پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی

مجموعه: اختصاصی, بازیگران
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • پگاه آهنگرانی
 •  

  پگاه آهنگرانی

  پگاه آهنگرانی

   

  یک کوله سنگین و یک جفت کتانی همه آن چیزی است که همیشه از پگاه آهنگرانی در ذهن تداعی می شود و این فقط به خاطر فیلم دختری با کفش‌های کتانی نیست، به خاطر مجموعه وجود پگاه است که برای همیشه جدا از کمیت عجیبی به نام زمان یا سن و سال، تصویر یک دختر نوجوان پر امید را در ذهن حک می‌کند، تقریبا چهره اش بدون آن لبخند غریب و قشنگ نبوده است، لبخند غریب او حکایت از درونی دارد پر درد دارد، اگرچه انتخاب کرده که شاد باشد و پرجوش و پویا اما این لبخند غمی همراه خودش دارد و ناراحت است.

   

  بیوگرافی پگاه آهنگرانی

   

  بیوگرافی پگاه آهنگرانی

   

  پگاه آهنگرانی مثل بیشتر بازیگرهایی که از خانواده‌های سینمایی می‌آیند ابتدا با فیلم‌های مادرش منیژه حکمت شناخته می‌شد، حضورش در فیلم سینمایی “دختری با کفش‌های کتانی” شروع خوبی بود که او در این سال‌ها سعی کرد بر پایه‌اش موفقیت‌های بعدی را بنا کند. اگر وجود مادرش نبود، صدرعاملی او را هرگز نمیشناخت و او هرگز در “دختری با کفشهای کتانی” بازی نمیکرد.در سال‌های اخیر پگاه آهنگرانی، روند رو به رشدی در بازیگری داشته و در تئاتر هم حضور پیدا کرده است.

  پگاه آهنگرانی فراهانی، متولد دوم مرداد ماه سال ۱۳۶۳ در تهران* است. پدرش جمشید آهنگرانی و مادرش منیژه (مژگان) حکمت است. تحصیلاتش در هنرستان موسیقی را ناتمام گذاشت اما، نوازنده ویولن سل است. خیلی کم حرف است و علاقه ای به سیاست ندارد. فعالیت سینماییش را با بازی در فیلم “گربه آوازخوان” (کامبوزیا پرتوی) در سال ١٣۶٩ در ۶ سالگی آغاز کرد. اما شاید در دومین بازی کارنامه هنری اش در سن پانزده سالگی بود که درخشید:

  بازی در نقش تداعی در فیلم “دختری با کفشهای کتانی”. بازی راحت و روانش نظرات مثبتی در پی داشت. تا اینکه جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم قاهره بدست آورد. او در اولین تجربه کارگردانی مادرش به نام “زندان زنان” در سه نقش متفاوت بازی کرده است. در فیلمهای منیژه حکمت ، مصطفی خرقه پوش ، داریوش عیاری، پیمان قاسم‌ خانی و محمدرضا قومی بیشترین همکاری را داشته است. او دو فیلم مستند ساخته است یکی راجع به “غزاله علیزاده” و دیگری راجع به “تئاتر شهر” است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : استخاره

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  زمانی که “اخراجی ها ۲″ روی پرده سینما بسیار فروش داشت، پگاه تصمیم میگیرد که فیلمی درباره “مسعود ده نمکی” بسازد. و با وقفه یک ساله ای هم که بدلیل انتخابات در فیلمش ایجاد می شود با اینحال آنرا می سازد. می گوید: “هنوز تلاش می‌کنم فیلم را به جشنواره سینما حقیقت و جشن خانه سینما و…

  بفرستم. جاهایی وجود دارد که می‌خواهم فیلمم را بفرستم اما شاید اصلا از فیلم خوششان نیاید چون به هر حال من از کسانی شنیدم که گفته‌اند پگاه آهنگرانی از ده‌نمکی پول گرفته و این فیلم را راجع به او ساخته است. کسانی که فیلم را ندیده ‌بودند این حرف‌ها را زده اند. این فیلمی است که آدم‌ها رویش قضاوت دارند.”

  به علت مشغله زیادی که داشت یک دوره ۳-۴ ساله از بازیگری کناره گیری کرد و مشغول فیلمسازی شد. برای او موفقیت اینست که دو سال دیگر بتواند فیلم سینمایی بسازد نه اینکه ۱۷ فیلم سینمایی بازی کرده باشد!

  کارگردانی برای او از بازیگری با ارزشتر است چون معتقد است کارگردان خوب توانایی این را دارد که فیلم نامه بد را هم خوب بسازد چون به نظر او در سینما پرداخت مهم است تا فیلمنامه و معتقد است کار با کارگردانی مثل آقای کیمیایی باعث یادگیری بیشتر می شود.

