مهدی سلوکی

مهدی سلوکی

مجموعه: اختصاصی, بازیگران
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • مهدی سلوکی
 •  

  مهدی سلوکی

  مهدی سلوکی

   

  مهدی سلوکی در 14 خردادماه سال 1361 در اصفهان به دنیا آمد، پدرش افسر نیروی هوایی ارتش و اصالتا تهرانی است،زمانی که مهدی به دنیا آمد، سرهنگ سلوکی مامور به خدمت در پایگاه هشتم شکاری نیروی هوایی در اصفهان بود و به همین دلیل شناسنامه‌اش را در اصفهان گرفتند پس از پایان ماموریت پدر به همراه خانواده به تهران بازگشت و در محله نارمک تهران سکنی گزید.

  مادر او اصالتا اراکی است، فرزند اول خانواده محمد در سوم اسفندماه سال 1358 به دنیا آمد، او مجری شبکه تهران است. خانواده سلوکی‌ها اصیل و متعصب و مذهبی‌اند. پدر و مادر هر دو تحصیلکرده و اهل فرهنگ و هنر بودند.

  دوران کودکی مهدی مثل بقیه پسر بچه‌ها، به شیطنت گذشت، در مجتمع مسکونی پایگاه هشتم شکاری مهدی اغلب اوقات با همراهی برادرش مشغول بازی‌های کودکانه بود.

   

  بیوگرافی مهدی سلوکی

   

  بیوگرافی مهدی سلوکی

   

  مهرماه سال 1367، مهدی به کلاس اول رفت، از آنجا که محمد در کلاس پنجم همان دبستان درس می‌خواند، دیگر بچه‌های مدرسه حریف شیطنت‌های او نمی‌شدند. مهدی بسیار باهوش و با استعداد و پرحافظه بود، اما به خاطر همان شیطنت‌ها فرصت کمتری برای درس خواندن می‌گذاشت و همیشه شب امتحان برای نمره زحمت می‌کشید! برادرش هم به او کمک می‌کرد و این روال در دوران راهنمایی هم ادامه داشت تا این‌که وارد دبیرستان شد. مهدی هنرستان و رشته گرافیک را برگزید در حالی که در کودکی خود و خانواده‌اش آرزوی مهندسی، خلبانی و پزشکی داشتند. او در هنرستان مالک اشتر تهران، درس خواند و در همین مقطع هم بود که جذب کار هنری و تلویزیونی شد تا آنقدر سرش شلوغ شود که دیگر زیاد به درس‌ها نرسد. البته مسیر آینده‌اش را هم انتخاب کرده بود و گرافیک دیگر به کارش نمی‌آمد. او سال 79 دیپلم گرافیکش را گرفت و دیگر تمام وقت روی کار هنری و حرفه‌ای زوم کرد و انرژی گذاشت.

  پس از پایان دوران خدمت سربازی و در شرایطی که چند مجموعه بازی کرد و چند برنامه را به عنوان مجری در کارنامه داشت، احساس کرد که در دانشگاه باید شرکت کند، به همین دلیل برای کنکور خواند و در رشته بازیگری دانشگاه آزاد اراک قبول شد، منتهی حجم بالای کار و کمبود وقت اجازه داد، او تا لیسانس پیش برود. گفتنی است مهدی سلوکی نقاشی چیره‌دست است.

  درباره او می‌گویند: همیشه معلم‌ها و ناظم‌ها از دستش شاکی بودند و هر روز یک جای بدنش درد می‌کرد تا اجازه بگیرد و به منزل برود! دیگر همه دستش را خوانده بودند، اما مهدی آنقدر طبیعی نقش بازی می‌کرد که اصلا جرقه بازیگر شدنش هم توسط یکی از معلمان زده شد و روزی به او گفت: تو بهتر است بروی هنرپیشه شوی!

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : استخاره

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  مهدی از کودکی نقاش قابلی بود تا جایی که نزدیکانش وقتی می‌خواستند در هنر برای او آینده‌ای تصور کنند، او را در جایگاه یک نقاش حرفه‌ای و مشهور می‌دیدند. عشق به نقاشی باعث شد او پس از دوره راهنمایی قید دبیرستان وخلبانی و پزشکی را زده و وارد هنرستان گرافیک شود. زمانی که ماجرای بازیگر شدنش پیش آمد، هنوز نقاشی هنر اول مهدی بود و تا قبل از پخش مجموعه نرگس مهدی نیز در تمام مصاحبه‌هایش رسما می‌گفت که بازیگری نه شغل اول اوست و نه عشق و هنر اول و همیشه تاکید داشت که نقاشی را ترجیح می‌دهد اما امروز دیگر چنین نیست. مهدی حتی تجربه برگزاری نمایشگاه نقاشی را هم با یکی از دوستانش دارد؛ چندی پیش نمایشگاهی به نام «سحرآمیز» برگزار شد. مهدی در میان سایر هنرها به خطاطی هم مسلط است اصلا خط خوش در خانواده سلوکی‌ها ارثی است و پدر و برادرش هم بسیار خوش خط هستند.

