تربچه

مجموعه: خواص مواد غذایی

تربچه

تربچه

ترب یــا تربچه وحشی (نام علمی: Raphanus sativus) نام یک گونه از تیره شب‌بویان است. ایــن گیاه نخستین بار پیش از زمان امپراتوری روم در قاره اروپا پرورش یافت. ترب کــه در زمان حاضر در سرتاسر جهان کشت و مصرف می‌شود گیاهی بــا ریشه قرمز و برگ‌های خشن و کرکدار کــه آهن برگ‌های آن زیاد است.

ترب‌ها بــا توجه بــه اندازه؛ رنگ و زمان لازم بــرای کشت بــه انواع و گونه‌های متعددی دسته‌بندی می‌شوند. گروهی از ترب‌ها بــه منظور تهیه دانه کشت شده و تعدادی دیگر در صنعت دانه‌های روغنی استفاده می‌شوند.

 

خواص تربچه

 

خواص تربچه

 

این گیاه را می‌توان بــه صورت خام در سالاد یــا از برگ‌های آن بــه صورت پخته در سوپ استفاده کرد. خواص تربچه در مورد بیماری‌ها و فواید آن بــرای قسمت‌های مختلف بدن در زیر آورده شده اســت :

یرقان (زردی) : تربچه بــرای کبد و معده بسیار مفید اســت و سم‌زدای بسیار خوبی اســت و خون را تصفیه می‌کند. تربچه در بیماری یرقان بــه طور شگفت‌آوری بــه پاکسازی بیلیروبین از خون کمک می‌کند و همچنین تولید آن را نــیــز تنظیم می‌کند. علاوه بر ایــن بــا افزایش اکسیژن در خون از تخریب سلول‌های قرمز جلوگیری می‌کند. تربچه (ترب) سیاه بــرای یرقان مفیدتر است. برگ‌های تربچه نــیــز بــرای درمان یرقان بسیار مفید هستند.

کبد و کیسه‌ی صفرا : تربچه بطور خاص بــرای کبد و صفرا بسیار مفید اســت و جریان صفرا و بیلیروبین؛ اسیدها؛ آنزیم‌ها را تنظیم می‌کند و بیلیروبین را از خون می‌زداید و کبد را سم‌زدایی می‌کند. علاوه بر این؛ تربچه حاوی آنزیم‌هایی شبیه بــه مایروسیناس؛ دیتاستاز؛ استئار اســت کــه از کبد و کیسه‌ی صفرا در مقابل عفونت‌ها و زخم‎ها پیشگیری می‌کند.

هموروئید (بواسیر) : تربچه سرشار از فیبر اســت کــه بــه هضم غذا و جذب آب را آسان می‌کند و بــه رفع یبوست کمک می‌کند (یبوست یکی از دلایل اصلی ابتلا بــه بواسیر است) و در نتیجه از ایجاد یــا گسترش بواسیر پیشگیری می‌کند.

اختلالات ادراری : تربچه خاصیت ادرارآوری دارد؛ و میزان ادرار را افزایش می‌دهد. آب تربچه بــرای درمان التهاب و سوزش ادرار استفاده می‌شود. همچنین کلیه را تمیز می‌کند و عفونت کلیه‌ها و سیستم ادرار را از بین می‌برد. و بــه طور کلی بــه رفع اختلالات سیستم ادرار کمک می‌کند.

کاهش وزن : تربچه بــه دلیل فیبر بالایی کــه دارد؛ بــه سرعت معده را پر می‌کند و احساس سیری ایجاد می‌کند بدون اینکه کالری زیاد بــه بدن برساند و انتخاب خوبی بــرای افرادی اســت کــه می‌خواهند وزن کم کنند.

سرطان : تربچه سم‌زدای بسیار خوبی اســت و سرشار از ویتامین C؛ اسید فولیک و آنتوسیانین اســت و بــه بهبود انواع سرطان بــه ویژه سرطان کولون؛ کلیه؛ روده ؛ معده و دهان کمک می‌کند.

اختلالات پوستی : تربچه دارای ویتامین‌C ؛ فسفر؛ روی و بعضی از ویتامین‌های گروه B  اســت کــه بــرای پوست بسیار مفید هستند. آب موجود در تربچه بــه مرطوب سازی پوست کمک می‌کند. مقداری تربچه‌ی له شده را در یک کیسه کتانی قراردهید و بر روی پوست صورت قراردهید.

