چگونه پولدار شویم

چگونه پولدار شویم

مجموعه: اختصاصی, دانستنیها
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چگونه پولدار شویم
 •  

  چگونه پولدار شویم

  چگونه پولدار شویم

  جیم بیلند راجرز (متولد ۱۹ اکتبر ۱۹۴۲-اهل دموپولیس ایالت آلاباما) یک سرمایه‌گذار آمریکایی و مفسر مالی موفق است که در حال حاضر در سنگاپور زندگی می‌کند. او یکی از پدیدآورندگان کوانتوم فاند (quantum fund)،استاد دانشگاه، نویسنده، مفسر اقتصادی است.نشریاتی چون تایم، واشینگتن پست و نیویورک تایمز، بارونز فوربز، فورچون، وال استریت جورنال، فایننشال تایمز و بسیاری دیگر از نشریاتی که در زمینه اقتصاد یا فاینانس به فعالیت می‌پردازند به طور مستمر مقالاتی در مورد وی به چاپ رسانده‌اند. وی خود را پیرو مکتب اتریشی در اقتصاد می‌داند.

  – آیا هیچ وقت فکر می‌کردید که روزی به جایی که‌امروز هستید خواهید رسید

  خیر، من هم مثل تمامی افرادی که به چنین موقعیتی دست یافته‌اند، غافلگیر شده‌ام. من مطمئنا می‌خواستم که در زندگی به جای خوبی برسم و حاضر بودم که برای آن به سختی کار کنم. من همیشه می‌خواستم که زود بازنشسته شوم، ولی هیچ وقت فکر نمی‌کردم که این اتفاق قبل از چهل سالگی‌ام به وقوع بپیوندد.

  – وقتی متوجه شدید که اولین میلیون ثروت خود را به دست آورده‌اید آیا وسوسه شدید که کمی کندتر به کارتان ادامه دهید ؟

  به روشنی روزی را که ارزش خالص دارایی‌ام به‌ یک میلیون دلار رسید، به یاد دارم، نوامبر ۱۹۷۷٫ آن موقع ۳۵ سال داشتم، و می‌دانستم که برای انجام کاری که می‌خواستم در ۳۷ سالگی – سنی که تصمیم گرفته بودم در آن برای ماجراجویی دست از کار بکشم – انجام دهم.به بیشتر از اینها نیاز دارم.

  – رمز موفقیت شما در چیست ؟

  من اصلا باهوش‌تر از قسمت اعظمی از مردم نیستم، بلکه انگیزه‌ام برای کار و تحمل سختی، از آنها بیشتر بود. من آماده بودم تا عقل سلیم را بیازمایم. اگر همه‌ یک جور فکر کنند باز هم دلیل نمی‌شود که اشتباه نکنند و اگر بتوانید بفهمید که همه دارند اشتباه می‌کنند، به راحتی می‌توانید مقدار زیادی پول درآورید.

  – استراتژی سرمایه‌گذاری شما چیست ؟

  ارزان می‌خرم و گران می‌فروشم. من سعی می‌کنم کالایی را پیدا کنم که ارزان باشد و یک تغییر مثبت در حال اتفاق افتادن باشد. سپس به قدری مطالعه و پژوهش می‌کنم که قانع شوم درست فکر می‌کردم. البته آن کالا هم باید به قدری ارزان باشد که اگر هم اشتباه کرده باشم خیلی ضرر نکنم. معمولا هر باری که اشتباه می‌کنم به این دلیل است که به‌اندازه‌ کافی بررسی و مطالعه نکرده‌ام.هیچ وقت ارزش «انجام مسوولیت» را دست کم نگیرید. در دهه‌ ۱۹۶۰، جنرال موتورز موفق‌ترین شرکت جهان بود. یک روز، یک تحلیلگر جنرال موتورز به جلسه‌ هیات مدیره رفت و این پیغام را به آنها داد: «ژاپنی‌ها دارند می‌آیند.» آنها این حرف وی را جدی نگرفتند. ولی سرمایه‌گذارانی که مطالعه و بررسی‌های خودشان را درست و دقیق انجام می‌دادند سهام جنرال موتورز خود را فروختند و به جایش سهام تویوتا خریدند.من در حال حاضر به دنبال خرید هیچ سهامی نیستم. ولی اگر چیزهایی وجود داشته باشند که در حال حاضر از لحاظ ارزشی دست کم گرفته شده باشند، برخی کالاهای اولیه و برخی از ارزها هستند.

