خواص سیر

خواص سیر

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خواص سیر
 •  

  خواص سیر

  سیر گیاهی است علفی و دائمی که ساقه آن تا ارتفاع ۴۰ سانتیمتر نیز می‌رسد. قسمت زیر زمینی آن متورم و مرکب از ۵ تا ۱۲ قطعه و محصور در غشاهای نازک و ظریف برنگ خاکستری مایل به سفید می‌باشد. برگهای آن باریک و نواری شکل برنگ سبز تیره و گل‌های آن کوچک و صورتی رنگ که بصورت یک چتر در انتهای ساقه ظاهر می‌شود.

  سیر و پیاز رابطه‌ای نزدیک با هم دارند . بطور کلی ۳ نوع سیر وجود دارد :

  سیر آمریکایی بنام Greole نامیده می‌شود. این نوع سیر دارای پوست سفید بوده و از انواع دیگر قوی تر است.
  سیر تاهیتی که از بقیه درشت تر است و گاهی قطر آن به ۸ سانتیمتر می‌رسد.

  خواص سیر برای عفونت های قارچی و میکروبی

  تحقیقات پزشکی نقش سیر را به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی نیز تایید می کند. در 1983، دکتر لاو در مجله فرضیه پزشکی می نویسد، “عصاره سیر فعالیت بسیار وسیع ضد میکروبی را درمقابل باکتری ها و قارچ های بسیار زیادی نشان می دهد…چون بسیاری از موجودات میکروسکوپی که به عصاره سیر حساسیت نشان داده اند، ازنظر پزشکی قابل توجه هستند، سیر نقش بسیار مهمی بعنوان یک عامل درمانی خواهد داشت.”

  یکی از روش های فعالیت سیر از طریق تقویت سلول های فاگوسیتوز (سلول های بیگانه خوار)، توانایی گلوبول های سفید برای مقابله با عفونت ها و بیماری ها می باشد. یکی دیگر از این راه ها، از طریق تحریک سلول های ایمنی مثل ماکروفاژها و سلول های T برای مقابله با باکتری ها و عفونت های ویروسی و تنظیف سلول های سرطانی می باشد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال روزانه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  خواص سیر در مقابله با سرطان

  سیر در مقابل سرطان نیز از شما محافظت می کند. دکتر بنجامین لاو در مجله بیوتراپی مولکولی عنوان می کند که “سیر یکی از قدیمی ترین گیاهانی است که گفته می شود خواص ضد سرطانی دارد. در گذشته مصریان و پزشکان هندی از سیر برای درمان تومرها استفاده می نمودند.”

  دکتر لاو، محقق دانشگاه لوما لیندا، سه راهی را که از طریق آن سیر از شما درمقابل سرطان محافظت می کند را توصیف میکند: با بازداشتن مستقیم متابولیسم سلول های تومر، با جلوگیری از شروع و تولید سلول های سرطانی، و با تقویت سیستم دفاعی فرد برای مقابله بهتر با سلول های سرطانی.

  میلنر دریافته است که یک رژیم غذایی که از 2 تا 4 درصد سیر تشکیل شده باشد، رشد سرطان سینه را به تاخیر انداخته و تعداد تومرهای سرطانی را کاهش می دهد. او اینطور توضیح می دهد: “تعداد کلی تومرها در موش های صحرایی که یک رژیم غذایی %2 سیر طی دوره 20 هفته ای داشته اند، درمقایسه با گروه کنترل از این موشهای صحرایی تا %56 کاهش داشته است.”

  فایده دیگر این بود که سطح گلوتاتیون-اس-ترنسفراز، بین حیواناتی که رژیم های غذایی با میزان سیر بالا داشته اند، تا %42 بالاتر بوده است. گلوتاتیون-اس-ترنسفراز آنزیمی است که به رفع مسمومیت کبد از مواد سرطانزا و سایر مواد شیمیایی خطرناک، کمک میکند.

  در تحقیق دیگری، میلنر دریافت که سیر می تواند به طرز قابل توجهی تعداد ترکیب های افزایشی را در اسید دئوکسی ریبونوکلئیک (DNA)، کاهش می دهد. ترکیب های افزایشی مواد شیمیایی هستند که به نیتروسامین های DNA می چسبند، و محیط را برای تغییرات سرطانی آماده می کنند.

  میلنر یک گروه موش های صحرایی آزمایشگاهی را در معرض نیتروسامین ها قرار داده، اما به برخی حیوانات هم میزان بسیار زیادی از پودر سیر-در 2 تا 4 درصد از رژیم غذایی-داده شد. این موش های صحرایی، برحسب میزان سیری که خورده بودند، 40 تا 80 درصد کاهش ترکیب های افزایشی در کبد داشته اند. بعلاوه، موشهای صحرایی که سیر می خوردند، از 55 تا 60 درصد ترکیب های افزایشی در غدد پستان نیز بهره مند شده اند.

