خواص هلو

خواص هلو

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خواص هلو
 •  

  خواص هلو

  هلو (به دری: شفتالو) میوه آبدار و دارای هستهٔ سخت، گوشت زرد، یا نسبتاً سفید و پوستی مخملی است. بر اساس چسبیدن گوشت به هسته، این میوه به دو دسته هسته‌جدا و هسته‌چسب تقسیم می‌شود. یکی از میوه‌هایی که تا حد زیادی با هلو ارتباط دارد شلیل است. ارتباط شلیلها با هلو تا حدی است که در واقع گاهی اوقات محصولات هلو حاوی تعداد کمی شلیل است و برعکس. شلیل در واقع نوعی هلو با ژن مغلوب است که میوه‌های بدون کرک تولید می‌کند. گزارش آمار جهانى نشان دهنده این امر است که هلو پرطرفدارترین میوه در کل جهان از نظر طعم و مزه است. درخت هلو سه نوع شاخه ساده، مرکب و کاذب تولید می‌کند. شاخه‌های ساده فقط جوانه رویشی تولید می‌کنند. شاخه مرکب، جوانه رویش و زایشی و شاخه کاذب در طول شاخه جوانه زایش و در نوکم جوانه رویشی تولید می‌کند که در هنگام هرس نوک شاخه کاذب حذف می‌شود. جوانه گل هلو ساده است و در جانب شاخه‌های یک ساله تشکیل می‌شود.

  هلو از تیره گل سرخ است.میوه هلو نیز مورد علاقه ی همگان می باشد.در آب گیری آب غلیظی می دهد که می بایست با آب معمولی رقیق شود.

  هلو مقدارفراوانی ویتامین A دارد.همچنین حاوی ویتامینهای C،B2،B1 نیاسین و مواد معدنی شامل کلسیم،آهن،فسفر،پتاسیم و سدیم می باشد. هلو روده ها را شستشو می دهد،سبب تحریک حرکتهای موجی شکل روده ی بزرگ می گردد. عمل دفع را آسان و یبوست را برطرف می سازد.

  خواص هلو برای زنان باردار

  آب هلو به طور موفقیت آمیزی در رفع مشکلات زمان بارداری زنان مثل کسالت صبحگاهی و دیگر موارد کمک فراوان می کند.جهت آبگیری هلوهای کمی سفت و تیره رنگ بهتر هستند.از انتخاب هلوهای سبز اگرچه بعد از چند روز نرم می شوند می بایست صرفنظر نمود.هلوهای سبز به اندازه ی هلوهای زرده تیره یا نارنجی یا بنفش شیرین نیستند.البته هلوهای رسیده سردرختی با رنگ تیره بهتر هستند.طبیعت میوه هلو سرد است و برای افراد گرم مزاج بخصوص آنانکه طبیعت گرم و خشک دارند مفید است.

  خواص هلو برای دفع صفرا و میکروب از بدن

  ترشح و دفع صفرا را در افراد صفراوی آسان می سازد.هلو درتقلیل حرارت کبد و کلیه مؤثر است.از برگ هلو می توان عصاره تهیه نمود.عصاره ی هلو کرم کش است و انگلهای روده را از میان می برد.هلو اختلالات خون را مرتفع می سازد و سوء هاضمه را برطرف می کند.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال روزانه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  فواید هلو برای سلامتی

  هلو یک میوه ی کم کالری

  اگر همیشه یک ترازو دم دستتان دارید و مدام حساب و کتاب کالری هایتان را چرتکه می اندازید بهتر است بدانید با یک میوهٔ کم کالری طرف هستید. 100 گرم هلو حاوی حدود 40 کیلوکالری است و میزان قند موجود در آن نیز کم است؛ یعنی در هر 100 گرم از این میوه فقط 9 گرم قند وجود دارد. می توانید این میوهٔ سرشار از آب را به عنوان میان وعدهٔ سبک میل کنید.

  فواید هلو برای پوست

  در واقع هر یک عدد هلوی متوسط حدود 8 تا 10 میلی گرم ویتامین C به بدن می رساند که معادل 10 تا 12 درصد از نیاز روزانه به این ویتامین را تأمین می کند. هر چقدر که هلویتان قرمز-نارنجی تر باشد یعنی اینکه میزان فلاوونوئیدهای آن بیشتر است. این آنتی اکسیدان برای بهبود عملکرد ویتامین C در بدن لازم و ضروری است.