  – بهترین سودی که کردید کی و چگونه بود ؟

  کوانتوم فاند. وقتی در سال ۱۹۷۰ شرکت را تاسیس کردیم، من تنها ۶۰۰دلار ته جیبم داشتم. بعد از ۱۰ سال دارایی ما ۴۲۰۰ برابر شده بود.

  – آیا می‌خواهید آنقدر ادامه دهید تا بالاخره سقوط کنید ؟

  خیر. این روزها من ساعات بسیار کمی از روز را صرف کار می‌کنم، چرا که دو دختر کوچک دارم و می‌خواهم بیشترین وقت ممکن را با آنها بگذرانم.هر دو دختر ما دایه‌‌ای چینی دارند و زبان چینی را به خوبی صحبت می‌کنند. برای نسل آنها، انگلیسی و چینی مهم‌ترین زبان‌ها خواهند بود.

  – آیا هیچ حقوق بازنشستگی دارید ؟

  من حقوق بازنشستگی ندارم و امیدوارم که نیازی به آن نداشته باشم. من دارایی‌هایم را جمع کرده‌ام و با استفاده از آنها زندگی می‌کنم.

  – آیا اهل ولخرجی و افراط هستید ؟

  من دوبار به دور دنیا سفر کرده‌ام. بار اول سال ۱۹۹۰ حرکت کردم و با موتور سیکلت در۲۲ ماه ۶ قاره را در نوردیدم. بار دوم که در سال ۱۹۹۹ شروع شد، من و همسرم در ۳ سال، به ۱۱۶ کشور دنیا سفر کردیم.

  – آیا می‌خواهید ثروتتان را به بچه‌هایتان انتقال دهید ؟

  من همیشه به این موضوع فکر کرده‌ام، اگر شما خیلی به بچه‌هایتان پول بدهید، آنها را لوس می‌کنید. من وصیت نامه‌ام را طوری تنظیم کرده‌ام که تا سن سی سالگی شان چیز زیادی بهشان نرسد.من به دانشگاه‌هایی چون ییل و آکسفورد رفته‌ام و تعداد زیادی از بچه‌های افراد ثروتمند را دیده‌ام که هیچ‌وقت نیازی به کار و سختی کشیدن نداشته‌اند. من می‌خواهم که بچه‌هایم تحصیلات خوبی داشته باشند و محیط کار را تجربه کرده باشند.تحصیلات و لزوم به کار کردن زندگی مرا عوض کرد و مرا از مرداب آلاباما به اقیانوس جهان پرتاب کرد.

  – در هنگام رکود مردم با پول‌هایشان باید چه کار کنند ؟

  روی چیزهایی سرمایه‌گذاری کنید که از آنها سر در می‌آورید. اشتباهی که بیشتر مردم مرتکب می‌شوند این است که بنا به حرف مجلات و برنامه‌های تلویزیونی سرمایه‌گذاری می‌کنند.بسیاری از مردم در مورد چیزهایی اطلاعات زیادی دارند و باید روی همان چیزها سرمایه‌گذاری کنند. این شیوه‌‌ای است که آدم را ثروتمند می‌کند.شما با سرمایه‌گذاری روی چیزهایی که هیچ در مورد آنها نمی‌دانید، هیچ سودی نخواهید کرد.

  بعد از خواندن مصاحبه این مرد سرمایه دار بهتر است قدری هم در مورد چگونگی پس انداز کردن بیاموزید. همچنان با ما همراه باشید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  پس انداز چیست ؟

  معمولا اولین چیزی که با شنیدن واژه پس انداز به ذهن اکثر ما ایرانی ها می رسد، بانک است. از نظر ما ایرانی ها، پس انداز یعنی پول هایی که در بانک می گذاریم تا در روز مبادا از آن استفاده کنیم.اما پس انداز یا همان saving در واقع ” درآمد خرج نشده یا مصرف معوق است.” یعنی میزانی از درآمد که ما آن را خرج نمی کنیم یا اموالی که برای مصرف بعد از این کنار می گذاریم.پس می توان نتیجه گرفت که پس انداز فقط نقدی نیست، بدین معنا که هر نوع صرفه جویی ما در هزینه ها هم می تواند پس انداز باشد و چه بسا این نوع پس انداز بتواند گره های بیشتری از زندگی ما را باز کند.

  اما، می توان پا را از این هم می توان فراتر گذاشت، به این معنا که پس انداز فقط برای روز مبادا نباشد و حتی از این راه هم بتوان پولدار شد. احتمالا در نگاه اول محال و غیرممکن به نظر می رسد، اما کمی که فکر کنیم می بینیم شدنی است.

