خارش واژن

خارش واژن

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خارش واژن
 •  

  خارش واژن

  درمان خارش واژن

  درمان خارش واژن و نسخه های گیاهی و خانگی برای درمان سریع سوزش و خارش واژن

  خارش واژن (ناحیه تناسلی زنان) مشکلی است که هر خانمی یکبار در عمر ان را تجربه میکند و می داند که این مشکل بسیار سخت و غیرقابل تحمل است.خارش واژن را به روش های مختلف می توان درمان کرد. سوزش و خارش واژینال یکی از مشکلاتی است که بایستی در درمان آن جدی بود.ladycarehealth نسخه های خانگی فوق العاده ای را برای درمان سریع خارش ناحیه تناسلی زنان پیشنهاد می کند.  در میان راههای درمان خارش واژن ما در این بخش به سراغ درمان های خانگی و گیاهی خارش وازن رفته ایم که بی خطر و عوارض هستند.

  درمان سریع خارش واژن و سوزش واژن در خانه

  به سراغ راه و روش های خانگی برای درمان سوزش و خارش واژن می رویم.راه و روش هایی که بایتسی به دقت و درستی استفاده شوند تا نتیجه بخش باشند.

  برای درمان سوزش و خارش واژن آلوئه ورا را امتحان کنید :

  آلوئه ورا سرشار از ویتامین سی و آمینو اسید و دیگر مواد معدنی ضروری برای بدن است.ژل آلوئه ورا سلول های آلوده را نابود می کند. نوشیدن منظم آب آلوئه ورا (آبمیوه) سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و کاندیدای رشد میکروب و عفونت را در بدن شما کاهش می دهد. مصرف موضعی ژل آلوئه ورا در ناحیه تناسلی زنان یکی از نسخه های عالی طب سنتی برای درمان خارش واژن است.

  سیر درمانی عالی برای خارش و سوزش واژن

  سیر حاوی مجموعه ای از ترکیبات فوق العاده شامل آلیسین، آلیناز و آلیین است که به عنوان قوی ترین ضد باکتر و ضد قارچ ها شناخته شده اند. مصرف سیر به طور مرتب فاکتورهای ایجاد میکروب و عفونت را در بدن نابود می کند و به طبع از بروز بیماری های عفونی جلوگیری می شود.

  برای درمان عفونت و خارش واژن می توانید حبه ای از سیر را داخل یک گاز تمیز بپیچید و مثل یک تامپون در دهانه حفره واژن قرار دهید تا با از بین بردن عفونت واژن منجر به درمان خارش واژن شود.

  چند قطره از روغن سیر را با 1 قاشق چایخوری روغن ویتامین ای رقیق کنید و به محل بمالید. بعد از 10 دقیقه آبکشی کنید. تکرار 2 بار در هفته با این روش خارش وازن را درمان کنید.

  روغن پونه کوهی نسخه درمان خارش واژن در طب سنتی

  یکی از نسخه های گیاهی قدیمی برای درمان مشکلات عفونی واژن و درمان خارش واژن استفاده از شاخ و برگ پونه کوهی است که به صورت های مختلف می توان استفاده کرد.

  به عنوان مثال میتوانید شاخ و برگ پونه را داخل آب بجوشانید و سپس آن را از صافی رد کرده و مایع به دست آمده را داخل وان حمام ریخته و به مدت 20 دقیقه داخل آن بنشینید تا با تماس واژن با این محلول بتوانید خارش واژن و عفونت های ناحیه تناسلی زنان را درمان کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  چای گیاهی برای درمان خارش واژن

  چای تهیه شده از گیاهان دارویی مثل دارچین و یا بادرنجوبه یکی از درمان های گیاهی و طب سنتی برای درمان خارش واژن است.

  سرکه سیب درمانگر قوی خارش واژن

  سرکه سیب درمان مناسبی برای خارش واژن است.

  1- برای درمان خارش واژن 2 قاشق از سرکه سیب خالص و تصفیه نشده را داخل یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و روزانه 2 بار واژن را با آن شستشو دهید.

  2- 1 قاشق سرکه سیب را به همراه 1 قاشق عسل داخل یک لیوان آن گرم حل کنید و مثل نسخه ی قبل روزانه 2 مرتبه واژن را با این محلول شستشو دهید.

