طرز تهیه دلمه

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه دلمه برگ مو

طرز تهیه دلمه

 

مواد لازم دلمه برگ مو

برگ مو
نیم کیلو گرم

سبزی دلمه
یک کیلوگرم مخلوط

پیاز بزرگ
2 عدد

روغن مایع
5 قاشق سوپ خوری

برنج
2 پیمانه

لپه
نصف لیوان

گوشت چرخ کرده
نیم کیلوگرم

شکر
3 تــا 4 قاشق سوپ خوری

آب لیموترش یــا سرکه
یک استکان

نمک و فلفل و زردچوبه
به میزان لازم

سبزی دلمه شامل نعنا؛ مرزه؛ ترخون؛ ریحان؛ گشنیز؛ تره؛ شِوید و جعفری کــه البته هــر چــه میزان سبزی های معطر آن – یعنی نعنا؛ مرزه و ترخون – بیشتر باشد؛ خوشمزه تر می شود.

طرز تهیه دلمه برگ مو

ابتدا برگ ها را بــا آب سرد خوب بشویید. دو سوم قابلمه را از آب پر کرده روی شعله اجاق گاز قرار دهید تــا آب آن بــه جوش آید. ســپــس برگ ها را بــه صورت دسته ای آرام در داخل آب در حال جوش آمدن قرار دهید. پــس از گذشت 3 دقیقه یــا بــه اصطلاح پــس از 2 جوش خوردن؛ برگ ها را در سبدی آبکشی کنید.سبزی ها را پاک کرده و پــس از شست وشو بــه صورت ریز خرد کنید. برنج و لپه را هم شسته و در قابلمه ای حاوی مقداری آب بریزید و بگذارید تــا بپزد. در صورت دلخواه؛ مقداری زردچوبه نــیــز بــه آن اضافه کنید تــا برنج رنگی شود.

دو عدد پیاز را هم خلالی خرد کنید. ســپــس در داخل تابه کمی روغن بریزید و گوشت چرخ کرده و پیاز خرد شده را بــه همراه کمی زردچوبه در روغن سرخ کنید. بعد از سرخ شدن مواد؛ تابه را از روی اجاق گاز بردارید و سبزی و برنج و لپه را بــه آن اضافه کرده و خوب بــا هم مخلوط کنید. بــه ایــن صورت مواد داخل دلمه آماده می شود.در داخل قابلمه ای کــه قرار اســت دلمه ها در آن چیده شوند؛ یک قاشق غذاخوری روغن مایع بریزید و چند برگ مو را در کف آن قرار دهید.

سپس شروع بــه پیچیدن دلمه ها کنید.برای پیچیدن دلمه ها یک برگ بزرگ را برداشته و مقداری از مواد مخلوط را در میان آن بریزید. ســپــس اطراف برگ را روی مواد برگردانید تــا در واقع بقچه ای از برگ مو درست شود. هــر یک از بقچه ها را بــه صورت وارونه در داخل قابلمه قرار دهید؛ بعد از آنکه تمام بقچه ها را در قابلمه و در کنار و روی هم چیدید؛ 2 لیوان آب و 3 قاشق غذاخوری روغن مایع بــه آن اضافه کنید و روی شعله متوسط اجاق گاز قرار دهید.

پس از جوش آمدن آب؛ شعله اجاق گاز را کم کنید و بگذارید تــا آرام آرام بپزد. اضافه کردن چاشنی آن بــایــد در مراحل پایانی طبخ یعنی زمانی حدود یک ساعت و نیم پــس از شروع پخت انــجـام شود. بــرای درست کردن ایــن چاشنی؛ سرکه یــا آبلیمو را بــه همراه شکر در کاسه کوچکی بریزید و کمی حرارت دهید تــا شکر بــه طور کامل حل شود. ســپــس آن را روی دلمه ها بریزید و بگذارید تــا مرحله پخت دلمه کامل شده و چاشنی خوب جذب آن شود.

نکته1: اگــر چاشنی را در مراحل اولیه پخت اضافه کنید؛ برگ ها سفت می شوند.

نکته2: در صورتی کــه دوست دارید ایــن چاشنی در مواد داخل دلمه نــیــز وجود داشته باشد؛ می توانید مخلوط کردن شکر؛ آبلیمو و سرکه را در مراحل اولیه انــجـام داده و مقداری از ایــن چاشنی را در داخل مواد دلمه هم بریزید و بــا آنها مخلوط کنید.

