طرز تهیه چیز کیک

طرز تهیه چیز کیک

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه چیز کیک
 •  

  طرز تهیه چیز کیک

  طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

  این چیز کیک خوش‌ طعم به فر یا پخته شدن نیازی ندارد و می توانید خیلی راحت در خانه تهیه کنید و از طعم عالی آن لذت ببرید.

  مواد لازم

  نصف پیمانه کراکر یا بیسکوئیت خرد شده
  دو قاشق غذاخوری کره آب شده
  یک ورق ژلاتین
  ¾ پیمانه شیر کم‌چرب
  550 گرم پنیر خامه‌ای کم‌چرب نرم شده
  225 گرم پنیر خامه‌ای بدون چربی نرم شده
  225 گرم خامه ترش کم‌چرب
  1/3 پیمانه شکر
  دو قاشق چایخوری وانیل
  110 گرم شکلات تلخ آب شده
  تمشک یا توت‌فرنگی تازه (اختیاری)

  طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

  برای تهیه کیک زیر چیزکیک، در یک کاسه متوسط، بیسکوئیت‌های خرد شده و کره آب شده را با یکدیگر مخلوط کنید تا نرم شوند. آن را کف یک قالب گرد فشار دهید تا شکل ظرف را به خود بگیرد. روی آن را بپوشانید و کنار بگذارید تا مواد روی کیک آماده شوند.

  برای قسمت پنیری، در یک قابلمه کوچک، ژلاتین را در شیر بریزید و 5 دقیقه کنار بگذارید. سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا ژلاتین کاملا حل شود. سپس آن را 15 دقیقه کنار بگذارید.

  در یک کاسه بزرگ، پنیرهای خامه‌ای رابا هم‌زن برقی هم بزنید تا کاملا نرم شوند. خامه ترش، شکر و وانیل را به آنها اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس مخلوط شیر و ژلاتین را بیفزایید و هم بزنید. مخلوط را دو نیم کنید. شکلات آب شده را روی نیمی از آن بریزید و هم بزنید.

  نیمی از مخلوط شکلاتی را روی کیک بریزید و کاملا روی سطح آن پخش کنید. نیمی از مخلوط سفید را روی آن بریزید و با قاشق باریکی آنها را به صورت دایره‌ای هم بزنید تا فرم ابروباد به خود بگیرند. دوباره همین مراحل را تکرار کنید. چیز کیک را به مدت 6 ساعت یا بیشتر در یخچال بگذارید تا کاملا خودش را بگیرد و سفت شود.

  برای سرو، خیلی با احتیاط چیزکیک را از درون قالب خارج کنید. روی آنها را با تمشک یا توت‌فرنگی تازه تزئین و سرو کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  آموزش چیز کیک بسیار خوشمزه

  طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی در فر

  زمان آماده سازی : 15 دقیقه

  زمان پخت : 1 ساعت

  مواد لازم

  کره ذوب شده
  نصف فنجان معادل 100 گرم

  پودر بیسکویت
  2 فنجان معادل 250 گرم

  نمک
  1 پینچ

  پنیر خامه ای هم دما با اتاق
  500 گرم

  خامه ترش
  2 فنجان معادل 480 گرم

  شکر
  سه چهارم فنجان معادل 150 گرم

  تخم مرغ بزرگ
  3 عدد

  رنده ی پوست لیمو ترش
  1 قاشق غذاخوری

  وانیل
  1 قاشق چایخوری

  مواد رویه

  پوره توت فرنگی
  3 فنجان معادل 450 گرم

  شکر
  سه چهارم فنجان معادل 2 قاشق غذاخوری

  آب لیمو ترش تازه
  2 قاشق غذاخوری

  نشاسته ذرت
  1 قاشق غذاخوری

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  آموزش چیز کیک توت فرنگی در فر

  فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

  یک قالب کمربندی 23 سانتی را چرب کرده با فویل یا کاغذ روغنی بپوشانید .

  بیرون قالب را هم کاملا با فویل بپوشانید که موقع پخت باید چیز کیک را در حمام آب داغ قرار دهید و نباید آبی به داخل قالب نفوذ کند .

