طرز تهیه خامه کیک

طرز تهیه خامه کیک

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه خامه کیک
 •  

  طرز تهیه خامه کیک

  طرز تهیه خامه کیک

  برای هر ۷۵ گرم خامه یک قاشق سوپخوری خاکه قند (در حدود ۲۵ گرم) در نظر می‌گیریم خامه و خاکه قند را مخلوط می‌کنیم و ظرف خامه را روی یخ می‌گذاریم و خامه را می‌زنیم تا سفت شود و فرم بگیرد (فرم گرفتن خامه حدی است که اگر با قاشق روی خامه را خط بیاندازیم خط قاشق محو نشود، در صورتی‌ که خامه را پیش از حد فرم گرفتن بزنیم کره میشود) ممکن است به این خامه مقداری سفیده تخم‌مرغ مخلوط کنیم در این صورت به نسبت هر ۷۵ گرم خامه یک عدد سفیده تخم‌مرغ در نظر می‌گیریم. سفیده را جداگانه آنقدر می‌زنیم تا سفت شود به‌طوری که از تخم‌مرغ زنی نریزد، به نسبت هر دو سفیده تخم‌مرغ یک قاشق سوپخوری خاکه قند با آن مخلوط می‌نمائیم و این سفیده را کم کم داخل خامه زده شده می‌ریزیم خوب مخلوط می‌کنیم.

  طرز تهیه خامه کیک قنادی

   

  مواد لازم برای تهیه خامه کیک :

  سفیده تخم مرغ : ۳ عدد

  شکر سفید : ۳/۴ فنجان

  عصاره وانیل : ۱ قاشق چایخوری

  نمک : سر قاشق چایخوری

  آب : ۱/۳ فنجان

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه خامه کیک :

  در ظرف مناسب و مقاوم در برابر حرارت سفیده تخم مرغ را مقداری زده تا یکدست شوند. سپس شکر، نمک، آب را به آن اضافه کنید. و آن را بر روی قابلمه آب در حال جوش بگذارید و مرتب هم بزنید تا شکر در دیگر مواد حل شود. حدودا ۳ دقیقه این کار زمان صرف می کند.

  حال مواد را در کاسه ای بزرگ ریخته و با همزن برقی حدود ۳ دقیقه با دور متوسط مواد را بزنید تا سفت و براق شود و به خوبی فرم بگیرد.سرعت همزن را کمتر کرده و عصاره وانیل را به مواد اضافه کنید. خامه قنادی آماده است و بالافاصله آن را برای تزیین کیک استفاده کنید.

  طرز تهیه خامه کیک قنادی

  طرز تهیه خامه برای تزیین کیک و شیرینی

   

  مواد لازم :

  شکر : ۱۰۰ گرم

  خامه پاستوریزه صبحانه : ۲ بسته

  عصاره وانیل : به مقدار لازم

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  دستور تهیه :

  برای تهیه این نوع خامه، دمای محیط کاملا بایستی سرد و خنک باشد. ظرف پیرکسی را داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. سپس آب خامه صبحانه را کاملا جدا کرده و همراه شکر درون ظرف خنک بریزید. حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه با چنگال شکر و خامه را با هم مخلوط نمایید. در ظرف را گذاشته و آن را ۲۵ دقیقه داخل فریزر بگذارید تا خامه کمی یخ ببندد. بعد از این مدت زمان ظرف را از فریزر خارج کرده و خامه را از اطراف به سمت داخل هم بزنید.

  دوباره در ظرف را بگذارید و آن را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه درون فریزر قرار دهید. همین مراحل را انجام دهید تا خامه سفت و فرم گرفته شود. خامه را از اطراف ظرف به مرکز آن جمع کرده و عصاره وانیل را به خامه بیافزایید و با همزن برقی با دور تند خامه را هم بزنید تا زمانی که خامه کاملا سفت و لطیف و پفکی شده باشد و وقتی ظرف را برعکس می کنید از آن نریزد و حجم خامه تقریبا ۶ برابر حجم اولیه اش شده باشد. خامه کیک تهیه شده را در ظرف در بسته در فریزر می توانید نگهداری کنید توجه کنید که موقع استفاده، خامه کیک را دوباره باید هم بزنید سپس استفاده نمایید.

  می توانید با استفاده از وسایل ساده و دم دست مانند : قاشق، چنگال، کارد و … خیلی راحت و آسان و زیبا کیک خود را به زیبایی تزیین نمایید.

  در طرز تهیه خامه کیک خانگی از مواد نگهدارنده استفاده نمی شود به همین دلیل، مدت زمان نگهداری آن اندک و آن هم فقط در فریزر و در ظرف دربسته می باشد. عصاره وانیل طعم فوق العاده ای به خامه کیک خواهد داد و توصیه می شود حتما از آن در تهیه خامه استفاده کنید.

  موفق و پیروز باشید.

   

  کلمات کلیدی : از (در (فرم آب آسان آماده آن آنقدر از است استفاده استفاده، اش اضافه اطراف العاده انبیا انجام اندک اولیه اگر ای این با بازدید باشد باشید بالافاصله باید بایستی ببندد بر برابر براق برای برعکس برقی بریزید بزرگ بزنید بزنید بزنیم بسته بسته بعد به به‌طوری بگذارید بگیرد بگیردسرعت بیافزایید بیاندازیم تا تاروت تخم تخم‌مرغ تزیین تقریبا تند تهیه توانید توجه توصیه ثانیه جدا جداگانه جمع جوش حال حتما حجم حد حدود حدودا حدی حرارت حل خارج خامه خامه، خانگی خاکه خط خنک خواهد خوب خوبی خود خیلی داخل داد در دربسته درون دست دستور دقیقه دلیل، دم دمای دهید دو دوباره دور دیگر را راحت روی ریخته زده زمان زمانی زنی زیبا زیبایی ساده سر سرد سفت سفید سفیده سمت سوپخوری سپس شده شود شوند شکر شکر، شیرینی صبحانه صرف صفحات صورت صورتی‌ طرز طعم ظرف عدد عدد شکر عصاره فال فرم فرمائید فریزر فقط فنجان فنجان عصاره فوق قابلمه قاشق قاشق، قرار قنادی قنادی قند لازم لازم لطیف مانند متوسط محو محیط مخلوط مدت مراحل مرتب مرغ مرکز مقاوم مقدار مقداری ممکن مناسب مواد موفق موقع می میشود) می‌ریزیم می‌زنیم می‌نمائیم می‌کنیم می‌کنیم می‌گذاریم می‌گیریم نریزد نریزد، نسبت نشود، نظر نمایید نمایید نمک، نمی نوع نگهدارنده نگهداری نیز هر هم همراه همزن همین و وانیل وسایل وقتی پاستوریزه پفکی پیروز پیرکسی پیش چایخوری آب چایخوری نمک چنگال چنگال، کار کارد کاسه کاملا کرده کره کم کمتر کمی کند حال کنید کنید کنیم که کیک کیک گذاشته گرفتن گرفته گرم گرم گرم) یخ یخچال یک یکدست …

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه خامه کیک”

  دیدگاه ها بسته شده اند.