خواص قهوه سبز

خواص قهوه سبز

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خواص قهوه سبز
 •  

  خواص قهوه سبز

  چه انتظاری باید از دانه قهوه سبز داشته باشیم ؟

  مطمئن هستم که از قرص‌های مختلف لاغری خسته شده‌اید که حرف‌ها و قول‌های بسیاری به شما می‌دهند اما هیچ کدام را برآورده نمی‌کنند. پس به شما می‌گویم که چه انتظاراتی باید از دانه قهوه سبز داشته باشید :

  چربی سوزی قوی، کاهش اشتهای موثر،  سریع الاثر و نتیجه ثابت شده، کاهش وزن باور نکردنی،  انرژی دهنده در طول روز و بدون اثرات منفی. دانه قهوه سبز تاثیرگذارتر از دیگرمحصولات است. بیشترمحصولات موجود در بازار عصاره‌شان را از مواد دیگر شیمیایی می‌گیرند. این کار را برای کم کردن هزینه‌شان انجام می‌دهند اما تاثیر گذاری‌شان را نیز کاهش می‌دهند.

  دانه قهوه سبز توسط پزشکان نیز توصیه می‌شود ، به شرطی که به موارد زیر توجه کنید

  1.بیشتر از 9کیلوگرم هر ماه وزن از دست ندهید.

  2.غذا خوردن را فراموش نکنید. حداقل روزی 3 وعده غذا بخورید.

  3.ورزش سبک خود را ادامه دهید و آن را زیاد نکنید.

  خواص قهوه سبز برای سلامت و تندرستی

  قهوه سبز فواید بسیاری دارد. قهوه سبز برای کاهش وزن در روندی سالم و بدون مضرات کار خود را انجام می‌دهد.مقدار بالای کلوروژنیک اسید در قهوه سبز به کم شدن چربی بدن توسط افزایش سوخت و ساز بدن و استفاده از چربی ذخیره شده در بدن کمک می‌کند. تحقیقات بسیار زیادی روی عصاره قهوه سبز انجام شده است که به عنوان یک رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی – مهم برای کاهش وزن شناخته می‌شود. این تحقیقات نشان دادند که کلوروژنیک اسید موجود در قهوه سبز 45درصد به کاهش جذب چربی‌ای که در غذای مصرفی وجود دارد و تحریک متابولیسم کمک می‌کند.آنتی اکسیدان اصلی در عصاره قهوه سبز یعنی اسید کلوروژنیک، در آزاد شدن آنزیم G6P به وجود می‌آید که به طور محسوسی در تعادل قند خون نقش اساسی ایفا می‌کند، در نتیجه برای دیابتی‌ها دریافت این مکمل می‌تواند مفید باشد.

  همچنین دیابتی‌ها می‌توانند از کاهش وزن‌شان که با استفاده از قهوه سبز به وجود می‌آید فواید زیادی ببرند. اسید کلوروژنیک، ترکیب اصلی قهوه سبز،یک آنتی اکسیدن طبیعی بسیار قوی است که با رادیکال‌های آزاد موجود در خون می‌جنگد. تاثیر آن روی روند پیری و بهتر شدن جریان خون و سفت شدن ماهیچه‌ها است. این تنها یکی از دلایلی است که این تحقیق بسیار جالب است. بر اساس تحقیقاتی که در مورد چاقی، بیماری دیابت و مشکل در سوخت وساز بدن انجام شده است،

  قهوه سبز اولین ماده‌ای است برای کاهش وزن که سر قول‌های خود ایستاده است. در یک تحقیق که اخیرا در روزنامه تایمز ایالات‌متحده به چاپ رسید، داوطلبانی که قهوه سبز را مصرف می‌کردند به مدت 12 هفته مورد بررسی قرار گرفتند.آنها به طور میانگین 5/8 کیلوگرم وزن کم کردند.این مقدار 16درصد از کل چربی بدن‌شان و5/10درصد از کل وزنشان بود. اما بخش جالب توجه جریان این بود که این داوطلبان هیچ تغییری در روند زندگی و تغذیه روزانه‌شان ندادند.