  کمپرسور سرد خارش واژن را درمان می کند

  تکه ای یخ را داخل یک پارچه ی تمیز بپیچید. برای چند دقیقه آن را روی واژن قرار دهید. بعد از دقیقه ای آن را برداشته و بعد از گذشت 30 ثانیه دوباره تکرار کنید.این روش یک روش برای درمان سریع خارش واژن است.

  درمان خارش واژن با آب و نمک

  1- برای درمان خارش واژن با آب نمک بایستی 1 قاشق غذاخوری نمک را داخل یک لیوان آن حل کنید و برای شستشوی واژن از ان استفاده کنید. این روش به سرعت خارش وازن را تسکین می بخشد.

  2- 1/4 فنجان نمک را داخل وان پر از آب گرم حل کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه داخل آن بنشینید. با تکرار دوبار در روز به سرعت خارش واژن متوقف و درمان می شود.

  نکته : اگر حساسیت پوستی و یا زخمی در این ناحیه دارید از این نسخه استفاده نکنید.

  با ماست خارش واژن را درمان کنید

  یک تامبون آغشته به ماست راداخل مهبل قرار دهید تا خارش وازن را متوقف کند. همچنین خوردن یک فنجان ماست در طول روز به درمان خارش واژن کمک می کند.

  درمان خارش واژن ، درمان فوری خارش واژن

  درمان خارش واژن با عسل

  عفونت قارچی واژن، درمان با عسل و ماست

  یکی از مشکلات شایعی که ممکن است برای مادران باردار در طول دوران بارداری ایجاد شود، عفونت قارچی واژن می‌باشد. اگر خانمی‌قبل از دوران بارداری به این عفونت مبتلا شده باشد، ممکن است در طول دوران بارداری هم به آن مبتلا شود.

  به زنان باردار توصیه می‌شود که علایم عفونت قارچی واژن را بشناسند و به محض مواجهه با آن، سریعا به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.

  علایم عفونت قارچی واژن شامل موارد زیر می‌باشد :

  ۱- ترشحات واژن: یکی از شایع ترین علایم عفونت قارچی در طول دوران بارداری، ترشحات سفیدرنگی است که از ناحیه واژن خارج می‌شود. هم چنین ممکن است به رنگ سبز یا زرد هم باشد. مقدار این ترشحات می‌تواند زیاد یا کم باشد.

  ۲- خارش و سوزش: ناحیه تناسلی این بانوان معمولا متورم می‌باشد و در طول بارداری احساس خارش و سوزش در این ناحیه دارند. سوزش این ناحیه ممکن است شدید شود و شدت سوزش در هنگام رابطه جنسی با همسر و ادرار کردن بسیار بدتر می‌شود.

  ۳- بوی واژن: موقع عفونت قارچی، بوی نامطبوعی ایجاد می‌شود. البته بوی نامطبوع واژن و یا ترشحات واژن، در بیماری هایی نظیر واژینوباکتریال نیز دیده می‌شود. آزمایش ترشحات توسط پزشک متخصص، در تشخیص قطعی و دقیق بیماری به پزشک کمک می‌کند.

  تذکر

  ترشحات طبیعی واژن در زنان را نباید با عفونت قارچی اشتباه گرفت. ترشحات طبیعی شبیه ترشحات زنان قبل از قاعدگی می‌باشد. اگر در مورد طبیعی یا غیر طبیعی بودن این ترشحات شک دارید، با پزشک خود مشورت نمایید.

  اگرچه امکان درمان طبیعی عفونت قارچی واژن در دوران بارداری وجود دارد، اما به دلیل اهمیت این دوران بهتر است مادران مبتلا تحت نظر پزشک متخصص زنان به درمان این بیماری بپردازند.

  پیشگیری از عفونت قارچی واژن در دوران بارداری

  ۱- بانوان باید به خشک و تمیز بودن واژن خود در تمام طول زندگی، بویژه در دوران بارداری توجه کافی داشته باشند.

  ۲- برای خشک کردن ناحیه واژن، از دستمال تمیز استفاده کنید و از جلو به عقب خشک کنید تا میکروب های ناحیه عقب به جلو وارد نشوند.

  ۳- در دوران بارداری از لباس زیر نخی و شلوار گشاد استفاده کنید تا هوا به خوبی در این ناحیه جریان داشته باشد.

  ۴- مصرف یک لیوان ماست برای کاهش ابتلا به عفونت قارچی بسیار مناسب است.

