر از کسانی که به دیگران محبت می کنند، (با دیگران صمیمی هستند و به خوبی ارتباط برقرار می کنند)، بیمار می شوند و زودتر مرگ به سراغ شان می آید.

   

  کلمات کلیدی : از (با (مثل ، آخر آرام آرامش آرامی آزادی، آزمایشی آشپزخانه آشپزخانه، آلود آلوده آلودگی آمد آموزش آموزشی آن آنجا آنجایی آنها آنها آنهایی آنچه آور آپارتمان آژانس آگاهی آیا آید آینده آیید، ائمه ابتدا ابتلا اتفاق اتفاقات اتفاقاتی اتمام اثر اجتماعی احتمال احساس احساسات احیای اخبار اخباری اختصاص اختلالات اختیار اخیر ادوارد ارتباط ارکان از ازجمله اساسی است است است هنگامی است به است درواقع، است یکی است، استاد استادان استراحت استرس استفاده استوخودوس اشتباه اضطراب اطراف اطرافیان اعتقاد اعتقادی افراد افرادی افزایش افسردگی اقوام اما امامزاده امروزی امواج امور انبوه انتخاب انجام انجامد انجامد این انجمن اند اند اند، اندازتان اندازه اندروفین انرژی انسان اهداف اهمیت او اوقات اولویت اگر ای ایجاد اید اید اید، ایمان این اینکه با بار بارها باز بازارچه بازدید بازسازی بازی باشد باشد، باشید باشید باشید، باشیم باشیم باعث باغ باغبانی باغچه باغچه، بالاتر بالغ باکتری باید ببخشید ببرید بتوانند بتوانیم بخش بخشد، بخشیدن بخشیدن، بخندید بخوابید بخوابید بخوانید بد بدانید بدن بدنشان بدنی بر برآورده برابر برای برایتان برخی برد بردارید بررسی برسانید برسید(البته برق برقرار برقراری برنامه برند بسیاری برنمی بروز بروید بروید، برپا برگ برید بزنید بزنید، بستری بسیار بسیاری بعضی بلند بلکه بماند بموقع بنابراین بنشینید بنویسید به بهانه بهبود بهتر بهتری بهترین بهینه بو بود بودن بودن بودند بودند، بوده بوی بویژه بوییدن بپذیرید بپردازید بپردازید بچینید بکشید به بکشید؛ بکنید بگذارید بگذارید، بگذرانید بگذرانید،  بگویید بگیرد، بگیرید بی بیرون بیش بیشتر بیشتری بیفتد بیفتید بیلچه بیمار بیماری بیندازید بینی بیولوژیکی تا تاثیر تاریخی تازه تان تان، تبدیل تحت تحریک تحصیلات تحقیقات تر ترس ترشح تسلط تسویه تصمیم تصمیمات تصور تعداد تعیین تغییر تغییرات تفکر تقویت تلاش تلفن تماشای تمام تمرکز تمرین تمیز تنش تنشی تنفس تنها تنهایی تهیه توان تواند توانند توانید توانیم توجه تور توصیه تولید توچال تکرار تکراری ثبت جا جارو جان جای جراحی جمع حال حالت حالتی حالی حاکی حتما حتی حداکثر حذف حرکات حس حساب حل حک حین خاصی خاطراتی خاطرنشان خاطره خانه خانواده خانواده، خاک خبر خبرها خداوند خدماتی خسته خستگی خلاقیت خلق خنده خندیدن خنک خو خواب خوابی خواسته خواندن خوانید خواهید خواهیم خوب خوبی خود خودتان خوش خوشبختانه خوشحال خوشی خون خون، خوی خیابان خیر خیریه خیریه خیریه، داد دادن دادند داده دار دارایی دارند دارند، دارویی دارید، داستان داشت داشته دانش دانشمندان دانشکده دانشگاه دانه داوطلب داوطلبانه در درباره درختان درد درست درمان درمانی درپی دست دسته دفترچه دقیقه دلار دلیل دمای° دنبال دنیای دنیایی دهد دهد دهد یکی دهد، دهند دهند با دهند، دهید دهید دهید) دو دواست دوباره دور دوست دوستان دوستان، دوستانه دوپامین دوک دچار دکتر دین، دیوار دیوید دیگر دیگران دیگران، دیگری ذاتی ذهن ذهنی ذکر را راتحریک راحتی راه راهکار راهکارها راهکارهای رختخواب رزماری رسانه رسیدیم رشد رضایت رضایتمندی رفت رفتن رو روابط روان روانشناسان روانی روان‌شناختی روز روزانه روزنامه روزه روزه روزها روزهای روزهایی روزی روش