نکته3: بــا توجه بــه اینکه هــمــه برگ ها بــه صورت کامل و یک اندازه نیستند و احتمالا چاک هایی نــیــز در فرم آنها وجود دارد؛ شما می توانید 2 برگ کوچک چاک دار را روبه روی هم قرار دهید و در واقع برگ بزرگی را بــه ایــن طریق درست کنید.

نکته4: بــرای آنکه دلمه ها بــه حالت پیچیده در ظرف قرار گیرند؛ پیش از پخت؛ زیردستی چینی را بــه صورت برعکس روی دلمه های چیده شده در قابلمه قرار دهید.

طرز تهیه دلمه بادمجان

طرز تهیه دلمه بادمجان

مواد لازم بــرای تهیه دلمه

بادمجان دلمه 3 عدد
فلفل دلمه 3 عدد
گوجه سفت 4 عدد

برای مواد میانی

برنج 1 پیمانه
لپه 4 قاشق غذاخوری
سبزی دلمه 1 کاسه سوپ خوری
پیاز 1 عدد
گوشت چرخ کرده 200 گرم
رب گوجه 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و کمی آبلیمو

برای سس دلمه

رب گوجه 4 قاشق غذاخوری
آبلیمو 2 قاشق غذاخوری
روغن 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و 2 لیوان آب

طرز تهیه دلمه بادمجان

برای تهیه دلمه ابتدا مواد میانیش رو تهیه کنید. مواد میانی ایــن دلمه رو هم میتونید بــه روش مواد دلمه کلم برگ مجلسی کــه در ایــن مطلب آموزش دادم تهیه کنید. بــه ایــن صورت کــه ابتدا برنج رو بــا نصف پیمانه آب و مقداری نمک نیم پز کنید. لپه رو هم بپزید. پیاز ها رو خرد کنید و در ظرفی جدا گانه در روغن بــا کمی زردچوبه تفت بدهید. بعد هم گوشت رو اضافه کنید. کمی کــه تفت خورد رب و نمک و فلفل رو اضافه کنید و بعد از یکی دو دقیقه از روی حرارت بردارید. مایه گوشت رو بــه برنج و لپه اضافه کنید و بــا سبزی ها کاملا مخلوط کنید.

سپس داخل بادمجانها ؛ فلفل ؛ گوجه رو کمی خالی کنید. سرشون رو هم بــه عــنــوان درپوش نگه دارید. من بادمجان ها رو راه راه پوست کندم شما اگــر نخواستید میتونید بــا پوست بگذارید. از مواد میانی داخل بادمجانها و فلفل ها و گوجه ها بریزید. بــه طوری کــه حدود یک بند انگشت از سرشون خالی بمونه. چــون برنج ها میپزه و حجمشون زیاد میشه. اگه از مواد پر باشه بعد از پختن؛ مواد بیرون میریزه. مواد رو کمی فشار بدید تــا مرتب شه.

بادمجانها راه راه رو قبل از ریختن در سس کمی در روغن تفت میدهم بــا همون موادی کــه داخلش اســت ولــی اگه بــا پوست کامل باشه احتیاج بــه سرخ کردن نـیـسـت .

برای سس دلمه

4 قاشق رب گوجه رو در مفداری روغن کمی تفت بدهید و بهش نمک و فلفل و آبلیمو اضافه کنید. بعد هم 2 لیوان آب روش بریزید. مقداری از سس را هم در ظرف کوچکتری بــرای گوجه ها بر میداریم. بادمجان ها و فلفل ها رو در ظرف حاوی سس کــه روی حرارت هست بــه آرومی می چینیم.هر از گاهی بــا قاشق کمی از سس رو روی دلمه ها میریزیم.تا کاملا دلمه پخته شــود فــقــط خیلی مراقب باشید شعله زیاد نباشه بــا حرارت ملایم حدودانیم ساعت .دیگه پختش دست خودتونه ببینید کــه پخته فــقــط له نشه ..

گوجه ها را چــون زودتر میپزند و ممکنه وا برن در ظرفی جدا گانه بــه صورتی کــه بالا گفتم تهیه میکنیم.

بعد از حدود یک ربع بیشتر یــا کمتر باحرارت ملایم می گذاریم تــا بپزد.

دلمه شما آماده اس و میتونید سرو کنید. نوش جان

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه دلمه”

دیدگاه ها بسته شده اند.