پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ

مجموعه: اختصاصی, بازیگران
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • پوریا پورسرخ
 •  

  پوریا پورسرخ

  پوریا پورسرخ

   

  پوریا پورسرخ (زاده ۴ تیر ۱۳۵۶) بازیگر ایرانی سینما و مجموعه‌های تلویزیونی است. پوریا پورسرخ قبل از بازیگری، در نشریات مختلف هنری و اجتماعی به عنوان خبرنگار مشغول به کار بوده. نخستین فعالیت بازیگری پوریا پورسرخ در مجموعه صاحبدلان بود.

   

  بیوگرافی پوریا پورسرخ

   

  بیوگرافی پوریا پورسرخ

   

  پوریا پورسرخ متولد ساعت 4 صبح روز چهارم تیرماه 1356 است. پوریا در محله جردن تهران متولد شده و بزرگ شده همانجاست و فرزند اول خانواده است. پوریا پورسرخ دو خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد. مادرش معلم زبان است و پدرش بازنشسته شرکت نفت می باشد. پوریا پورسرخ مجرد است. بسیار به کانون گرم خانواده اش می بالد و به خوبی از خانواده اش یاد می کند. در خانواده پوریا پورسرخ همه دارای تحصیلات عالیه هستند.

  دوران کودکی

  پوریا پور سرخ در کودکی بسیار شروشیطان بوده. البته با همه این تفاسیر درسهایش عالی بوده. از بس که درسهایش خوب بود به سادگی وارد دانشگاه شد. پوریا پورسرخ بر خلاف عقیده والدینش رشته تحصیلی اش را خودش انتخاب کرد. علاقه زیاد پوریا پورسرخ نسبت به رشته تحصیلی اش انقدر بود که بعد از گذراندن چند ترم وارد بازار کار شد. حتی بعد ازاخذ مدرک کارشناسی ارشد مدتی را برای کار به خارج از کشور رفت و همزمان به تحصیل هم ادامه داد. از انجا که پدر پوریا پورسرخ در شرکت نفت بوده دوران دبستان را در شهرهای مختلف به خصوص شهرهای جنوبی بوده است. پوریا پورسرخ دوران راهنمایی را در مدرسه شهید باهنر تهران و دوران دبیرستان را در مدرسه رازی گذرانده است. پوریا پورسرخ دوران لیسانسش را در رشته اصلاح نباتات دانشگاه شیراز که در اخرین سال تحصیلی رتبه سوم را به دست اورده است. پوریا پورسرخ دوران فوق لیسانس را در تهران و رشته فیزیولوژی گیاهی گذراند که باز هم با رتبه سوم، فارغ التحصیل شد.

  کیس مناسب برای ازدواج

  پوریا پورسرخ هنوز هم مجرد است و به همراه خانواده اش در جردن زندگی می کند. پوریا پورسرخ هنوز برای ازدواج تصمیمی نگرفته، علت اصلی این تصمیم را هم شرایط فعلی مدشده در بین جوانان اعلام می کند. به نظر پوریا پور سرخ در دوره ای که مد شده اتومبیل شما چیست؟ منزلتان کجاست؟ کجا مسافرت می روید و این سوالها بین دختر و پسرها مد شده ادم به اسودگی نمی تواند کیس مناسب خود را پیدا کند. پوریا پورسرخ می گوید:به محض این که کیس مناسبم را پیدا کنم و از همه جهات ببینم که با هم هماهنگی و تفاهم داریم مطمین باشید که معطل نخواهم کرد. به نظر پوریا پورسرخ که در محله جردن تهران می نشیند اصلا مرزبندی های شمال شهرو پایین شهر بی معنی است.

  در کارش پشتکار زیادی دارد

  پوریا پور سرخ قبل از ان که در سریال وفا بازی کند، همزمان با ورودش به مقطع دکترا پیشنهاد بازی در سریال تلویزیونی فرار بزرگ را پذیرفت و با این کار وارد حرفه بازیگری شد.  پوریا پورسرخ به خاطر این که هم درس می خواند و هم کارش را که به رشته تحصیلی اش مربوط بوده را انجام می داد و ازسوی دیگر وارد عرصه بازیگری شده بود شبانه روز وقت گذاشت تا بتواند به خوبی از عهده کارهایش براید. به قول خودش حتی در 24 ساعت وقت کم می اورد اما پشتکار پوریا پورسرخ واقعا عالی و مثال زدنی بود.

