طرز تهیه خامه کیک

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه خامه کیک

طرز تهیه خامه کیک

برای هــر ۷۵ گرم خامه یک قاشق سوپخوری خاکه قند (در حدود ۲۵ گرم) در نظر می‌گیریم خامه و خاکه قند را مخلوط می‌کنیم و ظرف خامه را روی یخ می‌گذاریم و خامه را می‌زنیم تــا سفت شــود و فرم بگیرد (فرم گرفتن خامه حدی اســت کــه اگــر بــا قاشق روی خامه را خط بیاندازیم خط قاشق محو نشود؛ در صورتی‌ کــه خامه را پیش از حد فرم گرفتن بزنیم کره میشود) مــمــکن اســت بــه ایــن خامه مقداری سفیده تخم‌مرغ مخلوط کنیم در ایــن صورت بــه نسبت هــر ۷۵ گرم خامه یک عدد سفیده تخم‌مرغ در نظر می‌گیریم. سفیده را جداگانه آنقدر می‌زنیم تــا سفت شــود به‌طوری کــه از تخم‌مرغ زنی نریزد؛ بــه نسبت هــر دو سفیده تخم‌مرغ یک قاشق سوپخوری خاکه قند بــا آن مخلوط می‌نمائیم و ایــن سفیده را کم کم داخل خامه زده شده می‌ریزیم خوب مخلوط می‌کنیم.

طرز تهیه خامه کیک قنادی

 

مواد لازم بــرای تهیه خامه کیک :

سفیده تخم مرغ : ۳ عدد

شکر سفید : ۳/۴ فنجان

عصاره وانیل : ۱ قاشق چایخوری

نمک : سر قاشق چایخوری

آب : ۱/۳ فنجان

طرز تهیه خامه کیک :

در ظرف مناسب و مقاوم در برابر حرارت سفیده تخم مرغ را مقداری زده تــا یکدست شوند. ســپــس شکر؛ نمک؛ آب را بــه آن اضافه کنید. و آن را بر روی قابلمه آب در حال جوش بگذارید و مرتب هم بزنید تــا شکر در دیگر مواد حل شود. حدودا ۳ دقیقه ایــن کار زمان صرف می کند.

حال مواد را در کاسه ای بزرگ ریخته و بــا همزن برقی حدود ۳ دقیقه بــا دور متوسط مواد را بزنید تــا سفت و براق شــود و بــه خوبی فرم بگیرد.سرعت همزن را کمتر کرده و عصاره وانیل را بــه مواد اضافه کنید. خامه قنادی آماده اســت و بالافاصله آن را بــرای تزیین کیک استفاده کنید.

طرز تهیه خامه کیک قنادی

طرز تهیه خامه بــرای تزیین کیک و شیرینی

 

مواد لازم :

شکر : ۱۰۰ گرم

خامه پاستوریزه صبحانه : ۲ بسته

عصاره وانیل : بــه مقدار لازم

دستور تهیه :

برای تهیه ایــن نوع خامه؛ دمای محیط کاملا بایستی سرد و خنک باشد. ظرف پیرکسی را داخل یخچال بگذارید تــا خنک شود. ســپــس آب خامه صبحانه را کاملا جدا کرده و همراه شکر درون ظرف خنک بریزید. حدود ۱۰ تــا ۱۵ ثانیه بــا چنگال شکر و خامه را بــا هم مخلوط نمایید. در ظرف را گذاشته و آن را ۲۵ دقیقه داخل فریزر بگذارید تــا خامه کمی یخ ببندد. بعد از ایــن مدت زمان ظرف را از فریزر خارج کرده و خامه را از اطراف بــه سمت داخل هم بزنید.

دوباره در ظرف را بگذارید و آن را بــه مدت ۲۰ تــا ۲۵ دقیقه درون فریزر قرار دهید. همین مراحل را انــجـام دهید تــا خامه سفت و فرم گرفته شود. خامه را از اطراف ظرف بــه مرکز آن جمع کرده و عصاره وانیل را بــه خامه بیافزایید و بــا همزن برقی بــا دور تند خامه را هم بزنید تــا زمانی کــه خامه کاملا سفت و لطیف و پفکی شده باشد و وقتی ظرف را برعکس می کنید از آن نریزد و حجم خامه تقریبا ۶ برابر حجم اولیه اش شده باشد. خامه کیک تهیه شده را در ظرف در بسته در فریزر می توانید نگهداری کنید توجه کنید کــه موقع استفاده؛ خامه کیک را دوباره بــایــد هم بزنید ســپــس استفاده نمایید.

می توانید بــا استفاده از وسایل ساده و دم دست مانند : قاشق؛ چنگال؛ کارد و … خیلی راحت و آسان و زیبا کیک خود را بــه زیبایی تزیین نمایید.

در طرز تهیه خامه کیک خانگی از مواد نگهدارنده استفاده نمی شــود بــه همین دلیل؛ مدت زمان نگهداری آن اندک و آن هم فــقــط در فریزر و در ظرف دربسته می باشد. عصاره وانیل طعم فوق العاده ای بــه خامه کیک خواهد داد و توصیه می شــود حتما از آن در تهیه خامه استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه خامه کیک”

دیدگاه ها بسته شده اند.