  تحقیقات مختلفی همچنین نشان داده است که سیر احتمال خطر سرطان های معده و شکم را نیز کاهش می دهد. در یک تحقیق که در چین انجام گرفته است، نشان داده شد که مصرف سیر به طور معکوس به شیوع ابتلا به سرطان معده و شکم مربوط است. سایر آزمایشات نشان داده است که سولفید دیالیل به میزان قابل توجهی تومرهای سرطانی شکم را در همسترها کاهش می دهد.

  در یک تحقیق دیگر، پروفسور ام. ام. ال موفتی از دانشگاه الکساندرا در مصر، به قورباغه های مصری، به مدت چهار ماه یا سیر تازه خرد شده، یا روغن سیر، و یا روغن ذرت (بعنوان پلاسیبو) داده شد و بعد آنها را در معرض آفلاتوکسین B1 AFB1، یک آلاینده غذایی که موجب سرطان کبد می شود، قرار دادند.

  فقط 3 درصد از کلیه قورباغه هایی که سیر تازه خورده و فقط 9 درصد از 65 حیوانی که روغن سیر مصرف کرده بودند، دچار تومر شدند. درمقابل، 19 درصد از حیواناتی که روغن ذرت خورده بودند، دچار سرطان کبد و تومر کلیه شدند.

  دکتر ال موفتی در این زمینه می گوید، “نتایج ما نشان می دهد که دادن سیر خردشده یا روغن سیر به قورباغه ها، به طرز قابل توجهی موجب کاهش ایجاد تومر از طریق AFB1 می شود. سیر تازه تاثیرات بازداشتنی بیشتری نشان داده است…این نشان می دهد که در سیر تازه میزان بیشتری ترکیبات فعال وجود دارد.”

  فواید سیر

  فواید سیر در سیستم قلبی-عروقی بدن

  آدِش کی جین، پزشک مرکز تحقیقاتی بالینی و دانشکده پزشکی تولان در نیو اورلئان، سال گذشته گزارش داده است که سیر می تواند باعث پایین آوردن میزان کلسترول و به ویژه نوع لیپوپروتئین کم حجم (LDL) در خون می شود. جین به 20 مرد و زن روزانه 900 میلیگرم از قرص های پودر سیر داده و آنها را با 22 فردی که فقط داروی پلاسیبو دریافت می کردند، مقایسه کرده است.

  در آخر این تحقیق 12 هفته ای، میزان کلی کلسترول خون در افرادی که قرص های سیر مصرف نموده بودند، تا %6 کاهش پیدا کرد، درحالیکه در افرادیکه دارونکا یا پلاسیبو دریافت کرده بودند، این کاهش فقط %1 بوده است. افرادیکه سیر مصرف کرده بودند همچنین کاهش 11 درصدی در کلسترول LDL خود مشاهده کرده اند

  که باز این میزان در گروه دیگر بسیار کمتر و فقط %3 بوده است.

  او در ژورنال پزشکی می نویسد، “پودر سیر که به شکل قرص به افراد داده شده بود، کاملاً برای آنها قابل تحمل بوده و فقط در یکی از از افراد ایجاد ناراحتی کرده بود.”

  سیر همچنین داروی ضد انعقاد خون نیز به شمار می رود-یک داروی طبیعی برای رقیق کردن خون. دکتر اچ کیسوتر از دانشگاه سارلاندس هامبورگ، اخیراً دریافته است که سیر می تواند به بیمارانی که از بیماری انسداد شریانی که باعث لخته شدن خون در ناحیه پاها می شود، رنج می برند نیز کمک کند.

  معمولاً از این بیماران خواسته می شود که راه بروند، چون بالا رفتن جریان خون میزان این لخته ها را کاهش می دهد. اما این بیماران خیلی زود دلسرد می شدند چون این بیماری موقع راه رفتن درد بسیار عمیقی در فرد ایجاد میکند.

