طرز تهیه لواشک

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه لواشک

طرز تهیه لواشک توت فرنگی

مواد اولیه :
توت فرنگی (نصف شده) ۴ و نیم فنجان – ۷۰۰ گرم
شکر ۳/۴ فنجان

طرز تهیه لواشک توت فرنگی

توت فرنگی و شکر را در یک مخلوط کن بزنید تــا پوره و یکدست شوند.

مخلوط را از یک صافی ریز رد کنید و در یک روغن دان بزرگ بریزید.

بگذارید پوره بــه جوش بیاید ســپــس شعله را کم کنید تــا ۴۵ تــا ۱ ساعت آهسته غل بزند و گاهی هم بزنید. باز هم بزنید تــا مخلوط بــه حجم ۱ و ۱/۴ فنجان برسد. بــایــد آنقدر غلیظ شده باشد کــه روی خودش تــا بخورد.

فر را بــا دمای ۲۰۰ درجه فارنهایت (۹۳ درجه سانتی گراد) داغ کنید و کف یک سینی فر را بــا کاغذ روغنی نچسب بپوشانید.

پوره ی داغ را روی کاغذ بریزید و بــا یک کاردک آن را بــه صورت یکدست و یک لایه نازک پهن کنید تــا بــه شکل یک مستطیل ۳۱ در ۲۵ سانتی متر در بیاید.

پوره را ۲ تــا ۳ ساعت در فر بگذارید تــا خشک شــود و کمی چسبناک شــود امــا بــه انگشت نچسبد.

لواشک را بــا همان کاغذ روی یک سینی فر قرار دهید تــا حداقل ۳ ساعت و حداکثر یک شبانه روز بماند و خنک شود.

یک ورقه دیگر کاغذ روغنی روی لواشک بیندازید ســپــس لواشک را بــه همراه کاغذ از سینی جدا کنید. لواشک را برش دهید و بــه شکل دلخواه در بیاورید یــا هــر برش را لوله کنید.

طرز تهیه لواشک آلو

مواد لازم

آلوهای ریز 2 کیلوگرم

آب 1 استکان

بایستی آلوهایی کــه در ته جعبه میوه ها می ماند و بــا قیمت نازل تر خریداری می شــود را انتخاب کنید. و یــا آلوهایی کــه نمی شــود در جلوی مهمان گذاشت یــا ترش مزه و ریز اســت را انتخاب کنید کــه اتفاقا باعث صرفه جویی در تهیه لواشک است.

طرز تهیه لواشک آلو

آلوها را تمیز بشویید و همراه یک استکان آب در قابلمه بریزید. شعله زیر قابلمه را روشن کنید و صبر کنید تــا بجوشد. آلوها از خود آب پــس می دهند. کمی بجوشد تــا آلوها نرم و له شود.

در ایــن مرحله محتویات قابلمه را از صافی عبور دهید. (می توانید از صافی آب کش کردن برنج هم استفاده کنید.) در روی صافی دانه های آلو باقی می ماند و خود آلو بــه ظرف زیر صافی منتقل می شود. دوباره ایــن مواد را بگذارید بجوشد تــا غلیظ شود.

چند سینی انتخاب کنید و روی آنها را پلاستیک اندازید. لواشک را از قابلمه بــه روی سینی بریزید. لواشک بایستی خشک شــود و بهترین و سریعترین راه بــرای ایــن کار آفتاب اســت ولــی در آفتاب و در فضای باز احتمال نشستن مگس و حشرات وجود دارد کــه بــرای جلوگیری از آن؛ روی لواشک ها را بــا توری بپوشانید و در آفتاب قرار دهید. بعد از اینکه کمی خشک شــد بــا چاقو بــه قسمت های مربع یــا مستطیل شکل و بــا اندازه دلخواه برش می دهیم. بعد از خشک شدن می توانید تــا مدت طولانی در ظرف دربسته نگهداری کنید.

طرز تهیه لواشک زردآلو

مواد لازم

زردآلو   دوکیلو
نمک   مقداری

طرز تهیه لواشک زردآلو

برای درست کردن لواشک بــایــد زردآلوها را شسته و هسته ی آن را جا کنید.بعد بــا کمی نمک بگذارید کــه بپزد. وقتی کاملاً پخت آن را از صافی رد کنید تــا پوست آن کاملاً جدا شود. توجه داشته باشید کــه سوراخهای صافی بــه اندازه ای باشد کــه گوشت زردآلو از آن عبور کند.

بعد آن را درون سینی کــه کمی سطح آن را چرب کرده اید پهن کنید. قطر آن بــایــد حداقل یک سانتی متر باشد. آن را جلوی آفتاب قرار دهید. کمی کــه روی آن گرفت یک نایلون تمیز روی آن بکشید تــا میکروب در آن نفوذ نکند. بعد بــا خیال راحت جلوی آفتاب قرار دهید تــا کاملاً خودش را بگیرد و خشک شود.

طرز تهیه لواشک خانگی بــا طعم دلخواه

طرز تهیه لواشک خانگی آلبالو

مواد لازم بــرای لواشک آلبالو بــرای 4 نفر :

آلبالو      1 کیلو گرم
نمک      بــه میزان لازم

طرز تهیه لواشک خانگی آلبالو

برای تهیه لواشک آلبالو ابتدا آلبالو ها را بشویید و خیس خیس روی آن ها نمک بپاشید(کمی) و بگذارید روی شعله تــا پخته شوند

بعد از صافی رد کنید ... البته من تفاله های آن را هم میکس کردم و آخر بــا موادم باز مخلوط کردم ... ایــن طوری بیشتر دوست دارم !

حالا یک نایلون فریزر را باز کنید و مایه را داخل آن بریزید .

جلوی آفتاب بگذارید ... حدودا 2 روزه آماده می شــود !

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه لواشک”

دیدگاه ها بسته شده اند.