خواص پیاز

مجموعه: خواص مواد غذایی

پیاز

پیاز از قدیمی‌ترین سبزیها و صیفی‌جات خوراکی در دنیا و ایران اســت کــه خاستگاه آن در ایران و افغانستان ذکر کرده‌اند. ایــن محصول سه هزار سال قبل از میلاد مسیح در مصر کشت می‌شده‌است و بر اساس برخی اسناد کارگرانی کــه در ساختن اهرام مصر فعالیت می‌کرده‌اند از پیاز بــه عــنــوان غذای اصلی استفاده می‌کردند. پیاز بــه خانواده آلیاسه (Alliaceae) متعلق اســت و گیاهی اســت دو ساله بــا رشد بوته‌ای ضعیف؛ برگهای استوانه‌ای شکل توخالی کــه در سال اول بــا توجه بــه طول روز مورد نیاز خود تشکیل سوخ یــا پیاز (Bulb) داده و در سال دوم بــا کشت سوخها و پــس از ظهور ساقه (های) گل دهنده و چترها تولید بذر می‌نماید. مهم‌ترین فاکتورهای محیطی مؤثر در تشکیل سوخ درجه حرارت و طول روز اســت و بر ایــن اساس رقمهای پیاز بــه سه گروه شامل ارقام روز بلند؛ روز متوسط و روز کوتاه تقسیم‌بندی می‌شوند. اهمیت ایــن موضوع در تعیین زمان مناسب کاشت اســت بــه طور مثال بــرای کاشت ارقام روز بلند مانند پیاز قرمز قرمز ایلخچی بــه طور معمول فروردین ماه اقدام بــه کاشت می‌شود.

پیازی کــه بــه صورت وحشی در طبیعت بروید شناخته نشده است؛ ولــی از حداقل ۷۰۰۰ سال پیش بــه طور انتخابی کاشته و پرورش داده شده است. آن گیاهی دو ساله اســت ولــی معمولاً بــه صورت یک‌ساله کاشته می‌شود. انواع جدید معمولاً تــا ارتفاع ۱۵ تــا ۴۵ سانتیمتر رشد می‌کنند. برگ‌ها سبز مایل بــه زرد هستند و در یک ردیف باریک مسطح بــه شکل‌بادبزن و متناوب رشد می‌کنند. آن‌ها گوشتی؛ توخالی و استوانه‌ای شکل و یک طرف مسطح هستند. در پهن‌ترین حالت‌شان یک‌چهارم از راهی کــه بــه سمت نوک ضخیم و مخروطی شکل می‌پیمایند هستند. ته هــر برگ معمولاً غلاف سفیدی اســت کــه از پایه اصلی می‌روید. از زیر هــر پایه اصلی دسته‌ای از ریشه‌های فیبری از فاصله کوتاهی از خاک گسترش می‌یابند. هنگامیکه پیاز بالغ می‌شود؛ ذخایر غذایی شروع بــه انباشته شدن در ته برگ و برجستگی پیاز می‌کنند.

در پاییز برگ‌ها از بین می‌روند و پوستهٔ بیرونی پیاز خشک و ترد می‌شود و بــه طور معمول در ایــن زمان محصول برداشت می‌شود. اگــر پیاز در طول زمستان در خاک بماند نقطه رویش در وسط پیاز در بهار شروع بــه رشد کرده و برگ‌های جدیدی درمی‌آورد و ساقهٔ دراز؛ ضخیم و توخالی توسعه می‌یابد کــه در نوک آن برگچه‌ای از گل‌آذین در حال توسعه محافظت می‌کند. گل‌آذین بــا گل‌های سفید و شش‌تایی آرایش چتری را تشکیل می‌دهد. دانه‌ها سیاه براق و در برش عرضی مثلثی شکل هستند.

خواص پیاز

– پیاز بــه علّت داشتن فسفر ؛ کارهای فکری را آسان مــی‌ کند.

– بــرای افرادی کــه دچار بی‌ خوابی  هستند؛ مفید اســت و در صورت مصرف زودتر خواب بــه سراغ آنها خواهد آمد.

– از خواص پیاز ایــن اســت بــرای کودکان کم ‌رشد و پیرمردان ضعیف مفید است.