  رعایت نکاتی که روزانه در زندگی با آن سرو کار داریم و خیلی راحت از کنارشان می گذریم، می تواند در این راه به ما کمک کند.

  1. ولخرجی نکنید

  ولخرجی یعنی هزینه های اضافی که خودمان به خودمان تحمیل می کنیم. خرید کردن هایی که مازاد میزان مصرف شما هستند، نمونه ای بارز از ولخرجی های بی موردی است که نتیجه اش فقط به باد دادن پولتان است. پس نگذارید پول هایتان را باد با خود ببرد.

  2. سقف خرید تعیین کنید

  فروشگاه های بزرگ معمولا بهترین جا برای خرید کردن هستند. می توانید با تنها یکبار مراجعه به این نوع فروشگاه ها همه خریدهایتان را انجام دهید. اما خطر هم شما را یا بهتر بگوییم پولتان را تهدید می کند. برای اینکه وسوسه به سراغتان نیاید، حتما یا لیستی از خریدهایتان تهیه کنید یا سقفی برای پولی که می خواهید خرج کنید، تخمین بزنید.

  3. فروش فوق العاده و حراج را از دست ندهید

  یکی از بهترین مسیرهای پس انداز است. حراج های فصلی و فروش های فوق العاده برای شما فرصتی است که هم جنس خوب بخرید و هم پول زیادی نپردازید و این یعنی پس انداز.

  4. در برابر غذاهای بیرون خویشتن دار باشید

  یکی از بزرگترین تفریحات ایرانی ها بیرون غذا خوردن است. غذای بیرون خوردن تفریح خوبی است به شرطی که به این دو نکته توجه کنید. اول اینکه غذاهایی را که می توانید در خانه آماده و نوش جان کنید از رستوران نگیرید. دوم اینکه سعی نکنید به زور همه غذایتان را میل کنید. می توانید اضافه غذای خود را به خانه ببرید و یک وعده دیگر هم از آن استفاده کنید.به این ترتیب هم از خوردن غذای بیرون لذت می برید و هم پول پس انداز می کنید.

  5. خرج و مخارجتان را یادداشت کنید

  افرادی را می شناسم که با نوشتن تمام هزینه های خود از کوچکترین خرید های روزانه گرفته تا بزرگترین خرج های عمده، هزینه هایشان را کنترل و مدیریت می کنند.اگر به دنبال کنترل هزینه هایتان هستید، از همین امروز دفترچه ای را به این کار اختصاص دهید و همه خرج هایتان را بنویسید. مقایسه ماهیانه این هزینه ها شما را در کنترل هزینه ها موفق تر خواهد کرد.

  6. دنبال پاسخ چراها باشید

  اگر روزی با دیدن قبوض خدماتی یامسائلی از این دست برق از سرتان پرید و متوجه شدید، بیشتر از حد مجاز خرج روی دستتان گذاشته، دنبال دلیلش باشید تا دیگر شوکه نشوید و اوضاع دوباره برایتان عادی شود.
  رعایت همین نکات بسیار ساده می تواند صفرهای پول های خارج از بانک شما را از صفرهای پول هایی که در بانک دارید بیشتر کند، یا به عبارت دیگر با پس انداز پولدار شوید. امتحان کنید، امتحانش ضرری ندارد.

  چگونه پولدار شویم بدون سرمایه ، چگونه در خانه پولدار شویم

  چگونه در ۱۰ حرکت پولدار شویم ؟

  چگونه پولدار شویم بدون سرمایه

  1- دست از یادگیری برندارید :

  مدل حاجی‌بازاری را کنار بگذارید. دنیای کنونی در حال تغییر است و کسانی برنده هستند که اطلاعات بیشتر، دقیق‌تر و به‌روزتری نسبت به بقیه داشته باشند. تا می‌توانید درباره موفقیت، کسب مهارت و هر چیزی که اپسیلونی ذهن شما را برای کسب موفقیت و ثروت باز می‌کند، کتاب بخوانید. به‌خصوص زندگی‎نامه‌ی آدم‌های موفق. واقعاً فکر می‌کنید اگر کتاب اعتراف‌های یک تبلیغات‌چی را بخوانید هیچ چیزی درباره بیشتر پول در آوردن یاد نمی‌گیرید؟ یعنی اگر زندگی‌نامه‌ی استیو جابز را بخوانید هیچ ایده‌ای به ذهن‌تان خطور نخواهد کرد؟ اگر می‌خواهید سریع‌تر از هم سن و سال‌های خود پول در بیاورید می‌توانید با این کتاب‌ها دوپینگ کنید.

