خواص سمنو

مجموعه: خواص مواد غذایی

سمنو

سمنو یــا سمنک ؛ خوردنی چسبنده و شیرینی اســت کــه از جوانه گندم و آرد درست می‌کنند. سمنو را معمولاً کمی پیش از نوروز درست می‌کنند و یکی از اجزای سفره هفت سین ایرانیان بــه شمار می‌آید.

خواص سمنو : سمنو داراى ویتامین هاى K-E-A و گروه ویتامین هاى B12,B8, B5, B3, B1 و مواد مهم دیگر مانند: فسفر؛ کرومیوم؛ روى؛ سلنیوم؛ آهن و مس است.

خواص سمنو بــرای آرامش اعصاب

سمنو مغذى و انرژى زا اســت و بویژه براى ورزشکاران پرورش اندام بسیار مفید اســت و داروى طول عمر و آرامش اعصاب است.

فواید سمنو قبل و بعد از زایمان

 سمنو شیرافزا اســت از ایــن رو هم براى مادران شیرده و هم بــه علت مقوى بودن براى زنان باردار بسیار مفید است.

از دیگر خواص سمنو و موارد مفید درمانى آن مى‌‌توان بــه اثرات شفابخش آن در درمان سو ءهاضمه؛ نازایى؛ سختى زایمان؛ سنگ کیسه صفرا و اختلال صفرا؛ پادرد؛ کندى ضربان قلب؛ ریزش مو؛ لاغرى؛ یبوست؛ واریس؛ قندخون و دیابت؛ رشد قد؛ بى خوابى عصبى؛ تصلب شرائین و

کلسترول؛ ضعف حافظه؛ بیماران دوره نقاهت؛M.S؛ بهت زدگى؛ پرکارى تیروئید؛ اسکیزوفرنیا؛ سایکوز؛ فسفات در ادرار؛ خون ادرارى؛ ترمیم زخم ها؛ فلج مغزى؛ مقاومت در برابر عفونت؛ بهبودى زخم هاى قرنیه؛ بیمارى رینود؛ اکرودینى؛ کولى باسیلوز؛ برى برى؛ شارکو؛ هوابلعى؛ مخملک؛

کوریزاى مزمن؛ پیستوریازیس؛ ورم دستگاه تناسلى؛ تب برفکى؛ ورم میزراه؛ سرگیجه هاى منى پر؛ کم خونى هیپوکروم؛ آرتروز؛ ورم زبان همراه بار؛ آرتروز پا و شبیکه؛ پارکینسون؛ عوراض یائسگى؛ پورپورا؛ اسپرو؛ اسکروفولوس؛ هپاتیت؛ یرقان؛ یرقان نوزادى؛ کمک بــه ترمیم شکستگى

استخوان و عقیم بودن؛ بــه عــنــوان غذا و کمک درمانى مفید و مؤثر است.

فواید سمنو

خواص سمنو

سمنو غذای بسیار مقوی

سمنو مغذى و انرژى زاست و بویژه براى ورزشکاران پرورش اندام بسیار مفید است.

در داخل ایــن غذاى بهشتی کــه تزئین بخش سفره هفت سین است؛ بادام هاى شیرین (سنگى) مى ریزند کــه نماد و مایه برکت است. ایــن بادام ها را پــس از پختن از سمنو خارج مى کنند؛ تعدادى از آنها را بــه عــنــوان برکت کیف پول در داخل کیف پول قرار مى دهند تــا باعث فراوانى پول و ثروت گردد .
بادام؛ حاوى ویتامین E و۱ B و مقدار فراوانى از فسفر؛ پتاسیم؛ منیزیم؛ کلسیم؛ گوگرد؛ سدیم؛ آهن؛ قند؛ مواد ازته و چربى اســت کــه بــه هنگام طبخ سمنو؛ جذب آن شده و باعث مقوى شدن بیشتر ایــن غذا مى گردد. مصرف سمنو باعث تقویت عمومى بدن بویژه استخوان ها مى گردد و غذاى بسیار مفیدى براى زنان بویژه زنان باردار؛ بچه شیرده و یائسه محسوب مى شود.

یکی از اجزای جدایی ناپذیر سفره هفت سین؛ سمنوست. سمنو نماد زایش و باروری گیاهان اســت کــه همراه بــا آمدن بهار؛ در جای جای ایران دیده می شــود و افزون بر جایگاه فرهنگی و غذایی اش؛ در طب سنتی ایران هم بــه آن توجه و در ابواب «مفردات» کتاب های طب سنتی؛ از آن بــا عــنــوان «نیده» کــه واژه ای مصری است؛ یاد شده اســت از نام های دیگر سمنو؛ می توان بــه «سمنوبوا» و «سمن بیا» اشاره کرد. سمنو را در فصل بهار وبه مناسبت عید نوروز و نــیــز همانند حلوا و آش بــرای برآمده شدن حاجات و نذر ونیاز هم می پزند. باتوجه بــه ریشه مصری کلمه «نیده» احتمالاً ایــن ترکیب غذایی در دیگر کشورها هم یافت می شود.

