خواص موز

خواص موز

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خواص موز
 •  

  خواص موز

  موز نام میوه و گیاهی با همین نام است که بومی مناطق حاره‌ای جنوب شرق آسیا، شبه جزایر مالزی، و استرالیا است. امروزه این گیاه در تمام مناطق گرمسیری که از رطوبت مطلوبی برخوردار باشند کاشت می‌شود.

  گیاه موز در وهله اول برای میوه‌اش و ضمناً برای تولید فیبر و نیز زیبایی کاشته می‌شود. از آنجائی که گیاه موز نسبتاً بلند و مستقیم و محکم می‌باشد، اشتباهاً به آن درخت می‌گویند، در حالی که واقعیت آن است که آنها فقط شاخه‌هایی هستند که پس از دادن میوه خشک شده و از بین می‌روند. این شاخه‌ها می‌توانند به بلندی بین دو تا هشت متر برسند و برگ‌های آن نیز به حدود سه و نیم متر می‌تواند برسد. میوه موز به صورت خوشه در انتهای ساقه تشکیل می‌شود.

  نتایج یک مطالعه جدید در کالج سلطنتی لندن نشان داده است که مصرف یک عدد موز در روز به میزان قابل توجهی خطر بروز علائم آسم را در کودکان کاهش می‌دهد.

  کشورهای هند، چین، اوگاندا، فیلیپین و اکوادور به ترتیب بزرگترین تولیدکنندگان و کشورهای اکوادور، کاستاریکا، کلمبیا و فیلیپین بزرگترین صادرکنندگان موز در جهان هستند.

  خواص موز بسیار است چنانچه در کشورهای آفریقایی و خاور میانه و دور به عنوان یکی از بهترین و پرطرافدارترین میوه ها در طب سنتی و درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گرد.

  موز یکی از قدیمی ترین گیاهان کشت شده در دنیا بوده و احتمالاً از یک گونه وحشی مشتق شده است. در واقع موز یک گیاه شبه درخت است که می تواند به ارتفاع 9 متر هم برسد.

  در هر صد گرم موز به میزان زیر مواد معدنی و انرژی موجود است

  انرژی 100 کالری

  آب 70 گرم

  پروتئین 8 گرم

  چربی 2 گرم

  قند 6/5 گرم

  کلسیم 8 میلی گرم

  فسفر 25 میلی گرم

  آهن 7 میلی گرم

  سدیم 1 میلی گرم

  پتاسیم 370 میلی گرم

  ویتامین A صدونود واحد

  ویتامینB1 پنج میلی گرم

  ویتامین B2 شش میلی گرم

  ویتامینB3 هفت میلی گرم

  ویتامین C ده میلی گرم

  موز از نظر طب قدیم ایران معتدل است و خون را غلیظ می کند . موز انرژی زیادی دارد و چون نرم هست غذای خوبی برای کودکان و اشخاص مسن محسوب می شود.

  خواص موز

  1) بدلیل داشتن پتاسیم زیاد ضد سرطان بوده و غذای خوبی برای ماهیچه ها می باشد.

  2) موز ملین بوده و همچنین و به عنوان درمان اسهال و اسهال خونی کاربرد دارد.

  3) موز خونساز است بنابراین اشخاص لاغر و کم خون حتما باید موز بخورند.

  4) از خواص موز این است که تقویت کننده معده و نیروی جنسی است.

  5) درمان زخم معده و روده از خواص موز است.

  6) گرد موز همچنین داروی خوبی برای پائین آوردن کلسترول است.

  7) شیره گلهای موز درمان کننده اسهال خونی می باشد.

  8) جوشانده موز اثر قطع خونریزی دارد.

  9) ضماد برگ درخت موز برای درمان و سوختگی مفید است.

  10) موز نفاخ است و زیادخوردن آن خصوصاً در سرد مزاجان تولید گاز معده می کند برای رفع این عارضه باید پس از موز کمی نمک خورد.

  11) تامین رشد و تعادل سیستم اعصاب از خواص موز است.

  12) برای درمان ضعف بدن موز را با عسل بخورید.

  13) موز مدر است.