  باید بدانید که ویتامین C از بدن در برابر بیماری های ویروسی و باکتریایی محافظت کرده و باعث جذب بیشتر آهن می شود. این ویتامین همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد و به رادیکال های آزاد اجازه نمی دهد که به سلول های پوست آسیب بزند.
  اگر می خواهید سیستم ایمنی بدنتان را برای فصل سرما بیش از پیش قوی کنید این روز ها زیاد هلو نوش جان کنید.

  خواص هلو برای تامین آب بدن

  هلو از 87 درصد آب تشکیل شده است و به این ترتیب باعث تأمین آب بدن شده و به دفع توکسین ها و یا همان سموم بدن کمک زیادی می کند. بدون آب خون به خوبی در رگ ها جریان نخواهد داشت و فعالیت های مغزی دچار مشکل خواهد شد. باید بدانید که خون انسان از 95 درصد آب تشکیل شده است و به همین دلیل برای گردش خون مناسب به آب کافی نیاز دارید. توجه داشته باشید که آب باعث چرخش مواد مغذی در بدن و رسیدن آن ها به سلول های بدن می شود و ضایعات را از بدن دفع می کند.
  بافت های سلولی مغز ما نیز از 85 درصد آب تشکیل شده است. زمانی که به میزان کافی آب به بدنتان نرسد مغز اولین ارگانی است که تحت تأثیر قرار می گیرد و واکنش نشان می دهد. در نتیجه سردرد می گیرید، تمرکزتان پایین می آید و حافظهٔ کوتاه مدتتان دچار اشکال می شود. هلو همچنین باعث مینرالیزه کردن مجدد بدن می شود به خاطر اینکه حاوی پتاسیم، منیزیم، فسفر و آهن است.

  هلو

  فواید هلو برای هضم راحت غذا

  هلو سرشار از فیبرهای محلول در آب هست که باعث هضم راحت غذا و بهبود گوارش می شود. این میوهٔ آبدار علاوه بر پیشگیری از یبوست و کاهش خطر ابتلا به سرطان کولون به پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی نیز کمک می کند.
  علاوه بر این ها میزان فیبرهای موجود در آن برای کنترل دیابت نوع 2 و همچنین کنترل اشتها فوق العاده است. در واقع باید بدانید که فیبرهای غذایی این توانایی را دارند که با کلسترول خون و سموم بدن مقابله کنند. در نتیجه برای تمیز و پاک سازی بدن لازم و ضروری اند. باید بدانید که این فیبر ها به محض ورود به معده حجیم شده و بخش زیادی از معده را اشغال می کند در نتیجه یک ضداشتهای خوب و طبیعی محسوب می شود. برای اینکه فیبر بیشتری نصیبتان شود پوست این میوه را به دقت شسته و آن را با پوست میل کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال حافظ

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  فواید هلو برای جلوگیری از پیری زودرس

  بیخود نیست که هر کس پوست صاف و تمیزی داشته باشد به هلو تشبیهش می کنند. عصارهٔ هلو به عنوان یک ترکیب آرایشی استفاده می شود به خاطر اینکه حاوی خواص نرم و احیاکنندگی است. در واقع ویتامین های بی شمار این میوه مانند ویتامین A، پیش ساز ویتامین A و ویتامین های B، C و E قدرت احیاکنندگی و محافظتی بالایی به این میوه می دهند به طوری که باعث افزایش مقاومت و بالا بردن خاصیت ارتجاعی آن می شود. در نتیجه پیری زودرس به جان سلول های پوست نمی افتد.

