خواص شلغم

خواص شلغم

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خواص شلغم
 •  

  خواص شلغم

  شلغم سبزی ریشه ای است به رنگ سبز و سفید و یا بنفش و با برگ‌هایی ناصاف و بریدگی‌های زیاد. ریشهٔ آن غدّه‌ای و به شکل‌های گرد و یا دراز به رنگ سفید با لکه‌های بنفش می‌باشد. شلغم نه تنها از نظر داشتن ویتامین و خواص معدنی‌اش ارزنده‌است، بلکه از حیث سایر ویژگی‌های غیر غذایی هم سرآمد بوده و در زمره سبزی‌های مهم شمرده می‌شود.

  خواص شلغم

  شلغم از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است.

  خواص شلغم آنقدر زیاد است که می توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است و اگر مردم می دانستند که این گیاه چقدر فایده درد تمام باغچه های خانه خود را شلغم میکاشتند و هر روزه از آن استفاده می کردند .

  1) شلغم مقوی است.

  2) شلغم اشتها آور است.

  3) شلغم ضعف جنسی را درمان کرده و اسپرم را زیاد می کند.

  4) تسکین سرفه از فواید شلغم است .

  5) ترشی شلغم بهترین نوع ترشی است زیرا مقوی معده و روده ها و اشتها آور است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال روزانه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  6) آب شلغم قند خون را پائین می آورد.

  7) تخم شلغم را اگر سرخ کرده و بخورید برای ضعف جنسی موثر است.

  8) اگر گلو درد دارید آب پخته شلغم را قرقره کنید.

  9) خوردن آب شلغم درمان کننده جوش صورت است.

  10) آنهایی که حافظه ضعیف دارند حتما باید شلغم بخورند زیرا ثابت شده است که شلغم حافظه را تقویت می کند.

  فواید شلغم

  11) درمان شب کوری از خواص شلغم است .

  12) شلغم بعلت داشتن ویتامین B1 علاج کم خونی است.

  13) شلغم برای رشد و نمو استخوانها مفید است بنابراین زنان باردار و شیرده حتما باید از آن استفاده کنند .

  14) زن حامله ای که در مدت بارداری شلغم خورده باشد بچه اش زودتر رشد کرده ، زودتر حرف می زند و حتی زودتر راه می افتد و در مقابل امراض مقاومت بیشتری خواهد داشت .

  15) آنهایی که غده تیروئیدشان کم ترشح می کند باید حتما شلغم بخورند زیرا شلغم بعلت داتشن ید فراوان ترشحات غده تیروئید را تنظیم می کند .

  16) شلغم مهمترین گیاه ضد سرطان است و حتی گسترش سرطان را متوقف می کند .

  17) از فواید شلغم درمان بسیاری از بیماریهای پوستی است.

  18) شلغم پخته بهترین دارو برای برونشیت است.

  شلغم یکی از مفیدترین و غنی ترین سبزی هایی است که به زودی با نزدیک شدن فصل پاییز در سبد غذایی بسیاری از خانواده ها قرار می گیرد. این سبزی از جمله خوراکی های طبیعی است که مصرف مداوم آن در فصل های سرد سال موجب افزایش ایمنی و تقویت سیستم دفاعی بدن می شود. علاوه بر این در تحقیقات مختلفی ثابت شده، مصرف این سبزی و عصاره آن در پیشگیری از ابتلا به سرطان و برخی از بیماری های عفونی موثر است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال حافظ

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  ● بهترین شلغم را بخرید

  وقتی برای خرید شلغم راهی بازار می شوید دقت کنید تا بهترین و مرغوب ترین شلغم را که خواص درمانی بیشتری دارد با خود به خانه بیاورید. برای انتخاب شلغم باید به پوست آن توجه کنید. شلغم تازه و رسیده پوستی براق و شفاف دارد و وقتی آن را لمس می کنید سفت و محکم است. بنابراین اگر شلغمی را لمس کردید و احساس کردید که با فشار اندکی انگشت شما در آن فرو می رود مطمئن باشید که آن شلغم تازه نیست و اگر آن شلغم را به خانه ببرید و میل کنید دچار نفخ شکم می شوید. یکی دیگر از ویژگی های شلغم تازه این است که درصورتی که آن را برش زدید درون آن سفت و روشن باشد. در آن صورت است که می توانید از خواص درمانی شلغم مطمئن شوید.