روی روی، رژیم ریاضی ریزی زدن زدن، زدودن زمان زمانی زمین زمینه زنان زنده زندگی زندگی، زود زودتر زیاد زیستن ساحل ساخته ساده سازند در سازی ساعت ساعتی سال سالش، سالم سبکی ستاره سخت سختی سر سراغ سرحال سرد سرزنده سروتونین سری سریع سست سعی سفر سفرهای سلامت سلامتی، سن سه سوئارز سوادکوه سوق سپس سکه سکوت شاخ شاد شادتر شادمانی شادی شادی شادی، شام شامل شان شاید شب شب، شخصیتی شد شدن شدند شده شروع شرکت شستشوی شلوغی شما شمار شمارش شماست شناخت شناسایی شناسی شنیدن شنیده شهداد؟ شهر شود شود شود افراد شود، شوند شوند زمانی شوید شوید شکاف شکرگزار شکرگزاری شکست صبح صحبت صرف صفحات صمیمی صورت صورتی ضدافسردگی ضربان ضروری ضمن ضمن، طبیعت طرفی طنز طور طوری طی عاشق عاطفه عالم عبادت، عزت عشق عضلات عضویت عطا علاوه علف علمای عمل عملکرد عمیق عناوین عوامل عوض عین غذا، غذایی غرق غلبه غیر غیرمادی ـ فراموشی فرد فردی فرمائید فروشگاه فشار فضای فعال فعالانه فعالیت فقط فهرستی فکر فیلم قابل قالیشویی قبل قدرت قدیمی قرار قسمتی قلب قلب، قلبی قند قیمت لازم لباس لبخند لحظه لذت لذتبخش لوازم لیستی مؤثر ما مادی مانده ماندگار ماه مایر مایل مبتلا متفاوت متفاوتی متوجه مثال مثبت مثل مجازی مجله محبت محسوب محققان محکم مختلف مدتی مدیتیشن مدیریت مردان مرور مرگ مزارهای مسئولیت مساجد، مسافرتی مسایل مشخص مشخصی مشورت مشکلات مشکلات، مشکلاتی مطالب مطمئن معتقد معجزه معرض معنا معنویت معین مغز مغزی مفید مقابله ملاقات ممکن مناسب مناطق منجر منزلتان منظم منظور منفی مهارت مهم مواقع موجود مورد موزه موزیک موسیقی موسیقی، موفقیت مکالمه مکان می میانبر میز میزان میکروب می‌کند ناخوشایندی ناراحتی نام نامنظم نامه نباشد نباشید نتایج نترسید نتیجه نخست نخوانید، ندارید ندهید ندهید، نزدیک نزدیکان نزدیکتان نزنید نسبت نشان نشانگر نشده، نشریات نشست نشود نشین نظافت نظر نعمت نفر نفرین نفس نفس، نقش نمایشگاه نمایند نمایید نمره نمی نه نهایت نواحی نوراپی نپردازید بهتر نکته نکنید نگاهی نگذارید نگران نگرانی نگرش نگری نگیرید نیازمندان نیازی نیز نیست نیست نیستند نیمی ها ها، های هایتان هایی هر هرز هرس هستند هستند، هستید هستید، هفته هلند هم همان همزمان همسر همسرتان همسرشان همفکری همه همگی همیشه همین هنوز هنگام هوای هورمون هورمونی هوپ هیجان هیجانات هیجانی هیچ و و) واضح واقعا واکنش وجود وجودتان ورزشی وظایف وظایفتان وقت وقتتان وقتی وقف ویژه ویژگی پادزهر پارک پاکی پایه پاییزی، پایین پدیده پذیرش پر پرداختند پرداختند، پردازند، پروژه پزشک پزشکی پس پستال پناه پُر پژوهشگران پی پیاده پیدا پیروی پیش پیشنهاد پیشگیری چربی چشم چند چندان چه چهره چک چگونه چیز کابینت کار کارآمدتر کارت کارتان کارها کارهای کارهایتان کارهایی کارگاه کاری، کاشان، کاغذ، کافی کالیفرنیا کامل کامپیوتر کاهش کتاب کتابخانه، کدام کرد کردن کرده کرده، کسانی کسب کلاس کلی کلیشه کم کمتری کمدی کمک کمی کنار کنترل کند کند کند شاد کند، کنند کنند)، کنند، کنید کنید کنید، کنیم که کوتاه کوه کوچک کوچکی کویر گاهی گذار گذارد گذاشتن گذاشته گذرند گذشتن گردد از گردگیری گردی گرفتن گرفتنه گروهی گرچه گزینه گشت گشتی گفته گل گلی گناهکار گوش گوشه گویند گویند، گیاه گیاهان گیری یا یابد یابد یاد یادگاری یادگرفتن یاری یافت یوگا یک یکسان یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “چگونه شاد باشیم”

  دیدگاه ها بسته شده اند.