طرز تهیه استانبولی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه استانبولی

طرز تهیه استانبولی پلو

مواد لازم :

برنج  1000 گرم
گوجه فرنگی  3000 گرم
گوشت مغز ران گوساله  750 گرم
پیاز داغ عسلی  4 قاشق سوپخوری
روغن  150 گرم
رب گوجه فرنگی  1 قاشق سوپخوری
فلفل  بــه مقدار لازم
نمک  بــه مقدار لازم

طرز تهیه استانبولی پلو :

برنج را تمیز کرده بــا آب نیم گرم چندین بار میشوئیم گوجه فرنگی را آب گرفته بــا دو سه لیوان آب مخلوط می کنیم و روی برنج می ریزیم بطوریکه تقریبا چهار انگشت از سطح برنج بالاتر بایستد در صورتیکه کمتر بود کمی آب اضافه میکنیم یک قاشق سوپ خوری نمک داخل آب برنج میریزیم سه چهار قاشق روغن اضافه میکنیم میگذاریم برنج در آب یکساعت بماند تــا کمی خیس بخورد گوشت را قیمه ای خرد میکنیم بــا پیاز سرخ کرده مخلوط می نمائیم و روی آتش ملایم میگذاریم تــا آب گوشت کشیده شــود و بعد دو سه لیوان آب در گوشت میریزیم و میگذاریم گوشت بپزد .

رب گوجه فرنگی و کمی نمک را بــه گوشت اضافه میکنیم میگذاریم آب گوشت تبخیر شــود ( بــایــد قیمه را قبل از آماده کردن برنج تهیه کــرد ) بعد ظرف را روی حرارت ملایم میگذاریم تــا جوش بیاید و آب آن تبخیر شــود در صورتیکه مغز برنج کمی خام بود مقدار یکی دو لیوان آب گوجه فرنگی یــا آب ساده بآن اضافه می نمائیم و بعد از اینکه ایــن آب هم تبخیر شــد وسط برنج را باز میکنیم و قیمه را لای آن میریزیم و روی قیمه را بــا برنج میپوشانیم در ظرف را محکم میکنیم روی اتش یــا در فر بمدت یکساعت تــا یکساعت نیم دم می کنیم .

استانبولی پلو را می توانیم بــا گوشت چرخ کرده و رب گوجه فرنگی تهیه کنیم بدیهی اســت کــه اسلامبولی پلو بــا آب گوجه فرنگی تازه و قیمه خیلی بهتر میشود ولــی در صورت مصرف رب گوجه فرنگی بــایــد رب خوش رنگ و خوش طعم باشد و مقدار آن در حدود یک لیوان باشد بــایــد برنج را پیمانه کــرد و بــرای هــر پیمانه برنج دو پیمانه آب در نظر گرفت دو سه قاشق از رب را بــا قیمه مخلوط می نمائیم و بقیه رب را در آب برنج حل کرده اسلامبولی پلو را مطابق دستور تهیه می نمائیم و در صورت استفاده از گوشت چرخ کرده گوشت را بــا پیاز سرخ کرده کمی سرخ میکنیم و یک قاشق رب را بــا یک لیوان آب داخل آن میریزیم و در حرارت ملایم میگذاریم تــا آب آن کشیده شــود و بعد از آن استفاده میکنیم .

در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه ایــن غذا بــرای 6 تــا 8 نفر کافیست

پلو استانبولی ؛ استانبولی پلو

طرز تهیه کته استانبولی

مواد لازم کته استانبولی بــرای دو نفر :

برنج
دو پیمانه

گوجه فرنگی
سه عدد بزرگ

سیب زمینی
یک عدد بزرگ

پیازداغ
یک قاشق غذاخوری

کره
30 گرم

آب
دو لیوان

نمک و زردچوبه
به مقدار لازم

طرز تهیه پلو استانبولی :

ابتدا گوجه فرنگی ها را پوست کنده و خرد می کنیم و بــا پیاز داغ و روغن یــا کره درون قابلمه ریخته و نمک و زردچوبه و یک لیوان آب را بــه آن اضافه می کنیم.این مخلوط را روی حرارت ملایم بــه مدت پانزده دقیقه می گذاریم تــا گوجه فرنگی ها پخته شود.

سپس سیب زمینی را پوست کنده و خرد کرده و بــه مواد اضافه می کنیم و بعد برنج را کــه خوب شستیم بــه همراه یک لیوان دیگر آب بــه آن ها اضافه می کنیم.ابتدا حرارت را زیاد کرده تــا بــه جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تــا برنج بپزد.

اگر مقدار آب آن کم بود؛ خیلی کم آب اضافه می کنیم. دقت کنید در ریختن آب خست بــه خرج دهید تــا کته شما شل نشود.وقتی آب برنج خشک شــد حرارت را کم می کنیم تــا کته بــه مدت چهل دقیقه دم بکشد.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه استانبولی”

دیدگاه ها بسته شده اند.