خواص گزنه

خواص گزنه

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خواص گزنه
 •  

  خواص گزنه

  خواص گزنه

  1) گزنه مو را تقویت کرده و از ریزش موی سر جلوگیری می کند ، حتی در بعضی از موارد موی سر دوباره می روید . برای استفاده از این خاصیت 6 گرم سر شاخه ها و برگها و ریشه گزنه را بتنهایی و یا با 30 گرم چای کوهی در یک لیتر آبجوش ریخته و آنقدر بجوشانید تا حجم مایع به نصف برسد . شبها مقدری از این مایع را به سر بمالید و صبح بشوئید .

  2)برای براق شدن و جلا دادن به موها بعد از شستشوی سر موها را با چای گزنه ماساژ دهید . بدین منظور یک قاشق چایخوری برگ گزنه خشک را در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بگذارید بماند . ماساژ دادن با این چای ، شوره سر را برطرف می کند.

  3)دستگاه هاضمه را تقویت می کند

  4)ادرار را زیاد می کند

  5)برای درمان بیماری قند مفید است بدین منظور یک فنجان چای گزنه را سه بار در روز میل کنید

  6)از خواص گزنه این است که ترشح شیر را در زنان شیرده زیاد می کند

  7)اخلاط خونی را برطرف می کند

  8)بیماریهای پوستی را برطرف می کند

  9)برای باز کردن عادت ماهیانه از دانه گزنه استفاده کنید

  10)در درمان کم خونی موثر است و تعداد گلبولهای قرمز را زیاد می کند

  11)اگر در ادرار خون وجود داشته باشد گزنه آنرا برطرف می کند

  12)گزنه عرق آور است

  13)پاک کننده اخلاط سینه ، ریه و معده است

  14)از خواص گزنه این است که نیروی جنسی را تقویت می کند

  15)گرفتگی های کبدی را رفع می کند

  16)برای از بین بردن زگیل ، ضماد برگهای تازه آنرا روی زگیل بمالید .

  17)برای پاک کردن مثانه ، رفع عفونت مثانه و دفع سنگ از مثانه برگ گزنه را همراه با ریشه شیرین بیان دم کنید و بشویید

  18)برای التیام زخم ها و زخم های سرطانی از ضماد تخم گزنه مخلوط با عسل استفاده کنید

  19)برای برطرف کردن کهیر از جوشانده گزنه بمقدار سه فنجان در روز بنوشید

  20)کاهش درد نقرس از خواص گزنه است

  خواص چای گزنه چیست

  21)برای برطرف کردن ناراحتی های زنانه قبل از عادت ماهیانه از چای گزنه استفاده کنید

  22)ناراحتی های کلیه را برطرف می کند

  23)ضماد آن درد عضلانی را برطرف می کند

  24)کرم معده و روده را می کشد

  25)درمان بواسیر از خواص گزنه است

  26)برای برطرف کردن درد رماتیسم ، برگهای تازه آنرا روی پوست بمالید .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال روزانه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  فواید گزنه ، خواص چای گزنه چیست

  فواید گزنه

  با گزنه لوسیون ضد ریزش مو درست کنید

  همچنین می‌توانید خودتان دست به کار شوید و یک لوسیون تقویت کننده‌ی ضدریزش مو تهیه کنید. برای این کار به اندازه‌ی سه مشت برگ تازه‌ی گزنه را با 200 میلی لیتر آب آنقدر بجوشانید تا حجم مایع نصف شود. سپس محلول را صاف و آن را دور از نور خورشید نگهداری کنید.

  هر روز صبح چند قطره از این محلول را به پوست سرتان بزنید و کمی ماساژ دهید. این گیاه می‌تواند نقش موثری در کنترل سبوم ترشح شده داشته باشد و برای همین هم در ترکیبات بیشتر شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده می‌شود.

  اگر موهای چربی دارید دو قاشق غذا خوری برگ گزنه را با 200 میلی لیتر آب جوش به مدت 20 دقیقه دم بدهید. وقتی دم کرده آماده شد چند قاشق غذاخوری خاک رس سبز به آن اضافه کنید تا به صورت یک خمیر غلیظ در بیاید.

  زمانی که می‌خواهید حمام کنید این خمیر را به پوست سر و ساقه‌ی موها بزنید و سپس به آرامی ماساژ دهید. بگذارید خمیر به مدت 5 تا 10 دقیقه روی سرتان بماند و سپس با دقت موها را شستشو دهید. این شامپو به مدت یک هفته و داخل ظرف در بسته قابل نگهداری و استفاده است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال حافظ

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز استفاده از گزنه

  1- دم کردن گزنه

  مقدار 40 گرم برگ گزنه را در یک لیتر آبجوش ریخته و بمدت 10 دقیقه دم کنید . مقدار مصرف آن سه فنجان در روز بعد از غذاست .

