لیلا فروهر

لیلا فروهر

مجموعه: اختصاصی, هنرمندان
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • لیلا فروهر
 •  

  لیلا فروهر

  لیلا فروهر

   

  لیلا فروهر متولد ۴ اسفند ۱۳۳۷ در اصفهان است بازیگر و خواننده ایرانی سبک موسیقی پاپ است. او پس از انقلاب ایران، به دلیل ممنوعیت خوانندگی زنان، در لس آنجلس زندگی و کار می‌کند. او فرزند جهانگیر فروهر یکی از هنرپیشگان پیشین سینمای ایران است. مادرش فرنگیس فرحزادی نیز از بازیگران سینمای ایران به شمار می‌رود. وی از سن ۳ سالگی بر روی صحنهٔ تئاتر به همراه پدر و مادر خود نقش آفرینی می‌کرد و در اکثر تئاترها با هنرمند بزرگ تئاتر ارحام صدر نقش آفرینی می‌کرد.

  او در سال ۱۳۴۴ با فیلمهای «مراد و لاله» و «خروس جنگی» وارد سینمای ایران شد و با سن و سال کمی که داشت از پرکارترین هنرمندان ایران بشمار می‌رفت تا جایی که به او لقب «کودک خردسال سینمای ایران» را دادند. از درخشانترین فیلمهای لیلا فروهر می‌توان به فیلم سلطان قلبها به کارگردانی محمدعلی فردین اشاره کرد .

   

  بیوگرافی لیلا فروهر

   

  بیوگرافی لیلا فروهر

   

  کودکی
  وی از ۳ سالگی به نقش آفرینی در تئاترهای مختلف در تئاتر سپاهان اصفهان در کنار پدر و مادر خود و ارحام صدر پرداخت. در ۵ سالگی اولین فیلم خود را به نام «مراد و لاله» و سپس در «خروس جنگی» بازی کرد. در کودکی در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد که معروف‌ترین آنها سلطان قلبها با حضور محمدعلی فردین،آذر شیوا و… بود. چند سال بعد خواهر لیلا به دنیا آمد که او را فریبا نامیدند.

  او همچنین در نوجوانی در فیلم‌های زیادی به بازی پرداخت. که می‌توان به فیلم‌هایی چون (رابطهٔ جوانی، همکلاسی، میهمان، شب آفتابی و..) اشاره کرد.لیلا از ۱۴ سالگی خوانندگی را به طور حرفه‌ای آموخت و خواند. و خالق آثاری شد از جمله: شمیم، دو پرنده، کلاغ‌های خبر چین، قصهٔ عشق و…

  مهاجرتلیلا پس از انقلاب ابتدا به فرانسه و سپس در سال ۱۹۸۸ به آمریکا رفت، ساکن شهر لس آنجلس شد و به خواندن در کنسرت‌ها و تولید آلبوم جدید پرداخت. مخمل ناز اولین آلبوم او است که در خارج از ایران منتشر شده‌است. قبل از انتشار آلبوم مخمل ناز وی خواستار تهیه و تولید آلبومی سنتی بود ولی به پیشنهاد همکاران و کمپانی‌ها این پروژه را به تعویق انداخت و اولین البوم خود را با نام مخمل ناز به بازار عرضه کرد که موسیقی ترانهٔ “ساقی” کار خود او بود.
  آلبوم مخمل ناز شامل ترانه‌های بسیار درخشان می‌باشد که مورد اسقبال عوام مردم قرار گرفت که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: دلم، مخمل ناز، ساقی، بهار… در پی عرضهٔ آلبوم‌های موفق کنسرتهای زیادی در کشورهای مختلف در سراسر دنیا برگزار کرد.لیلا فروهر اولین هنرمند ایرانی بود که برای اولین بار در دبی برنامه اجرا کرد و البته در کشور ژاپن نیز برنامه‌هایی اجرا کرد و به دعوت تاجیکستان در شهرهای مختلفی چون: دوشنبه، کولاب،… برنامه اجرا کرد. در این برنامه‌ها ۱۵-۲۵ هزار نفر حضور داشتند.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : استخاره

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  ازدواج

  لیلا فروهر در ۲۹ مرداد ۱۳۸۳ با فردی به نام اسماعیل (اسی) ازدواج کرد و به شهرستان اورنج، کالیفرنیا نقل مکان کرد. حضور در بزرگداشت بین‌المللی نوروز برگزاری مراسم بزرگداشت نوروز از جانب کمیسیون نوروز در تالار توماس جفرسون کتابخانهٔ کنگرهٔ آمریکا و دعوت از لیلا فروهر به عنوان هنرمند و خوانندهٔ فارسی زبان یکی دیگر از موفقیت‌های لیلا فروهر در عرصهٔ هنری است.

  (کمیسیون نوروز سازمان فرهنگی و هنری است که از جانب ایرانیان مقیم آمریکا و سفرای آسیای باختری و مرکزی تسکیل گرفته و حدفش معرفی فرهنگ و سنت‌های پارسی زبانان است) در این مراسم لیلا فروهر ترانه‌های آلبوم از قلب من را اجرا کرد در کنار لیلا فروهر شخصیت‌های فرهنگی و هنری و سیاسی زیادی نیز حضور داشتند که می‌توان به حضور رضا پهلوی نیز اشاره کرد.