  2- از مردم فراری نباشید :

  هر وقت پولدار شدید بروید تنهایی یک جزیره بخرید و یک سری کروکودیل آدم‌خوار رود نیل را هم بگیرید و در ساحل رها کنید تا هیچ‌ احدی به سرش نزند که مزاحم‌تان شود. اما تا آن موقع نیاز دارید تا در بین مردم جاذبه داشته باشید. باید طوری رفتار کنید که بود و نبود شما در جمع احساس شود .

  هیچ کسی از مادرش که متولد شده با این خاصیت به دنیا نمی‌آید. شاید بعضی‌ها به صورت ذاتی اخلاق‌هایی داشته باشند که آن‌ها را در این راه کمک کند، اما کسانی در این زمینه بهتر از بقیه هستند که یاد بگیرند، مطالعه کنند، مطلب بخوانند و آموخته‌ها را تمرین کنند.

  3- سخت کار کنید :

  اگر می‌خواهید بعد از چند سال بینی‌تان را با پول پاک کنید، باید حداقل در سال‌های اولیه حسابی زحمت بکشید تا تمام ریزه کاری‌های کارتان را یاد بگیرید. چه خودتان کاری را از صفر شروع کردید و چه برای کس دیگری کار می‌کنید، تا کار را از خودتان ندانید و برای آن زحمت نکشید نه چیزی یاد می‌گیرید، نه پیشرفت می‎کنید و نه پولی از آن کار در می‌آورید.

  4- ریسک‌پذیر باش :

  این بدان معنا نیست که چشم بسته قمار کنید. ریسک‌های هوشمند و حساب شده شانس موفقیت را تا حد بسیاری بالا می‌برند. کسی که تمام پولش را در بانک خوابانده مطمئناً به جایی نخواهد رسید. کسی هم که با نیم ساعت تحقیق کردن درباره پرورش شترمرغ، ناگهان نصف سرمایه‌اش را خرج این امر می‌کند دیوانه است. درباره هر سرمایه‌گذاری اطلاعات کسب کنید و با پردازش صحیح این اطلاعات و مشورت با افراد ذیصلاح اقدام کنید.

  5- وارد شغلی بشوید که جا برای پیشرفت داشته باشد :

  پول و پیشرفت سریع در این مسیرها بدست می‌آید. مثلاً زمانی که مهاجران اولیه امریکا ساکشان را در بیابان روی زمین می‌گذاشتند، کسی که نجاری بلد بود و می‌توانست خانه و اصطبل بسازد نانش در روغن بود.

  6- برای معتبرترین شرکتی که می‌توانید کار کنید :

  این کار باعث می‌شود اعتبار بیشتری پیدا کنید و کار را برای گسترش ارتباطات‌تان راحت‌تر می‌کند.

  7- تخصص کسب کنید :

  سعی کنید در یکی از زمینه‌های کاری‌تان چنان متخصص شوید که کسی نتواند روی دست‌تان بلند شود. دنیای امروز دنیای تخصص است. کسی این خاصیت را بدست خواهد آورد که عاشق یادگیری باشد. شما را به‌عنوان یک برنامه نویس در شرکتی استخدام کرده‌اند و هر روز وظایف چالش برانگیزی به شما محول می‎‌شود. اگر اهل جست و جو و یادگیری باشید نه تنها وظیفه‌ی خود را انجام داده‌اید بلکه بعد از چند وقت برای خود غولی خواهید شد که تمام شرکت‌های معتبر برای داشتن‌تان سر و دست می‌شکنند.

  8- از چند جا درآمد داشته باشید :

  البته نه به آن شیوه‌ای که سازمان بازرسی کل کشور را عصبانی کند (چند شغله‌های دولتی). اگر کاری را در حد تخصص یاد گرفته‌اید شروع کنید درباره آن مطلب بنویسید، مشاوره بدهید و تدریس کنید و از تمام این‌ها پول در بیاورید.

  9- هرز نچرخید :

  آدمی که علاف باشد می‌خواهد پول‌هایش را خرج اَتینا کند. انقدر کار سر خودتان بریزید که وقت پول خرج کردن نداشته باشید. وقت مفید‌تان را در چرخه‌ای از کار و یادگیری بگذرانید و البته به اندازه استراحت کنید تا از کارتان زده نشوید.