  بزرگترین شانس زندگی

  پوریا پورسرخ در اواخر سال1384 پیشنهاد بازی در سریال وفا را به سفارش اقای لطیفی پذیرفت. شخصیت ژوبین پناهی انقدر برای او جذاب بود که نتواند نه بگوید. به نظر پوریا پور سرخ سپردن نقش ژوبین به او یکی از شانس های بزرگ زندگی اش بود. به خاطر بازی در سریال وفا چندین ماه درگیر این پروژه بود. حتی پوریا پورسرخ دو ماه را در لبنان سپری کرد. با پخش سریال وفا زندگی پوریا پورسرخ وارد مرحله تازه ای شد. خیلی زود عکسها و پوسترهای پوریا پورسرخ در همه جا پخش شد. اسم او یک شبه بر سر زبانها افتاد و به اوج رسید. البته این اتفاق فرخنده باعث شد تمام فعالیت های قبل از عید پوریا پورسرخ مثل تحصیل و کارش مختل شود. البته باید گفت هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : استخاره

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  فقط مهندسی کشاورزی

  پوریا پورسرخ شاگرد بسیار درسخوان و زرنگی بوده در سال 1374 یک بار در کنکور تجربی شرکت کرده و قبول شد اما حرف و حدیث ها تازه شروع شد. با این که پوریا فوق العاده درسخوان بوده خیلی ها شرکت در کنکور تجربی او را به خاطر ضعف در درس های ریاضی و فیزیک می دانستند. پوریا پورسرخ به اصرار خانواده و به خاطر ثابت کردن ادعاهای دروغ اطرافیان در کنکور ریاضی هم شرکت کرد و در رشته مهندسی عمران هم قبول شد. پوریا پورسرخ حتی در کنکور پزشکی دوبار شرکت کرد و برای اثبات شایستگی هایش با امتیاز بالاتر از رشته تحصیلی اش قبول شد. با وجود مخالفت خانواده با رشته تحصیلی اش توانست انها را مجاب کند که با ادامه رشته تحصیلی مورد علاقه اش موافقت کنند. پدر و مادر پوریا پورسرخ به شدت مخالف ادامه تحصیل او در رشته مهندسی کشاورزی بودند.

  یکی از بی انضباط ترین شاگردان مدرسه بوده

  با وجود درسخوان بودن پوریا پور سرخ به هیچ عنوان بچه ارام و سربه زیری نبوده تا انجا که عالم و ادم را از دست خود عاصی کرده بود اما درسخوان بودن پوریا پورسرخ مانع از برخورد اولیای مدرسه با او می شد. به جز جغرافیا انضباط همه درسهایش در حد عالی بود. پوریا پورسرخ در تمام دوران تحصیلش از جغرافیا گریزان بود به حدی که یک بار مجبور شد با تک ماده قبول شود. با وجود ان که همیشه در درسهایی مثل فیزیک و ریاضی و شیمی و مثلثات و هندسه 20 می گرفت در دوران دبیرستان رشته تجربی را انتخاب کرد.پوریا پورسرخ در تمام دوران تحصیلی اش از شاگردان ممتاز به شمار می رفت و کمترین نمره های کارنامه اش همان نمره های انضباط بوده که با ارفاق اولیا مدرسه و به خاطر کم نشدن معدلش 17 و 18 می شده است.

  برای رسیدن به خواسته هایش شبانه روز تلاش میکرد

  با وجود همزمانی تحصیل و کار و بازیگری پوریا پورسرخ هرگز شانه خالی نکرد. حتی به خاطر ادامه تحصیل دو سال را خارج از کشور و با شرایط مدرن امروزی گذراند. در سال 1382 به تهران بازگشت با وجود کار و تحصیل و موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد و پرداختن به شغل بازیگری و فشار کار و تحصیل مردانه ایستاد وبا پشتکار شخصی اش زیر فشار درس و هنر مقاومت کرد و توانست از عهده همه موارد به خوبی براید. پوریا پورسرخ هیچ وقت حاضر نشد یکی از کار و هنر و تحصیل را کنار بگذارد و به خاطر موفقیت در همه موارد شبانه روز وقت گذاشت.

