طرز تهیه لوبیا پلو

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه لوبیا پلو

لوبیا پلو

مواد لازم لوبیا پلو بــرای 4 نفر

برنج
3 پیمانه

لوبیا سبز خرد شده
100 گرم

مخلوط گوشت چرخ کرده و سویا
100 گرم

پیاز
یک عدد

گوجه فرنگی
4-5 عدد

قارچ
در صورت تمایل 4-5 عدد خلال شده

زرد چوبه و نمک
به مقدار لازم

زعفران دم کرده
به مقدار لازم

مخلوط دارچین
به مقدار لازم

ادویه پلویی
به مقدار لازم

 

طرز تهیه لوبیا پلو

برنج را از چند ساعت قبل در مقداری آب سرد و نمک خیس کنید.آب سرد بــرای بالا بردن مقاوت برنج اســت کــه هنگام پخت نشکند ولــی اگــر زمان کافی ندارید در مقداری آب ولرم برنج را خیس کنید.سویا را خیس کنید و بعد بــا یک عدد پیاز و گوشت چرخ کرده خوب میکس کنید تــا یک دست شود.در تابه ای مقدار کمی روغن بریزید و مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده را بــا کمی زرد چوبه ( یک قاشق چایخوری ) در آن کمی سرخ کنید تــا آب آن کشیده شــود ... گوجه فرنگی ها را خوب میکس کنید ( یــا ریز رنده کنید ) و نیمی از آنها را بــه مواد بیفزایئد.

استفاده از گوجه میکس شده بــه خاطر استفاده کمتر از روغن اســت ولــی در صورت تمایل میتوانید بــه جای گوجه میکس شده از رب گوجه استفاده کنید و روغن بیشتری بریزید.وقتی گوجه خوب بــه خورد مواد رفت لوبیا سبز را بــه مواد اضافه کنید و هم بزنید.در صورت تمایل بــه استفاده از قارچ در ایــن غذا ؛ در ایــن مرحله قارچ را در ظرف دیگری بــا حرارت زیاد سرخ کنید و بــه مواد بیفزائید.

مواد را خوب بــا هم مخلوط کنید و باقیمانده گوجه های میکس شده را در تابه بریزید و اجازه دهید مایه لوبیاپلو خوب پخته شــود ... ( حدود 30 دقیقه ) و در آخر نمک و ادویه غذا را اندازه کنید ... دقت کنید کــه وقتی مواد خوب پخته شــد بــایــد آب آن هم کامل کشیده شده باشد تــا برنج را خمیر نکند.در یک قابلمه مناسب آب جوش بیاورید و برنج را در آن بریزید و بعد از زمان لازم ؛ برنج را آبکش کنید .

کف قابلمه را بــه دلخواه نان لواش یــا سیب زمینی بچینید ( بــرای ته دیگ ) و برنج را بــه صورت زیر دم کنید :

روی ته دیگ را یک لایه برنج بریزید بعد یک لایه از مایه لوبیا پلو  و مقدار خیلی کم مخلوط دارچین و ادویه پلویی ؛ دوباره یک لایه برنج بریزید و یک لایه از مایه و کمی مخلوط دارچین و ادویه پلویی تــا مواد تمام شــود ... دقت کنید کــه لایه آخر برنج باشد تــا مواد خشک نشوند و روی برنج را کمی از مخلوط دارچین و ادویه بریزد و در آخر حدود نصف استکان زعفران دم کرده را روی کل مواد بریزید.بعد کمی آب روغن داغ روی آن بریزید و دم کنی را روی قابلمه قرار دهید و اجازه دهید تــا حداقل یک ساعت دم بکشد ... و بعد در ظرف مناسب سرو کنید.

این روش بــا استفاده از مخلوط گوشت چرخ کرده و سویاست ... کــه هم زمان کمتری نیاز دارد و هم بــرای کسانی کــه بــه خواص سویا اهمیت میدهند لذت بخش تر اســت !!  ولــی معمولا بــرای ایــن غذا ( بــه صورت مجلسی )  از گوشت فیله گوسفند یــا راسته گوساله استفاده میشود ... کــه هم زمان بیشتری بــرای طبخ غذا نیاز دارید و هم نسبت بــه روش بالا از سلامت کمتری برخوردار اســت ... در صورت تمایل بــه استفاده از  روش دوم؛  ابتدا گوشت را همراه یک عدد پیاز بپزید و بعد باقی مراحل را انــجـام دهید.