  رانندگی پشت فرمان اتومبیل به همان اندازه که برای مهدی جذابیت تفریحی دارد، برای خانواده و دوستدارانش نگران‌کننده است چون او عاشق سرعت بوده و حتی در زندگی خصوصی هم معمولا با سرعت تصمیم گرفته و عمل می‌کند! البته مهدی راننده ماهر و باتجربه‌ای است، اما به دلیل همین سرعت به طور متوسط هرماه تصادفی می‌کند و هرگز کسی اتومبیل او را سالم ندیده! (اولین ماشین او رنوی سفید بود، بعد پراید خرید و حالا 206 سبز دارد)…

  او عاشق پرسپولیس و رئال مادرید است، از بازی برزیل هم خوشش می‌آید، بهترین بازیکن فعلی ایران را علی کریمی و جهان را رونالدینیو می‌داند. او بهترین فوتبالیست‌های تاریخ ایران و جهان را، احمدرضا عابدزاده و مارادونا می‌داند… بهترین دوست ورزشی‌اش «علی انصاریان» است. بهترین شهر ایران را شیراز و بهترین مقصد برای سفر را شمال می‌داند… بهترین رنگ از نظر او قرمز است.

   

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : هواشناسی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  عکس مهدی سلوکی

   

  عکس مهدی سلوکی

   

  همسر مهدی سلوکی

   

  همسر مهدی سلوکی

   

   

  کلمات کلیدی : از مهدی (اولین «سحرآمیز» «علی ، آرزوی آزاد آمد، آنجا آنقدر آینده‌اش آینده‌ای اتومبیل اجازه احساس احمدرضا ادامه اراک اراکی ارتش ارثی از است است است درباره است، است،زمانی استخاره استعداد اسفندماه اشتر اصالتا اصفهان اصلا اصیل اغلب افسر البته اما امتحان امروز انتخاب اندازه انرژی انصاریان» اهل او اوست اوقات اول ایران این این‌که با باتجربه‌ای بازدید بازگشت بازی بازیکن بازیگر بازیگری بازی‌های باعث بالای باهوش باید بدنش برادرش برای برزیل برنامه برود بروی برگزار برگزاری برگزید بسیار بعد بقیه به بهتر بهترین بود بود بود، بودند بودند دوران بودند، بوده بچه‌ها، بچه‌های بگیرد بیوگرافی تا تاریخ تاکید تجربه تحصیلکرده ترجیح تصادفی تصمیم تصور تفریحی تلویزیونی تمام تهران تهران، تهرانی تو توسط جای جایگاه جایی جذابیت جذب جرقه جهان حالا حالی حتی حجم حرفه‌ای حریف خاطر خانواده خانواده‌اش خدمت خردادماه خرید خصوصی خط خطاطی خلبانی خواند خواندن خوانده خود خوش خوشش داد، دارد) او دارد، دارد؛ داشت داشت، داشتند دانشگاه دبستان دبیرستان در درد درس درس‌ها دستش دلیل دنیا دو دوران دوره دوست دوستانش دوستدارانش دیپلم دیگر رئال را را، راننده راهنمایی رسما رشته رفت، رنوی رنگ روال روز روزی رونالدینیو روی زحمت زده زمانی زندگی زوم زیاد سال سالم سایر سبز سربازی سرش سرعت سرهنگ سفر سفید سلوکی سلوکی سلوکی مهدی سلوکی مهرماه سلوکی‌ها سوم سکنی شاکی شب شبکه شد شد، شدنش شرایطی شرکت شغل شلوغ شمال شناسنامه‌اش شهر شود شوی شکاری شیراز شیطنت شیطنت‌ها شیطنت‌های صفحات طبیعی طور عابدزاده عاشق عشق علی عمل عنوان عکس فرزند فرصت فرمائید فرمان فرهنگ فعلی فوتبالیست‌های قابلی قبل قبول قرمز قید لیسانس ماجرای مادر مادرید مارادونا ماشین مالک مامور ماموریت ماهر متعصب متوسط مثل مجتمع مجری مجموعه محله محمد مدرسه مذهبی‌اند مسلط مسکونی مسیر مشغول مشهور مصاحبه‌هایش معلمان معلم‌ها معمولا مقصد مقطع منتهی منزل مهدی مهندسی، میان می‌آید، می‌خواستند می‌خواند، می‌داند می‌دهد می‌دیدند می‌کرد می‌کشید می‌کند می‌گذاشت می‌گفت می‌گویند نارمک ناظم‌ها نام ندیده نرسد نرگس نزدیکانش نظر نقاش نقاشی نقش نمایشگاه نمایشگاهی نمره نمی‌آمد نمی‌شدند نه نگران‌کننده نیروی نیز نیست هر هرماه هرگز هستند رانندگی هشتم هم همان همراه همراهی همسر همه همیشه همین هنر هنرستان هنرها هنرپیشه هنری هنوز هواشناسی هوایی و وارد وخلبانی ورزشی‌اش وقت وقتی پایان پایگاه پخش پدر پدرش پراید پرحافظه پرسپولیس پزشکی پس پسر پشت پنجم پیش چند چندی چنین چون چیره‌دست کار کارش کارنامه کرد کرده کریمی کسی کلاس کمبود کمتری کمک کند، کنند، کنکور که کودکانه کودکی گذاشت پس گذشت، گرافیک گرافیکش گرفت گرفتند گرفته گزید مادر گفت گفتنی یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “مهدی سلوکی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.