  قطار شایعه

  پس از مطرح شدن پوریا پور سرخ در جامعه هنری شایعات فراوانی از سوی افراد و نشریات مختلف به دنبال او راه افتاده است. پوریا پورسرخ همواره با خونسردی و متانت خاصی با این شایعات برخورد کرد و توانست دهان همه منتقدان و شایعه سازان را ببندد. پوریا پورسرخ معتقد است که به دنبال هر کسی که کمی به چشم می اید و مطرح می شود شایعه هست و خواهد بود خواه و ناخواه مردم به این شایعات دامن می زنند. این موضوع هم به نحوه برخورد کسی که شایعه در مورد او ساخته شده بر می گردد، البته من کاری با حواشی ندارم اما هر وقت به مطلب یا تیتری برمیخورم که خیلی غلو کرده حتما با ان نشریه تماس می گیرم و با سردبیرش صحبت می کنم. اما باور کنید اصلا اهل شکایت نیستم مطمئنا اکثر نشریات این شایعات را برای فروش بیشتر تیتر یک می کنند.

  خداحافظی با سینما

  از دید پوریا پور سرخ سینما و تلویزیون واقعا بی رحم است. خیلی ها مدتی جزو سوپراستارهای سینما بوده اند و بار سینما را به دوش کشیده اند اما حالا با بی مهری مواجه شدند و خدا می داند اخروعاقبت من چه خواهد شد اما من هرلحظه خودم را برای خداحافظی با سینما و تلویزیون اماده کرده ام و همیشه و هرلحظه که بخواهم می توانم این کار را بکنم. من به این حرفه به عنوان یک شغل درامد زا نگاه نمی کنم و دلبستگی ام به خاطر علاقه به هنر است نه چیز دیگر. اما به هر حال من برای بهتر شدن کارم در هر زمان تلاش لازم را انجام می دهم.

  دوستان صمیمی

  از دوستان صمیمی پوریا پور سرخ که نقش به سزایی در زندگی اش ایفا کرده غلامحسین لطیفی است که در سریال فرار بزرگ و به پیشنهاد او ایفاگر نقش فرهاد بود که این اشنایی در سریالهای وفا و صاحبدلان انجامید. این دوستی انقدر پیش رفته که حتی پوریا پورسرخ در رابطه با مسائل خصوصی زندگی اش پیش از خانواده اش با اقای لطیفی مشورت می کند.

  بهترین های دنیای فوتبال

  اسطوره پوریا پورسرخ در میان فوتبالیست های تاریخ ایران «ناصر حجازی» است که از نظر پوریا پورسرخ «زمین تا اسمان» با بقیه فرق دارد و بی رقیب در صدر لیست محبوب ترین و بهترین های تاریخ فوتبال ایران ایستاده است.

  «علی پروین»هم به خاطر خدماتی که به عنوان بازیکن، کاپیتان و مربی به فوتبال ایران کرده مورد احترام شدید پوریا پورسرخ است و بین بازیکنانی که در حال حاضر شاغل هستند و هنوز بازنشسته نشده اند نیز «علی دایی»را یک سروگردن بالاتر از بقیه می داند. به عقیده پوریا پورسرخ دایی سمبل و شناسنامه فوتبال ایران در دنیاست و شایستگی و لیاقت جایگاهی که در ان ایستاده را به خوبی داراست. به جز دایی,رضا عنایتی,محمد نوازی و حامد کاویانپور را هم دوست دارد و از سبک بازی و افتخاراتی که برای ایران و باشگاهشان افریده اند خوشش می اید.

  پوریا پورسرخ بر خلاف بعضی از بازیگران که به خاطر مطرح ماندن در روزنامه ها هر روز با یک بازیکن عکس روی جلد می گیرند و سر تمرین این تیم و ان تیم می روند تا خبر حضورشان در جراید درج شود، فقط با رضا عنایتی رفیق است و او را به خاطر اخلاق رفتارش در خارج از زمین فوتبال به عنوان دوست قبول دارد. البته پوریا پورسرخ، عنایتی را بهترین مهاجم حال حاضر در ایران هم می داند و رکورددار گلزنی تاریخ لیگ را یکی از پنج مهاجم برتر تاریخ فوتبال ایران می شناسد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : هواشناسی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  سریال های تلویزیونی