  تکرار می‌کنم این افراد 5/8 کیلوگرم را بدون گرفتن رژیم و ورزش اضافه بر برنامه عادی‌شان، کم کردند. تا امروز، دانه‌های قهوه سبز، تاثیرگذارترین سلاح در مبارزه با چاقی و کمک به کاهش وزن هستند. امکان ندارد بتوانید راه حل دیگر بهتری برای کاهش وزن خود پیدا کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال روزانه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  چگونه عصاره قهوه سبز بر کاهش وزن تاثیر می‌گذارد ؟

  عصاره قهوه سبز از جذب شدن قند درون نشاسته غذاها جلوگیری می‌کند همچنین کالری دریافتی را به خصوص بعد از خوردن غذا کاهش می‌دهد. از طریق جلوگیری از جذب گلوکز، هم BMIو هم چربی بدن کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین اسید کلوروژنیک از جذب چربی در روده جلوگیری می‌کند و متابولیسم چربی را در کبد افزایش می‌دهد. دانه قهوه سبز اشتها را کم می‌کند، متابولیسم را افزایش می‌دهد و چربی سوزی را سریع‌تر می‌کند. با سوزاندن چربی، عضلاتتان به طور طبیعی بیشتر مشخص می‌شوند و البته قهوه سبز به دفع سموم بدن کمک می‌کند.

  فواید قهوه سبز

  فواید قهوه سبز برای لاغری

  تولیدکنندگان مکمل‌های قهوه سبز ادعا می‌کنند که این گیاه دارای اثرات کاهش وزن می‌باشد. ذکر این نکته ضروری است که علت اصلی کاهش وزن قهوه معمولی محتوای بالای کافئین در آن می‌باشد. در حقیقت کافئین باعث سرکوب چربی‌سازی و نیز تحریک چربی‌سوزی در بدن می‌شود. همچنین سطح انرژی بدن را افزایش می‌دهد و اثرات گرمازایی دارد؛ اما کافئین موجود در قهوه سبز بسیار کمتر از قهوه معمولی است و کمتر از آن است که بتوان علت اثرات لاغری این گیاه را به آن نسبت داد. این تولیدکنندگان عقیده دارند مواد شیمیایی دیگر موجود در این گیاه مانند کلروژنیک اسید علت اثرات لاغرکننده این گیاه است که البته مطالعات متعدد، اثر کلروژنیک اسید را به عنوان آنتی‌اکسیدان، ضد سنگ صفرا، کاهنده قند خون، کاهنده فشارخون و … ثابت کرده‌اند؛ اما اثر کلروژنیک اسید بر کاهش وزن نیاز به تحقیقات بیشتری دارد و نمی‌توان با اطمینان از اثر آن بر لاغری سخن گفت.

  راز لاغری به وسیله مکمل‌های قهوه سبز

  بسیاری از محصولاتی که به عنوان مکمل قهوه سبز خالص و به صورت قرص به فروش می‌رسند، از مواد دیگری تشکیل یافته‌اند و علاوه بر عصاره قهوه سبز، از افزودنی‌ها و پرکننده‌ها تشکیل یافته‌اند که هر یک از آن‌ها اثرات جانبی فراوانی را به همراه خواهند داشت و نیز مقداری کافئین هم به منظور افزایش اثربخشی به آن افزوده‌اند. پس اگر به دنبال لاغری با یک گیاه کم خطر و طبیعی می‌باشید نمی‌توانید به این مکمل‌ها اعتماد کنید. همان طور که گفته شد قهوه سبز خالص دارای مواد چربی سوز فوق‌العاده نمی‌باشد و شرکت‌های تولیدکننده این مکمل‌ها با افزودن کافئین به آن‌ها، چربی‌سوزی آن‌ها را تضمین می‌کنند و ادعا می‌کنند که مصرف 80- 200 میلی‌گرم از عصاره قهوه سبز که در این قرص‌ها وجود دارد؛ در طی 12 هفته، آن هم در صورت رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی وزن افراد کاهش می‌یابد.

