چگونه چاق شویم

چگونه چاق شویم

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چگونه چاق شویم
 •  

  چگونه چاق شویم

  چگونه چاق شویم

  قبل از مطالعه توصیه های موجود در این مطلب، توجه کنید که اگر به کمبود وزن جدی دچار هستید یا به دنبال یک برنامه غذایی صحیح هستید، باید به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید. آنچه در اینجا خواهید خواند، تنها توصیه هایی مفید و بی ضرر برای تغذیه و فعالیت شما است.عمل کردن به نکات زیر موجب میشود به تدریج وزنتان اضافه شود و چاق شوید، اما فراموش نکنید که اضافه شدن وزن با چاقی (انباشته شدن چربی) متفاوت است، پس داشتن یک برنامه ورزشی مناسب، به قوی شدن و شکل گیری ماهیچه ها کمک میکند و برای شما اندامی متناسب به ارمغان می آورد.

  مراحل افزایش وزن و چاق شدن

  چگونه چاق شویم – نج مرحله برای افزایش وزن و چاق شدن وجود دارد که به این ترتیب است :

  ۱) میزان کالری یا انرژی ای را که در یک روز معمولی دریافت می کنید، محاسبه کنید. چیزی را تغییر ندهید و همانطور که هر روز می خورید یادداشت کرده و انرژی آن را محاسبه کنید. این کار را می توانید با استفاده از  هرم غذایی   انجام دهید. این مرحله بسیار اهمیت دارد، پس با دقت این عمل را انجام دهید. همچنین خودتان را وزن کنید.

  ۲) بعد از انجام مرحله یک ، رژیم از روز بعد شروع می شود؛ بدین ترتیب که ۵۰۰ کالری به آنچه هر روز مصرف می کردید بیافزایید. مثلاً اگر در یک روز معمولی ۲۰۰۰ کالری مصرف می کردید، بقیه ی هفته هر روز ۲۵۰۰ کالری مصرف کنید. بجای اینکه در سه وعده حجم زیادی غذا بخورید و یا اینکه کل روز مشغول خوردن باشید، انرژی روزانه را به ۵ تا ۶ وعده تقسیم کنید و وعده ها را با فاصله ۵/۲ تا ۳ ساعت مصرف کنید. بخاطر داشته باشید باید ” زیاد ” بخورید  تا وزنتان” زیاد ” شود.

  ۳) بدنسازی و ورزش، مرحله مهم دیگری برای افزایش وزن  و چاق شدن است.ورزشهای وزنه برداری (از دمبلهای کوچک گرفته تا کار با دستگاههای وزنه برداری) انجام دهید. این هم یکی از مهمترین مراحل افزودن صحیح وزن است و باید به طور صحیح انجام شود. اگر فرصت ندارید که هر روز به باشگاه بروید، چند جلسه حرکات ساده و قابل انجام دادن در خانه را با مربی تمرین کنید و سپس در خانه به ورزش ادامه دهید.

  ۴) آخر هفته خودتان را وزن کنید. می بینید که پس از یک هفته وزنتان بیشتر شده است. انتظار نداشته باشید یک باره ۴ تا ۵ کیلو اضافه کنید. افزایش وزن به اندازه ۵/۰ تا ۱ کیلو در هفته طبیعی است و بیشتر از این نشان دهنده افزایش بیش از حد چربی در بدن شماست. پس افزایش ۵/۰ تا ۱ کیلو در هفته کافی است، اگر چه کم به نظر می رسد، ولی آخرماه ۵/۲ تا ۴ کیلو می شود.

  ۵) نکته مهم در مورد افزایش وزن و چاق شدن این است که وقتی وزن شما ثابت شد، در این موقع است که باید مقدار بیشتری غذا بخورید تا وزنتان دوباره بالا برود. بنابراین اگر با رژیمی که اجرا می کنید، وزنتان برای دو هفته ثابت ماند، نشان می دهد که باید به رژیم خود ۲۵۰ کالری اضافه کنید و به همین ترتیب، هر دفعه که طی دو هفته وزن اضافه نکردید، دوباره ۲۵۰ کالری اضافی به رژیم مصرفی تان بیفزایید.