  پودر بیسکویت و کره ذوب شده را با هم مخلوط نموده سپس کف قالب ریخته به صورت یکدست پرس کنید و 15 دقیقه در یخچال بگذارید خنک شود .

  پنیر خامه ای را با همزن بزنید تا پوک شود .

  خامه ترش ، شکر ؛ تخم مرغ ، رنده ی پوست لیمو و وانیل  نشاسته را یکی یکی حین هم زدن اضافه کنید و هر بار اجازه دهید مواد کاملا یکدست شوند .

  مواد پنری را داخل قالب ریخته سک ظرف بزرگتر از قالب در فر گذاشته و قالب را داخل آن قرار دهید و ظرف بزگتر را با آب داغ تا نیمه پر کنید و چیز کیک را به مدت 1 ساعت بپزید تا زمانی که از حالت خمیری خارج شود ولی هنوز نرم مانده باشد .

  فر را خاموش کرده و نیم ساعت دیگر بگذارید در فر بماند سپس کناری بگذارید خنک شود و به مدت 6 ساعت تا یک شب در یخچال بگذارید بماند .

  کمربند قالب را باز کنید و پوره توت فرنگی را روی چیز کیک بریزید و سرو نمایید .

  در صورت تمایل میتوانید پوره توت فرنگی را به همراه 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و 2 قاشق غذاخوری شکر مخلوط نموده روی حرارت هم بزنید تا به جوش آید و غلیظ شود سپس کناری بگذارید خنک شود و روی چیز کیک را با آن پر کنید .

   

  کلمات کلیدی : از بیرون خامه در فر مواد پنیر پودر کمربند یک (اختیاری) ، ؛ آب آبی آماده آموزش آن آنها آید ابروباد اتاق اجازه احتیاط از اضافه انبیا ای این با بار باریکی باز بازدید باشد باید ببرید بدون برای برقی بریزید بزرگ بزرگ، بزرگتر بزنید بزنید بزگتر بماند به بپزید بپوشانید بگذارید بگذارید بگیرد بگیرند بیسکوئیت بیسکوئیت‌های بیسکویت بیسکویت بیشتر بیفزایید تا تاروت تازه تازه تخم ترش ترش ترش، تزئین تلخ تمایل تمشک تهیه توانید توت توت‌فرنگی تکرار جوش حالت حرارت حل حمام حین خارج خامه خامه‌ای خاموش خانه خرد خمیری خنک خوب خود خودش خوش‌ خیلی داخل داغ دایره‌ای در درجه درون دقیقه دقیقه زمان دما دمای دهید دو دوباره دیگر ذرت ذرت ذوب را رابا راحت رنده روشن روغنی روی رویه ریخته زدن زمان زمانی زیر سازی ساعت ساعت سانتی سانتیگراد سرو سرو، سطح سفت سفید سپس سک شب شدن شده شده شده تمشک شده دو شده نصف شده یک شود شود شوند شوند شکر شکر دو شکل شکلات شکلاتی شکلاتی شیر صفحات صورت طرز طعم ظرف عالی عدد رنده غذاخوری غذاخوری غذاخوری آب غذاخوری نشاسته غذاخوری وانیل غلیظ فال فر فر فرم فرمائید فرنگی فرنگی فشار فنجان فویل قابلمه قاشق قالب قرار قسمت لازم لذت لیمو مانده متوسط، مخلوط مدت مراحل مرغ معادل ملایم مواد موقع می میتوانید نباید ندارد نرم نشاسته نصف نفوذ نمایید نموده نیازی نیز نیم نیمه نیمی هر هم همراه همزن همین هم‌زن هنوز و وانیل وانیل وانیل  ورق ولی پخت پخته پخش پر پرس پنری پنیر پنیرهای پنیری، پوره پوست پوک پیمانه پینچ پنیر چایخوری چایخوری چرب چربی چهارم چیز چیزکیک چیزکیک، ژلاتین ژلاتین ¾ کاسه کاغذ کاملا کراکر کرده کره کف کمربندی کم‌چرب کم‌چرب کنار کناری کند کنید کنید که کوچک، کیک گذاشته گرد گرم گرم تخم گرم خامه گرم شکر سه گرم نمک گرم شکر سه گرم پودر ی یا یخچال یک یکدست یکدیگر یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه چیز کیک”

  دیدگاه ها بسته شده اند.