– بــرای جلوگیری از خون دماغ می ‌توانید چند قطره سرکه را روی پیاز رنده شده بریزید و آب آن را در بینی بچکانید؛ تــا از خونریزی جلوگیری نماید.

– پیاز لثه‌ها را تقویت می ‌کند و رنگ چهره را روشن می ‌سازد.

– پیاز سرشار از ویتامین‌های A  و B و C  می باشد ونیزدارای آهن؛ آهک؛ فسفر ؛ پتاسیم  ؛ سدیم  ؛ گوگرد؛ ید؛سلنیوم؛ سیلیس و قند اســت کــه بــه طور مستقیم جذب بدن مــی‌ شود.

– یک پزشک هندی بــه نام مِنون در پی تحقیقات دو ساله ی خود در دانشکده ی پزشکی؛ دانشگاه نیوکاسل انگلستان؛ اعلام نمود که: پیاز خام؛ پخته و یــا سرخ کرده از تشکیل لخته ‌های خون در رگ ها جلوگیری نموده و مانع از بروز سکته ی قلبی و مغزی  می ‌شود.

– پیاز قادر اســت کــه کلسترول  و چربی های خون را کاهش داده و از انعقاد خون داخل رگ ها جلوگیری نماید.

– پیاز قادر اســت خطر ابتلا بــه سرطان معده را کاهش دهد.

– خوردن پیاز همراه بــا غذاهای چرب؛ مخصوصاً در مهمانی ‌ها یــا مسافرت ها؛ سبب هضم چربی ها می شود.

– پیاز بــه علت داشتن گوگرد ضد عفونت خون است. وقتی گوگرد وارد خون و ریه‌ها گردد بــا عفونت‌های مجاری تنفسی؛ مانند آسم ؛ برونشیت و گریپ و غیره مبارزه می ‌کند.

– از خواص پیاز در استعمال خارجی؛ پیاز پخته؛ تسکین دهنده ی سوختگی‌ها و بواسیر است.

 

خواص پیاز

– مرهمی کــه از پیاز خام رنده شده درست می ‌کنند اگــر بــه پایین شکم بگذارند؛ خروج ادرار را آسان می‌سازد و اگــر بر روی پیشانی گذاشته شــود سردردهای شدید نیمه ی ‌سر و سردردهای عصبی را آرام می‌کند.

– از خواص پیاز ایــن اســت کــه تحریکی کــه در هنگام پوست کندن پیاز حاصل می ‌شود؛ دردهای شدید نیمه ی سر ( میگرن ) را بر طرف کرده و زکامی را کــه تازه شروع شده اســت از بین می ‌برد.

– برگ‌ های سبز پیازچه کــه بیش تر هنگام بهار یافت مــی‌ شود؛ دارای مقدار زیادی ویتامین C است.

– پیاز؛تقریبا تمام خواص سیر را در معالجه ی فشارخون؛ مرض ‌قند؛ درمان بیماری کرمک و غیره را دارد.

– اگــر ورقه‌های نازک پیاز در شیر؛ پخته و مصرف شود؛ بــرای درمان دردهای حاصل از قولنج روده‌ها و ناراحتی‌های شکم مفید است.

– پیاز پخته؛ حبس البول و کم شدن ادرار را شفا می ‌دهد و ادرار آور خوبی است.

– مصرف پیاز پخته بــه هــر شکل کــه باشد بــرای رفع ناراحتی‌ های روحی مفید است.

– از خواص پیاز پخته شده در سرکه؛ بــرای تقویت هاضمه؛ زردی (یرقان)  ؛ ورم طحال  و استفراغ صفراوی است.

– تخم پیاز طبیعت گرم دارد و خوردن 4 تــا 5 گرم آن بــرای تحریک نیروی جنسی موثر است.

– قرار دادن پیاز پخته و گرم در محل سوختگی و یــا قرار دادن آن در محل بواسیر اثر شفا بخش دارد؛ زیــرا خون را بــه طرف سطح پوست انتقال داده و از تجمع خون در رگ‌ های بواسیری می ‌کاهد.

– اگــر بــا آب پیاز چیزی روی کاغذ بنویسید؛ دیده نمی ‌شود ولــی همین‌ کــه آن را گرم کنید و حرارت دهید؛ کلمات ظاهر می ‌گردد.