  14) موز بعلت دارا بودن قند زیاد برای مبتلایان به مرض قند مضر است و نباید در خوردن آن افراط کنند .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال روزانه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  فواید موز

  فواید موز

  مناطقی که موز به عمل می آید بیشتر از خواص پوست موز آگاهند. باورنکردنی است وقتی با علم جدید و کشف خواص مختلف موز می‌بینیم که قدیمی‌ها به همان شیوه از میوه‌ها برای درمان و زیبایی استفاده می‌کردند. پوست موز هم از آن جمله مواد است که قدیمی‌ها حتی در زمان‌های خیلی دور در مناطق گرمسیر و استوایی از آن به شیوه‌های مختلف بهره می‌بردند و حالا که علم پیشرفت کرده می‌بینیم که نه تنها آنها خرافات نبوده بلکه بسیار هم نتیجه بخش بوده است. چیزی که در این مطلب به آن می‌پردازیم خواص پوست موز است که در زیبایی و درمان برخی مشکلات بسیار مفید است . با خواص پوست موز آشنا شوید و دیگر پوست موز را دور نریزید.

  سفید کننده دندان

  پوست موز را روی دندان بمالید و این کار را روزی دو بار با پوست تازه موز انجام دهید تا نتیجه‌اش را ببینید.

  براق کننده و سفید کننده پوست

  همان خاصیت سفید کنندگی برای دندان را روی پوست صورت و دست خود نیز می‌توانید انجام دهید. اگر روی دستتان لکه‌های قهوه‌ای ایجاد شده‌ هر روز پوست تازه موز را روی دست و صورتتان به آرامی ماساژ دهید.

  کاهش چروک پوست صورت و دست

  به مدت سی دقیقه بعد از ماساژ پوست با پوست موز بگذارید پوست موز روی قسمتی از پوست که چروک شده بماند این کار را موقع استراحت بعد از ظهر و شبها می‌توانید انجام دهید و اگر همیشه انجام دهید چروک پوستتان را از بین می‌برید و حتی مانع از ایجاد چروک می‌شوید.

  درمان جوش

  ماساژ پوست موز روی جوش صورت جای آن را از بین می‌برد وعلاوه بر آن پتاسیم موجود در آن مانع از ایجاد جوش و چروک روی صورت می شود و همانطور که قبلا گفتیم صورت را براق می‌کند.

  نرم‌کننده و مرطوب کننده پوست

  پوست موز برای پوستهای خشک بسیار مفید است اگر پوست بدنتان خشک است و پوسته پوسته می‌شود روزانه پوست موز را روی آن ماساژ دهید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال حافظ

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از بین برنده پف چشم

  درحالیکه خیار و سیب‌زمینی دشمن پف چشم شناخته شده‌اند پوست موز در این مورد معجزه گر است که کمتر کسی می‌داند. کافیست که مانند خیار پوست موز را روی پف چشم بگذارید و ۱۵ دقیقه صبر کنید در این مواقع به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید.

  از بین برنده خال گوشتی و زیگیل

  وقتی حس کردید خال گوشتی و یا زیگیل تازه شروع به درآمدن کرده هر روز تاکید می کنم هر روز روزی ۱۰ دقیقه پوست موز را روی زیگیل وخال بگذارید تا تاثیر آن را در یک هفته متوجه شوید.

  آرام کننده درد

  پوست موز را روی قسمتی از بدن که درد می‌کند بگذارید تا ۳۰ دقیقه بماند درد را آرام می‌کند.

  آرام کننده درد ناشی از جای گزیدگی

  اگر جای پشه گزیدگی می‌سوزد و یا دردناک است پوست موز را روی آن بگذارید و مدتی ماساژ دهید.

  براق کننده کفش

  پوست موز کفش‌های شما را براق و تمیز می‌کنید اینبار امتحان کنید.

  چند نکته مهم

  پوست موزی که صاف و بی لکه باشد برای این کار استفاده کنید.

  حتما هنگامی که موز را تازه خوردید (حتما روزی یک موز بخورید اگر از سلولیت‌های خود متنفرید) از پوستش استفاده کنید، پوست کهنه و سیاه شده خاصیتی ندارد.

  موز را در جای خنک و دور از نور آفتاب نگه دارید.

  به هیچ وجه پوست موز را فریز نکنید تا بعدا از آن استفاده کنید.

