تعبیر خواب لباس عروس

تعبیر خواب لباس عروس

مجموعه: اختصاصی, تعبیر خواب
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • تعبیر خواب لباس عروس
 •  

  تعبیر خواب لباس عروس

  آنلی بیتون درباره تعبیر خواب لباس عروس مى‏ گوید :

  1ـ دیدن لباس عروسی در خواب ، علامت آن است که با دوستانی صمیمی آشنا خواهید شد و در کارهایی شادی بخش شرکت خواهید کرد .
  2ـ دیدن لباس عروسی کثیف و چروک در خواب ، علامت آن است که رابطه شما با فردی شایسته قطع خواهد شد .


  تاریخچه لباس عروس

  لباس عروسی، لباسی بی نظیر و منحصر به فردی است. در کنار تولد و مراسم تدفین، ازدواج یکی از سه موقعیت مهم و عظیم در زندگی هر شخص است و تنها موردی است که شخص در تعیین چگونگی آن و عظمت و شکوه برگزاری آن، نقش اصلی را برعهده دارد. این روز برای عروس، بیشتر از آنچه که برای داماد مهم است، دارای اهمیت است و روز بزرگ زندگی او محسوب می شود. در سرتاسر تاریخ، زنان همواره تلاش می کردند تا لباس عروسی خاصی داشته باشند که با موقعیت و فضای جشن و شادی مناسب باشد و باعث بشود تا عروس زیبا را زیباتر از آنچه هست، نشان بدهد و عروسی که چندان زیبا نیست، حداقل عالی و با شکوه به نظر برسد.

  لباس عروس، نشانه ای از ملیت

  در قرون وسطی، ازدواج بیشتر از پیوند میان دو نفر اهمیت داشت و در بسیاری موارد اتحاد و پیوند بین دو خانواده، دو تجارت و حرفه و حتی اتحاد بین دو کشور به شمار می آمد. بنابراین عروس باید به شکلی لباسی می پوشید که به بهترین شکلی معرف خانواده او باشد؛ لباس او تنها معرف شخص او نبود. در آن زمان ازدواج های سلطنتی دارای اهمیت سیاسی بسیاری بود و برای ایجاد اتحاد و پیمانی محکم بین دو کشور انجام می شد، بنابراین لازم بود تا عروس جوان عالی و باشکوه به نظر برسد تا اعتبار و حیثیت کشور خود را تقویت کند و با نشان دادن ثروت و توانگری ملت خود، بر کشور داماد تاثیر بگذارد. جواهرات عروس هم به عنوان بخشی از جهیزیه او، مورد توجه و بحث قرار می گرفت.

  خانواده های سلطنتی و ثروتمند از عالی تری پارچه هایی که ممکن بود، استفاده می کردند و گران ترین پارچه ها از قبیل مخمل، ابریشم و حریر گلدار، اطلس، خز و پارچه های بافته شده از نخ های طلا و نقره را به کار می بردند. در آن زمان که پارچه ها با دست ریسیده می شد، بافته می شد و خشک می شد، و در نتیجه استفاده اقتصادی و صرفه جویانه از پارچه معمول بود؛ دامن ها را به شکل جمع، بزرگ و پف کرده درست می کردند، طول آستین ها تا زمین ادامه داشت و دنباله دامن در پشت لباس به طول چند متر کشیده می شد.

  رنگ های استفاده شده هم گرانبها و با شکوه بود؛ تنها افراد ثروتمند قادر بودند رنگهای گران قیمتی همچون قرمز، ارغوانی و مشکی را تهیه کنند، زیرا این رنگها بسیار سخت تر از رنگ هایی که از رنگ های گیاهی طبیعی به دست می آمد، تهیه می شد. علاوه براین، لباس عروس با جواهرات قیمتی از قبیل الماس، یاقوت سرخ، یاقوت کبود، زمرد و مروارید تزئین می شد. بنابراین عروس در لباس خود در برابر تابش آفتاب می درخشید. گاهی اوقات لباس عروس چنان با جواهرات پوشیده می شد، به طوری که پارچه لباس در زیر آنها پنهان می شد؛ در قرن پانزدهم زمانی که شاهزاده مارگارت در انگلستان ازدواج کرد، لباس او به حدی سنگین بود که نمی توانست حرکت کند و به کمک دو نفر به کلیسا برده شد!

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال روزانه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  پیراهن سفید عروسی

  در دوران باستان عروس ها برای نشان دادن شادی خود، از رنگ های شاد و روشن برای لباس عروس استفاده می کردند. رنگ سفید مدتی طولانی است که به عنوان رنگی سنتی و رایج برای پیراهن عروس پذیرفته شده است، اما پیراهن عروس همیشه به رنگ سفید نبوده است.

