کامبوجا

کامبوجا

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • کامبوجا
 •  

  کامبوجا

  کامبوجا

  کامبوچا نوعی چای گیاهی است.

  قارچ مربوط به کامبوچا ۲۲۰ سال قبل از میلاد در چین (منچوری) مورد مصرف داشته‌است و سپس از راه خطوط بازرگانی به روسیه و کشورهای اروپای شرقی انتقال یافته، در آنجا عمومیت پیدا کرد. قبل از جنگ جهانی دوم استفاده از آن بسیار رواج پیدا کرده بود ولی، در زمان جنگ به دلیل کمبود چای و شکر (محیط کشت کامبوچا ) از رواج افتاد.

  امروزه این قارچ در اروپا و آمریکا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی در آمریکا انجمن استفاده کنندگان از این قارچ تأسیس شده‌است.

  خواص کامبوجا

  خواص کامبوجا

  چای کامبوجا

  سم‌زدایی

  چای کامبوجا حاوی میزان قابل توجهی اسید گلوکرونیک (GA) است. این اسید که به عنوان یک سم‌زدا شناخته می‌شود در بدن انسان با سمومی نظیر داروها و آلودگی‌های محیطی آمیخته شده و سپس آنها را به ترکیبات حل‌شدنی تبدیل می‌کند که بدن قادر به دفع آنهاست. نوشیدن این چای همچنین به بافت‌های بدن در مقابله با جذب سموم صنعتی کمک می‌کند.

  خواص آنتی‌اکسیدانی

  کامبوجا سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی نظیر ویتامین‌های E و C،‌ بتاکاروتن و سایر کاروتنوئیدهاست. این چای مانند چای سیاه محتوی پلی‌فنول‌ها و سایر ترکیبات دارای قدرت آنتی‌اکسیدان‌ها است. اما از آنجا که چای «کامبوجا» تخمیر شده به مراتب از چای سیاه معمولی بسیار مفیدتر است. متخصصان دریافته‌اند که میزان فعالیت آنتی‌اکسیدان‌های موجود در کامبوجا صد برابر بیشتر از ویتامین C و 25 برابر بیشتر از ویتامین E است. بنابراین نوشیدن آن به درمان بیماری‌های مزمن ناشی از استرس اکسیداتیو کمک می‌کند.

  انرژی‌زا

  کامبوجا آهن موجود در چای سیاه را آزاد می‌کند که این مسئله به افزایش هموگلوبین خون کمک کرده و انتقال اکسیژن به بافت‌ها را افزایش می‌دهد. این نوشیدنی میزان جذب آهن بدن را از سایر سبزیجات آهنی افزایش می‌دهد.

  افزایش قدرت ایمنی

  استرس اکسیداتیو، سیستم ایمنی بدن را سرکوب می‌کند اما در‌عوض حجم بالای ویتامین C موجود در کامبوجا سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. قدرت بالای آنتی‌اکسیدانی کامبوجا همچنین از آسیب‌های سلولی، بیماری‌های التهابی، از کار افتادن سیستم ایمنی و تشکیل تومورهای سرطانی جلوگیری می‌کند.

  بهبود بیماری‌های گوارشی

  داروهای غیراستروئیدی ضدالتهابی (NSAIDs) برای دل و روده سمی هستند. این داروها منجر به زخم معده می‌شوند. به عنوان مثال «ایندومتاسین» که یک داروی معروف NSAIDs محسوب می‌شود گردش خون را مختل کرده و به بافت‌های مخاطی معده آسیب می‌رساند. تحقیقات نشان می‌دهد قارچ کامبوجا به شکل موثری زخم‌های دستگاه گوارش را درمان می‌کند.

  متخصصان می‌گویند این چای از ترکیبات مخاطی معده نیز محافظت می‌کند. فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی این چای همچنین از پوشش داخلی معده محافظت می‌کند. کامبوجا ترشح اسید معده را که به اعضای مخاطی آسیب می‌رساند، کاهش می‌دهد. در واقع تاثیر درمانی این چای معادل با داروی «امپرازول» تشخیص داده شده است.

  جلوگیری از چاقی

  کامبوجا به تنظیم متابولیسم کمک می‌کند. آزمایش این نوشیدنی روی حیوانات نشان می‌دهد که این چای با افزایش محدودیت کالری منجر به کاهش وزن می‌شود.