   فرار بزرگ ۱۳۸۳
  وفا  ۱۳۸۵
  صاحبدلان ۱۳۸۵
  شکرانه
  ۱۳۸۶  
  روز حسرت  ۱۳۸۷
   رستگاران  ۱۳۸۸
  پایتخت ۱ ۱۳۸۹
   مسیر انحرافی ۱۳۹۰   
  سقوط آزاد ۱۳۹۰  
  دختران حوا ۱۳۹۱ 
  مرد نقره‌ای ۱۳۹۱ 
  ماتادور ۱۳۹۱ 
  کیمیا ۱۳۹۴

  فیلم های سینمایی

   جنایات و جنحه ۱۳۸۴ 
  مهمان ۱۳۸۵   
   مصائب دوشیزه ۱۳۸۵  
  پسران آجری ۱۳۸۵   
  روز سوم   ۱۳۸۵
  عیار ۱۴ ۱۳۸۷
   حرکت اول ۱۳۸۷
   دل خون  ۱۳۸۷
  خاطره ۱۳۸۷
  آناهیتا ۱۳۸۷
  به دنبال خوشبختی ۱۳۸۸ 
  شیر و عسل ۱۳۸۸ 
  چراغ قرمز    ۱۳۸۸ 
  ناسپاس    ۱۳۸۸ 
  روز رستاخیز ۱۳۸۹ 
  هر چی خدا بخواد ۱۳۸۹ 
  گلوگاه شیطان ۱۳۸۹ 
  آخرین سرقت ۱۳۸۹ 
  آقای الف  ۱۳۹۱
  قرار بعدی همان‌جا ۱۳۹۲      

   

  عکس پوریا پورسرخ

   

  عکس پوریا پورسرخ

   

   