  چگونه چاق شویم

  نکات کلیدی در مورد افزایش وزن و چاق شدن

  * از چربی ها دوری کنید! اگر چه هدف شما افزایش وزن است، ولی نباید بیش از حد چربی مصرف کنید. سراغ چیپس و شکلات نروید. غذاهای آماده و سرخ کردنی نخورید. بهترین چیز برای شما غذاهای پر پروتئین و کم چربی است مثل ماهی تن و سایر غذاهای دریایی، سینه مرغ، بوقلمون، گوشت کم چربی، میوه و سبزیجات.

  *یکی دیگر از روشهای افزایش وزن و چاق شدن نوشیدن آب است! حداقل روزانه ۲ لیتر ( معادل ۸ لیوان ) یا بیشتر آب بنوشید. البته این مقدار آب زیاد است ولی این مقدار آب برای افزایش وزن لازم است.

  *بخوابید! بله بخوابید! راحت ترین کاری که باید انجام بدهید و فراموش شده است. شما باید حداقل ۸ ساعت در شب بخوابید و واقعاً به آن نیاز دارید.

  *در رژیم غذایی برای چاق شدن‌ از غذاهای کم‌ حجم و پُرکالری مانند کره، عسل، خرما و مغز دانه‌ ها استفاده کنید.

  * برخی لاغر‌ها برای چاق شدن سراغ مواد غذایی پُرخطر می‌ روند مثلا میزان روغن غذای شان را زیاد می‌ کنند یا شکر و شیرینی را در رژیم غذایی‌ شان افزایش می‌ دهند؛ در حالی که متخصصین تغذیه چنین روشی را به شدت رد می‌ کنند و معتقد اند این نوع روش‌ ها به سلامت لاغر‌ها آسیب می‌ رساند و حتی احتمال دارد باعث بیماری‌ های قلبی و عروقی شود!

  *محیطی که لاغر‌ها در آن غذا می‌ خورند باید دلچسب و مطلوب باشد. فرد لاغری که می ‌خواهد با غذا‌خوردن چاق شود، باید غذایش را در محیطی به دور از استرس بخورد. اگر لاغر هستید سفره ‌تان را رنگین کنید حتی اگر شده با شاخه گلی. غذای تان باید خوش طعم و خوشبو باشد و به هیچ وجه با اصرار دیگران، زیادتر از حد توان‌ تان غذا نخورید چون در این صورت از غذا دلزده می ‌شوید و در دفعات بعدی حوصله خوردن نخواهید داشت.

  *زیاد کردن وعده‌ های غذایی یکی از راه‌ های چاق شدن است، حتی اگر در هر وعده میزان غذای مصرفی ‌تان کم باشد.

  زمانی که فرد شدیداً کمبود وزن دارد، برای درمان آن، گاهی دارو درمانی نیز لازم است. پزشک باید عدم تعادل هورمونی بدن، افسردگی و دیگر بیماری های غیر ملموس مثل آنورکسیا ۱ و بولیمیا ۲ ( کم خوری و پرخوری عصبی ) را درمان کند. در مورد برخی بیماران، خطر لاغری مفرط زمانی پیش می آید که پس از جراحی، بهبود با کندی صورت گیرد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  یک نوشیدنی پرکالری ، پر پروتئین و مناسب برای چاق شدن و افزایش وزن

  مواد لازم :

  ۱) یک لیوان شیر پرچرب
  ۲) ۳ قاشق غذاخوری پودر شیرخشک
  ۳) ۲ قاشق غذاخوری بستنی
  ۴) ۱ قاشق شکلات مایع یا یک چهارم لیوان میوه دلخواه مثل یک عدد موز
  ۵) عسل یا شکر برای شیرین کردن معجون

  روش تهیه معجون برای چاق شدن

  همه مواد را در مخلوط کن ریخته و با هم مخلوط کنید. به این ترتیب یک نوشیدنی مناسب برای میان وعده خود تهیه می کنید.

  اگر روزانه یک لیوان از این نوشیدنی را مصرف کنید، ۴۰۰ کالری به انرژی مصرفی تان اضافه می شود.

  آموزش چاق شدن ، چاق شدن سریع

  آموزش چاق شدن

  ۱- ابتدا باید بدانید چقدر کالری نیاز دارید تا به وزن دلخواه خود برسید.