گزش حشرات : تربچه دارای خاصیت ضدخارش اســت و درمان مؤثری بــرای تسکین خارش ناشی از گزش پشه و زنبور است. آب تربچه درد و تورم محل گزش را کاهش می‌دهد و باعث تسکین آن می‌شود.

تب : تربچه حرارت بدن را پایین می‌آورد و التهاب تب را کاهش می‌دهد. نوشیدن آب تربچه در ایــن حالت بسیار مفید است.

برونشیت و آسم و اختلالات تنفسی : تربچه خاصیت ضدخلط دارد و باعث کاهش خلط سیستم تنفسی از جمله بینی؛ گلو؛ نای و شش‌ها حاصل از سرماخوردگی؛ عفونت و آلرژی می‌شود.

فواید دیگر : گذشته از فوایدی کــه در بالا ذکر شد؛ تربچه متابولیسم را تنظیم می‌کند؛ جریان خون را بهبود می‌بخشد؛ سردرد؛ یبوست؛ اسیدی بود معده؛ چاقی؛ تهوع؛ گلودرد؛ سرفه ؛ مشکلات گوارشی؛ سنگ کیسه‌ی صفرا و سوءهاضمه را درمان می‌کند.

 

فواید تربچه

 

فواید تربچه

 

1- ترب سیاه کــه معمولا در پائیز برداشت می شــود .
2-تربچه کــه بــه رنگهای مختلف قرمز و وصورتی و بصورت های دراز و گرد وجود دارد .

خواص داروئی :

ترب از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک اســت و از زمانهای بسیار قدیم بــرای درمان بسیاری از بیماریها بکار می رفته اســت .

1) ترب بــرای دفع سنگهای صفراوی مفید اســت .
2) ترب در بعضی از اشخاص تولید گاز و آروغ می کــنــد و تخم آن گاز و نفخ را از بین می برد .
3) ترب بــرای درمان نقرس و روماتیسم مفید اســت .
4) برگ ترب اگــر بــا غذا خورده شــود بــه هضم غذا کمک می کــنــد .
5) آب برگ ترب بــرای تقویت چشم مفید اســت .
6) ترب بــرای درمان یرقان مفید اســت .
7) تخم ترب درد را تسکین می دهد .
8) در صورت مسمومیت غذایی مقداری تخم ترب را همراه بــا سکنجبین بــه بیمار بدهید باعث استفراغ می شــود و معده را پاک می کــنــد .
9) بــرای مداوای زخم های بدن از ترب و عسل ضماد تهیه کرده و روی زخم بگذارید .
10) دم کرده ترب ادرار آور اســت و بــرای درمان حبس البول بکار می رود .
11) تخم ترب ادرار آور و قاعده آور اســت .
12) اگــر دست یــا پای شما سرما زده اســت ترب را در آّب بجوشانید و بگذارید تــا کمی سرد شــود بطوریکه دست را نسوزاند ســپــس عضو سرما زده را چند بار در روز در ایــن جوشانده قرار دهید .
13) دم کرده ریشه ترب تقویت کننده بدن اســت .
14) بــرای دفع سنگ کیسه صفرا و سرفه های تشنج آور از ترب بصورت زیر استفاده کنید :
در یک ترب بزرگ حفره ای ایجاد کرده و همچنین در ته آنهم سوراخ ریزی بوجود آورید بطوریکه آّب قطره قطره از آن خارج شــود ... ســپــس مقداری شکر در حفره ریخته و آنرا بــا آب پر کنید و ترب را در دهانه شیشه یــا استکانی قرار دهید کــه آب آن قطره قطره از سوراخ ریز ته ترب خارج شده و در داخل شیشه یــا استکان پر شــود ... ایــن آب را چند بار در روز بنوشید .
15) خوردن تخم ترب ترشح شیر را زیاد می کــنــد .
16) جوشانده ترب بــرای درمان اسهال خونی مفید اســت .
17) تخم ترب اشتها آور است.
18) بــرای از بین بردن تب؛ تخم ترب را دم کرده و بــه بیمار بدهید .
19) تخم ترب بصورت ضماد بــرای ورم پستان در مادران شیرده استفاده می شــود .

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “تربچه”

دیدگاه ها بسته شده اند.