  دکتر کیسوتر به مدت 12 هفته به 32 بیمار روزانه 800 میلیگرم از قرص های پودر سیر و به 32 بیمار دیگر دارونما یا پلاسیبو می دهد. سپس مسافتی را که بدون احساس درد می توانند راه بروند را اندازه گیری می کند. در هفته های اول، هر دو گروه پیشرفتی شبیه به یک برنامه پیاده روی معمول داشتند. اما با گذشت زمان بیمارانی که از پودر سیر استفاده می نمودند، قادر بودند یک سوم راه بیشتری را بدون احساس درد طی کنند. این محقق همچنین گزارش می کند که فواید سیر که شامل کاهش فشارخون می شود، به فاصله کمی بعد از اینکه بیماران کپسول پودر سیر را مصرف می کردند، قابل مشاهده بوده است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال حافظ

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  چرا ناشتا ؟

  به خاطر اینکه صبح‌ها و به صورت ناشتا باکتری‌ها مقاومت کمتری دارند و سیر با سرعت بیشتری روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

  روش مصرف درست برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از خواص سیر

  سیر دارای دو ترکیب مهم به نام‌های آلیسین و دی‌آلیل‌ دی‌سولفید می‌باشد که خواص درمانی دارند. اگر هر روز صبح در حالت ناشتا به طور مرتب سیر مصرف کنید به طبیعی‌ترین شکل ممکن عمر طولانی همراه با سلامتی و تندرستی خواهید داشت. اگر از بوی آن خوشتان نمی‌آید و یا معده‌ی حساسی دارید می‌توانید از مکمل‌های غذایی سیر که به صورت قرص در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد استفاده کنید.

  * خواص سیر برای دندان : باید بدانید که گذاشتن سیر روی دندانی که درد می‌کند باعث تسکین آن می‌شود.

  * شما می‌توانید از این گیاه استفاده‌ی موضعی نیز بکنید و آن را به صورت مرهم برای تسکین جای نیش برخی از حشرات موذی و یا برای خلاص شدن از شر زگیل استفاده کنید.

  * برای رفع سرماخوردگی کافی است که یک عدد سیر پوست‌کنده را در آب گرم بجوشانید و با آن بخور دهید. مصرف آن نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرماخوردگی می‌شود.

  * خواص سیر برای روماتیسم : اگر از روماتیسم رنج می‌برید سیر را داخل روغن زیتون له کنید و هر روز صبح آن را به مناطق دردناک بمالید.

  * خواص سیر برای عفونت گوش : اگر گوشتان دچار عفونت و ورم شده است سیر را له کنید و آب آن را صاف کنید. یک تا دو قطره از این آب را داخل گوشتان بچکانید.

  * برای فراموشی و مشکلات حافظه یک کیلوگرم سیر را پوست‌کنده و ریزریز کنید. سپس آن‌ها را با آب 24 عدد لیموترش مخلوط کرده و داخل یک ظرف شیشه‌ای دربسته بریزید. اجازه دهید ترکیبتان به مدت 24 روز بماند تا خواص آن کاملا آزاد شود. سپس هر روز به صورت ناشتا یک قاشق چای‌خوری از این ترکیب را بنوشید.

  * خواص سیر برای کلیه : برای مقابله با سنگ کلیه دو قاشق غذاخوری سیر خردشده را در یک چهارم لیتر آب جوش به مدت 20 دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کنید و یک فنجان صبح به صورت ناشتا و یک فنجان شب قبل از خواب میل کنید.

  * خواص سیر برای بانوان : برای تسکین دردهای عادت ماهانه در پنج روز اول، یک تا 2 حبه سیر به صورت ناشتا میل کنید.

   