  ۲- تنوع (یعنی از گروه های غذایی مختلف استفاده کنید) و تعادل(به مقدار کافی از هر گروه غذایی استفاده کنید) را در برنامه غذایی خود رعایت کنید.

  ۳- در صبحانه خود نان سبوس دار و کره بادام زمینی را وارد کنید.

  ۴- از کره بادام زمینی استفاده کنید. می توانید از بستنی ها و یا غذاهای صبحانه آماده دارای بادام زمینی استفاده کنید و یا بادام زمینی را با میوه و سبزیجات میل کنید.

  ۵- بعد از صبحانه و بعد از ظهر خوراک مختصری را فراهم آورید. توجه کنید که این خوراک نباید از تنقلات باشد. شما می توانید آجیل یا میوه خشک را به عنوان خوراک مختصر میل کنید.

  ۶- با افزودن سیب زمینی سرخ شده، استیک ماهی و مرغ سرخ شده، رژیم سالم خود را به رژیم ناسالم تبدیل نکنید. بلکه با مصرف سیب زمینی، ماهی و مرغ پخته شده(آب پز یا بخارپز یا کبابی)، مواد مغذی سالم را به بدن خود وارد کنید.

  ۷- ازکره برای پخت سبزیجات استفاده کنید. از مایونز به عنوان سس در ساندویچ استفاده کنید. سس سالاد را برای مزه دار کردن سالاد به کار برید.

  ۸- از تخم مرغ برای درست کردن سوپ، سس و نان استفاده کنید. تخم مرغ پخته را به سالاد اضافه کنید.

  ۹- می توانید با افزودن خامه و پنیر پیتزا به ماهی و مرغ مزه بدهید.

  ۱۰- پنیر پیتزا را به گوشت، سبزیجات، ماکارونی، سالاد، پوره سیب زمینی و املت بیافزایید.

  ۱۱- پنیر خامه ای را به روی نان و بیسکویت بمالید. پنیر خامه ای را با سس مخلوط کنید. همچنین می توانید از پنیر خامه ای به همراه میوه و سبزیجات، یک غذای مقوی و سرشار از انرژی درست کنید.

  ۱۲- پنیر، بادام زمینی، بادام، پسته، سس های سالاد و میوه های خشک را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

  ۱۳- شیرخشک را در سوپ و سس برای تأمین کالری و پروتئین بیافزایید. شیرخشک را می توانید به شیر، پودینگ، پوره سیب زمینی، املت و حتی گوشت اضافه کنید.

  ۱۴- حتماً در یک وعده غذایی از سبزیجات سبز رنگ، ذرت و مواد نشاسته ای استفاده کنید.

  ۱۵- در هر وعده غذایی،۲ یا ۳ لیوان آب بنوشید. این کار باعث می شود که عمل جذب به راحتی صورت گیرد.

  ۱۶- تا جایی که می توانید، بنوشید. زیرا نوشیدن باعث می شود که جای خالی بیشتری برای وارد شدن غذاهای پُرکالری داشته باشید.

  ۱۷- برای افزایش کالری، شیر و آب میوه بنوشید. از نوشابه ها دوری کنید، زیرا آنها فقط دارای کالری می باشند و هیچ ارزش تغذیه ای ندارند.

  ۱۸- شکلات سیاه بخورید. شکلات سیاه دارای آنتی اکسیدان می باشد.

  ۱۹- ورزش کنید.

  ۲۰- از چهار گروه غذایی در روز مصرف کنید(گروه شیر – گروه نان – گروه سبزیجات – گروه گوشتها)

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  چاق شدن سریع

  مصرف آجیل و دانه‌های روغنی در افزایش وزن موثر است

  دکتر “مریم صفایی” کارشناس تغذیه ‌درگفت وگو با خبرنگار ایرنا مرکزاستان تهران افزود: دررژیم‌های چاقی باید مصرف چربی و موادغذایی پرکالری افزایش یابد.

  وی اظهارداشت: بر این اساس، از مصرف غذاهای آب پز و کبابی دررژیم‌های چاقی باید تا حدممکن پرهیز شود.  پخت غذا به‌صورت آب پز سبب انتقال چربی ودیگرمواد موردنیاز بدن، به آب غذا شده و مانع رسیدن آن به بدن می‌شود.