   

  کلمات کلیدی : از (به ، ،، آب آبدار آبگیری آرایشی آزاد آسان آسیب آمار آمیزی آن آنانکه آنتی آهن آید ابتلا اجازه احیاکنندگی اختلالات ارتباط ارتجاعی ارگانی از اساس است است است است باید است؛ استاز استفاده استمیوه اشتها اشغال اشکال افتد افراد افزایش العاده امر انتخاب اند اندازه اندازید انسان انگلهای اوقات اولین اکسیدان اکسیدانی اگر اگرچه ایمنی این اینکه با باردار بارداری بازدید باشد باشددر باشید باعث بالا بالایی باکتریایی باید بایست بخش بخصوص بدانید بدن بدن بدنتان بدون بر برابر برای بردن بردهلو برطرف برعکس برگ بزرگ بزند اگر بعد بنفش به بهبود بهتر بی بیخود بیش بیشتر بیشتری بیماری تأثیر تأمین تا تامین تحت تحریک تر ترازو ترتیب ترشح ترکیب تشبیهش تشکیل تعداد تقسیم تمرکزتان تمیز تمیزی تهیه توان توانایی توانید توجه تولید توکسین تیره جان جانب جذب جریان جلوگیری جهان جهانى جوانه حافظ حافظهٔ حاوی حجیم حد حدود حدی حذف حرارت حرکتهای حساب خاصیت خاطر خشک خطر خواص خواهد خواهید خوب خوبی خون دارای دارد داردهمچنین دارند دارید داشت داشته در درتقلیل درخت درصد دری دستتان دسته دفع دقت دلیل دم دهد دهد،سبب دهند دهنده دو دچار دیابت دیگر را راحت رادیکال رساند رسیدن رسیده رفع رقیق رنگ روده روز روزانه روزانه رویش رویشی رگ زایش زایشی زرد، زرده زمان زمانی زنان زودرس زودرس زیاد زیادی ساده ساده، ساز سازد سازد سازدهلو سازی ساله سبز سبک سخت، سدیم سرخ سرد سردرختی سردرد سرشار سرطان سرما سفت سفید سلول سلولی سموم سه سوء سیستم شاخه شاخه‌های شامل شد شده شستشو شسته شفتالو) شلیل شلیلها شمار شود شود هلو شوند شکل شیرین صاف صبحگاهی صرفنظر صفحات صفرا صفراوی ضایعات ضداشتهای ضروری طبیعت طبیعی طرف طعم طور طوری طول عدد عروقی عصاره عصارهٔ علاقه علاوه عمل عملکرد عنوان غذا غذا غذایی غلیظی فال فراوان فرمائید فسفر فصل فعالیت فقط فلاوونوئیدهای فواید فوق فیبر فیبرهای قدرت قرار قرمزنارنجی قلبی قند قوی لازم مؤثر ما مانند متوسط مثل مجدد محافظت محافظتی محسوب محصولات محض محلول مخملی مدام مدتتان مرتفع مرکب مرکب، مزاج مزه مشکل مشکلات معادل معدنی معده معمولی مغذی مغز مغزی مغلوب مفید مقابله مقاومت مقدارفراوانی مناسب منیزیم، مواد موارد موجود موجی مورد موفقیت می میان میزان میل میلی مینرالیزه میوه میوهٔ میوه‌های میوه‌هایی میکروب می‌شود می‌شود هلو می‌کند می‌کنند نارنجی نتیجه نخواهد نرسد نرم نسبتاً نشان نصیبتان نظر نمودعصاره نمودهلوهای نمی نوش نوع نوعی نوک نوکم نیاز نیاسین نیز نیست نیستندالبته ها هاضمه های هایتان هر هرس هست هستنداز هستندطبیعت هسته، هستهٔ هسته‌جدا هسته‌چسب هستید هضم هلو هلوهای هلوی هلویتان همان همچنین همگان همیشه همین هنگام و واقع واکنش وجود ورود وعدهٔ ویتامین ویتامینهای ویروسی پاک پایین پتاسیم، پرطرفدارترین پوست پوست پوستی پیری پیش پیشگیری چرتکه چرخش چسبیدن چقدر چند ژن کاذب کافی کالری کالری کاهش کبد کتاب کردن کرده کرم کرک کس کسالت کش کل کلسترول کلسیم،آهن،فسفر،پتاسیم کلیه کم کمک کمی کنترل کند کند کند بافت کند علاوه کندجهت کنند کنید کنید کنید که کوتاه کولون کیلوکالری گاهی گردد گردش گرم گزارش گل گوارش گوشت گیرد گیری گیرید، ی یا یبوست یعنی یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص هلو”

  دیدگاه ها بسته شده اند.