طرز تهیه لازانیا

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه لازانیا

لازانیا

مواد لازم بــرای 6 نفر

نوار لازانیا      400 گرم
سوسیس ریز خرد شده      200 گرم
ژامبون ریز خرد شده      100 گرم
قارچ خلال شده      5-6 عدد متوسط
فلفل دلمه ای ریز خرد شده      یک عدد کوچک
مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده     روی هم 100 گرم
پیاز ریز خرد شده     یک عدد متوسط
گوجه فرنگی     دو عدد میکس شده
اورگانو ؛ فلفل سیاه     به مقدار لازم
سس گوجه فرنگی     به مقدار لازم
پنیر پیتزای رنده شده و ورقه ای     به مقدار لازم
سس سفید مخصوص     یک استکان

طرز تهیه لازانیا

در ظرف نسبتا بزرگی تــا دو سوم آب میریزیم همراه بــا یک قاشق چایخوری نمک و مقداری روغن مایع میگذاریم بجوشد ... بعد نوار های لازانیا را یکی یکی و بــه دقت داخل آب در حال جوش قرار دهید و بعد از 8-10 دقیقه آب کش کنید .

نکته : موقع آبکش کردن حتما کمی آب سرد روی آنها باز کنید ... تــا حرارت داخل نوارهای لازانیا باعث خمیر شدن آن در زمان پخت نشود .

در ظرفی مقداری روغن بریزید بعد بــه ترتیب ایــن مواد را اضافه کنید :

پیاز ریز خرد شده؛ 3-5 دقیقه بعد سوسیس ریز خرد شده بعد از 5 دقیقه مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده؛ بعد از اضافه کردن مخلوط سویا و گوشت چرخ کرده بــه دلیل خاصیت جذب سریع روغن توسط سویا؛ نیاز دارید تــا کمی روغن بــه تابه اضافه کنید ... بعد از تغییر رنگ کامل مواد قارچ را اضافه کنید و خوب هم بزنید تــا کمی رنگش عوض شــود ( زیاد هم سرخ نشود بهتر اســت ) و در آخر ژامبون را همراه فلفل دلمه ای ریز خرد شده بــه مواد اضافه کنید ... 2-3 دقیقه بعد گوجه فرنگی های میکس شده را بــه مواد بیفزاید و خوب هم بزنید. در ایــن مرحله میتوانید کمی فلفل سیاه و اورگانو نــیــز بــه مایع لازانیا اضافه کنید ... وقتی مواد خوب بــا هم مخلوط شدند شعله را خاموش کنید و اجازه دهید کمی سرد شــونــد .

کف و دیواره های یک ظرف ( ترجیحا ) پیرکس را بــا مقدار خیلی کمی روغن چرب کنید تــا نوارهای لازانیا در آخر پخت بــه راحتی از ظرف جدا شــونــد ... بعد کف ظرف را یک لایه نوار لازانیا پچینید و روی آن را یک لایه خیلی نازک سس گوجه فرنگی بریزید و بــا مایع لازانیا کــه اکنون کمی سرد شده اســت ؛ بپوشانید ؛ بعد روی مواد را اورگانو بپاشید ؛ یک لایه کامل پنیر پیتزا رنده شده بریزید ( طوری کــه تمام سطح مواد را بپوشاند ) و بعد دوباره یک لایه نوار لازانیا بچینید و  همین مراحل را تکرار کنید تــا نوارتان تمام شــود ! یــا مایع لازانیا و یــا فضای ظرف !!

در آخر هم بــا سس سفید مخصوص کل سطح لازانیا را کامل بپوشانید و یک لایه پنیر پیتزای رنده شده بپاشید و در آخر هم سطح ظرف را بــا پنیر پیتزای ورقه ای بپوشانید .

 

سس سفید مخصوص لازانیا

مواد لازم

آرد سفید     1 قاشق غذا خوری سر پر
کره      25 گرم
نمک ؛ فلفل سیاه      بــه مقدار لازم
شیر      یک لیوان

طرز تهیه

ابتدا آرد را کمی تفت دهید بدون روغن و کره و قبل از اینکه رنگش شروع بــه تیره شدن کــنــد ؛ کره را بــه آن بیفزائید و مدام هم بزنید تــا کره نسوزد و بــه خورد آرد برود ... وقتی کره آب شــد و رنگ آرد کمی برگشت ؛ نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب هم بزنید تــا یک دست شــود .

در ایــن مرحله شیر را آرام آرام بــه ظرف اضافه کنید و تند تند هم بزنید تــا مواد ته نگیرند .

تا زمانی مواد را روی حرارت نگه دارید کــه مایع شما تبدیل بــه یک سس غلیظ شــود .

دلیل استفاده از ایــن سس در پخت لازانیا : جلوگیری از خشک شدن لازانیا هنگام گریل شدن ؛ و همچنین بــه دلیل داشتن شیر مانع از پخش شدن مواد در اثر حرارت میشود .

ظرف شما آماده قرار گرفتن داخل فر ( یــا مایکرو فر )  اســت :

در صورت استفاده از فر ؛ نیم ساعت قبل از استفاده فر را بــا حرارت 220 درجه گرم کنید بعد ظرف را در طبقه وسط بــه مدت نیم ساعت قرار دهید .

در صورت استفاده از ماکروفر ؛ پایه بلند مخصوص گریل را وسط سینی گردان قرار دهید و ظرف را روی آن بگذارید ؛ بهتر اســت از برنامه پخت ترکیبی + گریل استفاده کنید ... در ایــن صورت بــا قدرت 450 و زمان 20 دقیقه بــه نتیجه مطلوب میرسید .