  10- یک شرکت بزنید :

  کدام آدم میلیاردی را می‌شناسید که شرکت نزده باشد؟ راستش من چند نفری را می‎شناسم که شرکت نزده‌اند. اما خودم می‎روم پیدای‌شان می‌کنم و مخ‌شان را می‎زنم تا این‌ کار را بکنند. جدای از شوخی، تأسیس شرکت کار خیلی آسانی است و اگر مقدار کمی پول داشته باشید می‎توانید به یکی از آگهی‌های ثبت شرکت‌ها در روزنامه همشهری زنگ بزنید و با پرداخت کمی پول شرکت‌تان را رسماً ثبت کنید. منتها این‌که چه‌طور شرکت را اداره کنیم مهم است. شرکت‎های موفق کارشان را این‌طور شروع نکرده‎اند که یک‌شبه ۵۰ نفر را استخدام کنند و ۱۰ میلیون دلار در حلق شرکت بریزند و بسم الله بگویند. این‌ها کارشان را از دفاتر خیلی کوچک و محقر شروع کرده‌اند و حالا شده‌اند غول‎های چند ملیتی. همین شرکت پیکسار که استیو جابز آن‎را خرید و آن را به این عظمت درآورد، شرکتی بود که در شروع کار چند نفر گرافیست کامپیوتری با ذوق را دور هم جمع کرده بود و انیمیشن‌های کوتاه و بسیار ساده می‎ساخت.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  چگونه در خانه پولدار شویم

  کارهای هنری برای کسب درآمد خانم های خانه دار

  خیاطی، بافتنی، قالی‌بافی، چرم‌دوزی، گلسازی، مجسمه‌سازی و…، هریک به نحوی می‌توانند درآمدزا باشند. اما پیش از آن که اقدام به یادگیری یک هنر برای کسب درآمد در آینده کنید، راجع به آن تحقیقی داشته باشید که در آینده تا چه اندازه می‌تواند برای شما درآمدزا باشد. زمانی در خانه‌ها وسایل گرمایشی مانند الان پیدا نمی‌شد و خانم‌های بافنده می‌توانستند درآمد خوبی از شغلشان کسب کنند. اما امروزه اوضاع تقاضای بافتنی تا حدودی تغییر کرده است. شاید در دوره ما دوخت کیف و کفش بتواند شغلی خوب محسوب شود و شما مدل‌هایی آماده کنید که در ویترین هیچ مغازه‌ای پیدا نشود.

  تدریس برای درآمد خانم های خانه دار

  مطمئنا در برخی دروس مدرسه تبحر دارید. کتاب‌هایی که در حال حاضر تدریس می‌شود را مطالعه کنید و به تدریس بپردازید. مبلغ مناسب و کیفیت کار بالا ضامن داشتن مشتریان دائم خواهد بود.

  آشپزی هم یکی از راه های کسب درآمد برای خانم های خانه دار است

  یک خانم آشپز خوب براحتی می‌تواند مشتریان فراوان برای مهمانی‌ها پیدا کند. همچنین می‌توانید با پختن شیرینی‌های خانگی که به مراتب جالب‌تر و خوشمزه‌تر از نمونه‌های موجود در بازار هستند، کسب درآمد کنید. در کنار آن آماده کردن ترشی، شور، مربا، رب خانگی و محصولاتی از این قبیل را از یاد نبرید.

  فروش برای کسب درآمد خانم های خانه دار

  می‌توانید پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی یا هر چیز دیگر را با قیمت مناسب‌تری در منزل‌تان بفروشید. شما می‌توانید بازاریاب شوید یا این‌که فروشنده اجناس خودتان باشید.

  نویسندگی برای کسب درآمد خانم های خانه دار

  نوشتن داستان، مقاله، نمایشنامه، گزارش و سایر موارد در دنیای نشریات امروزه طرفداران بسیاری دارد و اگر شما معلومات و قلم خوبی داشته باشید، می‌توانید براحتی وارد این عرصه شوید. نویسندگی دنیای زیبا و آرامش‌بخش مخصوص به خود را دارد و به یک خانم خانه‌دار امکان ترقی خواهد داد.

  پرورش گل و گیاه برای کسب درآمد خانم های خانه دار

  اگر فضای کافی دارید، انجام این کار را نیز در برنامه‌هایتان بگنجانید. پرورش گل و گیاه هزینه چندانی لازم ندارد و آنچه می‌خواهد عشق و صبوری است. در این زمینه تحقیق کنید یا در کلاس‌های رایگان پرورش گل و گیاه که در بسیاری از پارک‌ها برگزار می‌شود شرکت کنید و روش مناسب را یاد بگیرید.