  درمان دیابت

  تحقیق در‌این‌باره به سال 1929 میلادی بازمی‌گردد که نتایج مطالعات نشان داد کامبوجا سبب کاهش سطح قندخون می‌شود اما مطالعات اخیر نشان داد که این قارچ قندخون موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به دیابت را به شدت کاهش می‌دهد. مطالعه دیگری کامبوجا را به عنوان نامزد جدید درمان دیابت معرفی می‌کند.

  سم زدایی از کلیه‌ها

  کامبوجا آسیب‌هایی را که بر اثر آلودگی‌های محیطی به کلیه‌ها وارد شده رفع می‌کند و می‌تواند برای افرادی که از نارسایی کلیوی رنج می‌برند مفید باشد. این چای همچنین برای جلوگیری از انباشت توده کلسیم در کلیه‌ها مفید بوده و از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می‌کند.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  بهبود عملکرد عروق

  استرس اکسیداتیو می‌تواند به دیواره داخلی رگ‌ها نیز آسیب برساند. این آسیب‌ها مقدمه بروز تصلب شرائین هستند و برای سلامت قلب تهدیدی جدی به حساب می‌آیند. آنتی اکسیدان‌های موجود در چای کامبوجا به احیاء و بازسازی دیواره سلولی رگ‌های خونی کمک می‌کند.

  جلوگیری از تصلب شرائین

  در یک آزمایش کلینیکی از 52 بیمار مبتلا به تصلب شرائین که کلسترول بالایی نیز داشتند، کامبوجا کلسترول خون آنها را پایین آورد. در مطالعه‌ای که روی اردک‌ها انجام شد، کامبوجا به میزان قابل توجهی ضمن کاهش LDL (کلسترول بد)، همزمان طی گذشت تنها 10 روز میزان HDL (کلسترول خوب) آن‌ها را افزایش داد. مطالعه‌ دیگر روی تاثیر کامبوجا در سایر حیوانات نشان داد کامبوجا حدود 45 تا 52 درصد حجم کلی کلسترول را کاهش می‌دهد. این نوشیدنی همچنین در عین افزایش HDL، میزان تری گلیسیرید و LDL را کاهش می‌دهد.

  تنظیم فشارخون

  از نوشیدنی کامبوجا برای جلوگیری از سردرد و سرگیجه‌های ناشی از فشارخون استفاده می‌شود. مصرف این قارچ برای درمان فشارخون بالا توصیه شده است.

  درمان کم‌خونی

  اسیدهای ارگانیک موجود در کامبوجا ترکیبات آهنی سه ظرفیتی موجود در منابع گیاهی را به یون‌های دو ظرفیتی آهن تبدیل می‌کند.

  این مسئله آهن‌هایی با منشا گیاهی را بیشتر در دسترس بدن قرار می‌دهد. همچنین ویتامین C موجود در کامبوجا جذب آهن را افزایش می‌دهد. متخصصان، نوشیدن کامبوجا را به ویژه به افراد مسن و گیاه‌خواران توصیه می‌کنند تا با افزایش جذب آهن از فقرآهن در آنها جلوگیری شود.

  بهبود عملکرد کبد

  بنابر مطالعات مختلف، نوشیدن این چای از اسیدی شدن کبد حیوانات ناشی از مصرف دوز بالای استامینوفن جلوگیری می‌کند.

  متخصصان معتقدند این چای در انسان نیز می‌تواند اثرات درمانی مشابهی داشته باشد.

  بهبود سیستم عصبی

  کامبوجا محتوی اسیدهای آمینه مختلف، آلکالوئیدهای متیل زانتین (کافئین، تئوفیلین و تئوبرومین)، اسید اسکوربیک (ویتامین C) و ویتامین‌های گروه B (شامل اسید فولیک B9) است که این ترکیبات برای متابولیسم طبیعی سیستم عصبی حیاتی هستند. این ترکیبات در سردردها و اضطراب به کمک سیستم عصبی آمده و از بروز حملات صرع جلوگیری می‌کنند.

  درمان آسم

  مصرف روزانه کامبوجا برای مبتلایان به آسم مفید است. این نوشیدنی سرشار از تئوفیلین است که یک ماده گشادکننده نایژه‌هاست. دوز درمانی تئوفیلین روزانه 0.18 تا یک گرم است. تنها یک فنجان کامبوجا محتوی 1.44 میلی گرم از این ماده است.