  قهوه سبز و تشدید بیماری‌های قلبی

  با وجود تمام اثرات مفید قهوه سبز بر سلامتی مصرف مقادیر زیادی از آن عوارضی را به همراه دارد. از مهم‌ترین عوارض آن افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌باشد. کلروژنیک اسید و کافئین موجود در مکمل قهوه سبز میزان هموسیستئین پلاسما را افزایش می‌دهند که افزایش این ماده بیماری قلبی را به همراه دارد. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف مقادیر زیادی کلروژنیک اسید در مدت زمان کوتاه باعث افزایش هموسیستئین پلاسما می‌شود. ماده دیگر موجود در قهوه سبز با نام دیترپنس باعث افزایش سطح کلسترول می‌شود و افزایش سطح کلسترول، مستقیماً بر ابتلا به بیماری‌های قلبی مرتبط است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال حافظ

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  عوارض قهوه سبز

  قهوه سبز به دلیل دارا بودن کافئین، دارای عوارض متعدد می‌باشد و مصرف آن بی‌خطر نیست. البته میزان کافئین آن کمتر از قهوه معمولی است؛ اما مصرف مقادیر فراوانی از قهوه سبز نیز عوارض ذکرشده در زیر را به همراه خواهد داشت :

  1. اختلالات مرتبط با سیستم عصبی: مانند بی‌خوابی، سردرد، اضطراب، عصبی شدن، بی‌قراری، زنگ زدن در گوش و…

  2. اختلالات مرتبط با سیستم گوارشی: مانند سندرم روده تحریک‌پذیر، مشکلات معده‌ای، اسهال، استفراغ، تهوع و …

  3. عود کردن بیماری گلوکوم: زیرا کافئین موجود در قهوه سبز فشار ناشی از سلول‌های داخلی را بر روی چشم، افزایش می‌دهد.

  4. افزایش سطح کلسترول: کافئین تصفیه نشده سطح کلسترول را افزایش می‌دهد.

  5. شکستگی استخوان در نتیجه استئوپروز: کافئین و سایر ترکیبات موجود در قهوه سبز مقدار آزاد شدن کلسیم از استخوان‌ها را افزایش می‌دهند که نهایتاً از طریق ادرار دفع می‌شود. این مسئله باعث ضعیف شدن استخوان‌ها می‌شود. افراد مبتلا به استئوپروز باید مصرف کافئین خود را به کمتر از 300 میلی‌گرم در روز کاهش دهند (2-3 فنجان قهوه در طی روز). این مسئله بالأخص در دوران یائسگی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  ملاحظات

  1. در زنان باردار و شیرده بهتر است قهوه سبز مصرف نشود.

  2. افراد مبتلا به بیماری‌های انعقادی از مصرف آن اجتناب کنند.

  3. با فاصله حداقل 2 ساعت از مصرف مکمل‌های حاوی روی و آهن مصرف شود زیرا قهوه سبز از جذب روی و آهن جلوگیری می‌کند.

  4. همراه داروهای ضددیابت نباید مصرف شود زیرا کلروژنیک اسید موجود در قهوه سبز، اثر این داروها را تشدید می‌کند.

   