  کلمات کلیدی : فیلم از سریال فقط (زاده )               جنایات  حرکت  دل  رستگاران  فرار  مسیر  مصائب «زمین «علی «ناصر آجری آخرین آزاد آقای آناهیتا اتفاق اتومبیل اثبات اجتماعی احترام اخروعاقبت اخرین اخلاق ادامه ادعاهای ادم ارام ارشد ارفاق از ازاخذ ازدواج ازدواج پوریا ازسوی است است «علی است برای است در استخاره اسم اسمان» اسودگی اش اشنایی اصرار اصلا اصلاح اصلی اطرافیان اعلام افتاد افتاده افتخاراتی افراد افریده اقای البته التحصیل العاده الف  ام اما اماده امتیاز امروزی ان انتخاب انجا انجام انجامید انحرافی اند انضباط انقدر انها اهل او اواخر اوج اورد اورده اول اول اولیا اولیای اکثر ای اید اید پوریا ایران ایرانی ایستاد ایستاده ایفا ایفاگر این با بار باز بازار بازدید بازنشسته بازگشت بازی بازیکن بازیکن، بازیکنانی بازیگر بازیگران بازیگری بازیگری، باشد باشگاهشان باشید باعث بالاتر بالد باهنر باور باید ببندد ببینم بتواند بخواد بخواهم بر برادر برای براید برتر برخورد برمیخورم بزرگ بزرگ بس بسیار بعد بعدی بعضی بقیه به بهتر بهترین بود بود بود بزرگترین بودن بودند یکی بوده بوده با بچه بکنم بگذارد بگوید بی بیشتر بین بیوگرافی تا تاریخ تازه تجربی تحصیل تحصیلات تحصیلش تحصیلی ترم ترین تصمیم تصمیمی تفاسیر تفاهم تلاش تلویزیون تلویزیونی تلویزیونی تماس تمام تمرین تهران تواند توانست توانم تک تیتر تیتری تیر تیرماه تیم ثابت جا جامعه جایگاهی جذاب جراید جردن جز جزو جغرافیا جلد جنحه جنوبی جهات جوانان جور حاضر حال حالا حامد حتما حتی حجازی» حد حدی حدیث حرف حرفه حسرت  حضورشان حوا حواشی خارج خاصی خاطر خاطره خالی خانواده خبر خبرنگار خدا خداحافظی خدماتی خصوص خصوصی خلاف خواسته خواند خواه خواهد خواهر خوب خوبی خود خودش خودم خوشبختی خوشش خون  خونسردی خیلی داد داراست دارای دارد دارد پوریا داریم دامن داند دانستند دانشگاه دایی دایی,رضا دایی»را دبستان دبیرستان دختر دختران در درامد درج درس درسخوان درسهایش درسهایی دروغ درگیر دست دلبستگی دنبال دنیاست دنیای دهان دهم دوستان دو دوبار دوران دوره دوست دوستان دوستی دوش دوشیزه دکترا دید دیگر را رابطه رازی راه راهنمایی رتبه رحم رستاخیز رسید رسیدن رشته رضا رفت رفتارش رفته رفیق رقیب روز روزنامه روند روی روید رکورددار ریاضی زا زبان زبانها زدنی زرنگی زمان زمین زندگی زندگی پوریا زنند زود زیاد زیادی زیر زیری ساخته سادگی سازان ساعت سال سبک سر سربه سرخ سردبیرش سرقت سروگردن سریال سریالهای سزایی سفارش سقوط سمبل سوالها سوم سوم، سوپراستارهای سوی سپردن سپری سینما سینما از سینمایی شاغل شانس شانه شاگرد شاگردان شایستگی شایعات شایعه شایعه پس شبانه شبه شخصی شخصیت شد شد کیس شد  شدت شدن شدند شده شدید شرایط شروشیطان شروع شرکت شغل شما شمار شمال شناسد شناسنامه شهر شهرهای شهرو شهید شود شود، شکایت شکرانه شیر شیراز شیطان شیمی صاحبدلان صاحبدلان صبح صحبت صدر صفحات صمیمی صمیمی از ضعف طاووس عاصی عالم عالی عالیه عرصه عسل عقیده علاقه علت عمران عنایتی عنایتی,محمد عنوان عهده عکس عکسها عیار عید غلامحسین غلو فارغ فرار فراوانی فرخنده فرزند فرق فرمائید فرهاد فروش فشار فعالیت فعلی فقط فوتبال فوتبال اسطوره فوتبالیست فوق فیزیولوژی فیزیک قبل قبول قرار قرمز قول لازم لبنان لطیفی لیاقت لیسانس لیسانسش لیست لیگ ماتادور مادر مادرش ماده ماندن مانع ماه متانت متولد مثال مثل مثلثات مجاب مجبور مجرد مجموعه مجموعه‌های محبوب محض محله مخالف مخالفت مختل مختلف مد مدتی مدرسه مدرن مدرک مدشده مربوط مربی مرحله مرد مردانه مردم مرزبندی مسائل مسافرت مشغول مشورت مطرح مطلب مطمئنا مطمین معتقد معدلش معطل معلم معنی مقاومت مقطع ممتاز من مناسب مناسبم منتقدان منزلتان مهاجم مهری مهمان مهندسی مواجه موارد موافقت مورد موضوع موفقیت می میان میکرد با ناخواه ناسپاس نباتات نبوده نتواند نحوه نخستین نخواهم ندارم نسبت نشد نشدن نشده نشریات نشریه نشیند نظر نفت نقره‌ای نقش نمره نمی نه نوازی نکرد نگاه نگرفته، نیز نیستم ها های هایش هر هرلحظه هرگز هست هستند هستند دوران هم همان همانجاست همان‌جا هماهنگی همراه همزمان همزمانی همه همواره همیشه هندسه هندوستان هنر هنری هنوز هواشناسی هیچ و وارد واقعا والدینش وبا وجود ورودش وفا وفا  وقت پایتخت پایین پخش پدر پدرش پذیرفت پرداختن پروژه پروین»هم پزشکی پسران پسرها پشتکار پناهی پنج پور پورسرخ پورسرخ پورسرخ پوریا پورسرخ، پوریا پوسترهای پیدا پیش پیشنهاد چراغ چشم چند چندین چه چهارم چی چیز چیست؟ ژوبین کار کارش کارشناسی کارم کارنامه کارهایش کاری کانون کاویانپور کاپیتان کجا کجاست؟ کرد کردن کرده کردپوریا کسی کشاورزی کشاورزی پوریا کشد کشور کشیده کم کمترین کمی کنار کند کند بهترین کند، کنم کنند کنند خداحافظی کنکور کنید که کودکی کودکی پوریا کوچکتر کیس کیمیا گذاشت گذاشت قطار گذراند گذراندن گذرانده گردد، گرفت گرم گریزان گفت گلزنی گلوگاه گویدبه گیاهی گیرم گیرند یا یاد یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “پوریا پورسرخ”

  دیدگاه ها بسته شده اند.