طرز تهیه فلافل

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه فلافل

مواد لازم بــرای تهیه فلافل

نخود      300 گرم
پیاز      1 عدد
جعفری      نصف استکان
سیر     3 حبه
آرد نخودچی     2 قاشق غذا خوری
فلفل سیاه     1 قاشق چاای خوری
زیره سبز     1 قاشق چاای خوری
تخم گشنیز     1 قاشق چاای خوری
تخم مرغ     1 عدد (درصورت تمایل)
نمک     به میزان لازم

طرز تهیه فلافل خانگی بــا نخود

برای تهیه فلافل نخود را بــایــد خیس کنیم. خیس خوردن نخود کمی طول می کشد؛ ولــی اگــر بــه نخود درحال خیس خوردن مقداری نمک اضافه کنیم زمان خیس خوردن نخود نصف می شــود و در عرض دو سه ساعت نخود آب را بــه خودش جذب می کند. بــرای هــمــه حبوبات می شــود از ایــن روش استفاده کرد. ایــن راه حل بــرای مواقعی اســت کــه عجله داریم و از قبل فکرش را نکردیم. راحت ترین راه بــرای طرز تهیه فلافل ایــن اســت کــه بعد از خیس خوردن نخود؛ آن را بــه همراه پیاز و سیر و ادویه و جعفری داخل میکسر یــا همان مخلوط کن بریزیم.

ولی اگــر میکسر در دسترستان نبود می توانید نخود را چرخ کنید و بــه همراه سیر و پیاز رنده شده و جعفری خرد شده ورز دهید. بــرای میکس هم لازم نـیـسـت خیلی مواد را له کنیم. بعد از اینکه میکس کردید؛ آرد را اضافه می کنیم. تخم مرغ را هم بــه مواد اضافه می کنیم و مواد را خوب ورز می دهیم. بعد هم بــه شکل توپ در می آوریم و در روغن سرخ می کنیم .

نکات مهم بــرای طرز تهیه فلافل خوشمزه

1. بــرای طرز تهیه فلافل نخود بــه خاطر آن کــه نفاخی نخود گرفته شود؛ بهتر اســت کــه آن را چند روز قبل خیس کنید و هــر بار آب آن را دور بریزید. حــتـی مــی‌ توانید آن را چند بار بجوشانید و آبش را خالی کنید و ســپــس نخودها را چرخ کنید. بــه ایــن ترتیب کمتر باعث نفخ مــی‌ شوند.

2. ادویه هایی کــه در مواد لازم فلافل گفته شد؛ ادویه های اصلی بــرای طرز تهیه فلافل هستند و پیشنهاد ایــن اســت کــه حتما از هــمــه ادویه ها بــرای تهیه فلافل استفاده کنید.

3. بهترین ادویه بــرای پخت فلافل زیره اســت البته فرقی نمی‌ کــنــد کــه شما زیره سیاه اضافه می‌کنید یــا سبز. افزودن زیره بــه فلافل بــه هضم بهتر آن کمک خواهد کرد.  مــی‌ توانید بــه مایه فلافل کمی هم نعناع خشک اضافه کنید بــه ایــن ترتیب فلافل عطر بهتری پیدا خواهد کرد.

4. هنگام تهیه فلافل دقت کنید کــه نخودها را زیاد چرخ نکنید تــا له نشوند زیــرا در ایــن صورت مایه فلافل وا مــی‌ رود. البته بهتر اســت خیلی هم نخودها درشت نباشند کــه زیر دندان احساس شــونــد بهتر اســت اندازه نخود های چرخ شده کمی از دانه‌ های شکر درشت‌تر باشد.

5. بعضی ها تخم مرغ را بــه فلافل اضافه نمی کـنـنـد و بــه تهیه فلافل تــا همین مرحله بسنده می کـنـنـد ولــی بــه نظر می رسد تخم مرغ حکم چسب را بــرای مواد دارد و باعث شکیل شدن فلافل می شــود و بــه آن زیبایی می دهد. همچنین از خشک شدن فلافل جلوگیری می کند. درباره بیکینگ‌پودر نــیــز بــایــد بگویم کــه فــقــط مقدار کمی از آن را بــه مایه فلافل اضافه کنید تــا باعث پف کردن آن‌ ها شود.

6. بــرای سرخ کردن فلافل؛ آن‌ ها را در ظرفی نچسب و کوچک کــه روغن عمق پیدا کرده است؛ قرار دهید تــا فلافل‌ها بعد از افتادن در روغن داغ بــه کف ظرف برخورد کـنـنـد و بــه سطح بیایند. بــه ایــن ترتیب فلافل خوشمزه و ترد خواهید داشت.

7. بــرای سرخ کردن فلافل‌ها از قالب‌ های مخصوص استفاده کنید و بگذارید تــا روغن کاملاً داغ شود؛ متاسفانه فلافل را بــایــد در روغن زیاد سرخ کــرد تــا هم زیباتر شــود و هم یکدست پخته شود. ولــی می توانید در انتها بــا دستمال روغنش را بگیرید.

8. چاشنی مناسب غذای فلافل فــقــط ترشی است؛ آن هم ترشی انبه؛ بادمجان یــا میوه. البته شما مــی‌ توانید فلافل را بــا کلم شور یــا ترشی نــیــز میل کنید.

9. بهتر اســت نان مناسب بــرای خوردن فلافل پیتا باشد کــه نوعی نان لبنانی اســت و کمی ضخیم‌تر از نان لواش اســت و دو لایه دارد.