  درمان مشکلات مفصلی

  اسید گلوکزونیک موجود در کامبوجا در بدن قابلیت تبدیل به گلوکزامین، کندروتئین سولفات و سایر پلی ساخاریدها و گلوکوپروتئین‌های مرتبط با مفاصل، کلاژن و مایع نرم کننده حرکت مفاصل می‌شود. این نوشیدنی همچنین سبب بهبود التهاب مفاصل و علائم روماتیسم و نقرس می‌شود.

  فواید کامبوجا

  فواید کامبوجا

  قارچ کامبوجا

  کامبوجا , همزیستی باکتریها و مخمرها که به “قارچ کامبوچا یا کومبوچا” معروف است .نوشابه کومبوچا فرآورده تخمیری است که توسط قارچ کومبوچا تولید می شود .  اگرچه ”کومبوجا“ نوعى قارچ است اما در واقع به شکل نوشیدنى مورد مصرف قرار مى‌گیرد،.گزارش‌هاى علمى بسیارى که تاکنون درباره قارچ کومبوجا نوشته شده است نشان مى‌دهد که نوعى ”آنتى‌بیوتیک قوی“ در ترکیب قارچ کومبوجا وجود دارد که وجود آن باعث مى‌شود مواد زائد و سموم بدن دفع شود . این مواد در فرآیند شیمیائى بدن نقش مهمى ایفاء مى‌کنند چاى کمبوجا یک ماده غذائى مکمل به حساب مى‌آید که مصرف آن سیستم دفاعى بدن را تقویت کرده و موجب جلوگیرى از بیمارى‌ها مى‌شود. صدها سال است که مردم آسیا چاى کومبوجا مى‌نوشند، زیرا مصرف این نوشیدنى به‌عنوان داروئى طبیعی، در مقابله با خستگی، سستی، کشش‌هاى عصبی، علایم اولیه پیری، سختى رگ‌ها و عروق ، تنبلى روده‌ها و نقرس، فلج بدن (M.S)، روماتیسم، هموروئیدها و دیابت نتایج حیرت‌ انگیزى داشته است . ”کومبوجا“ رشد سلول‌هایى سرطانى را متوقف مى‌کند. به دلیل خواص مفیدش به آن اکسیر زندگانی نیز می گویند. طعم گوارای آن احساس شادابی به انسان میبخشد . مقدار مخمر موجود در آن با عث می شود که حتی پس از ریختن در بطری کماکان فعال باقی می ماند . امروزه آن را وسیله ای برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها میشناسند . این شربت از خانواده اغذیه هایی نظیر ماست ، سرکه و پنیر می باشد . این قارچ از تخمیر چای معمولی دم کرده و شکر بوسیله یکنوع قارچ بنام کامبوجا در طی هفت تا ده روز بدست میاید.. در بعضی کشورها هم اکنون بصورت بسته بندی آماده تولید میشود و در بقیه بصورت سنتی..هم اکنون در کشورمان در نقاط مختلف در عطاریها در دسترس میباشد.کامبوجا، قارچ باستانی معجزه گری است که جوابگوی مشکلات بهداشتی و سلامتی دوران مدرن است. قارچ کامبوجا، در ادوار مختلف، گاه در خفا زیسته و گاه بسیار مشهور بوده و در ابتدا به عنوان درمانگر امراض مختلف در چین، روسیه، آلمان و آفریقای جنوبی شناخته شد و سپس به آمریکا و اروپا راه یافت. کامبوجا، در چای شیرین تکثیر می شود و در این روند، کلیه مواد موجود در آن تبدیل به آنزیم های مفید اسید ها و ویتامینهای ضروری برای بدن می شود.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  خواص درمانی قارچ کامبوجا

  پژوهش های فراوانی در نقاط مختلف جهان در مورد کامبوجا، صورت گرفته و گواهی بر تأثیر مثبت این قارچ بر روی امراض مختلف از قبیل :

  دفع سموم : انرژى داخل قارچ کومبوجا باعث مداواى بسیارى از بیمارى‌ها مى‌گردد، زیرا باعث مى‌شود تمامى بافت‌هاى بدن فعال شده و چرک و عفونت های داخل آن را از طریق سم بدن (عرق، ادرار، مدفوع و…) دفع کند و همین‌طور روى سیستم گردش خون در بدن بسیار تأثیر مى‌گذارد و آن را کاملاً منظم و تصفیه مى‌کند. همین خاصیت قارچ کومبوجا باعث مى‌گردد که سلول‌هاى نیمه مرده و کسل و تنبل بدن فعال شده و مثل قبل کار خود را از اول شروع کنند، البته این را متذکر مى‌شوم که انرژى داخل قارچ کومبوجا باعث افزایش میزان انرژى در بدن موجودات زنده و انسان مى‌گردد و همین خاصیت قارچ کومبوجا است که باعث بهبود بیماران ناعلاج و سخت مى‌گردد.

