مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی

مجموعه: اختصاصی, بازیگران
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • مهتاب کرامتی
 •  

  مهتاب کرامتی

  مهتاب کرامتی

   

  نام:مهتاب

  نام خانوادگی:کرامتی

  تاریخ تولد:1349/7/25

  محل تولد:ملایر

  تحصیلات:کارشناسی رشته میکروبیولوژی

   

  بیوگرافی مهتاب کرامتی

   

  بیوگرافی مهتاب کرامتی

   

  مهتاب کرامتی متولد 25 مهر 1349 در ملایر میباشد. مهتاب کرامتی شیخ الاسلامی تحصیلاتش را در رشته میکروبیولوژی با مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رساند.

  مخالفت خانواده با بازیگری ام:

  آن زمان که ما می خواستیم به کلاس بازیگری برویم باید با خانواده هایمان می جنگیدیم تا به ما اجازه رفتن به این دوره ها را بدهند. خانواده خود من به هیچ عنوان راضی نبودند من بازیگر شوم. نگاه خانواده ها به سینما طور دیگری بود. الان علاوه بر تغییر نوع نگرش تعداد کلاس های بازیگری هم زیاد شده و مقوله بازی راحت و در دسترس است. در آن دوره ما باید کلی تست می دادیم و هر کسی را هم قبول نمی کردند که حتی به راحتی تست دهد.

  از زمانی که به یاد دارم کار کرده ام؛ وقتی دانشجو بودم، تدریس خصوصی می کردم، در آزمایشگاه دانشگاه نیز مشغول به کار بودم. همیشه یاد گرفتم که باید کار کنم. پول توجیبی ام را از پدرم می گرفتم ولی همیشه کارم را هم انجام می دادم.

  ازدواج مهتاب کرامتی:

  من سال ها پیش ازدواج کردم. زندگی خیلی خوبی هم داشتم. در واقع چون در سن پایین ازدواج شکل گرفت موفقیت آمیز نبود. اما هنوز از حال هم باخبر هستیم. اما خب این بزرگ شدن ما در 2 روند متفاوت شکل گرفت و در نهایت مسیر ما از هم جدا شد.

  بابک ریاحی پور همسر سابق مهتاب کرامتی یکی از معروف ترین نوازنده های ایرانی با ساز تخصصی گیتار باس است و در زمینه موسیقی راک فعالیت می کند. او در آلمان موسیقی را آموخته، آن را در ایران ادامه داده و با خواننده هایی مثل محمد نوری و گروه هایی مثل اوهام و آویژه که نوعی موسیقی تلفیقی را دنبال می کرد ه اند، همکاری داشته است.

  فعالیت مهتاب کرامتی در یونیسف
  انتخاب من برای عنوان سفیر یونیسف به رشته تحصیلی من که «میکروبیولوژی» است و مقوله ایدز. در واقع آشنایی من با یونیسف برمی گردد به کمپینی که با آن ها همکاری کردم. من نمی دانستم چیزی به اسم «سفیر صلح» در ایران وجود دارد، اما خوشبختانه خوش شانسی من بود که این آشنایی اتفاق افتاد و دغدغه ام دیده شد.
  واقعیت این است من برای این کمپین و موارد اینچنینی زمان می گذاشتم؛ یعنی فقط به عنوان یک نماد و دوستدار به این همکاری نگاه نکردم. ما برای کار وقت می گذاریم، خیلی بیشتر از روزهای اول. بعد از آن، کار من جدی تر شد و تبدیل شدم به سفیر حسن نیت یونیسف که در شاخه های مختلف کار می کند و HIV (ایدز) یکی از آن هاست.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : استخاره

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  مهتاب کرامتی طراح لباس
  زندگی من از راه بازیگری سپری می شود؛ کارهای جانبی مثل طراحی لباس را که داشتم هم کنار گذاشته ام؛ در یونیسف هم که به صورت داوطلبانه کار می کنم، دستمزد من یک دلار در سال است. همیشه می گویم آن یک دلار هنوز هم به من پرداخت نشده (می خندد). به هر حال درآمد من برای زندگی ارتزاق از سینماست.

  سال 1375 دوره بازیگری را در کلاسهای آزاد بازیگری می گذراند و همان جا برای ایفای نقش هلن در فیلم – مجموعه مردان آنجلس انتخاب می شود.

  سال 1377 در فیلم مردی از جنس بلور به کارگردانی سعید سهیلی ایفای نقش می کند که نمی تواند درخششی برایش محسوب شود.