   

  کلمات کلیدی : از (حتما ) آرام آرامی آسم آسیا، آشنا آفتاب آفریقایی آن آنجائی آنها آوردن آگاهند آید اثر احتمالاً ارتفاع از است است استراحت استرالیا استفاده استوایی اسهال اشتباهاً اشخاص اعصاب افراط امتحان امروزه انتهای انجام انرژی اول اوگاندا، اکوادور اکوادور، اگر ایجاد ایران این اینبار با بار بازدید باشد باشد باشند باورنکردنی باید ببینید بخش بخورند بخورید بخورید بدلیل بدن بدنتان بر براق برای برخوردار برخی برسد برسد برسند برنده بروز برگ برگ‌های بزرگترین بسیار بعد بعدا بعلت بلند بلندی بلکه بمالید بماند بنابراین به بهترین بهره بودن بوده بومی بگذارید بی بیشتر بیماری بین تا تاثیر تازه تامین تاکید ترتیب ترین تشکیل تعادل تقویت تمام تمیز تنها تواند توجهی تولید تولیدکنندگان جای جدید جزایر جمله جنسی جنوب جهان جوش جوش جوشانده حاره‌ای حافظ حالا حالی حتما حتی حدود حس خاصیت خاصیتی خال خاور خرافات خشک خصوصاً خطر خنک خواص خوبی خود خورد خوردن خوردید خوشه خون خونریزی خونساز خونی خیار خیلی دادن داده دارا دارد دارد داروی دارید به داشتن در درآمدن درحالیکه درخت درد درد دردناک درمان دست دست دستتان دشمن دقیقه دندان دندان دنیا ده دهید دهید دهید دو دور دیگر را رشد رطوبت رفع روده روز روزانه روزانه روزی روی زخم زمان‌های زیاد زیادخوردن زیادی زیبایی زیر زیگیل زیگیل ساقه سرد سرطان سفید سلطنتی سلولیت‌های سنتی سه سوختگی سی سیاه سیب‌زمینی سیستم شاخه‌ها شاخه‌هایی شبه شبها شده شده‌ شده‌اند شرق شروع شش شما شناخته شود شود شوید شوید شیره شیوه شیوه‌های صادرکنندگان صاف صبر صد صدونود صفحات صورت صورتتان ضد ضعف ضماد ضمناً طب ظهر عارضه عدد عسل علائم علاقه علم عمل عنوان غذای غلیظ فال فرمائید فریز فقط فواید فیبر فیلیپین قابل قبلا قدیم قدیمی قدیمی‌ها قرار قسمتی قطع قند قهوه‌ای لاغر لندن لکه لکه‌های ماساژ مالزی، مانع مانند ماهیچه مبتلایان متر متنفرید) متوجه محسوب محکم مختلف مدت مدتی مدر مرض مرطوب مزاجان مستقیم مسن مشتق مشکلات مصرف مضر مطالعه مطلب مطلوبی معتدل معجزه معدنی معده مفید ملین مناطق مناطقی مهم مواد مواقع موجود مورد موز موز موز موزی موسیقی موقع می میانه میزان میلی میوه میوه‌اش میوه‌ها می‌باشد، می‌برد می‌بردند می‌برید می‌بینیم می‌تواند می‌توانند می‌توانید می‌داند می‌دهد می‌روند می‌سوزد می‌شود می‌شود می‌شود می‌شوید می‌پردازیم می‌کردند می‌کند می‌کند می‌کنید می‌گویند، ناشی نام نباید نبوده نتایج نتیجه نتیجه‌اش ندارد موز نرم نرم‌کننده نریزید نسبتاً نشان نظر نفاخ نمک نه نور نکته نکنید نگه نیروی نیز نیم ها هر هست هستند هستند هشت هفت هفته هم همان همانطور همچنین همیشه همین هند، هنگامی هیچ و واحد ویتامین واقع واقعیت وجه وحشی وخال وعلاوه وقتی وهله پائین پتاسیم پرطرافدارترین پس پشه پف پنج پوست پوست پوستتان پوستش پوسته پوستهای پیشرفت چروک چشم چشم چنانچه چند چون چیزی چین، کار کاربرد کاستاریکا، کاشت کاشته کافیست کالج کالری آب کاهش کرده کردید کسی کشت کشف کشورهای کفش کفش‌های کلسترول کلمبیا کم کمتر کمی کند کنم کنند کننده کنندگی کنید کنید کنید حتما کنید، که کهنه کودکان گاز گر گرد گرد گرم گرم آهن گرم سدیم گرم فسفر گرم قند گرم موز گرم ویتامین گرم پتاسیم گرم پروتئین گرم چربی گرم کلسیم گرمسیر گرمسیری گزیدگی گزیدگی گفتیم گلهای گوش گوشتی گونه گیاه گیاهان گیاهی یا یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص موز”

  دیدگاه ها بسته شده اند.