  ● بخارپز یا آب پز ؟

  بهترین شیوه برای طبخ شلغم و حفظ ویتامین ها و خواص درمانی آن، بخارپز کردن است. در این شرایط است که تمامی خواص درمانی شلغم حفظ می شود. در حقیقت این روش در مقایسه با آب پز شدن شلغم بهتر است زیرا هنگام آب پز شدن بخشی از خواص درمانی شلغم که مانع از ابتلا مصرف کننده به سرطان می شود خارج می شود. بنابراین درمانگران توصیه می کنند، شلغم را یا به صورت بخارپز یا به صورت خام مصرف کنیم تا ارزش غذایی آن را به طور کامل دریافت کنیم.

  فواید شلغم و سنگ کلیه

  شلغم به دلیل خاصیت ادرار آوری که دارد در درمان سنگ کلیه و دفع این سنگ ها از مجاری ادرار بسیار موثر است. به همین دلیل است که بسیاری از درمانگران در دوره درمان به بیماران مبتلا به سنگ کلیه توصیه می کنند. علاوه بر نوشیدن مایعات، شلغم را نیز در برنامه غذایی خود بگنجانند.

   

  کلمات کلیدی : از ) ، ؟ آب آن آن، آنقدر آنهایی آور آورد آوری ابتلا احساس ادرار ارزش ارزنده‌است، از از خواص است است است استخوانها استفاده اسپرم اش اشتها افتد افزایش امراض انتخاب اندکی انگشت اگر ای ایران ایمنی این با باردار بارداری بازار بازدید باشد باشید باغچه باید ببرید بخارپز بخرید بخشی بخورند بخورید بدن بر براق برای برخی برش برنامه برونشیت برگ‌هایی بریدگی‌های بسیار بسیاری بعلت بلکه بنابراین بنفش به بهتر بهترین بوده بچه بگنجانند بیاورید بیشتری بیماران بیماری بیماریهای تا تازه تحقیقات تخم تر ترشح ترشحات ترشی ترین تسکین تقویت تمام تمامی تنظیم تنها توان توانید توجه توصیه تیروئید تیروئیدشان ثابت جمله جنسی جوش حافظ حافظه حامله حتما حتی حرف حفظ حقیقت حیث خارج خاصیت خام خانه خانواده خرید خواص خواهد خود خوراکی خوردن خورده خون خونی داتشن دارد دارند دارو دارید داشت داشتن دانستند در دراز درد دردی درصورتی درمان درمانگران درمانی درون دریافت دفاعی دفع دقت دلیل دوره دچار دیگر را راه راهی رسیده رشد رنگ رود روده روزانه روزه روش روشن ریشه ریشهٔ زدید زمره زن زنان زند زودتر زودی زیاد زیرا سال سایر سبد سبز سبزی سبزی‌های سرآمد سرخ سرد سرطان سرفه سفت سفید سنگ سیستم شب شدن شده شده، شرایط شفاف شلغم شلغم شلغمی شما شمرده شود شوید شوید شکل‌های شکم شیرده شیوه صفحات صورت ضد ضعف ضعیف طب طبخ طبیعی طور عصاره عفونی علاج علاوه غده غدّه‌ای غذایی غنی غیر فال فایده فراوان فرمائید فرو فشار فصل فواید قدیم قرار قرقره قند لمس لکه‌های مانع مایعات، مبتلا متوقف مجاری محکم مختلفی مداوم مدت مردم مرغوب مصرف مطمئن معدنی‌اش معده مفید مفیدترین مقابل مقاومت مقایسه مقوی مهم مهمترین موثر موجب می میل میکاشتند می‌باشد می‌شود ناصاف نزدیک نظر نفخ نمو نه نوشیدن نوع نیز نیست ها های هایی هر هم همین هنگام و وقتی ویتامین ویژگی ویژگی‌های پائین پاییز پخته پز پوست پوستی پیشگیری چقدر کامل کردن کردند کرده کردید کلیه کلیه کم کند کند کنند کنند، کننده کنید کنید کنیم کنیم که کوری گرد گرم گسترش گفت گلو گیاه گیرد یا ید یکی ●

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خواص شلغم”

  دیدگاه ها بسته شده اند.