  یک سال پس از آن در فیلم مومیایی 3 و مرد بارانی بازی می کند. اولین فیلم کمدی خوش ساخت با بازی پرویز پرستویی بود که جای کار چندانی برای او به نقش یک دلال عتیقه نداشت.

  پس از آن در فیلم سینمایی مرد بارانی به کارگردانی ابوالحسن داودی و در کنار فرامرز قریبیان به ایفای نقش پرداخت. خلاصه داستان :دکتر هادی بارانی، از سال ها پیش تلاش می کند با کمک داروهای گیاهی، راهی برای درمان سرطان بیابد….

  مریم مقدس باز هم یک اثر تاریخی مذهبی به کارگردانی شهریار بحرانی بود. که به صورت فیلم/ مجموعه تلویزیونی ساخته شد و بهشت از آن تو تجربه ای متفاوت از علیرضا داوودنژاد بود که بازی خوب کرامتی به آن جلوه داد.

  سال 1380 تنها به بازی در مجموعه تلویزیونی خاک سرخ می پردازد که اولین تجربه تلویزیونی حاتمی کیا محسوب می شود. او نقش یک زن جنوبی که به دنبال دخترش می گردد برای دومین بار رویاروی پرویز پرستویی قرار می گیرد که شاید تا به امروز بهترین بازی کرامتی در یک اثر محسوب می شود.

  پس از آن در سال 1381 در اکشن ملاقات با طوطی همراه با ماهایا پطروسیان و محمدرضا فروتن ظاهر می شود که دومین همکاری او علیرضا داوودنژاد محسوب می شود. شاه خاموش در سال بعد به کارگردانی همایون شهنواز تجربه ناموفقی تاریخی بود و نتوانست هیچ موفقیتی چه از لحاظ تجاری و چه از لحاظ هنری برای او در پی داشته باشد.

  مهتاب کرامتی برای بازی در فیلم عصر یخبندان کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در دوره سی و سوم جشنواره فیلم فجر سال 1393 شد ولی سیمرغ را باران کوثری از آن خود کرد.

  خلاصه فیلم :در عصر یخبندان خارپشت ها تصمیم گرفتند رنج خارهای یکدیگر را تحمل کنند اما کنار هم باشند و به هم گرما بدهند، خارپشت ها تنها جاندارانی بودند که در عصر یخبندان زنده ماندند.

  فیلم شناسی:
  فیلم شناسی
  1393 مزار شریف
  1393 عصر یخبندان
  1393 ارغوان
  1393 جامه دران
  1392 اشباح
  1392 ناخواسته
  1391 فرزند چهارم
  1390 آذر
  1390 زندگی خصوصی آقا و خانم میم
  1390 اسب حیوان نجیبی است
  1389 چیزهایی هست که نمی دانی
  1389 آلزایمر
  1388 آدم کش
  1388 شبانه روز
  1387 بیست
  1387 دوزخ برزخ بهشت
  1387 تردید
  1386 آتش سبز
  1386 زن ها فرشته اند
  1385 آدم
  1385 پاداش سکوت
  1385 حس پنهان
  1383رستگاری در هشت و بیست دقیقه
  1383 هشت پا
  1382 شاه خاموش
  1382 ملاقات با طوطی
  1379 بهشت از آن تو
  1378 مرد بارانی
  1378 مومیایی 3
  1377مردی از جنس بلور

  مجموعه های تلویزیونی
  1379-80  خاک سرخ
  1379      مریم مقدس
  1376-77 مردان آنجلس

  جوایز

  او در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن مکمل را برای بازی در فیلم بیست به دست آورد.

   

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : هواشناسی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  عکس مهتاب کرامتی

   

  عکس مهتاب کرامتی

   

  همسر مهتاب کرامتی

  (جدا شده)

   

  همسر مهتاب کرامتی

   

   