  ده‌ها فرصت شغلی دیگر برای بانوان خانه‌دار وجود دارد که با کمی پرس‌و‌جو می‌توانید به آنها دست یابید. راجع به آینده شغلی تحقیق کنید و در اولین فرصت دست به کار شوید. قرار نیست اگر شما مسئولیت خانه‌داری و رسیدگی به همسر و فرزندان را دارید، از استعدادهای نهفته وجودتان بگذرید. یک بانو، صندوقچه گنجی از انواع توانایی‌هاست و شما می‌توانید با کمی درایت همه آنها را بروز دهید. موفق باشید!

   

  کلمات کلیدی : از مدل ( (متولد (چند )،استاد «انجام «ژاپنی‌ها ، ؟ آدم آدمی آدم‌خوار آدم‌های آرامش‌بخش آرایشی آسانی آشپز آشپزی آلاباما آلاباما) آماده آمریکایی آموخته‌ها آن آنقدر آنها آنها، آنچه آن‌ها آن‎را آورد آوردن آورده‌اید آکسفورد آگهی‌های آیا آینده اتریشی اتفاق اجناس احتمالا احدی احساس اختصاص اخلاق‌هایی اداره ادامه ارتباطات‌تان ارزان ارزش ارزشی ارزها از است است است یک استخدام استراتژی استراحت استریت استعدادهای استفاده استنشریاتی استیو اش اشتباه اشتباهی اصطبل اصلا اضافه اضافی اطلاعات اعتبار اعتراف‌های اعظمی افتادن افراد افرادی افراط اقتصاد اقتصادی اقدام اقیانوس الان البته العاده الله اما اما، امتحان امتحانش امر امروز امروزه امریکا اموالی امکان امیدوارم انتقال انجام انداز انداز اندازه انقدر انواع انگلیسی انگیزه‌ام انیمیشن‌های اهل او اوضاع اول اولین اولیه اَتینا اپسیلونی اکتبر اکثر اگر ای ایالت ایده‌ای ایرانی این اینها اینکه این‌ این‌طور این‌ها این‌که با باد بار بارز بارونز باری باز بازار بازاریاب بازدید بازرسی بازنشسته بازنشستگی باش باشد باشد؟ باشم باشند باشند، باشندتحصیلات باشید باشید باشید باشید، باعث بافتنی بافتنی، بافنده بالا بالاخره بانو، بانوان بانک باهوش‌تر باید ببرد ببرید بتوان بتواند بتوانید بخرید بخوانند بخوانید بدان بدست بدهید بدهید، بدون بدین برابر براحتی برانگیزی برای برایتان برخی بررسی بررسی‌های برسم برق برنامه برنامه‌های برنامه‌هایتان برندارید برنده بروز بروید برگزار برید بریزند بریزید بزرگ بزرگترین بزنید بزنید بسا بسازد بسته بسم بسیار بسیاری بشوید بعد بعضی‌ها بفروشید بفهمید بقیه بلد بلند بلکه بنا بنویسید بنویسید، به بهتر بهترین بهداشتی بهشان به‌ به‌اندازه‌ به‌خصوص به‌روزتری به‌عنوان بود بود بود بودم بپردازید بپیوندد بچه‌های بچه‌هایتان بچه‌هایم بکشم بکشید بکنند بگذارید بگذرانمهر بگذرانید بگذرید بگنجانید بگویند بگوییم بگیرند، بگیرید بگیرید ده‌ها بی بیابان بیازمایم بیاموزید بیاورید بیاورید بیرون بیشتر بیشتر، بیشتری بیشترین بیلند بین بینیم بینی‌تان تأسیس تا تاسیس تایم، تایمز تایمز، تبحر تبلیغات‌چی تجربه تحصیلات تحقیق تحقیقی تحلیلگر تحمل تحمیل تخصص تخمین تدریس تر ترتیب ترشی، ترقی تصمیم تعداد تعیین تغییر تفریح تفریحات تقاضای تلویزیونی تمام تمامی تمرین تنظیم تنها تنهایی ته تهدید تهیه توان توانایی‌هاست تواند توانید توجه تویوتا ثبت ثروت ثروتتان ثروتمند جا جابز جاذبه جالب‌تر جان جای جایش جایی جدای جدی جزیره جست جلسه‌ جمع جنرال جنس جهان جو جور جورنال، جویی جیبم جیم حاجی‌بازاری حاضر حال حالا حتما حتی حد حداقل حدودی حراج حرف حرکت حساب حسابی حقوق حلق خارج خاصیت خالص خانم خانم‌های خانه خانه‌دار خانه‌داری خانه‌ها خانگی خدماتی خرج خرید خریدندمن خریدهایتان خطر خطور خوابانده خواندن خواهد خواهند خواهید خوب خوبی خود خودتان خودشان خودم خودمان خوردن خوشمزه‌تر خویشتن خیر خیر، خیلی دائم داد داد دادن داده‌اید دار دار اگر دار مطمئنا دار می‌توانید دار نوشتن دار خیاطی، دارایی دارایی‌ام دارایی‌هایم دارد دارم دارم دارم، دارند دارید دارید، داریم داستان، داشتم داشتم، داشتن داشتن‌تان داشته دانشگاه، دانشگاه‌هایی دایه‌‌ای دختر در درآمد درآمدزا درآورد، درآورید درایت درباره درست دروس دست دستتان دست‌تان دفاتر دفترچه دقیق دقیق‌تر دلار دلار دلیل دلیلش دموپولیس دنبال دنیا دنیای دهمبه دهه‌ دهید دو دوبار دوباره دوخت دور دوره دولتی) دوم دوپینگ دیدن دیده‌ام دیوانه دیگر دیگری ذاتی ذهن ذهن‌تان ذوق ذیصلاح را راجرز راجع راحت راحتی راحت‌تر راستش راه رایگان رب رسانده‌اند رستوران رسد، رسماً رسید رسید رسید، رسیدگی رعایت رفت رفتار رفته‌ام رمز رها رود روز روز، روزانه روزنامه روزها روزی روش روشنی روغن روی رکود ریزه ریسک‌های ریسک‌پذیر زبان زبان‌ها زحمت زده زمانی زمین زمینه زمینه‌های زندگی زندگی‌نامه‌ی زندگی‎نامه‌ی زنگ زود زور زیادی زیبا ساحل ساده سازمان ساعات ساعت سال سال، سالگی سالگی‌ام سال‌های ساکشان سایر سخت سختی سختی، سر سراغتان سرتان سرش سرمایه سرمایه سرمایه‌اش سرمایه‌گذار سرمایه‌گذارانی سرمایه‌گذاری سرو سری سریع سریع‌تر سعی سفر سقف سقفی سقوط سلیم سن سنگاپور سنی سهام سهامی سودی سپس سکه سی سیکلت شان شانس شاید شترمرغ، شد شد، شدنی شده شده‌ام شده‌اند شدید شدید، شرطی شروع شرکت شرکتی شرکت‌تان شرکت‌ها شرکت‌های شرکت‎های شغلشان شغله‌های شغلی شما شناسم شنیدن شوخی، شود شود رعایت شور، شوم شوم، شوکه شوید شویم شویم شیرینی‌های شیوه‌ای شیوه‌‌ای صبوری صحبت صحیح صرف صرفه صفحات صفر صفرهای صندوقچه صورت ضامن ضرر ضرری طرفداران طور طوری عادی عاشق عبارت عرصه عشق عصبانی عظمت عقل علاف عمده، عوض غافلگیر غذا غذاهای غذاهایی غذای غذایتان غولی غول‎های غیرممکن فاند فاینانس فایننشال فراتر فراری فراوان فرزندان فرصت فرصتی فرمائید فروختند فروش فروشنده فروشگاه فصلی فضای فعالیت فقط فوربز، فورچون، فوق فکر قاره قالی‌بافی، قانع قبل قبوض قبیل قدری قرار قسمت قلم قمار قیمت لازم لحاظ لذت لزوم لوازم لوس لیستی ما ماجراجویی مادرش مازاد مالی مانند ماه ماهیانه مبادا مبلغ متخصص متوجه متولد مثبت مثل مثلاً مجاز مجسمه‌سازی مجلات محال محسوب محصولاتی محقر محول محیط مخارجتان مخصوص مخ‌شان مدرسه مدل‌هایی مدیره مدیریت مرا مراتب مراجعه مربا، مرتکب مرد مرداب مردم مزاحم‌تان مسئولیت مستمر مسوولیت» مسیرها مسیرهای مشاوره مشتریان مشورت مصاحبه مصرف مطالعه مطلب مطمئنا مطمئناً معتبر معتبرترین معلومات معمولا معنا معوق مغازه‌ای