  کلمات کلیدی : از () ()، (بعنوان (سلول ، ؟ آب آخر آدِش آزاد آزمایشات آزمایشگاهی آفلاتوکسین آلاینده آلیسین آماده آمریکایی آن آنتی آنزیمی آنها آن‌ها آوردن ابتلا اجازه احتمال احساس اخیراً ارتفاع از ازنظر است است است او است فایده است در است سیر است، استاین استفاده استفاده‌ی اسید افراد افرادی افرادیکه افزایشی ال الکساندرا ام اما انتهای انجام اند اند تحقیقات اند که اند، انداخته اندازه انسداد انعقاد انواع او اورلئان، اول، اچ اگر ای ای، ایجاد ایمنی این اینطور اینکه با باریک باز بازداشتن بازداشتنی بازدید باشد باشد باشد، باعث بالا بالاتر بالینی بانوان باکتری باکتری‌ها باید بجوشانید بخور بدانید بدن بدن بدون برای برحسب برخی برنامه برند برنگ بروند بروند، برگهای بریزید بسیار بسیاری بصورت بطور بعد بعلاوه، بعنوان بقیه بمالید  خواص بماند بنام بنجامین بنوشید به بهتر بهره بهره‌مندی بود بود سیر بود، بودند بودند، بوده بوی بچکانید بکنید بیشتر بیشتری بیمار بیماران بیمارانی بیماری بین بیوتراپی بیوتیک بیگانه تأثیر تا تاثیرات تاخیر تازه تاهیتی تایید تحریک تحقیق تحقیقات تحقیقاتی تحمل تر ترکیب ترکیبات ترکیبتان ترین تسکین تشکیل تعداد تغییرات تقویت تندرستی تنظیف توانایی تواند توانند توجه توجهی توصیف توضیح تولان تولید تومر تومر، تومرها تومرهای تیره جای جریان جلوگیری جوش جین جین، حافظ حافظه حالت حبه حجم حساسی حساسیت حشرات حیوانات حیواناتی حیوانی خاطر خاکستری خرد خردشده خطر خطرناک، خلاص خواب خوار)، خواسته خواص خواهد خواهید خود خوردند، خورده خوشتان خون خیلی دئوکسی دائمی داخل دادن دادند فقط داده داده، دارای دارد دارد دارند داروخانه‌ها دارونما دارونکا داروی دارید داشت داشت یکی داشتند داشته دانشکده دانشگاه در دربسته درحالیکه درد دردناک دردهای درست درشت درصد درصدی درمان درمانی درمقابل درمقابل، درمقایسه دریافت دریافته دفاعی دقیقه دلسرد دندان دندانی دهد دهد در دهدچون دهید دو دوره دچار دکتر دیالیل دیگر دیگر، دیگری، دی‌آلیل‌ دی‌سولفید ذرت را رابطه‌ای راه راهی رشد رفتن رفع رقیق رنج رنگ رودیک روز روزانه روزانه روش روغن روماتیسم روی رژیم ریبونوکلئیک ریزریز زمان زمینه زمینی زن زود زگیل زیادی زیتون زیر سارلاندس ساقه سال سانتیمتر سایر سبز سرطان سرطان سرطانزا سرطانی سرطانی میلنر سرطانی، سرعت سرماخوردگی سطح سفید سلامتی سلول سنگ سه سولفید سوم سپس سیر سیر سیر، سیردر سیری سیستم سینه شامل شب شبیه شد شدن شدند شدند دکتر شده شده، شر شروع شریانی شما شمار شود شود، شکل شکم شیشه‌ای شیمیایی شیوع صاف صبح صبح‌ها صحرایی صحرایی، صفحات صورت صورتی ضد طبیعی طبیعی‌ترین طرز طریق طور طولانی طی ظاهر ظرف ظریف عادت عامل عدد عصاره عفونت علفی عمر عمیقی عنوان غدد غذاخوری غذایی غذاییداده غشاهای فاصله فال فاگوسیتوز فراموشی فرد فردی فرضیه فرمائید فروش فشارخون فعال فعالیت فقط فنجان فواید قابل قادر قارچ قارچی قاشق قبل قدیمی قرار قرص قسمت قطر قطره قطعه قلبیعروقی قورباغه قوی لاو لاو، لخته له لوما لیتر لیموترش لیندا، لیپوپروتئین ما ماه ماهانه ماکروفاژها مایل متابولیسم متورم مثل مجله محافظت محصور محقق محلول محیط مختلفی مخلوط مدت مربوط مرتب مرد مرهم مرکب مرکز مسافتی مستقیم مسمومیت مشاهده مشکلات مصر، مصرف مصری، مصریان معده معده‌ی معرض معمول معکوس مقابل مقابله مقاومت مقایسه ممکن مناطق مند مهم مهمی مواد موجب موجودات موذی موش موشهای موضعی موفتی موقع مولکولی مکمل‌های می میزان میل میلنر میلیگرم میکروبی میکروبی میکروسکوپی میکند میکند در میکند دکتر می‌باشد می‌برید می‌توانید می‌رسد می‌رسد می‌شود می‌شود می‌شود  خواص می‌کند می‌گذارد ناحیه ناراحتی نازک ناشتا نامیده نام‌های نتایج نزدیک نشان نقش نمودند دکتر نمودند، نموده نمی‌آید نواری نوع نویسد، نیتروسامین نیز نیش نیو ها ها، هامبورگ، های هایی هر هستند هستند، هفته هم همراه همسترها همچنین هندی و وجود ورم وسیع ویروسی ویژه پاها پایین پروفسور پزشک پزشکان پزشکی پستان پلاسیبو پلاسیبو) پنج پودر پوست پوست‌کنده پیاده پیاز پیدا پیشرفتی پیشگیری چای‌خوری چتر چرا چسبند، چه چهار چهارم چون چین ژورنال کافی کاملا کاملاً کاهش کبد کرد، کردن کردند، کرده کلسترول کلی کلیه کم کمتر کمتری کمک کمی کنترل کند کند معمولاً کنند کنند میلنر کنید کنید کنید کنید  خواص که کوچک کپسول کی کیسوتر کیلوگرم گاهی گذاشتن گذشت گذشته گرفته گرم گروه گزارش گفته گلوبول گلوتاتیوناسترنسفراز گلوتاتیوناسترنسفراز، گل‌های گوش گوشتان گوید، گیاه گیاهانی گیاهی گیری یا یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص سیر”

  دیدگاه ها بسته شده اند.