  کلمات کلیدی : از مهتاب مردی (ایدز) (می «سفیر «میکروبیولوژی» آتش آدم آدم آذر آزاد آزمایشگاه آشنایی آقا آلزایمر آلمان آموخته، آمیز آن آن، آنجلس آنجلس جوایز او آورد آویژه ابوالحسن اتفاق اثر اجازه ادامه ارتزاق ارغوان از ازدواج اسب است است است فعالیت استخاره اسلامی اسم اشباح افتاد الاسلامی الان ام ام آن ام؛ اما امروز انتخاب انجام اند اند، او اول اولین اوهام اکشن ای ایدز ایران ایرانی ایفای این اینچنینی با باخبر بار باران بارانی بارانی بارانی، باز بازدید بازی بازیگر بازیگری باس باشد مهتاب باشند باید بحرانی بدهند بدهند، بر برای برایش برزخ برمی برویم بزرگ بعد بلور بلور مجموعه بلورین به بهترین بهشت بهشت بود بودم بودم، بودند بیابد مریم بیست بیست بیشتر بیوگرافی تا تاریخی تبدیل تجاری تجربه تحصیلاتش تحصیلی تحمل تخصصی تدریس تر تردید ترین تست تصمیم تعداد تغییر تلاش تلفیقی تلویزیونی تلویزیونی   تنها تو تو تواند توجیبی تولد محل تولدملایر تحصیلاتکارشناسی جا جامه جانبی جاندارانی جای جایزه جدا جدی جشنواره جلوه جنس جنوبی جنگیدیم حاتمی حال حتی حس حسن حیوان خارهای خارپشت خاموش خاموش خانم خانواده خانوادگیکرامتی تاریخ خاک خب خصوصی خلاصه خندد) خواستیم خواننده خوب خوبی خود خوش خوشبختانه خیلی داد سال دادم ازدواج داده دادیم دارد، دارم داروهای داستان داشتم داشته دانستم دانشجو دانشگاه دانی داودی داوطلبانه داوودنژاد دخترش در درآمد دران درخششی درمان دریافت دست دسترس دستمزد دغدغه دقیقه دلار دلال دنبال دهد از دوره دوزخ دوستدار دومین دکتر دیده دیگر دیگری را راحت راحتی راضی راه راهی راک رساند مخالفت رشته رفتن رنج روز روزهای روند رویاروی ریاحی زمان زمانی زمینه زن زنده زندگی زیاد سابق ساخت ساخته ساز سال سبز سرخ سرخ       سرطان سعید سفیر سن سهیلی سوم سپری سکوت سی سیمرغ سینما سینماست سال سینمایی شاخه شانسی شاه شاید شبانه شد شد بابک شد واقعیت شدم شدن شده شده) شریف شناسی شناسی فیلم شهریار شهنواز شود شود سال شود پس شود یک شود؛ شوم شکل شیخ صفحات صلح» صورت طراح طراحی طور طوطی طوطی ظاهر عتیقه عصر علاوه علیرضا عنوان عکس فجر فرامرز فرزند فرشته فرمائید فروتن فعالیت فقط فیلم قبول قرار قریبیان لباس لباس زندگی لحاظ ما ماندند فیلم ماهایا متفاوت متولد مثل مجموعه محسوب محمد محمدرضا مختلف مدرک مذهبی مرد مردان مردی مریم مزار مسیر مشغول معروف مقدس مقدس مقوله ملاقات ملایر من مهتاب مهر موارد موسیقی موفقیت موفقیتی مومیایی مکمل می میباشد میم میکروبیولوژی میکروبیولوژی ناخواسته ناموفقی نبود نبودند نتوانست نجیبی نداشت پس نشده نقش نماد نمی نهایت نوازنده نوری نوع نوعی نکردم نگاه نگرش نیت نیز ه ها هادی هاست های هایمان هایی هر هست هستیم هشت هفتمین هلن هم همان همایون همراه همسر همکاری همیشه هنری هنوز هواشناسی هیچ و واقع وجود وقت وقتی ولی پا پاداش پایان پایین پدرم پرداخت پردازد پرستویی پرویز پس پطروسیان پنهان رستگاری پور پول پی پیش چندانی چه چهارم چون چیزهایی چیزی کار کارشناسی کارم کارهای کارگردانی کاندید کرامتی کرامتی کرامتی مهتاب کرامتی ناممهتاب نام کرامتی من کرامتی (جدا کرد کرد خلاصه کردم کردم، کردند کرده کسی کش کلاس کلاسهای کلی کمدی کمپین کمپینی کمک کنار کند کنم کنم، کنند که کوثری کیا گذاریم، گذاشتم؛ گذاشته گذراند گردد گرفت گرفتم گرفتند گرما گروه گویم گیاهی، گیتار گیرد یاد یخبندان یخبندان یعنی یونیسف یونیسف انتخاب یک یکدیگر یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “مهتاب کرامتی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.