  درمان فوری خارش واژن

  اهمیت درمان عفونت قارچی حین بارداری

  اگرچه امکان درمان طبیعی عفونت قارچی واژن در دوران بارداری وجود دارد، اما به دلیل اهمیت این دوران بهتر است مادران مبتلا تحت نظر پزشک متخصص زنان به درمان این بیماری بپردازند و اگر مایل باشند راه های طبیعی درمان را هم در منزل انجام دهند.

  درمان عفونت قارچی واژن در بارداری بسیار مهم است، زیرا سلامت جنین مطرح است و احتمال به دنیا آمدن نوزاد بیمار از مادر مبتلا بسیار بالاست. عفونت قارچی واژن در مادر، به صورت مشکلاتی در دهان و پوست نوزاد بروز می‌کند. بثورات پوستی در این نوزادان به سختی درمان می‌شود.

  برخی از راه‌های درمان عفونت قارچی

  – خوردن ماست به این دسته از بیماران توصیه می‌شود.

  – همچنین می‌توانید در ناحیه واژن خود کمی ماست بمالید. ماست حاوی موادی است که عفونت های قارچی را از بین می‌برد. روزانه چند قاشق ماست به این ناحیه بمالید و بگذارید تا خشک شود و سپس آن را بشویید و خشک کنید. ماست استفاده شده باید از نوع ساده باشد و باید از مصرف ماست با طعم های مختلف مثلا ماست موسیر و ماست بادنجان پرهیز کرد.

  – مصرف چند حبه سیر و یا قرص سیر بسیار مفید می‌باشد. سیر هم مانند ماست، عفونت های قارچی واژن را از بین می‌برد.

  – خوردن زغال اخته و یا آب قره قروت برای از بین بردن عفونت قارچی مناسب می‌باشد.

  – مادران بارداری که به عفونت قارچی واژن مبتلا هستند، باید مصرف موادغذایی شیرین و قند و شکر را کاهش دهند. مصرف قند و شیرینی ها، رشد قارچ ها را سریع تر و بیشتر می‌کند.

  – استفاده از کرم های ضد قارچ با تجویز پزشک متخصص، برای از بین بردن عفونت قارچی مناسب است.

  – چند قطره روغن درخت چای را در یک لیوان آب بریزید و سپس تامپون را به این مواد آغشته کنید و وارد ناحیه واژن کنید. اگر این کار را چند روز و روزی سه مرتبه انجام دهید، عفونت قارچی از بین خواهد رفت.

  – استفاده از سرکه سیب : ناحیه واژن را با سرکه سیب شست و شو دهید.

  – استفاده از عسل : مقداری عسل ار به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به ناحیه واژن خود بمالید تا علایم بیماری تسکین یابد. سپس عسل را پاک کنید و واژن را به خوبی بشویید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  چند تذکر مهم

  – معمولا در دوران بارداری از داروهای خوراکی برای از بین بردن عفونت قارچی استفاده نمیشود، مگر در شرایط خاص که پزشک تجویز کند، زیرا احتمال جذب و وارد شدن آن به بدن جنین و اثرات سوء آن بر جنین وجود دارد.

  – حتی قبل از استعمال موضعی از مواد بالا مثل ماست و عسل و روغن درخت چای نیز با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا ضرری برای شما نداشته باشند.

  – هنگام ابتلا به عفونت قارچی واژن و کمی پس از بهبودی، نباید برای تمیز کردن واژن از دوش واژینال استفاده کنید، زیرا استفاده از آن در دوران بارداری بسیار خطرناک است.

  – هنگام ابتلا به عفونت قارچی واژن در بارداری از رابطه جنسی با همسر خود پرهیز کنید، زیرا وضعیت بیماری‌تان را بدتر می‌کند.

  – هنگام استفاده از تامپون در بارداری دقت کنید و از پزشک خود اجازه لازم را کسب کنید. در ماه های ابتدایی بارداری و در برخی زنان، استفاده نادرست از تامپون، مشکلاتی از جمله خونریزی را ایجاد می‌کند.

