والک

مجموعه: خواص مواد غذایی

والک

والک

والک یــا سیر وحشی یــا سیر خرس (نام علمی: Allium ursinum L)گیاهی اســت از راسته مارچوبه‌سانان؛ تیره نرگسیان؛ زیرتیره پیازیان از سردهٔ سیر (Allium)؛ هم‌خانواده بــا پیاز کوهی.

این گیاه کاربرد خوراکی دارد (مانند والک پلو در ایران و سوپ و پستو در اروپا) ولــی بــه سادگی بــا گیاهان سمی مانند زعفران مرغزار و موگه اشتباه گرفته می‌شود کــه هــر ساله جان چند نفر را بــه خطر می‌اندازد.

والک از گیاهان آوندی (Tracheobionta) است.

پراکنش

همه اروپا بــه جز منطقه مدیترانه؛ آسیای کوچک؛ قفقاز؛ نوار کوهستانی البرز در ایران؛ سیبری تــا کامچاتکا.

 

خواص گیاه والک

 

خواص گیاه والک

 

والک کوهی نوعی سبزی وحشی و خودرو اســت کــه در رشته کوه البرز و فــقــط در فصل بهار می ‌روید. سرشار از کلسیم و انواع ویتامین های نافع بدن است.

والک یکی از گونه‌ های سیر و بــه اصطلاح نوعی سیرکوهی است. نام علمی آن Allium ursinum L و نام انگلیسی آن Board-leaved Garlic؛ wild Garlic و از خانواده Liliaceae می باشد.

با نام‌ های پیاز خرسی؛ سیر جنگلی؛ سیر خرس نــیــز از آن یاد می ‌شود. والک بسیار ملایم ‌تر و شیرین ‌تر از سیر معمولی اســت و بیشتر مصرف دارویی دارد. بوی آن شبیه پیاز است.

قسمت مورد استفاده ی والک؛ گیاه جوان و بــه ندرت از گیاه خشک شده یــا عصاره آن است.

ترکیبات شیمیایی والک :

والک حاوی ترکیباتی مانند اسانس فرار کــه حاوی ترکیبات گوگردی است؛ می باشد. والک را در فصل بهار مــی‌ چینند و بــرای فصول دیگر بــه دو روش فریز کردن و یــا خشک کردن نگهداری مــی‌ کنند. در صورتی کــه بخواهید سبزی والک را خشک کنید؛ حتماً بــایــد بــه روش خشک کردن در سایه عمل کنید.

خواص و اثرات دارویی والک :

1- والک در موارد تصلب شرایین؛ اسهال؛ اتساع روده ای؛ آنفلوانزا؛ برونشیت؛ بیماری اسهال خونی از نوع آمیبی و سیاه سرفه بــه کار می رود.

2- خوردن آن تنفس را آسان و تنگی نفس را درمان مى کند.

3- مداومت در خوردن والک سبب ریزش موى سفید و در آمدن موى سیاه بــه جاى آن می شود. ایــن خاصیت بــه علت داشتن فلز منگنز اســت کــه در آن زیاد بوده و عامل سیاهى موى بدن انسان مى باشد.

4- بــا انبساط ملایم عروق خونی سبب کاهش فشار خون می شود.

5- سرشار از ویتامین C بوده و داراى لعاب و صمغ زیاد مى باشد.

6- بــرای تصفیه خون بسیار مفید اســت و در ناراحتی‌ های هاضمه کمک می ‌کند و خواص پیاز آن تــا حدود زیادی شبیه سیر است.

7- مصرف گیاه والک باعث کاهش قند و پیشگیری از افزایش فشار خون در مبتلایان بــه دیابت می ‌شود.

8- بــرای کسانی کــه تنگی عروق دارند و همچنین بــرای سرگیجه بسیار مفید است.

9- ایــن گیاه ضد عفونى کننده ی قوى است؛ بــه هضم غذا کمک مى کــنــد و ضد کرم معده و کرم کدو است.

10- اثر خوبى بر روى اعصاب دارد و از آن براى درمان نسیان؛ تقویت اعصاب و اشخاص ‍فلج استفاده می کنند.

11- تسکین دهنده ی درد روماتیسم ؛ سیاتیک و نقرس مى باشد.

12- ادرار را باز مى کــنــد و رنگ چهره را نیکو مى سازد.

13- پادزهر سموم حیوانى و غذایى هست.

14- مداومت در خوردن والک سبب ریزش موى سفید و در آمدن موى سیاه بــه جاى آن می شود. ایــن خاصیت بــه علت داشتن فلز منگنز اســت کــه در آن زیاد بوده و عامل سیاهى موى بدن انسان مى باشد. از ایــن نظر شباهت زیادى بــه سیر دارد.

15- بــه علت داشتن املاح زیاد؛ خون را قلیایى کرده و اسیدی بودن آن را از بین مى برد.

16- میوه ی والک بسیار خنک و ضد رطوبت بدن اســت و راه ورود میکروب ها را بــه عروق مى بندد و از خونریزى و فساد خون جلوگیرى کرده و رقت خون را درمان مى کند.

17- ملین و اشتهاآور بوده و ادرار را زیاد مى کند.

18- سیر کوهی بــرای کسانی کــه تنگی عروق دارند و همچنین بــرای سرگیجه بسیار مفید است.