  رسم پوشیدن لباس عروس به رنگ سفید، به دوران ملکه ویکتوریا برمی گردد. پیش از آن عروس ها، بسته به موقعیت اجتماعی خود، انواع متنوعی از رنگ ها و مواد را برای لباس عروس انتخاب می کردند. در آن روزگار رنگ سفید نشانه پاکی و عفت نبود، بلکه رنگ آبی دارای این معنا بود. در حقیقت بسیاری از زنان به همین دلیل رنگ آبی را برای لباس عروسی خود انتخاب می کردند. از طرفی رنگ سفید نشانه ثروت و توانگری بود.

  ازدواج ملکه ویکتوریا با پسر عموی خود شاهزاده آلبرت در سال 1840، بیشترین تاثیر را بر مراسم عروسی گذاشت. ملکه ویکتوریا نخستین فرد سلطنتی نبود که پیراهن عروس سفید رنگ پوشید، اما نخستین فرد در دوره مدرن بود. رنگ سفید، رنگ مرسوم برای مراسم سوگواری سلطنتی بود و اگرچه همیشه به این عنوان استفاده نمی شد، اما به عنوان رنگی مناسب برای مراسم عروسی شاهانه هم محسوب نمی شد. ملکه و یکتوریا با ازدواج در لباسی سفید، چرخ ها را به حرکت درآورد.
   
  رنگ سفید عموما برای لباس عروسی انتخاب نمی شد و لباس ویکتوریا باعث شگفتی شد. البته این لباس، غافلگیری ناخوشایندی نبود، زیرا به زودی زنان در سرتاسر اروپا و آمریکا از لباس های سفید برای عروسی خود استفاده کردند. اگرچه عروس هایی هم وجود داشتند که همچنان در لباس هایی به رنگهای دیگر ازدواج می کردند؛ اما رنگ سفید به عنوان رنگی مناسب و عالی برای لباس عروس تعیین شده بود و از آن زمان تا کنون ادامه یافته است. در حقیقت بسیار نادر است که عروسی در لباسی به رنگی غیر از سفید ازدواج کند. در کتابی مربوط به بانوان، در سال 1849 این جمله چاپ شد:« بر اساس رسم و سنت و عرف، از چندین سال قبل رنگ سفید به عنوان مناسب ترین رنگ برای لباس عروسی انتخاب شده است. این رنگ نمادی از پاکی و خلوص و عفت دخترانه است و نشانه ای از قلب سالم و دست نخورده ای است که به همسر آینده خود تقدیم می کند.»

  با ظهور فروشگاه های بزرگ در دهه1890، تقریبا هر زنی می توانست رویای خود را برای ازدواج در لباس عروسی جدید و نو تحقق ببخشد. لباس سفید مورد پسند عموم مردم واقع شد و رواج یافت. درسال 1890، در یک ژورنال بانوان نوشته شد که:« از سال های بسیار قدیم که نمی توان آغاز آن را به خاطر آورد، لباس عروسی خانم ها سفید بوده است.»
  اگرچه این جمله نادرست بود، اما عمق پذیرش این مطلب را نشان می داد که لباس عروس باید به رنگ سفید باشد. اگرچه رنگ سفید رایج و مرسوم شد، اما بعضی از عروس ها پیراهن هایی را می پوشیدند که دارای کاربرد بیشتری بود و می توانستند بعد از مراسم عروسی هم از آنها استفاده کنند. از آنجایی که لباس عروسی تا حد زیادی به مد زمان خود شباهت داشت و به آن نزدیک بود، تنها با تغییرات اندکی می شد تا پیراهنی را برای پوشیدن مجدد آماده کرد.

  تعبیر خواب لباس عروسی

  اعتقادی قدیمی درباره رنگهای مختلف لباس عروس

  یک شعر قدیمی درباره اینکه چگونه رنگ لباس عروسی شما، بر آینده شما تاثیر می گذارد می گوید:« ازدواج درلباس سفید یعنی بسیار خوب و صحیح انتخاب کرده اید؛ ازدواج در رنگ خاکستری یعنی به راه دوری خواهید رفت؛ ازدواج در رنگ سیاه، شما آرزو خواهید کرد که بازگردید؛ ازدواج در رنگ قرمز، شما آرزوی مرگ خواهید کرد؛ ازدواج در رنگ آبی، یعنی شما همواره خالص، پابرجا و راستگو خواهید بود؛ ازدواج در رنگ سبز یعنی شما از دیده شدن خجالت می کشید؛ ازدواج در رنگ زرد، یعنی شما از مرد خود خجالت می کشید؛ ازدواج در رنگ قهوه ای یعنی شما در خارج شهر زندگی خواهید کرد و ازدواج در رنگ صورتی یعنی روح شما غرق خواهد شد.»