  وی تاکیدکرد: افراد لاغر درطول رژیم غذایی باید دیرتر شام خورده‌و نیز زودتر به رختخواب بروند. این کارشناس تغذیه گفت: افرادلاغر در رژیم‌های غذایی چاقی باید مایعات را در آخر وعده‌غذایی استفاده‌کرده و از مصرف آن قبل از غذا و در حین وعده غذایی به دلیل پرشدن حجم معده، پرهیز کنند.

  صفایی افزود: مصرف سالاد و سوپ هم بایدپس ازوعده‌اصلی غذایی مصرف شود. وی خاطرنشان کرد: در رژیم‌های چاقی، صبحانه‌نیزباید دیرتر ازوقت معمول و حداقل با رعایت فاصله زمانی دو ساعت پس از بیدار شدن، خورده شود.

  وی اظهارداشت: در رژیم‌های چاقی، توصیه نمی‌شود که فرد فقط بخورد زیرا خوردن مهم نیست بلکه داشتن یک برنامه صحیح غذایی، رعایت فواصل غذایی و فواصل خواب و غذا از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  وی تاکید کرد: قبل از شروع رژیم چاقی انجام آزمایش خون برای اطمینان از سلامت فرد اولین گام محسوب می‌شود چرا که لاغری در برخی موارد می‌تواند ریشه در ابتلای فرد به‌برخی بیماری‌ها همچون پرکاری غده‌تیروئید داشته باشد.

  وی افزود: رژیم چاقی نباید به صورت عادات غذایی در فرد باقی بماند بلکه پس از رسیدن به وزن ایده‌آل باید قطع شود، زیرا مصرف غذاهای پرکالری از جمله غذاهای پرچرب در درازمدت ممکن است عوارضی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

   