نکته : اگــر از ایــن دستور استفاده کردید یــا از دستور فر؛ در یک استکان کوچک تــا نصف آب بریزید و زیر چهارپایه گریل بگذاید تــا مانع از خشک شدن لازانیا شــود .

اگر از دستور گریل خالی استفاده کردید 30-40 دقیقه زمان لازم اســت ( بسته بــه نوع مایکروفر ) در ایــن روش از ترفند استکان آب استفاده نکنید .

** منظور از ظرف نسبتا بزرگ : اندازه ظرف بــه حدی باشد کــه نوار های لازانیا بــه راحتی و بدون نیاز بــه شکستن در آن جای بگیرند ... تــا نوار های سالم و بدون ترک خوردگی داشته باشید .

نکته :

سعی کنید مواد را یک دست خرد کنید تــا هنگام برش زدن لازانیا بــه مشکل بر نخورید .

این روش ؛ روش اصلی و در واقع طریقه پخت لازانیا اســت ... شما میتوانید مواد اصلی را بــه دلخواه تغییر دهید ... مثلا میتوانید بــه جای سوسیس و کالباس و گوشت چرخ کرده ؛ از کدو و بادمجان و سویا بدون گوشت چرخ کرده استفاده کنید ( لازانیای سبزیجات )  یــا هــر چیز دیگری کــه میل داشتید …

راجع بــه سویا ... بــرای دست یافتن بــه طعم بهتر سویا ؛ پیشنهاد میکنم از دو ساعت قبل سویا را بــه جای آب معمولی در شیر خیس کنید ... ایــن عمل هم باعث از بین رفتن بوی ( بــه نظر بعضی ها ) بد سویا میشود و هم طعم بهتری بــه سویا میدهد ؛ و قبل از استفاده سویا را در آبکش بریزید و اجازه دهید کاملا خشک شــود .

آموزش درست کردن لازانیا خوشمزه

آموزش درست کردن لازانیا لقمه ای

یک روش دیگر و ساده تر ( ساده تر هنگام خوردن البته ! ) بــرای تهیه لازانیا وجود دارد :

دو عدد نوار لازانیا را بــه صورت یک علامت + روی هم قرار دهید ... وسط ایــن + را کمی سس قرمز بریزید و بــا مایع لازانیا پر کنید و روی آن اورگانو و پنیر و … بپاشید و یکی یکی نوار ها را ببندید و در نهایت روی آن سس سفید مخصوص را بریزید و باقی مراحل کــه مثل همان روش قبلی اســت ... البته اگــر بــه مزه پنیر علاقه دارید یک ورق درسته پنیر روی آن بگذارید نتیجه بهتری خواهید گرفت .  میتوانید از یک چوب خلال بــرای ثابت نگه داشتن نوار ها استفاده کنید ( در صورت نیاز )

قرار دادن یک لایه ضخیم پنیر ورقه ای مانع از زیادی سرخ و خشک شدن لازانیای لقمه ای میشود و در ضمن بــرای کسانی کــه بــه طعم پنیر علاقه دارند یک لقمه بسیار لذیذ بــه شمار میرود …

آموزش درست کردن لازانیا بــا مرغ

مواد لازم بــرای 4 نفر

لازانیا :                            16 عدد
سُس تند :                       یک قاشق غذاخوری
سُس گوجه فرنگی :           دو قاشق غذاخوری
مرغ پخته و ریش شده :      دو پیمانه
پنیر پیتزای رنده شده :        دو پیمانه
قارچ خرد شده :                 دو پیمانه
آویشن :                           یک قاشق چای خوری
پیاز خرد شده :                 یک عدد
روغن بــرای سرخ کردن :      بــه میزان لازم
پیاز حلقه شده :               بــرای تزئین
گشنیز یــا جعفری خرد شده : بــرای تزئین

طرز تهیه لازانیا بــا مرغ

روغن را درون تابه داغ کرده و پیاز را در آن تفت بدهید تــا طلایی شود.

مرغ را نــیــز بــه آن افزوده و کمی تفت دهید.

سُس تند و سُس گوجه فرنگی را درون تابه بریزید و قارچ؛ آویشن و در صورت نیاز مقدار کمی نمک بــه آن اضافه کنید و کنار بگذارید.

لازانیا را در قابلمه ی بزرگی از آب جوش؛ نمک و روغن بجوشانید.

وقتی ورقه های لازانیا نرم شدند؛ بــا احتیاط آن ها را از درون آب جوش خارج کرده و آبکشی کنید.

روی آن ها کمی آب ولرم بگیرید و روی پارچه تمیزی پهن کنید تــا خشک شود.

فر را بــا دمای 350 درجه ی فارنهایت یــا 185 درجه ی سانتی گراد روشن کنید تــا داغ شود.

یک ظرف مناسب فر انتخاب کرده و کف آن را مقداری روغن و سُس گوجه فرنگی بمالید.

برای هــر رولت چهار ورقه لازانیا را روی هم قرار دهید و بین لایه ها از مایه گوشتی و پنیر پیتزا بریزید. ســپــس لازانیا ها را از یک طرف بپیچید تــا مثل رولت شود.

رولت ها را درون ظرف آماده شده بچینید و روی آن ها مقداری سُس و پنیر رنده شده بریزید.

ظرف را بــه مدت 10 الی 15 دقیقه در فر بگذارید تــا پنیر آن آب شود.

رولت ها را در ظرف دلخواه سرو کنید و روی آن ها را بــا پیاز حلقه شده و گشنیز یــا جعفری تزئین کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه لازانیا”

دیدگاه ها بسته شده اند.