  سلیقه او فیلم‌های شخصیت‌محور است و تعداد زیادی فیلم دوست دارد که مردها شخصیت اصلی آن هستند، به نقل از خودش اگر روزی بخواهد فیلم بسازد حتما فیلمی درباره یک شخصیت مرد می‌سازد و تعصبی برای فیلم ساختن درباره زن‌ها ندارد، این مسیری که او تا امروز آمده‌ است کاملا به طور ناخودآگاه بوده تا در فیلم‌هایی بازی کند که زن‌محور هستند یا مشکلات و مسائل زنان را روایت می‌کنند، همه اینها اتفاقی شکل گرفته است.

   

  عکس پگاه آهنگرانی

   

  عکس پگاه آهنگرانی

   

  همسر پگاه آهنگرانی

   

  همسر پگاه آهنگرانی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : هواشناسی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

   

  کلمات کلیدی : از زمانی (مژگان) (کامبوزیا ، آدم‌ها آغاز آقای آمده‌ آن آنرا آهنگرانی آهنگرانی آهنگرانی پگاه آهنگرانی یک آهنگرانی، آوازخوان” آورد ابتدا اتفاقی اخیر ارزشتر از است است است است پگاه است، استخاره اش اصلا اصلی اما اما، امروز امید انتخاب انتخابات اند او اولین اگر اگرچه ای ایجاد این اینحال اینست اینها اینکه با بازدید بازی بازیگر بازیگرهایی بازیگری باشد باشد کارگردانی باعث بتواند بخواهد بد بدست بدلیل بدون بر برای بسازد بسیار بعدی بفرستم بنا به بهترین بود بوده بیشتر بیشترین بیوگرافی تئاتر تا تجربه تحصیلاتش تداعی تصمیم تصویر تعداد تعصبی تقریبا تلاش تهران توانایی جاهایی جایزه جدا جشن جشنواره جفت جمشید حال حتما حرف حرف‌ها حضور حضورش حقیقت حک حکایت حکمت خاطر خانه خانواده‌های خانی خرقه خوب خوبی خودش خوششان خیلی دارد دارد، دارند” به داریوش داشت داشت، داشته دختر دختری در درباره درخشید بازی درد درونی ده ده‌نمکی دو دوره دوست دوم دومین دیگر دیگری ذهن را راجع راحت رشدی رو روانش روایت روزی روند روی رویش زده زمان زن زنان زنان” زن‌محور زن‌ها زیادی ساختن ساخته سازد سال سال، ساله سالگی سال‌ها سال‌های سعی سل سن سنگین سه سیاست سینما سینمایی سینماییش شاد شاید شخصیت شخصیت‌محور شد شروع شناخته شنیدم شهر” شود شود سلیقه شکل صدرعاملی صفحات طور عجیبی علاقه علت علیزاده” عکس عیاری، غریب غمی فراهانی، فرمائید فروش فعالیت فقط فیلم فیلمسازی فیلمش فیلمم فیلمنامه فیلمهای فیلمی فیلم‌های فیلم‌هایی قاسم‌ قاهره قشنگ قضاوت قومی لبخند مادرش ماه متفاوت متولد مثبتی مثل مجموعه محمدرضا مرد مرداد مردها مسائل مستند مسیری مشغله مشغول مشکلات مصطفی معتقد من منیژه مهم موسیقی موفقیت موفقیت‌های می میگیرد می‌آیند می‌خواهم می‌سازد می‌شد، می‌کند، می‌کنم می‌کنند، ناتمام ناخودآگاه ناراحت نام نامه نبود، نبوده ندارد ندارد، ندیده نظر نظرات نقش نقل نمکی” نمیشناخت نمیکرددر نه نوازنده نوجوان نیاید نیز نیست، ها هر هرگز هستند هستند، هم همراه همسر همه همکاری همیشه هنرستان هنری هواشناسی و وجود وقفه ویولن و… بفرستم ١٣٩ پانزده پایه‌اش پدرش پر پرتوی) پرجوش پرداخت پرده پوش پول پویا پگاه پی پیدا پیمان چهره چون چیزی کار کارنامه کارگردان کارگردانی کاملا کتانی کتانی” کرد کرده کسانی کفشهای کفش‌های کم کمیت کناره کند که کوله کیمیایی گذاشت گرفته گفته‌اند گوید گیری یا یادگیری یک یکی ‌بودند “اخراجی “تئاتر “دختری “زندان “غزاله “مسعود “هنوز “گربه ″

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “پگاه آهنگرانی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.