طرز تهیه کیک تولد

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه کیک تولد

طرز تهیه کیک تولد ساده

مواد لازم بــرای تهیه کیک

آرد سفید         2 لیوان
روغن              1 لیوان
شیر               1 لیوان
شکر               1 لیوان
تخم مرغ           3 عدد
بکینگ پودر        2 قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک تولد ساده

ابتدا آرد را بــا بکینگ پودر یک بار الک می کنیم ... شکر و تخم مرغ را در ظرفی ریخته و بــا چنگال خوب می زنیم تــا خوب سفت و سفید شوند. روغن و شیر و آرد و بکینگ پودر را بــه مخلوط شکر و تخم مرغ اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم. قالب کیک را چرب کرده و کمی آرد بــه کف و اطراف ظرف می ریزیم, مایه کیک را در قالب می ریزیم ســپــس فر را گرم کرده و بــه مدت نیم ساعت کیک را بــا درجه حرارت 170 داخل فر قرار می دهیم تــا کاملا پخته شود. بعد از پخت کامل و سرد شدن بــا خامه تزیین میکنیم.

نکات در مورد کیک تولد

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10 دقیقه است
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
توجه نـمـایـیـد مقدار مواد اولیه و دستور تهیه بــرای 6 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کیک تولد عروسکی

مواد لازم

کره                                    200 گرم

شکر                                  یک و نیم فنجان

تخم مرغ                            4 عدد

وانیل                                 2 قاشق چای خوری

آرد                                     دو و نیم فنجان

شیر                                  1 فنجان

مواد لازم بــرای تزئین

خامه                                300 میلی لیتر

شکر                                1 قاشق غذا خوری

وانیل                                نصف قاشق چای خوری

 

طرز تهیه کیک تولد عروسکی

* قالبی کــه بــرای پخت ایــن کیک در نظر گرفته ایم بــه شکل گلدانی بــه قطر دهانه 19 سانتیمتر و قطر قاعده 5 سانتیمتر و طول 14.5 سانتیمتر می باشد.

* دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

* سطح داخلی قالب را بــا مقدار زیادی کره کاملاً بپوشانید و داخل آن یک قاشق غذاخوری آرد بریزید. قالب را کاملاً تکان دهید تــا هــمــه سطح آن از آرد پوشیده شود. بعد آرد اضافی را بیرون بریزید.

* بــا یک همزن برقی حدود 2 دقیقه کره را بزنید تــا رنگ آن روشن تر شــود و بــه صورت کرم دربیاید. ســپــس شکر را بــه تدریج بــه آن اضافه نمایید.

* بــه ایــن ترتیب کــه هــر بار؛ یک سوم شکر را اضافه نموده و آن را بــا همزن برقی کاملاً بــه هم بزنید.

* تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه نمودن هــر کدام از آن ها؛ مواد را حدود یک دقیقه بــه هم بزنید.

* وانیل را بیفزایید و بعد از افزودن آن؛ مواد را همچنان بــه هم بزنید.

* آرد را الک نـمـایـیـد و نیمی از آن را همراه بــا نیمی از شیر بــه ترکیب کره اضافه کنید. بعد از اینکه مواد را کاملاً بــه هم زدید؛ باقیمانده آرد و شیر را بیفزایید و دوباره مواد را کاملاً بــا هم مخلوط کنید. (دقت کنید بــرای تهیه یک کیک خوشمزه و یکدست؛ لازم اســت مواد را کاملاً بعد از هــر مرحله؛ خیلی خوب بــه هم بزنید).

* خمیر کیک را داخل قالب بریزید. بــرای جلوگیری از بیرون ریختن خمیر؛ بهتر اســت قالب را داخل سینی فر قرار دهید. خمیر کیک را حدود 45 الی 50 دقیقه در فر بگذارید.

* زمان پخت وقتی کامل می شــود کــه اگــر یک چاقو را در کیک فرو ببرید و بیرون بکشید؛ محتویات کیک بــه آن نچسبد.

* قالب را از فر بیرون بیاورید و بــه مدت 15 دقیقه صبر کنید تــا کیک داخل آن سرد شود. ســپــس بــه کمک یک چنگال؛ لبه های کیک را از قالب جدا نموده و آن را خارج کنید.

* صبر کنید کیک کاملاً سرد شود. بعد بــا استفاده از چاقوی دندانه دار؛ سطح کیک را مرتب و صاف کنید.

* حالا کیک را برگردانید. طوری کــه قاعده بزرگ تر پایین و قاعده کوچک تر؛ در بالا قرار بگیرد.

* در مرکز قاعده کوچک کیک؛ بــا قاشق سوراخی ایجاد کنید و پاهای عروسک را داخل آن بگذارید. طوری کــه بدنه و سر آن کاملاً راست؛ بالای کیک قرار بگیرد.