  2- جوشانده گزنه

  مقدر 30 گرم گزنه را در یک لیتر آب ریخته و بمدت 10 دقیقه آنرا بجوشانید . این جوشانده برای تصفیه خون مفید است . مقدار مصرف آن یک فنجان بین غذاها در روز است .

  3- تنطور گزنه

  یک قسمت برگ گزنه را با پنج قسمت الکل 50 درجه طبی مخلوط کرده  و در داخل شیشه در بسته بریزید و بمدت 15 روز هر روز آنرا تکان دهید بعد از اینمدت آنرا صاف کرده و در شیشه دربسته نگاهدری کنید . مقدر مصرف آن 15-10 قطره سه بار در روز می باشد .

  مضرات گزنه

  گزنه اگر بیش از حد استفاده شود ممکن است برای روده ها و کلیه ها مضر باشد بنابراین بهتر است با صمغ عربی و کتیرا خورده شود.
  مقدر مصرف بیش از 10 گرم در روز ممکن است باعث بند آمدن ادرار شود . زنان باردار و کودکان باید از مصرف آن خورددی کنند .

  خاصیت پیشگیری از بیماری ها

  همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. برای پیشگیری از بیماری‌هایی مانند بیماری‌های ویروسی، حفظ انرژی و دوری از خستگی بهتر است. روزانه یک فنجان دم کرده‌ی این گیاه را میل کنید. برای این کار یک قاشق غذاخوری برگ گزنه را با 250 میلی لیتر آب جوش دم کرده و میل کنید.

   

  کلمات کلیدی : از ) )اخلاط )ادرار )از )اگر )برای )بیماریهای )در )درمان )دستگاه )ضماد )ناراحتی )پاک )کاهش )کرم )گرفتگی )گزنه ، آب آبجوش آرامی آماده آمدن آن آنرا آنقدر آور اخلاط ادرار از است است است استفاده اضافه التیام الکل اندازه‌ی انرژی اگر این اینمدت با بار باردار باز بازدید باشد باعث باید بتنهایی بجوشانید بدهید بدین براق برای بردن برسد برطرف برگ برگها برگهای بریزید بزنید بسته بشوئید بشویید بعد بعضی بمالید بماند بمدت بمقدار بنابراین بند بنوشید به بهتر بواسیر بگذارید بیان بیاید زمانی بیش بیشتر بیماری بیماری‌های بیماری‌هایی بین تا تازه تازه‌ی تخم ترشح ترکیبات تصفیه تعداد تقویت تنطور تهیه تکان جلا جلوگیری جنسی جوش جوشانده حافظ حتی حجم حد حفظ حمام خاصیت خاک خستگی خشک خمیر خواص خودتان خورددی خورده خورشید خوری خون خونی داخل دادن دارید داشته دانه در دربسته درجه درد درست درمان دست دفع دقت دقیقه دم دهید دو دوباره دور دوری دیگر را رس رفع رماتیسم روده روز روزانه روزانه روی روید ریخته ریزش ریشه ریه زخم زنان زنانه زگیل زیاد ساعت ساقه‌ی سبز سبوم سر سرتان سرطانی سنگ سه سپس سینه شاخه شامپو شامپوهای شبها شد شدن شده شستشو شستشوی شود شود مقدر شوره شوید شیر شیرده شیرین شیشه صاف صبح صفحات صمغ صورت ضد ضدریزش ضماد طبی طرز ظرف عادت عربی عرق عسل عضلانی عفونت غذا غذاخوری غذاست غذاها غلیظ فال فرمائید فنجان فواید قابل قاشق قبل قرمز قسمت قطره قند لوسیون لیتر لیوان ماساژ مانند ماهیانه مایع مثانه محلول مخصوص مخلوط مدت مشت مصرف مضر مضرات معده مفید مقدار مقدر مقدری ممکن منظور مو موارد موثر موثری موها موهای موی می میل میلی می‌تواند می‌توانید می‌خواهید می‌شود اگر ناراحتی نصف نقرس نقش نور نگاهدری نگهداری نیروی نیز نیم ها ها هاضمه های هر هفته هم همراه همچنین همیشه همین و وجود وقتی ویروسی، پاک پنج پوست پوستی پیشگیری چای چایخوری چرب چربی چند چیست کار کبدی کتیرا کردن کرده کرده  کرده‌ی کشد کلیه کم کمی کنترل کند کند کنند کننده کننده‌ی کنید کنید کنید کنید هر که کهیر کودکان کوهی گرم گزنه گزنه گلبولهای گیاه یا یک

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص گزنه”

  دیدگاه ها بسته شده اند.