  چین و چروک پوست : چین و چروک‌های پوست را کاهش داده و لکه‌های قهوه‌ای روی دستها و صورت را برطرف می‌سازد و موجب افزایش رطوبت پذیری روی پوست می شود.

  جوش و کورک : جوش‌ها و کورک‌ها را برطرف می‌کند .

  پیشگیری از سرطان : از برخی سرطان‌ها جلوگیری می‌کند .

  یبوست : مصرف مرتب این نوشیدنی معجزه گر بعد از هر وعده غذایی اثر ضد یبوست را به همراه دارد .

  ناراحتی های عضلانی : برطرف کننده ناراحتی‌های عضلانی در شانه و گردن است.

  سرفه ، برونشیت : در رفع برونشیت و سرفه‌های آسمی در مدت۲تا۳ روز کمک می‌کند.

  دفع بلغم : به دفع مزاج بلغمی کودکان نیز یاری می‌رساند باید قبل از هر غذا نصف استکان میل گردد.

  تقویت اعصاب : حساسیت اعصاب دردناک و ضعف اعصاب از قبیل پرش چشم و لرزش دست  را بهبود می‌بخشد.

  کلیه : مصرف روزانه ۲ الی ۳ لیوان در ناراحتی‌های کلیوی توصیه می‌شود مثانه را پاک می‌کند البته نباید فراموش کرد که باید در طول روز بین ۸ تا ۱۰ لیوان آب (جوشانده و یا تصفیه شده) مصرف کرد.

  گوارش : کولیت و سایر دردهای دستگاه گوارش را التیام می‌بخشد باید قبل از هر غذا یک سوم استکان میل گردد.

  فشارخون ، قلب ، تصلب شرائین ، کنترل وزن : از ناراحتی‌های قلبی می‌کاهد، تصلب شرائین و فشار خون را درمان می‌کند و میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد. رگها را نرم می‌سازد و جریان خون را افزایش داده، باعث لاغر شدن و کنترل وزن بدن می‌گردد.

  کبد ،‌ بی خوابی : از بی خوابی می‌کاهد فعالیت کبد را افزایش داده و نارسایی‌های کبد وکلیه را درمان می‌کند.

  دیابت : میزان قند خون را تنظیم کرده سبب افت ناگهانی قند خون در افراد دیابتی می‌شود البته این به شرطی است که مدت زمان تهیه شربت بین ۱۲ تا ۱۵ روز باشد.

  کاهش اوره : اگر به طور روزانه ۲ لیوان شربت مصرف شود در مدت ۱۰۰ روز اوره را کاهش می‌دهد.

  مفاصل : خاصیت گرم کننده عضلات داشته و برای پیشگیری و درمان روماتیسم،خستگی وناراحتی‌های مفاصل را موثر است.

  کاهش عوارض یائسگی :  در طی دوران یائسگی از گرگرفتگی می‌کاهد.

  بواسیر : نوشیدن روزانه ۲ لیوان به صورت ۱ لیوان بعد از نهار و ۱ لیوان بعد از شام نوشیدنی که از قارچ کامبوجا تهیه می شود یکی از بهترین راه های درمانی برای از بین بردن بواسیر است.

  روش مصرف : بهتر است که به مدت ۳ هفته در هر ماه ( بیست و یک روز ) روزانه یک فنجان قبل از غذا بنوشید و یک هفته قطع نمایید .

  به منظور رفع ناراحتی های خاص : مانند مشکلات دفع ، ضعف کبد ، رماتیسم ، نقرس و تصفیه خون ، توصیه میکنیم که روزانه حدود دو استگان طی سه تا شش ماه بنوشید و بعد به مدت یک ماه قطع و مجددا شروع کنید .

  نکته ی مهم : برای جوشاندن آب بهتر است از ظروف تفلون و یا از کتری های قدیمی که کاملاً سارج گرفته باشد استفاده نمایید.