   

  کلمات کلیدی : از آلوئه (آبمیوه) (ناحیه آب آبکشی آزمایش آغشته آلوئه آلوده آلیسین، آلیناز آلیین آمدن آمده آمینو آن آن، ابتدایی ابتلا اثرات اجازه احتمال احساس اخته ادرار ار از است است است است، استخارش استعمال استفاده استژل اسید اشتباه البته العاده الی اما امتحان امکان ان انبیا انجام اند اهمیت اگر اگرچه ای ایجاد ایم ایمنی این با بادرنجوبه بادنجان بار باردار بارداری بارداری بارداری، بازدید باشد باشد باشد باشد، باشند باشند باشند بالا بالاست بانوان باکتر بایتسی باید بایستی بتوانید بثورات بجوشانید بخش بخشد بدتر بدن بر برای برخی برداشته بردن بروز برگ بریزید بسیار بشناسند بشویید بشویید بعد بمالید بنشینید به بهبودی، بهتر بود بودن بوی بویژه بپردازند بپردازند بپیچید بگذارید بی بیشتر بیمار بیماران بیماری بیماری‌تان بین تا تاروت تامبون تامپون تامپون، تجربه تجویز تحت تحمل تذکر تذکر تر ترشحات ترکیبات ترین تسکین تشخیص تصفیه تقویت تماس تمام تمیز تناسلی تهیه توان توانید توجه توسط توصیه تکرار تکه ثانیه جدی جذب جریان جلو جلوگیری جمله جنسی جنین حاوی حبه حتی حساسیت حفره حل حمام حین خارج خارش خاص خالص خانمی خانمی‌قبل خانه خانگی خشک خطر خطرناک خواهد خوبی خود خوراکی خوردن خونریزی داخل دارد دارد، دارند داروهای دارویی دارچین دارید دارید، داشته داند در درخت درستی درمان درمانگر درمانی دست دستمال دسته دقت دقیق دقیقه دلیل دنیا دهان دهانه دهد دهند دهند درمان دهید دهید دهید دهید، دوبار دوباره دوران دوش دیده دیگر را رابطه راداخل راه راههای راه‌های رد رشد رفت رفته رقیق رنگ روز روزانه روزی روش روغن روی رویمراه ریخته زخمی زرد زغال زنان زنان) زنان، زندگی، زیاد زیر زیرا ساده سبز سخت سختی سراغ سرد سرشار سرعت سرکه سریع سریعا سفیدرنگی سلامت سلول سنتی سنتی سه سوء سوزش سپس سی سیب سیر سیستم شاخ شامل شایع شایعی شبیه شدت شدن شده شدید شرایط شست شستشو شستشوی شلوار شما شناخته شو شود شود نکته شود چند شود برای شود به شود، شوند شک شکر شیرین شیرینی صافی صفحات صورت ضد ضرری ضروری طب طبع طبیعی طعم طور طول عالی عسل عسل عفونت عفونی عقب علایم عمر عنوان عوارض غذاخوری غیر غیرقابل فال فاکتورهای فرمائید فنجان فوری فوق قارچ قارچی قارچی قارچی، قاشق قاعدگی قبل قدیمی قرار قرص قره قروت قطره قطعی قند قوی لازم لباس لیوان ما مادر مادر، مادران ماست ماست ماست، مانند ماه مایع مایل مبتلا متخصص متخصص، متورم متوقف مثال مثل مثلا مجموعه محض محل محلول مختلف مخلوط مدت مراجعه مرتب مرتبه مشورت مشکل مشکلات مشکلاتی مشکلی مصرف مطرح معدنی معمولا مفید مقدار مقداری ممکن مناسب مناسبی منجر منزل منظم مهبل مهم مهم مواجهه مواد موادغذایی موادی موارد مورد موسیر موضعی موقع مگر می میان میتوانید میکروب میکند می‌باشد می‌باشد می‌برد می‌برد می‌تواند می‌توانید می‌شود می‌شود می‌شود می‌کند می‌کند می‌کند نابود ناحیه نادرست نامطبوع نامطبوعی نباید نتیجه نخی نداشته نسخه نشده نشوند نظر نظیر نمایید اگرچه نمک نمک نمیشود، نوزاد نوزادان نوشیدن نوع نکنید نیز ها ها، های هایی هر هستند هستند، هفته هم همراه همسر همچنین هنگام هوا و وارد وازن وان واژن واژن واژن خارش واژن، واژینال واژینوباکتریال وجود ورا وضعیت ویتامین پارچه پاک پر پرهیز پزشک پس پوست پوستی پونه پیشنهاد پیشگیری چای چایخوری چند چنین ژل کار کافی کاندیدای کاهش کرد کرد کرد به کردن کرده کرم کسب کم کمپرسور کمک کمی کند کند کند  کند، کنند کنید کنید کنید کنید، کنیداین که کوهی گاز گذشت گرفت گرم گشاد گیاهان گیاهی ی یا یابد یخ یک یکبار یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خارش واژن”

  دیدگاه ها بسته شده اند.