خواص طالبی

مجموعه: خواص مواد غذایی

خواص طالبی

طالبی نام یکی از صیفی‌جات است. میوه طالبی شیرین و آبدار بوده؛ ریشه آن در کشور فرانسه و الجزایر است.

انتخاب طالبی

برای خرید یک طالبی خوب و رسیده؛ بــا کف دست بــه آن ضربه بزنید بــایــد یک صدای تو خالی داشته باشد. وقتی آن را در دست می گیرید بــایــد نسبت بــه اندازه اش سنگین بــه نظر برسد و هیچ نقطه له شدگی یــا نرم شدگی نداشته باشد. پوست آن بــایــد بــه رنگ کرم یــا زرد مایل شده باشد ( رنگ سبز پوست نشانه کال بودن آن است). محل اتصال آن بــه ساقه بــایــد کمی نرم باشد و باقی‌مانده ساقه بــایــد بــه راحتی کنده شود. یکی دیگر از نشانه‌های رسیده بودن طالبی بوی ملایم شیرینی اســت کــه از پوست آن بــه مشام می رسد.

طالبی یکی از پرطرفدارترین میوه های فصل تابستان حــتـی در آن ســوی دنیاست و بــه خاطر عطر و طعم دلپذیرش بسیارمحبوب است. نام انگلیسی آن Cantaloupe اســت کــه از نام یک دهکده در ایتالیا بــه نام Cantalup گرفته شده کــه در ایــن محل طالبی بــرای اولین بار در سال 1700 میلادی کاشت شده است.

طالبی متعلق بــه خانواده خیار و کدو است. گرمک و طالبی؛ شبیه خربزه هستند و از جهت غذا و پزشکی شباهت زیادی بــه خربزه دارند بــا ایــن تفاوت کــه پیش از خربزه می رسند و لطیف تر هستند و هضم آنها آسان تر است. طالبی و گرمک از میوه های پرآب فصل تابستان است. طالبی شیرین و خوشبوتر از گرمک است. قسمت های مورد استفاده طالبی و گرمک عبارتند از:میوه و تخم میوه.

خواص طالبی

طالبی یکی از بهترین منابع ویتامینA اســت و مملو از بتا کاروتن اســت کــه در بدن تبدیل بــه ویتامینA می شود. در یک فنجان آب طالبی فــقــط 56 کالری انرژی وجود دارد ولــی 129% نیاز روزانه ما بــه ویتامینA را تامین می کــنــد کــه تاثیر آن در بهبود بینایی و پوست بدن بر هــمــه واضح است.

خواص درمانی گرمک و طالبی

1- خواص طالبی : طالبی میوه ای اشتها آور است.

2- طالبی؛ ادرارآور؛ نرم کننده (ملیّن) و موجب طراوت و شادابی پوست بدن است.

3- خوردن طالبی؛ بعد از غذا بــرای درمان کم خونی مفید است.

4- مصرف طالبی بــرای کسانی کــه سل ریوی دارند و یــا مبتلا بــه یبوست و بواسیر هستند؛ مفید است.

5- خواص طالبی : گرمک سرشار از ویتامین هایa وc و سلولز است.

6- گرمک ملّین است؛ مخصوصاً بــرای کسانی کــه از یبوست می نالند مفید است.

7- گرمک و طالبی؛ تشنگی را در تابستان تسکین می دهد.

8- گوشت طالبی بــرای تسکین سوختگی های سطحی و یــا درمان ورم پوست موثر است.

9- خواص طالبی : آب طالبی بــرای نرم نمودن پوست مفید است.

فواید طالبی ؛ خواص آب طالبی

خواص آب طالبی

پژوهشگران در تحقیقات جدید خود بــه ایــن نتیجه رسیدند کــه بین آب طالبی و بیماری فشار خون ارتباط نزدیکی وجوددارد و و اقعا شفابخش اســت البته ایــن فــقــط بــرای بیمار فشارخون مناسب اســت و تاحدی بیماری را کنترل میکند اگــر بیماریهای دیگری نــیــز دارید بــایــد بــا احتیاط مصرف کنید تــا مضر نباشد.