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال حافظ

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   
   
  تاثیر جنگ جهانی بر لباس عروس

  در تمام دوره ها، عروس ها سعی می کنند تا به شکلی لباس بپوشند که مناسب موقعیت اجتماعی آنها باشد و همیشه تا حد امکان متناسب با مد باشد و برای تهیه آن از زیباترین، بهترین و گرانبهاترین موادی که توانایی فراهم کردن آن را دارند، استفاده بشود. میزان و کیفیت موادی که درتهیه لباس عروس به کار می رود، انعکاس ثروت و موقعیت اجتماعی عروس است.
  مدها و مدل های لباس در دوره ادوارد هفتم، روز به روزتجملی تری و پرخرج تر می شد، تا با آغاز فاجعه جنگ جهانی اول، این روند متوقف شد و سبک لباس ها ساده تر شد. همچنین با انعکاس تغییر نقش زنان در جامعه، دامن لباس ها کوتاه تر شد. کوکو شانل نیروی قدرتمندی در تغییر فشن زنان بود و نخستین کسی بود که در دهه 1920، رسما لباس عروسی کوتاه را معرفی کرد. این لباس، پیراهن سفیدی تا زانو بود با یک دنباله بلند. این رنگ سفید سیمانی به عنوان رنگ جهانی و همگانی لباس عروس مورد توجه قرار گرفت.

  در زمان جنگ جهانی دوم بسیاری از عروس ها احساس کردند که ازدواج در لباس سفیدی مجلل، شایسته نیست، بنابراین لباس های ساده ای را برای مراسم عروسی خود انتخاب می کردند. در زمان جنگ جهانی دوم زنان وظیفه خود دیدند تا مراسم ازدواج سنتی را ترک کنند، اگرچه اکثر عروس ها ممکن بود تنها چند هفته یا حتی چند روز، پس از مراسم نامزدی خود عروسی کنند. در نتیجه آنها زمان کافی برای یافتن لباس عروس مناسب نداشتند، بنابراین باید بهترین لباس خود را برای این کار انتخاب می کردند. اگر عروسی می خواست که حتما لباس عروس سفید داشته باشد، می توانست آن را برای مراسم، قرض بگیرد یا اجاره کند. اگر عروس و داماد هر دو در جنگ شرکت داشتند، در اونیفورم های نظامی خود ازدواج می کردند.

  پس از جنگ جهانی، یک دوره پر رونق و مرفه آغاز شد و این موضوع در لباس های عروسی هم منعکس شد. لباس های بلند سفید عروسی رسمی، مجددا رایج شد و به مد بازگشت. رنگ مایه های سفید مانند کرم، زرد بسیار کم رنگ و عاجی رنگ، همگی به عنوان رنگ لباس عروس قابل قبول بود؛ در حالی که رنگ های روشنی از قبیل آبی، سبز یا صورتی کمتر استفاده می شد؛ ازدواج در لباس سیاه رنگ، نشانه بدبختی و بخت بد محسوب می شد.

  تعبیر دیدن لباس عروس در خواب

  لباس عروس در قرن جدید

  مرکز توجه لباس های عروس از دهه 1950 تغییر کرد. امروزه بیشتر ازهمه، تاکید بر روی شخصیت خود عروس است.

  در حال حاضر عروس ها می توانند تقریبا ازهر مدل و سبک لباسی برای مراسم ازدواج خود استفاده کنند، یک پیراهن طراحی شده بسیار تزئین شده و مجلل یا حتی یک پیراهن ساده غیر رسمی. هر سبکی که عروس انتخاب کند تا زیباتر به نظر برسد، قابل قبول است.
  بنابراین شما می توانید هر رنگی را برای ازدواج خود انتخاب کنید، اما حداقل حالا اندکی درباره سابقه و تاریخچه استفاده از لباس عروسی سفید آگاهی پیدا کرده اید.

   