* بــرای تزئین دامن عروسک؛ خامه و شکر و وانیل را خیلی خوب بــه هم بزنید تــا کاملاً بــا هم مخلوط شوند.

*  قالب ستاره را روی دهانه کیسه مخصوص خامه؛ بگذارید. سه چهارم خامه را داخل کیسه بریزید. بهتر اســت ابتدا دهانه کیسه را روی یک کاسه نگه دارید و آن را فشار دهید تــا اینکه خامه بــه صورت یک دست از آن بیرون بیاید. ستاره های خامه ای را روی دامن عروسک بچینید. میان هــر ردیف از آن ها؛ یک ردیف جای خالی نگه دارید.

* مقداری رنگ خوراکی قرمز را بــه باقیمانده خامه اضافه نـمـایـیـد و بــه هم بزنید تــا صورتی رنگ شود.  ایــن بار ستاره های خامه ای صورتی را در فاصله خالی میان ستاره های سفید؛ بچینید.

* توجه داشته باشید کــه زمان پخت بــه اندازه کیک بستگی دارد. اگــر قالبی کــه بــرای کیک استفاده می کنید؛ کوچک تر از قالب ذکر شده است؛ زمان پخت کمتر و اگــر قالب بزرگ تر باشد؛ زمان پخت نــیــز بیشتر است. در ضمن کیک هایی کــه در قالب های مخروطی شکل پخته می شوند؛ مــمــکن اســت سطح بالایی آن ها صاف و یکدست نباشد کــه در ایــن صورت می توانید بــا چاقوی دندانه دار؛ آن را صاف و مرتب کنید.

می توانید بــرای راحتی بیشتر؛ روز قبل از سرو؛ کیک را آماده نـمـایـیـد و در ظرف دربسته ای در یخچال نگه دارید. چند ساعت پیش از سرو؛ آن را بــا خامه تزئین نـمـایـیـد و تــا زمان پذیرایی؛ در یخچال بگذارید.

آموزش کیک تولد

آموزش کیک تولد شکلاتی

مواد لازم

آرد 2 لیوان
شکر 1 لیوان
پودر کاکائو 10 قاشق غذاخوری
کره 100 گرم
شیر ولرم 1/2 لیوان
تخم مرغ 4 عدد
شکلات تخته ای 100 گرم
بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
نمک 1/4 قاشق چایخوری

 

آموزش کیک تولد شکلاتی

شکلات تخته ای و کره را داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید تــا آب شــود ســپــس شکر و پودر کاکائو را اضافه و مخلوط کنید ؛ پــس از مخلوط کردن مواد بــایــد شیر ولرم را اضافه کنید ؛ کمی هم بزنید و از روی حرارت بخار آب بردارید و کناری قرار دهید تــا مایه شکلاتی خنک شود.

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و بــا همزن بزنید تــا کف کــنــد ســپــس مایه شکلاتی را بــه تخم مرغ های زده شده اضافه کنید و بــا همزن کمی بزنید و پــس از اینکه مواد مخلوط شدند بکینگ پودر و نمک را اضافه کنید و مجدد بزنید تــا مایه کیک یکدست شود.

پس از اینکه مایه کیک یکدست شــد آرد را روی مایه کیک الک کنید و بــه آرامی بــا قاشق مخلوط کنید ( کم کم ارد را الک کنید و دورانی و در یک جهت هم بزنید تــا مایه کیک آماده شــود ) ؛ پــس از اتمام کار مایه کیک را داخل کاسه ای بریزید و روی آن را بــا پلاستیک بپوشانید و بــه مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تــا استراحت کند.

ته قالب کیک کاغذ روغنی بیندازید و دیواره های قالب را نــیــز چرب کنید ســپــس مایه کیک را در قالب بریزید و داخل فری کــه از قبل بــا دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده اســت بــه مدت 45 تــا 60 دقیقه قرار دهید ( دمای فرها متفاوت میباشد و بــایــد پــس از 45 دقیقه کیک را بررسی کنید؛ خلال چوبی یــا چاقویی را وارد کیک کنید و اگــر تمیز بیرون آمد یعنی کیک شکلاتی پخته اســت ).

پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و کمی صبر کنید تــا کیک خنک شــود ســپــس کیک را از قالب خارج کنید و بــه 2 یــا 3 لایه برش بزنید ؛ میان لایه های کیک را بــا خامه فرم گرفته یــا سس شکلاتی یــا خامه شکلاتی و … تزیین کنید ؛ بــرای روی کیک نــیــز میتوانید از شکلات تخته ای خرد شده و … استفاده کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه کیک تولد”

دیدگاه ها بسته شده اند.