  کنسرت کداک تئاتریکی دیگر از کارهای لیلا فروهر اجرای دو برنامه در سالن مراسم اسکار تئاتر کداک می‌باشد. لیلا فروهر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۸ در این سالن برنامه اجرا کرد.
  آلبوم از قلب منچند روز قبل از نوروز ۱۳۹۱ لیلا فروهر با تحولی عظیم در سبک هنری خود آلبوم از قلب من را منتشر کرد که با استقبال بی نظیر طرفداران مواجه شد. در این آلبوم لیلا شعرهایی از شاعران بزرگ ایران همچون مولانا، عراقی، فریدون مشیری، رهی معیری، سیمین بهبهانی، حافظ و… انتخاب کرده و با آهنگسازی و تنظیم گروه رومی اجرا کرد. در این آلبوم چهرهٔ سرشناس سینمای ایران شهره آغداشلو نیز همکاری کرد و دکلمه‌های ترانه‌ها را به انگلیسی بر عهده گرفت که سبب هرچه متفاوت‌تر شدن این آلبوم گردید.
  کنسرت رویس حالبرای اولین بار لیلا فروهر آلبوم از قلب من به صورت زنده بر روی صحنه برد. لیلا فروهر به همراه گروه رومی و شهره آغداشلو با ارکستر ۲۶ نفری به رهبری امیر بدخش کنسرت زندهٔ آلبوم را در سالن مجلل «رویس حال» بر پا کرد. شب عشق و عرفان و موسیقی ناب ایرانی پیشکش ایرانیان مقیم آمریکا شده بود.

   

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : هواشناسی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  عکس لیلا فروهر

   

  عکس لیلا فروهر

   

  لیلا فروهر و همسرش

   

  لیلا فروهر و همسرش

   

   

  کلمات کلیدی : از ازدواج لیلا (اسی) (رابطهٔ «خروس «رویس «مراد «کودک آثاری آسیای آغداشلو آفتابی آفرینی آلبوم آلبومی آلبوم‌های آمد آمریکا آموخت آنجلس آنها آهنگسازی ابتدا اجرا اجرای ارحام ارکستر از ازدواج است است (کمیسیون است) استخاره استقبال اسفند اسقبال اسماعیل اسکار اشاره اصفهان البته البوم امیر انتخاب انتشار انداخت انقلاب انگلیسی او اورنج، اولین اکثر ایران ایران» ایران، ایرانی ایرانیان این با باختری بار بازار بازدید بازی بازیگر بازیگران بدخش بر برای برد برنامه برنامه‌ها برنامه‌هایی برگزار برگزاری بزرگ بزرگداشت بسیار بشمار بعد به بهار… بهبهانی، بود بود بود آلبوم بی بیش بین‌المللی بیوگرافی تئاتر تئاترها تئاترهای تئاتریکی تا تاجیکستان تالار تحولی ترانهٔ ترانه‌ها ترانه‌های تسکیل تعویق تنظیم تهیه تولید توماس جانب جایی جدید جفرسون جمله جنگی» جهانگیر جوانی، حافظ حال» حالبرای حدفش حرفه‌ای حضور خارج خالق خبر خردسال خواستار خواند خواندن خواننده خوانندهٔ خوانندگی خواهر خود دادند داشت داشتند داشتند دبی در درخشان درخشانترین دعوت دلم، دلیل دنیا دو دوشنبه، دکلمه‌های دیگر را رضا رفت، رهبری رهی روز رومی روی رویس زبان زبانان زنان، زنده زندهٔ زندگی زیادی زیر سازمان ساقی، سال سالن سالگی سال‌های ساکن سبب سبک سراسر سرشناس سفرای سلطان سن سنتی سنت‌های سپاهان سپس سیاسی سیمین سینمای سینمایی شاعران شامل شب شخصیت‌های شد شدن شده شده‌است شعرهایی شمار شمیم، شهر شهرستان شهره شهرهای شیوا صحنه صحنهٔ صدر صفحات صورت طرفداران طور عراقی، عرصهٔ عرضه عرضهٔ عرفان عشق عظیم عنوان عهده عوام عکس فارسی فرانسه فرحزادی فردی فردین فردین،آذر فرزند فرمائید فرنگیس فرهنگ فرهنگی فروهر فروهر فروهر لیلا فروهر کودکی وی فریبا فریدون فیلم فیلمهای فیلم‌های فیلم‌هایی قبل قرار قصهٔ قلب قلبها لاله» لس لقب لیلا مادر مادرش متفاوت‌تر متولد مجلل محمدعلی مختلف مختلفی مخمل مراسم مرداد مردم مرکزی مشیری، معرفی معروف‌ترین معیری، مقیم ممنوعیت من منتشر منچند مواجه موارد مورد موسیقی موفق موفقیت‌های مولانا، مکان میهمان، می‌باشد می‌توان می‌رفت می‌رود می‌کرد می‌کرد او می‌کند ناب ناز ناز، نام نامیدند او نظیر نفر نفری نقش نقل نوجوانی نوروز نیز هرچه هزار همراه همسرش همچنین همچون همکاران همکاری همکلاسی، هنرمند هنرمندان هنرپیشگان هنری هواشناسی و و) وارد ولی وی و… و… مهاجرتلیلا پا پارسی پاپ پدر پرداخت پرنده، پروژه پرکارترین پس پهلوی پی پیشنهاد پیشکش پیشین چند چهرهٔ چون چین، ژاپن کار کارهای کارگردانی کالیفرنیا کتابخانهٔ کداک کرد کرد کنسرت کرد آلبوم کردلیلا کرده کشور کشورهای کلاغ‌های کمپانی‌ها کمی کمیسیون کنار کنسرت کنسرتهای کنسرت‌ها کنگرهٔ که کودکی کولاب،… گردید کنسرت گرفت گرفته گروه یکی “ساقی”

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “لیلا فروهر”

  دیدگاه ها بسته شده اند.