  کلمات کلیدی : از چربی ( ، ؟ آزاد آن آنتی آنتی‌اکسیدان، آنزیم آن‌ها آن‌ها، آهن ابتلا اثر اثرات اثربخشی اجتناب احتمال اختلالات اخیرا ادامه ادرار ادعا از اساس اساسی است است است، است؛ استئوپروز استخوان استخوان‌ها استفاده استفراغ، اسهال، اسید اشتها اشتهای اصلی اضافه اضطراب، اطمینان اعتماد افراد افزایش افزودن افزودنی‌ها افزوده‌اند الاثر البته اما امروز، امکان انتظاراتی انتظاری انجام انرژی انعقادی اهمیت اولین اکسیدان اکسیدن اگر ایالات‌متحده ایستاده ایفا این با باردار بازار بازدید باشد باشید باشیم باعث بالأخص بالای باور باید ببرند بتوان بتوانید بخش بخورید ورزش بدن بدنی بدن‌شان بدون بر برآورده برای برخوردار بررسی برنامه بسزایی بسیار بسیاری بعد به بهتر بهتری بود بودن بیشتر بیشترمحصولات بیشتری بیماری بیماری‌های بی‌خطر بی‌خوابی، بی‌قراری، تا تاثیر تاثیرگذارتر تاثیرگذارترین تایمز تحریک تحریک‌پذیر، تحقیق تحقیقات تحقیقاتی ترکیب ترکیبات تشدید تشکیل تصفیه تضمین تعادل تغذیه تغییری تمام تندرستی تنها تهوع توجه توسط توصیه تولیدکننده تولیدکنندگان تکرار ثابت جالب جانبی جذب جریان جلوگیری حافظ حاوی حداقل حرف‌ها حقیقت حل خالص خسته خصوص خطر خواص خواهد خواهند خود خوردن خون خون، داخلی داد دادند دارا دارای دارد دارد؛ دارند داروها داروهای داشت داشته دانه دانه‌های داوطلبان داوطلبانی در درصد درون دریافت دریافتی دست دفع دلایلی دلیل دنبال دهند دهنده دهید دوران دیابت دیابتی‌ها دیترپنس دیگر دیگرمحصولات دیگری ذخیره ذکر ذکرشده را رادیکال‌های راز راه رسید، رعایت روده روز روز) روزانه روزانه‌شان روزنامه روزی روند روندی روی رژیم زدن زمان زنان زندگی زنگ زیاد زیادی زیر زیرا ساز ساعت سالم سایر سبز سبز سبز، سبز،یک سبک سخن سر سردرد، سرکوب سریع سریع‌تر سطح سفت سلاح سلامت سلامتی سلول‌های سموم سندرم سنگ سوخت سوز سوزاندن سوزی سیستم شد شدن شدن، شده شده، شده‌اید شرطی شرکت‌های شما شناخته شود شکستگی شیرده شیمیایی صفحات صفرا، صورت ضد ضددیابت ضروری ضعیف طبیعی طریق طور طول طی عادی‌شان، عصاره عصاره‌شان عصبی عضلاتتان عقیده علاوه علت عنوان عوارض عوارضی عود غذا غذاها غذای غذایی فاصله فال فراموش فراوانی فرمائید فروش فشار فشارخون فعالیت فنجان فواید فوق‌العاده قرار قرص قرص‌ها قرص‌های قلبی قلبی قند قهوه قول‌های قوی قوی، لاغرکننده لاغری لاغری ماده ماده‌ای مانند ماه ماهیچه‌ها مبارزه مبتلا متابولیسم متعدد متعدد، محتوای محسوسی محصولاتی مختلف مدت مرتبط مسئله مستقیماً مشخص مشکل مشکلات مصرف مصرفی مضرات مطالعات مطمئن معده‌ای، معمولی مفید مقادیر مقدار مقداری ملاحظات منظور منفی مهم مهم‌ترین مواد موارد موثر،  موجود مورد مکمل مکمل‌ها مکمل‌های میانگین میزان میلی‌گرم می‌آید می‌باشد می‌باشید می‌تواند می‌توانند می‌جنگد می‌دهد می‌دهد می‌دهدمقدار می‌دهند می‌دهند می‌رسند، می‌شود می‌شوند می‌کردند می‌کند می‌کند می‌کند می‌کند، می‌کندآنتی می‌کنم می‌کنند می‌گذارد می‌گویم می‌گیرند می‌یابد ناشی نام نباید نتیجه ندادند ندارد ندهید غذا نسبت نشاسته نشان نشده نشود نقش نمی‌باشد نمی‌توان نمی‌توانید نمی‌کنند نهایتاً نکته نکردنی،  نکنید نکنید نیاز نیز نیست های هر هزینه‌شان هستم هستند هفته هفته، هم همان همراه هموسیستئین همچنین هیچ و و وجود ودرصد ورزش وزن وزنشان وزن‌شان وساز وسیله وعده پرکننده‌ها پزشکان پس پلاسما پیدا پیری چاقی چاقی، چاپ چربی چربی، چربی‌ای چربی‌سازی چربی‌سوزی چشم، چه چگونه کار کافئین کافئین، کالری کاهش کاهنده کبد کدام کرد کردن کردند کردنداین کرده‌اند؛ کل کلروژنیک کلسترول کلسترول، کلسیم کلوروژنیک کلوروژنیک، کم کمتر کمک کنند کنید کنید که کوتاه کیلوگرم گذاری‌شان گرفتن گرفتندآنها گرمازایی گفت گفته گلوکز، گلوکوم گوارشی گوش گیاه یائسگی یافته‌اند یعنی یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص قهوه سبز”

  دیدگاه ها بسته شده اند.