طرز تهیه چیز کیک

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه چیز کیک

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

این چیز کیک خوش‌ طعم بــه فر یــا پخته شدن نیازی ندارد و می توانید خیلی راحت در خانه تهیه کنید و از طعم عالی آن لذت ببرید.

مواد لازم

نصف پیمانه کراکر یــا بیسکوئیت خرد شده
دو قاشق غذاخوری کره آب شده
یک ورق ژلاتین
¾ پیمانه شیر کم‌چرب
550 گرم پنیر خامه‌ای کم‌چرب نرم شده
225 گرم پنیر خامه‌ای بدون چربی نرم شده
225 گرم خامه ترش کم‌چرب
1/3 پیمانه شکر
دو قاشق چایخوری وانیل
110 گرم شکلات تلخ آب شده
تمشک یــا توت‌فرنگی تازه (اختیاری)

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

برای تهیه کیک زیر چیزکیک؛ در یک کاسه متوسط؛ بیسکوئیت‌های خرد شده و کره آب شده را بــا یکدیگر مخلوط کنید تــا نرم شوند. آن را کف یک قالب گرد فشار دهید تــا شکل ظرف را بــه خود بگیرد. روی آن را بپوشانید و کنار بگذارید تــا مواد روی کیک آماده شوند.

برای قسمت پنیری؛ در یک قابلمه کوچک؛ ژلاتین را در شیر بریزید و 5 دقیقه کنار بگذارید. ســپــس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تــا ژلاتین کاملا حل شود. ســپــس آن را 15 دقیقه کنار بگذارید.

در یک کاسه بزرگ؛ پنیرهای خامه‌ای رابا هم‌زن برقی هم بزنید تــا کاملا نرم شوند. خامه ترش؛ شکر و وانیل را بــه آنها اضافه کنید و خوب هم بزنید. ســپــس مخلوط شیر و ژلاتین را بیفزایید و هم بزنید. مخلوط را دو نیم کنید. شکلات آب شده را روی نیمی از آن بریزید و هم بزنید.

نیمی از مخلوط شکلاتی را روی کیک بریزید و کاملا روی سطح آن پخش کنید. نیمی از مخلوط سفید را روی آن بریزید و بــا قاشق باریکی آنها را بــه صورت دایره‌ای هم بزنید تــا فرم ابروباد بــه خود بگیرند. دوباره همین مراحل را تکرار کنید. چیز کیک را بــه مدت 6 ساعت یــا بیشتر در یخچال بگذارید تــا کاملا خودش را بگیرد و سفت شود.

برای سرو؛ خیلی بــا احتیاط چیزکیک را از درون قالب خارج کنید. روی آنها را بــا تمشک یــا توت‌فرنگی تازه تزئین و سرو کنید.

آموزش چیز کیک بسیار خوشمزه

طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی در فر

زمان آماده سازی : 15 دقیقه

زمان پخت : 1 ساعت

مواد لازم

کره ذوب شده
نصف فنجان معادل 100 گرم

پودر بیسکویت
2 فنجان معادل 250 گرم

نمک
1 پینچ

پنیر خامه ای هم دما بــا اتاق
500 گرم

خامه ترش
2 فنجان معادل 480 گرم

شکر
سه چهارم فنجان معادل 150 گرم

تخم مرغ بزرگ
3 عدد

رنده ی پوست لیمو ترش
1 قاشق غذاخوری

وانیل
1 قاشق چایخوری

مواد رویه

پوره توت فرنگی
3 فنجان معادل 450 گرم

شکر
سه چهارم فنجان معادل 2 قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه
2 قاشق غذاخوری

نشاسته ذرت
1 قاشق غذاخوری

 

آموزش چیز کیک توت فرنگی در فر

فر را بــا دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تــا گرم شــود .

یک قالب کمربندی 23 سانتی را چرب کرده بــا فویل یــا کاغذ روغنی بپوشانید .

بیرون قالب را هم کاملا بــا فویل بپوشانید کــه موقع پخت بــایــد چیز کیک را در حمام آب داغ قرار دهید و نباید آبی بــه داخل قالب نفوذ کــنــد .

پودر بیسکویت و کره ذوب شده را بــا هم مخلوط نموده ســپــس کف قالب ریخته بــه صورت یکدست پرس کنید و 15 دقیقه در یخچال بگذارید خنک شــود .

پنیر خامه ای را بــا همزن بزنید تــا پوک شــود .

خامه ترش ؛ شکر ؛ تخم مرغ ؛ رنده ی پوست لیمو و وانیل  نشاسته را یکی یکی حین هم زدن اضافه کنید و هــر بار اجازه دهید مواد کاملا یکدست شــونــد .

مواد پنری را داخل قالب ریخته سک ظرف بزرگتر از قالب در فر گذاشته و قالب را داخل آن قرار دهید و ظرف بزگتر را بــا آب داغ تــا نیمه پر کنید و چیز کیک را بــه مدت 1 ساعت بپزید تــا زمانی کــه از حالت خمیری خارج شــود ولــی هنوز نرم مانده باشد .

فر را خاموش کرده و نیم ساعت دیگر بگذارید در فر بماند ســپــس کناری بگذارید خنک شــود و بــه مدت 6 ساعت تــا یک شب در یخچال بگذارید بماند .

کمربند قالب را باز کنید و پوره توت فرنگی را روی چیز کیک بریزید و سرو نـمـایـیـد .

در صورت تمایل میتوانید پوره توت فرنگی را بــه همراه 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و 2 قاشق غذاخوری شکر مخلوط نموده روی حرارت هم بزنید تــا بــه جوش آید و غلیظ شــود ســپــس کناری بگذارید خنک شــود و روی چیز کیک را بــا آن پر کنید .

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه چیز کیک”

دیدگاه ها بسته شده اند.