کربوهیدرات ها اصلی ترین منبع تأمین انرژی بدن انسان بــه شمار می روند و بیشتر منابع تأمین آنها گیاهی هستند. کربوهیدرات ها در بدن انسان؛ یــا بــه طور مستقیم تبدیل بــه انرژی می شــونــد یــا بدن؛ آنها را بــه صورت چربی ذخیره می کند. هــمــه کربوهیدرات ها؛ از سه عنصر کربن؛ هیدروژن و اکسیژن تشکیل می شوند.

گندم پر از املاح معدنی است. اگــر در پی بــه دست آوردن ویتامین های گوناگون هستید؛ بــه سراغ گندم بروید. حریره گندم بــا شکر و بادام؛ بــرای خونریزی سینه مفید است. گندم؛ از سرطان روده نــیــز جلوگیری می کند.

پودر جوانه گندم؛ یک مکمل غذایی پر ارزش و سرشار از ویتامین E و ویتامین های گروه B است. امروزه؛ ویتامین E معجزه گر و اکسیر جوانی معرفی می شود. سلنیوم و منیزیوم موجود در جوانه گندم ؛ در پیشگیری از ابتلا بــه انواع سرطان؛ مؤثر شناخته شده اند. بــه اعتقاد برخی از متخصصان پوست ؛ مو و زیبایی ؛ جوانه گندم در درمان ریزش مو؛ رفع شوره سر و رفع انواع جوش صورت و ناراحتی پوستی مؤثر است. همچنین کسانی کــه از یبوست ؛ خستگی و بی حالی ؛ کلسترول بالا و دردهای عضلانی رنج می برند؛ بــایــد از ایــن ماده غذایی کمک بگیرند. اگــر می خواهید لاغر شوید؛ پودر جوانه گندم را همراه بــا ماست یــا سالاد کاهو ده دقیقه قبل از صرف غذا و اگــر می خواهید چاق شوید؛ آن را ده دقیقه بعد از غذا میل کنید.

اگر آرد گندم را بر روی پوست مالش دهید؛ التهاب و ورم را فرو می نشاند. بــه همین دلیل؛ از قدیم گندم را بــرای تسکین التهاب و باد سرخ بــه کار می بردند. بــرای ایــن منظور؛ آن را بــا مقداری مواد ضدعفونی کننده همراه می ساختند تــا میکرب آن را نــیــز از بین ببرد .

در صنعت؛ از آرد گندم؛ نشاسته می گیرند. ضماد گندم سوخته بــا موم و روغن بــرای جلای رخسار بی نظیر است. ایــن ماده غذایی؛ چاق کننده و تقویت کننده غرایز جنسی اســت و بین غذاهایی کــه بــا گندم ساخته می شود؛ سمنو از هــمــه مقوی تر است. پخته گندم بــا شکر و بادام بــه صورت حریره؛ اگــر کم کم خورده شود؛ دوای خون ریزی سینه است. ضماد گندم پخته بــا روغن زیتون؛ بــرای فروبردن ورم های گرم؛ همراه آب پیاز بــرای درمان ورم های سرد؛ و بــا آب گشنیز بــرای تسکین ورم های گرم و خنازیر و غدد؛ بسیار مفید اســت ... پخته گندم بــا سکنجبین؛ بــرای جوش ها و دانه های آبکی سودمند است.

خواص سمنو

فواید سمنو

روغن گندم کــه از جوشاندن و پختن گندم در روغن زیتون بــه دست می آید؛ بــرای درمان قوبا (زخم های جلدی کــه منشأ عصبی دارد) بــه ویژه قوبای اطفال و همچنین پاک شدن کک و مک و درمان کچلی و ریزش طبقات شاخی پوست؛ مفید است.

جوشانده سبوس گندم؛ دوای سرفه و زکام های سخت اســت و اگــر بــا عسل شیرین شده باشد؛ خوردن آن بعد از غذا؛ یبوست هایی را کــه منشأ آنها تنبلی کبد و تحریکات روده است؛ درمان می کند. از سبوس گندم می توان نان سیاه هم تهیه کرد؛ ولــی سنگین اســت و ترشی معده را زیاد می کند. مبتلایان بــه زخم معده؛ سرطان دستگاه هاضمه و آپاندیس؛ بــایــد از سبوس گندم پرهیز کنند. بــه زنان آبستن توصیه می شــود از سوپ گندم کــه دارای املاح کلسیم؛ فلوئور؛ سیلیس و ویتامین های B؛ است؛ حتماَ استفاده کنند.

در کشور ما از هزاران سال پیش؛ جوانه ها و اهمیت مصرف آنها؛ شناخته شده بود.