  کلمات کلیدی : از ) ( (از (انباشته (یعنی ) ، آب آجیل آخر آخرماه آزمایش آسیب آماده آموزش آن آن، آنتی آنها آنورکسیا آنچه آورد آورید آید ابتدا ابتلای اجرا احتمال ادامه ارزش ارمغان از از  ازوعده‌اصلی ازوقت ازکره اساس، است است بخوابید است وی است دکتر است، استرس استعمل استفاده استفاده‌کرده استورزشهای استیک اصرار اضافه اضافی اطمینان اظهارداشت افراد افرادلاغر افزایش افزود افزودن افسردگی البته اما املت انتظار انتقال انجام اند اندازه اندامی انرژی اهمیت اولین اکسیدان اگر ای ایده‌آل ایرنا این اینجا اینکه با بادام بادام، باره بازدید باشد باشد باشد زمانی باشد وی باشند باشگاه باشید باشید باشید، باعث باقی بالا باید بایدپس بجای بخارپز بخاطر بخوابید بخورد بخورید بخورید  بدانید بدن بدن، بدنسازی بدهید بدهید بدین بر برای برخوردار برخی برداری برداری) برسید برنامه برود بروند بروید، برید بستنی بستنی ) بسیار بعد بعدی بقیه بله بلکه بمالید بماند بنابراین بنوشید به بهبود بهترین به‌برخی به‌صورت بوقلمون، بولیمیا بی بیافزایید بیافزایید بیدار بیسکویت بیش بیشتر بیشتری بیفزایید بیماران، بیماری بیماری‌ بیماری‌ها بینید تأمین تا تان تاکید تاکیدکرد تبدیل تخم تدریج ترتیب ترتیب، ترین تعادل تعادل(به تغذیه تغییر تقسیم تمرین تن تنقلات تنها تنوع تهران تهیه توانید توانید، توان‌ توجه توصیه ثابت جای جایی جدی جذب جراحی، جلسه جمله حالی حتماً حتی حجم حد حداقل حدممکن حرکات حوصله حین خاطرنشان خالی خامه خانه خبرنگار خرما خشک خطر خواب خواند، خواهید خود خودتان خوراک خوردن خورده خورده‌و خورند خوری خورید خوش خوشبو خون دادن دار دارای دارد دارد، دارو دارید دارید در داشت زیاد داشتن داشته دانه‌ دانه‌های در درازمدت دررژیم‌های درست درطول درمان درمانی دریافت دریایی، دستگاههای دفعات دفعه دقت دلار دلخواه دلزده دلچسب دلیل دمبلهای دنبال دهد دهند؛ دهنده دهید دهید دهید ) دو دوباره دور دوری دچار دیرتر دیگر دیگران، دیگری ذرت را راحت راحتی راه‌ رختخواب رد رساند رسد، رسیدن رعایت رنگ، رنگین روز روزانه روش روشهای روشی روش‌ روغن روغنی روند روی رژیم رژیمی رژیم‌های ریخته ریشه زمانی زمینی زمینی، زودتر زیاد زیادتر زیادی زیر زیرا ساده ساعت سالاد سالاد، سالم ساندویچ سایر سبب سبز سبزیجات سبزیجات یکی سبزیجات، سبوس سراغ سرخ سرشار سریع سس سفره سلامت سه سوپ سوپ، سپس سکه سیاه سیب سینه شاخه شام شان شب شد، شدت شدن شدن شدن، شدن‌ شده شده(آب شده، شدیداً شروع شما شماست شود شود شود ) شود محیطی شود وی شود  شود، شود؛ شوید، شویم شویم شویم شکر شکل شکلات شیر شیر، شیرخشک شیرخشک ) شیرین شیرینی صبحانه صبحانه‌نیزباید صحیح صفایی صفحات صورت ضرر طبیعی طعم طور طی ظهر عادات عدد عدم عروقی عسل عسل، عصبی عمل عنوان عوارضی غده‌تیروئید غذا غذاخوری غذاهای غذای غذایش غذایی غذایی   غذایی، غذایی‌ غذا‌خوردن غیر فاصله فراموش فراهم فرد فرصت فرمائید فعالیت فقط فواصل قابل قاشق قبل قرار قطع قلبی قوی قیمت لازم لاغر لاغری لاغر‌ها لیتر لیوان ماند، مانع مانند ماهی ماهیچه ماکارونی، مایع مایعات مایونز متخصص متخصصین متفاوت متناسب مثل مثلا مثلاً محاسبه محسوب محیطی مختصر مختصری مختلف مخلوط مراجعه مراحل مربی مرحله مرغ مرغ، مرکزاستان مریم مزه مشغول مصرف مصرفی مطالعه مطلب، مطلوب معادل معتقد معجون معجون معده، معمول معمولی مغذی مغز مفرط مفید مقدار مقوی ملموس ممکن مناسب مناسب، مهم مهمترین مواد موادغذایی موارد موثر موجب موجود مورد موردنیاز موز ) موقع می میان میزان میشود میل میوه میکند می‌ می‌تواند می‌شود می‌شود وی ناسالم نان نباید نج نخواهید نخورید ندارند ندارید نداشته ندهید نروید نشاسته نشان نظر نمی‌شود نوشابه نوشیدن نوشیدنی نوع نکات نکته نکردید، نکنید نیاز نیز نیست ها های هایی هدف هر هرم هستید هستید، هفته هم همانطور همراه همه همچنین همچون همین هورمونی هیچ و وارد واقعاً وجه وجود ودیگرمواد ورزش ورزش، ورزشی وزن وزن وزن  وزنتان وزنه وعده وعده‌ وعده‌غذایی وقتی ولی وگو وی پخت پخته پر پرخوری پرشدن پرهیز پروتئین پرچرب پرچرب ) پرکاری پرکالری پز پزشک پس پسته، پنیر پنیر، پودر پودینگ، پوره پُرخطر پُرکالری پیتزا پیش چاق چاقی چاقی، چرا چربی چربی) چربی، چقدر چند چنین چه چهار چهارم چون چگونه چیز چیزی چیپس کار کارشناس کاری کافی کالری کالری، کبابی کبابی)، کرد کردن کردنی کرده کردید کردید، کره کره، کل کلیدی کم کمبود کمک کم‌ کن کند کندی کنند کنند صفایی کنید کنید کنید کنید ) کنید(گروه کنید) کنید، که کوچک کیلو گام گاهی گرفته گروه گفت گلی گوشت گوشت، گوشتها) گیرد گیری ی یا یابد وی یادداشت یک یکی ‌تان ‌خواهد ‌درگفت ‌شوید –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “چگونه چاق شویم”

  دیدگاه ها بسته شده اند.