   

  کلمات کلیدی : از ناراحتی پیشگیری یبوست دفع ( () ()، (جوشانده (شامل (عرق، (محیط (منچوری) (ویتامین (کافئین، (کلسترول ) ,   «امپرازول» «ایندومتاسین» «کامبوجا» ، ،‌ آب آزاد آزمایش آزمایشگاهی آسم آسم آسمی آسیا آسیب آسیب‌ها آسیب‌های آسیب‌هایی آفریقای آلمان آلودگی‌های آلکالوئیدهای آماده آمده آمریکا آمیخته آمینه آن آنتی آنتی‌اکسیدانی آنتی‌اکسیدانی آنتی‌اکسیدان‌ها آنتی‌اکسیدان‌های آنتی‌اکسیدان‌هایی آنجا آنزیم آنها آنهاست آن‌ها آهن آهنی آهن‌هایی آورد ابتدا اثر اثرات احساس احیاء اخیر ادرار، ادوار اردک‌ها اروپا اروپای ارگانیک از است است است سرفه است کاهش است قارچ استامینوفن استرس استفاده استکان استگان اسکوربیک اسید اسیدهای اسیدی اضطراب اعصاب اعضای اغذیه افت افتاد امروزه افتادن افراد افرادی افزایش البته التهاب التهابی، التیام الی اما امراض امروزه انباشت انتقال انجام انجمن انرژى انرژی‌زا انسان انگیزى اوره اول اولیه اکسیداتیو اکسیداتیو، اکسیدان‌های اکسیر اکسیژن اکنون اگر اگرچه ای ایفاء ایمنی ایمنی این با بازدید بازرگانی بازسازی بازمی‌گردد باستانی باشد باشد باشد کاهش باعث بافت‌ها بافت‌هاى بافت‌های باقی بالا بالای بالایی باکتریها باید بتاکاروتن بد)، بدست بدن بر برابر برای برخی بردن برساند برطرف بروز برونشیت بسته بسیار بسیارى بسیاری بصورت بطری بعد بعضی بقیه بلغم بلغمی بنابر بنابراین بنام بندی بنوشید به بهبود بهتر بهترین بهداشتی به‌عنوان بواسیر بود بوده بوسیله بی بیست بیشتر بیمار بیماران بیمارى‌ها بیماری بیماری‌های بین تأثیر تأسیس تئوبرومین)، تئوفیلین تا تاثیر تاکنون تبدیل تحقیق تحقیقات تخمیر تخمیری ترشح ترکیب ترکیبات تری تشخیص تشکیل تصفیه تصلب تفلون تقویت تمامى تنبل تنبلى تنظیم تنها تهدیدی تهیه توجهی توده توسط توصیه تولید تومورهای تکثیر جدی جدید جذب جریان جلوگیرى جلوگیری جنوبی جنگ جهان جهانی جوابگوی جوشاندن جوش‌ها حاوی حتی حجم حدود حرکت حساب حساسیت حل‌شدنی حملات حیاتی حیرت‌ حیوانات خاص خاصیت خانواده خستگی، خطوط خفا خوابی خواص خوب) خود خون خونی داخل داخلی داد داده داده، دارای دارد داروئى داروها داروهای داروی داشتند، داشته داشته‌است در درباره دردناک دردهای درصد درمان درمانگر درمانی دریافته‌اند در‌این‌باره در‌عوض دست  دسترس دستها دستگاه دفاعى دفع دل دلار دلیل دم ده دو دوران دوز دوم دیابت دیابت دیابتی دیواره دیگر دیگری را راه رشد رطوبت رفع رماتیسم رنج رواج روده روده‌ها روز روزانه روسیه روسیه، روش روماتیسم روماتیسم، روماتیسم،خستگی روند، روى روی رگها رگ‌ها رگ‌های ریختن زائد زانتین زخم زخم‌های زدایی زمان زنده زندگانی زیرا زیسته ساخاریدها سارج سال سایر سبب سبزیجات سخت سختى سردرد سردردها سرشار سرطان سرطانى سرطانی سرطان‌ها سرفه‌های سرکه سرکوب سرگیجه‌های سستی، سطح سلامت سلامتی سلولی سلولی، سلول‌هاى سلول‌هایى سم سموم سمومی سمی سم‌زدا سم‌زدایی سنتیهم سنگ سه سولفات سوم سپس سکه سیاه سیستم شادابی شام شانه شد شد، شدت شدن شده شده) شده‌است شرائین شرائین شربت شرطی شرقی شروع شش شناخته شود شود شود جوش شکر شکل شیرین