  کلمات کلیدی : از ـ   ، آبی آبی، آرزو آرزوی آستین آشنا آغاز آفتاب آلبرت آماده آمد آمد، آمریکا آن آن، آنجایی آنلی آنها آنچه آورد، آگاهی آینده ابریشم اتحاد اجاره اجتماعی احساس ادامه ادوارد ارغوانی اروپا از ازدواج ازهر ازهمه، اساس است است است» است، استفاده اصلی اطلس، اعتبار اعتقادی افراد اقتصادی البته الماس، اما امروزه امکان انتخاب انجام اندکی انعکاس انواع انگلستان اهمیت او او، اوقات اول، اونیفورم اکثر اگر اگرچه ای ایجاد اید اید؛ این اینکه با بازدید بازگردید؛ بازگشت باستان باشد باشد، باشد؛ باشند باشکوه باعث بافته بانوان بانوان، باید ببخشد بحث بخت بخش بخشی بد بدبختی بدهد بر برابر برای براین، بردند برده برسد برسد برسد، برعهده برمی برگزاری بزرگ بسته بسیار بسیاری بشود بعد بعضی بلند بلکه بنابراین به بهترین بود بود، بود؛ بودند بوده بپوشند بگذارد بگیرد بی بیتون بیشتر بیشتری بیشترین بین تا تابش تاثیر تاریخ، تاریخچه تاکید تجارت تحقق تدفین، تر ترک تری ترین تزئین تعبیر تعیین تغییر تغییرات تقدیم تقریبا تقویت تلاش تمام تنها تهیه توان توانایی توانست توانستند توانند توانگری توانید توجه تولد ثروت ثروتمند جامعه، جدید جدید جشن جمع، جمله جنگ جهانی جهانی، جهیزیه جوان جواهرات جویانه حاضر حافظ حال حالا حالی حتما حتی حد حداقل حدی حرفه حرکت حریر حقیقت حیثیت خارج خاصی خاطر خالص، خانم خانواده خانواده، خاکستری خجالت خز خشک خلوص خواب خواب خواست خواهد خواهید خوب خود خود، داد دادن دارای دارد دارند، داشت داشتند داشتند، داشته داماد دامن دخترانه در درآورد درباره درتهیه درخشید درسال درست درلباس دست دلیل دنباله دهه دهه، دو دوران دوره دوری دوستانی دوم دیدن دیدند دیده دیگر را رابطه راستگو راه رایج رسم رسما رسمی رسمی، رفت؛ رنگ رنگ، رنگها رنگهای رنگی رواج روح رود، روز روز، روزانه روزتجملی روزگار روشن روشنی روند رونق روی رویای ریسیده زانو زرد زرد، زمان زمانی زمرد زمین زنان زندگی زنی زودی زیادی زیبا زیباتر زیباترین، زیر زیرا سابقه ساده سال سالم سبز سبک سبکی سخت سرتاسر سرخ، سعی سفید سفید، سفیدی سلطنتی سنت سنتی سنگین سه سوگواری سیاسی سیاه سیاه، سیمانی شاد شادی شانل شاهانه شاهزاده شایسته شباهت شخص شخصیت شد شد شد شد« شد» شد، شد؛ شدن شده شرکت شعر شما شما، شمار شهر شود شکل شکلی شکوه شگفتی صحیح صرفه صفحات صمیمی صورتی طبیعی طراحی طرفی طلا طوری طول طولانی ظهور عاجی عالی عرف، عروس عروس عروس، عروسی عروسی عروسی، عظمت عظیم عفت علامت علاوه عمق عموم عموما عموی عنوان غافلگیری غرق غیر ـ فاجعه فال فراهم فرد فردی فرمائید فروشگاه فشن فضای قابل قادر قبل قبول قبیل قدرتمندی قدیم قدیمی قرار قرض قرمز، قرن قرون قطع قلب قهوه قیمتی لازم لباس لباس، لباسی مارگارت مانند مایه متر متناسب متنوعی متوقف مجدد مجددا مجلل مجلل، محسوب محکم مختلف مخمل، مد مدتی مدرن مدل مدها مراسم مراسم، مربوط مرد مردم مرسوم مرفه مروارید مرکز مرگ مشکی مطلب معرف معرفی معمول معنا ملت ملکه ملیت ممکن مناسب منحصر منعکس مهم مواد موادی موارد مورد موردی موضوع موقعیت مى‏ می میان میزان ناخوشایندی نادر نادرست نامزدی نبود نبود، نبوده نتیجه نخ نخستین نخورده نداشتند، نزدیک نشان نشانه نظامی نظر نظیر نفر نقره نقش نمادی نمی نو نوشته نیروی نیز نیست، ها ها، های هایی هر هست، هفتم، هفته هم همسر همواره همچنان همچنین همچون همگانی همگی همیشه همین و واقع وجود وسطی، وظیفه ویکتوریا پابرجا پارچه پانزدهم پاکی پذیرش پذیرفته پر پرخرج پس پسر پسند پشت پف پنهان پوشید پوشید، پوشیدن پوشیدند پوشیده پیدا پیراهن پیراهنی پیش پیمانی پیوند چاپ چرخ چروک چنان چند چندان چندین چگونه چگونگی ژورنال کار کاربرد کارهایی کافی کبود، کتابی کثیف کرد کرد کرد، کرد؛ کردن کردند کردند کردند، کردند؛ کرده کرم، کسی کشور کشید؛ کشیده کلیسا کم کمتر کمک کنار کند کند» کنند کنند، کنون کنید، که که« کوتاه کوکو کیفیت گاهی گذارد گذاشت گران گرانبها گرانبهاترین گردد گرفت گلدار، گوید گوید« گیاهی یا یافت یافتن یافته یاقوت یعنی یک یکتوریا یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “تعبیر خواب لباس عروس”

  دیدگاه ها بسته شده اند.