در انواع پلوی مخلوط میتوانید بــه دلخواه موادی را کم یــا زیاد کنید ... در ایــن غذا میتوانید از قارچ استفاده نکنید یــا همراه قارچ از نصف یک عدد فلفل دلمه ای نــیــز استفاده کنید ( بــرای عطر و طعم بهتر ) و یــا محصولاتی از ایــن دست دقت کنید اندازه مخلوط دارچین و ادویه پلویی بــه حدی نباشد کــه مزه غذا بــه تلخی بزند.در صورت استفاده از رب گوجه فرنگی بــه جای گوجه ؛ دو قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی کافی اســت .هنگام آبکش کردن برنج بــرای پلو های مخلوط سعی کنید برنج را کمی زنده تر از زمانی کــه میخواهید پلوی ساده دم کنید بردارید کــه غذا در آخر کار ظاهر بهتری داشته باشد.

طرز تهیه لوبیا پلو مجلسی

طرز تهیه لوبیا پلو مجلسی شیرازی

مواد لازم

برنج     1 کیلو

لوبیا چشم بلبلی     2 پیمانه

شوید تازه         750 گرم

زعفران آب زده     2 قاشق غذاخوری

پودر دارچین      بــه دلخواه

طرز تهیه لوبیا پلو مجلسی شیرازی

ابتدا لوبیا چشم بلبلی را بخیسانید و چند بار آب آن را عوض کنید .

سپس دو برابر حجم لوبیا روی آن آب ریخته و بگذارید تــا بپزد و آب آن بــه خوردش رود.

در مرحله بعد شوید را خوب شسته و پــس از خشک شدن خوب و یک دست خرد کنید .

پس از آن برنج را آب کش کرده و شوید و لوبیا را لابه لای آن ریخته و دم کنید .

پس از دم کشیدن مقداری از برنج را بــا زعفران مخلوط کرده و بــرای تزیین روی برنج از آن استفاده کنید .

اگر دسترسی بــه روغن کرمانشاهی یــا حیوانی دارید نصف نصف بــا روغن مایع مخلوط کرده حرارت داده و پــس از سرو روی برنج بدهید .

این غذا را بــا مرغ زعفرانی یــا گوشت ماهیچه و یــا گوشت گردن میتوانید سرو کنید کــه طرز طبخ گوشت و مرغ کنار ایــن غذا بستگی بــه ذائقه ی افراد دارد .

 

چند نکته :

1 – از شوید خشک هم میتوانید بــرای تهیه ایــن غذا استفاده کنید ... حدود 50 گرم شوید خشک بــرای 1 کیلو برنج مناسب اســت ... شوید خشک را یک ساعت قبل بخیسانید تــا تازه شده و خاک و خرده های آن برود و هنگام دم کردن لا بــه لای برنج بدهید .

2 – ایــن غذا کمی چرب تر از سایر برنج ها سرو شــود بسیار لذیذ تر خواهد بود .

3 – میتوانید کمی دارچین هم هنگام دم کردن لابه لای برنج بدهید کــه عطری بسیار عالی بــه برنج شما میدهد .

ارزش غذایی ایــن غذا

دانه ی لوبیا چشم بلبلی بــه عــنــوان مدر و بــرای تقویت معده استفاده می شــود و پخته و آب پز آن را می خورند و معتقدند ضمن ایــن کــه غذای خوبی اســت بــرای از بین بردن کرم معده نــیــز مفید است.

نکات تکمیلی در مورد طرز تهیه لوبیا پلو شیرازی

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 30 دقیقه میباشد .
توجه نـمـایـیـد مقدار مواد اولیه و دستور تهیه بــرای 6 نفر مناسب میباشد .

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه لوبیا پلو”

دیدگاه ها بسته شده اند.