شیمیائى صد صدها صرع صفحات صنعتی صورت ضد ضدالتهابی ضروری ضعف ضمن طبیعی طبیعی، طریق طعم طور طول طی ظرفیتی ظروف عث عروق عروق عصبی عصبی عصبی، عضلات عضلانی عطاریها عفونت علائم علایم علمى عملکرد عمومیت عنوان عوارض عین غذا غذائى غذایی غیراستروئیدی فرآورده فرآیند فراموش فراوانی فرمائید فشار فشارخون فشارخون فعال فعالیت فعالیت‌های فقرآهن فلج فنجان فواید فولیک قابل قابلیت قادر قارچ قبل قبیل قدرت قدیمی قرار قطع قلب قلبی قند قندخون قهوه‌ای قوی“ قیمت لاغر لرزش لکه‌های لیوان ماده ماست ماند مانند ماه مایع مبتلا مبتلایان متابولیسم متخصصان متخصصان، متذکر متوقف متیل مثال مثانه مثبت مثل مجددا محافظت محتوی محدودیت محسوب محیطی مخاطی مختل مختلف مختلف، مخمر مخمرها مداواى مدت مدتتا مدرن مدفوع مراتب مربوط مرتب مرتبط مردم مرده مزاج مزمن مسئله مسن مشابهی مشهور مشکلات مصرف مطالعات مطالعه مطالعه‌ مطالعه‌ای معادل معتقدند معجزه معده معرفی معروف معمولی مفاصل مفاصل، مفصلی مفید مفیدتر مفیدش مقابله مقدار مقدمه منابع منجر منشا منظم منظور مهم مهمى مواد موثر موثری موجب موجود موجودات مورد موش‌های مى‌آید مى‌دهد مى‌شود مى‌شوم مى‌نوشند، مى‌کند مى‌کنند مى‌گذارد مى‌گردد مى‌گردد مى‌گردد، مى‌گیرد،گزارش‌هاى مکمل می میاید میباشدکامبوجا، میبخشد میزان میشناسند میشود میل میلاد میلادی میلی میکنیم می‌آیند می‌بخشد می‌بخشد کلیه می‌برند می‌تواند می‌دهد می‌دهد می‌دهد مفاصل می‌رساند می‌رساند، می‌سازد می‌شود می‌شود می‌شوند می‌کاهد می‌کاهد بواسیر می‌کاهد، می‌کند می‌کند می‌کند دفع می‌کند دیابت می‌کند این می‌کند متخصصان می‌کنند می‌کنند می‌گردد کبد می‌گویند می‌گیرد ناراحتی ناراحتی‌های نارسایی نارسایی‌های ناشی ناعلاج نامزد ناگهانی نایژه‌هاست نباید نتایج نرم نشان نصف نظیر نقاط نقرس نقرس، نقش نمایید نهار نوشابه نوشته نوشیدن نوشیدنى نوشیدنی نوعى نوعی نکته نیز نیمه ها های هایی هر هستند هفت هفته هم همراه همزمان همزیستی هموروئیدها هموگلوبین همچنین همین همین‌طور و وارد واقع وجود وزن وسیله وعده ولی، وناراحتی‌های وکلیه ویتامین ویتامینهای ویتامین‌های ویژه و…) پاک پایین پذیری پرش پس پلی پلی‌فنول‌ها پنیر پوست پوشش پژوهش پیدا پیری، پیشگیری چاقی چاى چای چروک چروک‌های چرک چشم چین چین، کار کاروتنوئیدهاست کالری کامبوجا کامبوجا کامبوجا، کامبوچا کاملاً کاهش کبد کبد کتری کرد کرد گوارش کرده کسل کشت کشش‌هاى کشورمان کشورها کشورهای کلاژن کلسترول کلسیم کلی کلینیکی کلیه کلیه‌ها کلیه‌ها کلیوی کماکان کمبوجا کمبود کمک کم‌خونی کنترل کند کندروتئین کنند، کننده کنندگان کنید که کودکان کورک کورک‌ها کولیت کومبوجا کومبوچا کومبوچا” گاه گذشت گر گردد تقویت گردد فشارخون گردش گردن گرفته گرم گروه گرگرفتگی گری گشادکننده گلوکرونیک گلوکزامین، گلوکزونیک گلوکوپروتئین‌های گلیسیرید گوارای گوارش گوارشی گواهی گویند گیاهی گیاه‌خواران ی یا یائسگی یاری یافت یافته، یبوست یون‌های یک یکنوع یکی “قارچ ”آنتى‌بیوتیک ”کومبوجا“

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “کامبوجا”

  دیدگاه ها بسته شده اند.