19- مسکن صفرا و پاک کننده صفرا از امعاء است.

20- بهترین درمان روماتیسم و تصلب شرائین است؛ براى کسانى کــه از درد معده رنج مى برند؛ میوه ى خوبى اســت و از تحریکات جلدى جلوگیرى مى نماید.

21- شربت والک براى مبتلایان بــه تب و آبله مرغان و سرخک بسیار مفید است. غرغره ی جوشانده ی آن براى درمان دردگلو و آنژین سود فراوان دارد.

22- سکنجبین میوه آن خنک کننده بوده و براى رفع یرقان و التهاب صفرا و کبد سودبخش است.

23- اگــر بر روی پوست مالیده شــود باعث قرمزی پوست می شود.

24- بــه صورت موضعی برگ های له شده ی آن را می توان بــرای از بین بردن آبسه و کورک بــه کار برد.

25- مالیدن عصاره میوه ى والک جهت زخم هاى آبدار و چرکى نافع بوده؛ آن ها را خشک مى کــنــد و گل آن نــیــز همین خاصیت را دارد.

26- ضماد برگ والک جهت زخم هاى سرد و برآمدگى چشم از حدقه مفید است. عصاره ی برگ و ساقه ی آن کــه تازه چیده و کوبیده شده را بــا کمى صمغ مخلوط نمایید؛ جهت امراض ‍چشم مخصوصا جوش پلک و ریزش اشک؛ ناخنه و ورم پلک چشم مفید مى باشد.

27- جویدن برگ والک جهت ورم لثه و رفع بى حسى آن مفید مى باشد. جوش هاى دهان را از بین مى برد و بوى بد دهان را برطرف مى نماید.

28- نوشیدن آب برگ و ساقه ی آن کــه تازه باشد بــا کمى صمغ عربى جهت تقویت معده و خونریزى معده و بند آمدن اسهال و معالجه بواسیر نافع است.

29- گل والک نــیــز اسهال را بند مى آورد و ضماد برگ آن بر روى دکمه بواسیر خونى نافع است.

30- نوشیدن جوشانده ى ریشه ی والک علاوه بر بند آمدن اسهال؛ سنگ کلیه و مثانه را خرد مى کند.

از برگ ایــن گیاه تــا می توانید استفاده کنید و چنان چــه در اختیار ندارید از سیر معمولی چــه از برگ و چــه از پیاز آن میل نمایید. اثر گیاه تازه بهتر از پخته ی آن است. برگ آن را همراه بــا جعفری و پیازچه بــه صورت سبزی خوردن یــا سالاد؛ سوپ؛ آش کوکوی بدون تخم مرغ می توانید تناول نمایید.

توجه : لازم بــه یادآوری اســت ایــن گونه گیاهان وحشی را بدون شناسایی کامل نباید مصرف کرد.

 

فواید والک

 

فواید والک

 

متخصص داروسازی گیاهی گفت: تحقیقات نشان داده اســت کــه گیاه والک ناراحتی های دستگاه هاضمه و گوارش را رفع می کند.

ایشان افزود: والک ؛ گیاهی از خانواده لیلیاسه و شبیه  سیر اســت امــا بوی آن ملایم تر و طعم آن شیرین تر از سیر است.

این عضو هیات علمی موسسه طب اسلامی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: والک؛ نوعی سبزی صحرایی و دارای برگ های بلند و نوک تیز و دم برگ بلندی اســت کــه بــرای تصفیه خون؛ مفید است.

شجاعی گفت: ایــن سبزی همچنین موجب کاهش کلسترول خون و کاهش خفیف سطح قند خون می شود.

وی؛ خواص آنتی اکسیدانی؛ ضد میکروبی و مهار تجمع پلاکت را از دیگر خواص والک برشمرد و افزود: گیاه والک می تواند بــرای مشکلات قلبی و عروقی مفید باشد.

متخصص داروسازی گیاهی اظهار داشت: هرچند تماس بــا گیاه والک می تواند برخی حساسیت های پوستی را ایجاد کــنــد امــا درعین حال پمادهای ساخته شده از عصاره ایــن گیاه در درمان برخی از بثورات -دانه های- پوستی و کورک -نوعی جوش بزرگ پوستی- تاثیرگذار است.

شجاعی خاطرنشان کرد: والک کــه در خارج از کشور بــه آن سیر خرسی می گویند ؛ پیاز زیرزمینی شبیه سیر دارد و در مناطق کوهستانی مانند رشته کوه های البرز و در مناطق فشم؛ همدان و کرمانشاه می روید.

وی یادآور شد: ایــن سبزی صحرایی را فــقــط در فصل بهار می توان جمع آوری کــرد امــا می توان از سبزی خشک ایــن گیاه نــیــز استفاده کــرد امــا در ایــن حالت توصیه می شــود از روش سایه خشک یــا فریز بــرای نگهداری آن استفاده شود.

متخصص داروسازی گیاهی گفت: بهترین حالت استفاده از والک ؛ بصورت تازه اســت کــه در مناطق گوناگون کشور بــه عــنــوان سبزی خوردن و گاهی در طبخ غذاها مانند کوکو بکار گرفته می شود.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “والک”

دیدگاه ها بسته شده اند.