این موضوع بــه قدری اهمیت داشت کــه مردم ما استفاده از جوانه گندم را بــه شکل سمنو در سفره هفت سین آیینی سنتی و اجرای آن را در آغاز فصل بهار؛ لازم می دانستند.

دانستن تغییراتی کــه در مدت جوانه زدن رخ می دهد و همچنین آگاهی از ارزش غذایی جوانه ها؛ باعث می شــود بــا خواص غذایی سمنو بیشتر آشنا شویم و مصرف جوانه ها را بــه عــنــوان یک عادت غذایی مطلوب؛ در برنامه غذایی مان بگنجانیم.

به طور کلی در فرایند جوانه زدن؛ ویتامین ها؛ املاح و پروتئین بــه مقدار زیادی افزایش می یابد؛ ولــی کالری و کربوهیدرات کاهش می یابد. افزایش پروتئین در حین جوانه زدن؛ در اثر شکسته شدن مولکول های کربوهیدرات و ترکیب آنها بــا نیتروژن موجود در هواست. در نتیجه ایــن تغییرهای شیمیایی؛ مقدار کربوهیدرات کاهش می یابد و پروتئین قابل جذب و هضم در بدن ایجاد می شود. عنصر سدیم در هضم غذا و در معده و روده (برای جذب قندها و اسیدهای آمینه) نقش حیاتی دارد. دانه های خشک سبزی ها؛ غلات و حبوبات ویتامین C ندارند؛ ولــی در هنگام جوانه زدن مقدار زیادی ویتامین C تولید می کنند.

بنابراین جوانه ها سرشار از ویتامین ها؛ املاح و آنزیم ها هستند و مصرف مرتب آنها؛ یکی از راه های رساندن ویتامین و مواد معدنی بــه بدن و حفظ سلامت است. سمنو کــه حاصل جوانه های تازه رسیده گندم است؛ یکی از منابع غنی ویتامینE است. مهم ترین نقش ایــن ویتامین؛ افزایش چربی زیر پوست است. بنابراین؛ مصرف بالای آن باعث ایجاد جوش های زیرپوستی در صورت می شود. بتاکاروتن هم کــه در بینایی؛ رشد؛ تکامل پوست؛ سیستم عصبی و ایمنی نقش دارد؛ در سمنو وجود دارد و یکی دیگر از محاسن آن بــه شمار می رود.

سمنو بــه روش های گوناگونی پخته می شود؛ ولــی ما بــه لحاظ تاریخی؛ روش پخت سنتی آن را کــه در کتاب های طب سنتی آمده؛ بیان می کنیم. دراین روش کــه بــا عــنــوان «دستور قدیم» درکتاب های طب سنتی یافت می شــود و احتمالاً مربوط بــه پیش از پانصد سال اخیر است؛ فــقــط گندم؛ آب و یخ در تهیه سمنو استفاده می شد. بــرای پخت سمنو ابتدا گندمی مرغوب را انتخاب و پاک می کردند؛ ســپــس آن را در آب؛ خیس می کــردنــد و روی یک تخته یــا طبق چوبی پهن می کــردنــد تــا ضخامتش بــه سه یــا چهار انگشت برسد.

آنگاه بر روی آن یک پارچه کرباس تمیز می انداختند و هرروز روی آن آب می پاشیدند تــا آنکه گندم ها ریشه در می آورد وجوانه می زد. وقتی اندازه جوانه ها بــه چهار یــا پنج انگشت می رسید آنها را می بریدند و می کوبیدند و آب عصاره اش را می گرفتند. آب بــه دست آمده در دیگ و بــا آتش ملایم طبخ می شــد و در همان حین؛ چند قطعه یخ را درچند نوبت در آن می ریختند و فرصت می دادند تــا غلیظ و شیرین گردد.

سمنو خوشمزه و شیرین است؛ در حالی کــه هیچ نوع ماده شیرین کننده ای بــه آن اضافه نمی کنند. علت ایــن شیرینی؛ آن ترکیب عصاره جوانه گندم بــا آرد کامل است. مواد و ویتامین های موجود در گندم و جوانه آن؛ ارزش غذایی فراوانی دارد. سمنو بــه سلامت افراد و پیشگیری پاره ای از بیماری ها کمک می کند. جدول زیر بــه بررسی مواد مفید آرد و عصاره و مقایسه آن بــا آرد تصفیه شده می پردازد.

طبیعت ایــن ماده غذایی گرم اســت و در درجه اول گرمی قرار دارد. از نظر خشکی و تری هم معتدل است. از نظر افعال و خواص آن نــیــز تــا حدی شبیه گندم اســت و تولیدکننده خلط صالح؛ همچنین مسمن یــا چاق کننده بدن بــه شمار می رود.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “خواص سمنو”

دیدگاه ها بسته شده اند.