مفسر مفید‌تان مقالاتی مقاله، مقایسه مقدار ملیتی ممکن من مناسب مناسب‌تری منتها منزل‌تان مهاجران مهارت مهم مهمانی‌ها مهم‌ترین موارد موتور موتورز موجود مورد موردی موضوع موفق موفقیت موفقیت، موفق‌ترین موقع موقعیتی مکتب می میزان میزانی میل میلیاردی میلیون می‌آورید می‌آورید می‌آید می‌آیند» می‌برند می‌تواند می‌توانست می‌توانستند می‌توانند می‌توانید می‌خرم می‌خواستم می‌خواهد می‌خواهم می‌خواهید می‌دادند می‌داند می‌دانستم می‌شناسید می‌شود می‌شوند می‌شکنند می‌فروشم می‌پردازند می‌کردم می‌کردید می‌کند می‌کند می‌کند، می‌کندشما می‌کنم می‌کنم می‌کنم، می‌کنند می‌کنند، می‌کنندبسیاری می‌کنید می‌کنید، می‌گذاشتند، می‌گیرید، می‎توانید می‎روم می‎زنم می‎ساخت می‎شناسم می‎کنید می‎‌شود نامه‌ام نانش ناگهان نباشد نباشید نبرید نبود نتواند نتیجه نجاری نحوی نخواهد نخواهید ندارد ندارد ندارم نداشته نداشته‌اند ندانید ندهید نرسدمن نزده نزده‌اند نزند نسبت نسل نشده نشریات نشریاتی نشود نشوید نشوید نصف نظر نفر نفری نقدی نمایشنامه، نمونه نمونه‌های نمی نمی‌آید نمی‌دانید، نمی‌شد نمی‌شود نمی‌کردم نمی‌گیرید؟ نه نهفته نوامبر نوردیدم نوش نوشتن نوع نویس نویسنده، نویسندگی نپردازید نچرخید نکات نکاتی نکته نکرده‌امهیچ نکرده‎اند نکشید نکنم نکنند نکنید نکنید نگاه نگذارید نگرفتند نگیرید نیاز نیازی نیاید، نیز نیست نیست، نیستم نیستم، نیل نیم نیویورک ها ها، های هایتان هایشان هایی هر هرز هریک هزینه هستند هستند هستند، هستید هستید، هم همان همراه همسر همسرم همشهری همه همه‌ همچنان همچنین همیشه همین هنر هنری هنگام هوشمند هیات هیچ هیچ‌ هیچ‌وقت و و، وارد واشینگتن واقع واقعاً وال واژه وجود وجودتان وسایل وسوسه وصیت وظایف وظیفه‌ی وعده وقت وقتی وقوع ولخرجی ولی وی ویترین ٫ پا پارک‌ها پاسخ پاک پختن پدیدآورندگان پرتاب پرداخت پردازش پرس‌و‌جو پرورش پرید پس پست پوشاک، پول پولتان پولدار پولش پولی پول‌هایش پول‌هایشان پژوهش پیدا پیدای‌شان پیرو پیش پیشرفت پیغام پیکسار چالش چاپ چرا چراها چرخه‌ای چرم‌دوزی، چشم چنان چند چندانی چنین چه چهل چه‌طور چون چگونه چگونگی چیز چیزها چیزهایی چیزی چیست چینی کار کارتان کارشان کارهای کاری کاری‌تان کاری‌های کافی کالا کالاهای کالایی کامپیوتری کتاب کتاب‌ها کتاب‌هایی کدام کرد کرد کرد؟ کردم کردن کرده کرده‌ام کرده‌ام، کرده‌اند کردید کردیم کردیم، کروکودیل کس کسانی کسب کسی کشور کشیدن کفش کل کلاس‌های کم کمک کمی کنار کنارشان کنترل کند کند کند، کندتر کنم کنند کنند کنند، کننداگر کنونی کنید کنید کنید، کنیدبه کنیم کنیماما که که‌امروز کوانتوم کوتاه کوچک کوچکترین کی کیف کیفیت گذاریم گذاریمپس گذاشت، گذاشته، گذریم، گرافیست گران گرفت گرفته گرفته‌اید گرمایشی گره گزارش گسترش گل گلسازی، گنجی گیاه یا یابید یاد یادداشت یادگیری یافته‌اند، یامسائلی یعنی یک یکبار یکی یک‌شبه ییل –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “چگونه پولدار شویم”

  دیدگاه ها بسته شده اند.