محققان بــرای آزمایش؛ مقداری از پلاکت‌های خون را گرفته بــا مقدار کمی عصاره یــا آب طالبی شیرین مخلوط کرده و مشاهده کــردنــد در طالبی عاملی وجود دارد کــه بــه شدت مانع از انباشته شدن غیرطبیعی پلاکت‌ها می‌شود و در نتیجه از انعقاد و لخته شدن خون در رگ‌ها (که عامل حمله‌های قلبی است) جلوگیری می‌شود. اگــر طالبی و آسپیرین بــا هم خورده شود؛ خاصیت ضد انعقاد خون نیرومندتری تشکیل می‌شود.

طالبی را بدون شکر یــا چیزهایی دیگر بــه طور ساده بــایــد پیش از غذا خورد؛ کسانی کــه طالبی را بــا نمک و فلفل می‌خورند هضم آن را آسان‌تر می‌کنند ولــی در مقابل؛ خاصیت ملین آن را کم می‌کند.

خواص طالبی : گوشت طالبی را اگــر روی سوختگی‌های سبک و سطحی یــا ورم پوست بگذارند؛ آن را تسکین داده و شفا می‌بخشد.

تخم طالبی یــا گرمک بــا تخم کدو و تخم خیار تشکیل تخم‌های خنک را می‌دهند و بــرای تسکین و نرم کردن سینه و رفع اگزما مصرف می‌شود.

فراموش نکنید مصرف زیاد دستنبو؛ طالبی و گرمک بــرای بیماران دیابتی؛ ورم روده و سوءهاضمه ضرر دارد و موجب نفخ روده؛ معده و درد معده می‌شود.

طرز مصرف آن ایــن اســت کــه ایــن سه تخم را کمی می‌کوبند و در آب می‌ریزند تــا شیره آن در آب مخلوط شود؛ ســپــس آن را صاف کرده و مصرف می‌کنند. دستنبو؛ گرمک و طالبی؛ تشنگی را در تابستان تسکین می‌دهد.

فواید طالبی

طالبی و گرمک بــه علت داشتن پتاسیم و عطر مطبوع؛ مقوی قلب هستند و عروق را باز می‌کنند؛ همچنین بــه دلیل درصدی منیزیم از میوه‌های آرام بخش بــه شمار می‌روند.

طالبی و گرمک فشار خون را پایین می‌آورند بــه طوری کــه پتاسیم موجود در آن‌ها جدار رگ‌ها را نرم کرده و منجر بــه دفع سدیم اضافی می‌شود. اشخاصی کــه فشار خون بالا دارند می‌توانند روزانه بــا خوردن نصف طالبی بــه کنترل ایــن بیماری کمک کنند.

همچنین ایــن میوه‌ها می‌توانند اثر داروهای پایین آورنده فشار خون را تسریع بخشند.

خواص طالبی : ایــن میوه‌ها سرشار از فیبر بوده و بسیار ملین و مسهل هستند؛ بدین سبب بــرای کسانی کــه دچار یبوست؛ بواسیر و افزایش چربی خون هستند؛ بسیار توصیه می‌شود.

این میوه‌ها بــه دلیل مدر بودن بــرای کسانی کــه دچار احتباس ادرار و یــا سنگ مجاری ادراری هستند بسیار موثر اســت و همچنین افراد مبتلا بــه کم خونی؛ نقرس و روماتیسم بهتر اســت حتماً طالبی را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

این میوه‌ها بــه دلیل دارا بودن قند؛ خاصیت تقویت‌کنندگی داشته و یکی از احیاء کنندگان سلولی و از عوامل تجدید جوانی هستند.

طالبی‌های بــا گوشت زرد حاوی مقدار قابل ملاحظه‌ای ترکیب شیمیایی آنتی‌اکسیدان بتاکاروتن بوده کــه پیش‌ساز ویتامین A بــه شمار می‌رود. همچنین گرمک نــیــز بــرای پیشگیری از بیماری یرقان و رفع حرارت کبد مفید بوده و زیاد کننده شیر زنان شیرده و خارج کننده رسوبات کلیه و

مثانه است.

خواص طالبی : طالبی و گرمک هــر دو بــرای دفع سموم بدن و خون و فعالیت‌های سلول‌های پوستی مفید هستند و بــه علت داشتن مقادیر زیاد فسفر باعث تقویت سلول‌های مغزی و فعالیت اعصاب می‌شوند.

همچنین فراوانی کلسیم آن‌ها موجب تقویت عضلات و تکمیل استخوان‌بندی و رشد و نمو سامانه اسکلتی انسان می‌شود.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “خواص طالبی”

دیدگاه ها بسته شده اند.