– استفاده از پیازی کــه بــا چربی پخته شده باشد؛ بــرای دفع اخلاط چسبنده از سینه مفید است.

– از خواص پیاز پخته بــا چربی ؛ رفع یبوست و نفخ روده‌ها است. بــرای ایــن منظور پیاز را بــا ملایمت بپزید و در هنگام پختن بــه تدریج بــه آن کره اضافه نـمـایـیـد و ســپــس مصرف کنید.

– مصرف پیاز پخته؛ باعث لینت یــا نرمی مزاج می‌شود.

تذکر :

1- زیاده روی در خوردن پیاز موجب تشنگی؛ استفراغ؛ تیرگی چهره و حــتـی فراموشی مــی‌ شود. پــس در حد اعتدال مصرف کنید.

2- بــرای برطرف کردن بوی بد پیاز بعد از مصرف آن؛ می توانید یک عدد گردو یــا مقداری نان سوخته میل نـمـایـیـد و یــا چند عدد باقلا را جویده و مدتی در دهان نگاه دارید.

فواید کامل پیاز

فواید پیاز در جلوگیری از ریزش مو

پیاز خاصیت درمانی دارد کــه بــا ریزش مو مقابله می کــنــد و بــه طور موثری باعث رشد مو می شود. پیاز سرشار از سولفور اســت کــه باعث افزایش گردش خون می شود. خواص ضدباکتریایی آن؛ التهاب پوست را از بین می برد. آب پیاز؛ مو را قوی می کند؛ منافذ مسدود شده پیاز مو را باز می کــنــد و مانع از عفونت پوست سر می شود.

استفاده از آب پیاز خام :
بهترین راه بــرای بــه دست آوردن سولفور موجود در پیاز؛ استفاده از آب پیاز خام است. آب پیاز را بــه مدت نیم ساعت روی پوست سر بمالید و ســپــس موها را بــا شامپوی ملایم بشویید. در صورت تکرار ایــن کار؛ ۳بار در هفته؛ در عرض یک یــا ۲ماه نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد.

مخلوط پیاز و عسل :
یک چهارم آب پیاز را بــا کمی عسل مخلوط کنید و روزانه بــه سر بمالید و پــس از نیم ساعت؛ موها را بــا شامپو بشویید.

خواص پیاز بــرای پوست و مو

تحققیات نشان داده اســت کــه عصاره پیاز بــه دلیل دارا بودن اسید های گیاهی می توان روی پوست پلینگ مناسب انــجـام دهد. یعنی باعث ریزش و رفع لایه سلولهای مرده و کراتینی پوست شــود و ایــن فعالیت و شادابی لایه زاینده پوست را فراهم می آورد کــه ثمره ایــن عملکرد داشتن پوستی بدون لک ؛ جوش ؛ تمیز و بــا طراوت می باشد کــه در بررسی ها و تحقیقات بــه اثبات رسیده است.

برای ایــن امر لازم اســت افراد حداقل روزی دوبار لکه های قهوه ای را بــه آب پیاز آغشته کنند.
در صورت لزوم بعد از شستن پوست مقداری کرم گیاهی روی پوست مالیده شــود ... البته پوستهای چرب معمولا نیاز بــه کرم ندارند.

محققان عــنــوان می کـنـنـد کــه آب پیاز بــه علت داشتن مواد ضد عفونی کننده گوگرددار و اسید های مفید چــون اسید سیتریک حــتـی می تواند بــه بهترین وجه جوشهای معمولی و سر سیاه صورت و نواحی بینی را ضد عفونی و سریعا درمان نماید.

همچنین شیره پیاز خام بــه علت داشتن مقدار قابل توجهی ویتامین c در طراوت ؛ تقویت ؛ رفع وجلوگیری از چین و چروک می تواند نقش پایه ای و اساسی داشته باشد .

جهت تهیه و استفاده از آب پیاز یک عدد پیاز را رنده نـمـایـیـد و از پارچه تمیز عبور داده و شیره تهیه شده را توسط تکه ای پنبه روی پوست بمالید و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کــه البته ایــن زمان بــه مقدار تحمل هــر شخص قابل تغییر است.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “خواص پیاز”

دیدگاه ها بسته شده اند.