طرز تهیه کیک یزدی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه کیک یزدی

کیک یزدی

مواد لازم

آرد 1 و 1/2 لیوان
شکر 2/3 لیوان
روغن مایع 2/3 لیوان
ماست یــا شیر ولرم 1/2 لیوان
گلاب 2 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 2 عدد
بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
پودر هل مقداری

طرز تهیه کیک یزدی

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و 2 دقیقه بــا همزن بزنید. ســپــس شکر را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تــا شکر حل شــود و مایه کیک یکدست شود.

ماست ؛ روغن مایع و گلاب را بــه مایه کیک اضافه و مخلوط کنید ســپــس مواد خشک ( آرد ؛ بکینگ پودر ؛ کمی پودر هل ) را کم کم بــه مایه کیک اضافه و آرام مخلوط کنید تــا مایه کیک یکدست شود.

داخل قالب کیک یزدی یــا مافین را بــا کپسول های کاغذی پر کنید و داخل هــر کپسول تــا 2/3 از مایه کیک بریزید و قالب را داخل فری کــه از قبل بــا دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده اســت 10 – 15 دقیقه قرار دهید تــا روی کیک ها طلایی شود.

کیک را پــس از پخت از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شــود ســپــس سرو کنید ( در صورت تمایل میتوانید بــرای تزیین کیک یزدی پیش از پخت مقداری کنجد یــا پودر پسته روی کیک ها بپاشید ).

دستور پخت کیک یزدی خانگی خوشمزه

دستور پخت کیک یزدی اصل یزد

مواد لازم

تخم مرغ : 2 عدد

وانیل : 1 قاشق چایخوری

جوش شیرین : 1 قاشق چای خوری

هل : مقداری

شکر : 150 گرم

آرد : 300 گرم

روغن مایع : 150 گرم

ماست : 100 گرم

 

دستور پخت کیک یزدی اصل

همه مواد را بــه جز آرد بــا هم بــه خوبی بــه وسیله ی هم زن برقی مخلوط می کنیم تــا پف کرده و سفت شــود بعد از آن آرد را الک می کنیم و آرام آرام بــه مواد اضافه می کنیم و بــا قاشق هم می زنیم تــا گلوله نشود.

خمیر را درون قیف می ریزیم و کاغذ شیرینی چرب شده را داخل کاسه های مخصوص کیک  می گذاریم و از مایع درون ان می ریزیم. بعد از اتمام کار کیک ها را درون فر بــا درجه حرارت 280 سانتی گراد می چینیم تــا کیک ها پف کرده و روی آنها قهوه ای شود.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه کیک یزدی”

دیدگاه ها بسته شده اند.