10. نوشیدنی پیشنهادی همراه فلافل نــیــز یک لیوان چای نعناع است. البته هندی‌ ها با  غذای فلافل نوشیدنی‌ ای بــه نام لاسی می‌نوشند؛ «لاسی» دوغ شیرینی اســت کــه مواد تشکیل‌ دهنده آن؛ میوه است.

آموزش و طرز تهیه فلافل عربی (اصل)

مواد لازم :

380 گرم باقلای خشک

380 گرم نخود

2 حبه درشت سیر کوبیده

یک عدد درشت پیاز ( ریز خرد شده)

4 عدد بزرگ پیازچه (ریز خرد شده)

فلفل سبز قلمی تند

یک قاشق غذاخوری بیکینگ پودر

3 قاشق غذاخوری آرد یک فنجان

جعفری خرد شده یک قاشق مرباخوری

پودر تخم گشنیز 5/1 قاشق مرباخوری

پودر زیره سبز بــه اندازه لازم

نمک و فلفل بــه اندازه لازم

روغن بــرای سرخ کردن فلافل

طرز تهیه :

باقلا و نخود را از قبل خیس می کنیم. باقلا و نخودهای خیس خورده را پوست می کنیم و بــا گوشت کوب یــا خردکن برقی بــه طور کامل خرد می کنیم. ســپــس سیر؛ پیاز؛ پیازچه و بقیه مواد را اضافه کرده و دوباره له می کنیم تــا نرم شــود و می گذاریم یک ساعت بماند. در آخر گلوله هایی بــه اندازه گردو از مخلوط ایــن مواد بر می داریم و بــه صورت شامی های گردی در می آوریم. آن گاه در یک سینی می چینیم و می گذاریم یک ربع دیگر بماند. ســپــس در روغن فراوان سرخ می کنیم تــا طلایی شود. توجه: – باقلا و نخود از شب قبل خیس شود. در تهیه ایــن غذا می توان فــقــط از نخود استفاده کــرد کــه در ایــن صورت مقدار نخود دو برابر می شود.

نکات تغذیه ای :

فلافل یک نوع غذای لبنانی اســت کــه بــرای افراد گیاهخوار غذای مناسبی می باشد. ایــن غذا بــه علت داشتن حبوبات بــه خصوص نخود؛ پروتئین را در حد کافی و نیاز بدن تامین می کند. نخود نــیــز مانند سایر حبوبات؛ فیبر بالایی دارد. فیبر محلول مانند یک برس زبر؛ سیستم گوارشی را پاک می کند. ایــن نوع فیبر؛ گلوکز (قند) و کلسترول خون را کاهش می دهد. همچنین نیاز بــه انسولین را در افراد دیابتی کم می کند.

طرز تهیه فلافل خانگی ترد و خوشمزه

طرز تهیه فلافل خانگی ترد و خوشمزه

طرز تهیه فلافل خوزستانی

مواد لازم :

نخود خیس شده: 250 گرم

پیاز: یک عدد بزرگ

سیر: 3 حبه

رب گوجه فرنگی: یک قاشق مربا خوری

سیب زمینی آب پز: 1 عدد کوچک

ادویه کاری: 2 قاشق چایخوری

فلفل و نمک و زردچوبه: بــه میزان دلخواه

طرز تهیه :

ابتدا نخود را بــه همراه پیاز و سیر چرخ کرده (نخود چرخ شده بــایــد کمی زبر باشد) ســپــس سیب زمینی رنده شده و رب گوجه و تمام مواد باقیمانده را بــه مایه نخود اضافه نموده و خوب ورز میدهیم. لازم بــه ذکر اســت قبل از سرخ کردن فلافل مقدار کمی آب اضافه کرده تــا مایه نسبتاٌ نرمتر شــود بــا ایــن کار فلافل ترد خواهد شد.

نکات تغذیه ای :

1- هیچوقت بــه مایه فلافل تخم مرغ اضافه نکنید زیــرا طعم واقعی فلافل را از بین میبرد و مانند کتلت خواهد شد.

2- بــرای خوشمزه تر شدن فلافل از فلفل بــه میزان بیشتری استفاده شود.

3- میتوان بجای رب گوجه از یک عدد گوجه فرنگی رنده شده استفاده کرد.

4- بــرای سرخ کردن از ظرف کوچک و گود استفاده شــود بــرای صرفه جویی در روغن و سرعت پخت و شعله اگــر کم باشد فلافل شما نــیــز مغز پخت خواهد شد.

طرز تهیه سس فلافل

یک عدد سیب زمینی آب پز و له شده را بــا ومقداری رب گوجه و فلفل و نمک در آب حل کرده و مواد را میپزیم تــا مایه نسبتاٌ غلیظی بدست آید. ایــن دستور پخت فلافل خوزستان اســت حتماٌ امتحان کنید.

طرز تهیه فلافل بندری

مواد لازم :

تخم مرغ: 1 عدد

سیب زمینی: 1 عدد

نخود: یک فنجان

فلفل: یک چهارم قاشق سوپخوری

فلفل قرمز: قدری

طرز تهیه :
48 ساعت نخود را در آب خیس کنید؛ البته مرتب آب آن را عوض کنید تــا لیز نشود. بعد آن را بــا سیب زمینی چرخ کرده و نمک و فلفل قرمز را بــه آن اضافه کرده خوب مخلوط کنید. بعد از آن تخم مرغ را بــه آن اضافه کرده و باز هم مخلوط کنید تــا بــه شکل خمیر درآید و بعد آن را بــه صورت گرد گرد در آورده و در روغن سرخ کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه فلافل”

دیدگاه ها بسته شده اند.