طرز تهیه لواشک

طرز تهیه لواشک

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه لواشک
 •  

  طرز تهیه لواشک

  طرز تهیه لواشک توت فرنگی

  مواد اولیه :
  توت فرنگی (نصف شده) ۴ و نیم فنجان – ۷۰۰ گرم
  شکر ۳/۴ فنجان

  طرز تهیه لواشک توت فرنگی

  توت فرنگی و شکر را در یک مخلوط کن بزنید تا پوره و یکدست شوند.

  مخلوط را از یک صافی ریز رد کنید و در یک روغن دان بزرگ بریزید.

  بگذارید پوره به جوش بیاید سپس شعله را کم کنید تا ۴۵ تا ۱ ساعت آهسته غل بزند و گاهی هم بزنید. باز هم بزنید تا مخلوط به حجم ۱ و ۱/۴ فنجان برسد. باید آنقدر غلیظ شده باشد که روی خودش تا بخورد.

  فر را با دمای ۲۰۰ درجه فارنهایت (۹۳ درجه سانتی گراد) داغ کنید و کف یک سینی فر را با کاغذ روغنی نچسب بپوشانید.

  پوره ی داغ را روی کاغذ بریزید و با یک کاردک آن را به صورت یکدست و یک لایه نازک پهن کنید تا به شکل یک مستطیل ۳۱ در ۲۵ سانتی متر در بیاید.

  پوره را ۲ تا ۳ ساعت در فر بگذارید تا خشک شود و کمی چسبناک شود اما به انگشت نچسبد.

  لواشک را با همان کاغذ روی یک سینی فر قرار دهید تا حداقل ۳ ساعت و حداکثر یک شبانه روز بماند و خنک شود.

  یک ورقه دیگر کاغذ روغنی روی لواشک بیندازید سپس لواشک را به همراه کاغذ از سینی جدا کنید. لواشک را برش دهید و به شکل دلخواه در بیاورید یا هر برش را لوله کنید.

  طرز تهیه لواشک آلو

  مواد لازم

  آلوهای ریز 2 کیلوگرم

  آب 1 استکان

  بایستی آلوهایی که در ته جعبه میوه ها می ماند و با قیمت نازل تر خریداری می شود را انتخاب کنید. و یا آلوهایی که نمی شود در جلوی مهمان گذاشت یا ترش مزه و ریز است را انتخاب کنید که اتفاقا باعث صرفه جویی در تهیه لواشک است.

  طرز تهیه لواشک آلو

  آلوها را تمیز بشویید و همراه یک استکان آب در قابلمه بریزید. شعله زیر قابلمه را روشن کنید و صبر کنید تا بجوشد. آلوها از خود آب پس می دهند. کمی بجوشد تا آلوها نرم و له شود.

  در این مرحله محتویات قابلمه را از صافی عبور دهید. (می توانید از صافی آب کش کردن برنج هم استفاده کنید.) در روی صافی دانه های آلو باقی می ماند و خود آلو به ظرف زیر صافی منتقل می شود. دوباره این مواد را بگذارید بجوشد تا غلیظ شود.

  چند سینی انتخاب کنید و روی آنها را پلاستیک اندازید. لواشک را از قابلمه به روی سینی بریزید. لواشک بایستی خشک شود و بهترین و سریعترین راه برای این کار آفتاب است ولی در آفتاب و در فضای باز احتمال نشستن مگس و حشرات وجود دارد که برای جلوگیری از آن، روی لواشک ها را با توری بپوشانید و در آفتاب قرار دهید. بعد از اینکه کمی خشک شد با چاقو به قسمت های مربع یا مستطیل شکل و با اندازه دلخواه برش می دهیم. بعد از خشک شدن می توانید تا مدت طولانی در ظرف دربسته نگهداری کنید.

  طرز تهیه لواشک زردآلو

  مواد لازم

  زردآلو   دوکیلو
  نمک   مقداری

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه لواشک زردآلو

  برای درست کردن لواشک باید زردآلوها را شسته و هسته ی آن را جا کنید.بعد با کمی نمک بگذارید که بپزد. وقتی کاملاً پخت آن را از صافی رد کنید تا پوست آن کاملاً جدا شود. توجه داشته باشید که سوراخهای صافی به اندازه ای باشد که گوشت زردآلو از آن عبور کند.

  بعد آن را درون سینی که کمی سطح آن را چرب کرده اید پهن کنید. قطر آن باید حداقل یک سانتی متر باشد. آن را جلوی آفتاب قرار دهید. کمی که روی آن گرفت یک نایلون تمیز روی آن بکشید تا میکروب در آن نفوذ نکند. بعد با خیال راحت جلوی آفتاب قرار دهید تا کاملاً خودش را بگیرد و خشک شود.

  طرز تهیه لواشک خانگی با طعم دلخواه

  طرز تهیه لواشک خانگی آلبالو

  مواد لازم برای لواشک آلبالو برای 4 نفر :

  آلبالو      1 کیلو گرم
  نمک      به میزان لازم

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه لواشک خانگی آلبالو

  برای تهیه لواشک آلبالو ابتدا آلبالو ها را بشویید و خیس خیس روی آن ها نمک بپاشید(کمی) و بگذارید روی شعله تا پخته شوند

  بعد از صافی رد کنید . البته من تفاله های آن را هم میکس کردم و آخر با موادم باز مخلوط کردم . این طوری بیشتر دوست دارم !

  حالا یک نایلون فریزر را باز کنید و مایه را داخل آن بریزید .

  جلوی آفتاب بگذارید . حدودا 2 روزه آماده می شود !

   

  کلمات کلیدی : از آلبالو توت ( (می (نصف      آب آخر آفتاب آلبالو آلبالو آلو آلو آلوها آلوهایی آماده آن آن، آنقدر آنها آهسته ابتدا اتفاقا احتمال از است است استفاده استکان استکان بایستی البته اما انبیا انتخاب اندازه اندازید انگشت اولیه ای اید این اینکه با باز بازدید باشد باشید باعث باقی باید بایستی بجوشد بخورد برای برسد برش برنج بریزید بریزید بگذارید بزرگ بزند بزنید بشویید بعد بماند به بهترین بپاشید(کمی) بپزد بپوشانید بپوشانید بکشید بگذارید بگیرد بیاورید بیاید بیاید پوره بیشتر بیندازید تا تاروت تر ترش تفاله تمیز ته تهیه توانید توت توجه توری جا جدا جعبه جلوگیری جلوی جوش جویی حالا حجم حداقل حداکثر حدودا حشرات خانگی خریداری خشک خنک خود خودش خیال خیس داخل دارد دارم داشته داغ دان دانه در دربسته درجه درست درون دلخواه دمای دهند دهید دهیم دوباره دوست دوکیلو نمک   دیگر را راحت راه رد روز روزه روشن روغن روغنی روی ریز زردآلو زردآلو زردآلو   زردآلوها زیر ساعت سانتی سریعترین سطح سوراخهای سپس سینی شبانه شد شدن شده شده) شسته شعله شود شود شود چند شود در شوند شوند مخلوط شکر شکل صافی صبر صرفه صفحات صورت طرز طوری طولانی ظرف عبور غل غلیظ فارنهایت فال فر فرمائید فرنگی فرنگی فریزر فضای فنجان فنجان قابلمه قرار قسمت قطر قیمت لازم لازم لازم لازم آلوهای لایه له لواشک لوله ماند مایه متر محتویات مخلوط مدت مربع مرحله مزه مستطیل مقداری من منتقل مهمان مواد موادم مگس می میزان میوه میکروب میکس نازل نازک نایلون نرم نشستن نفر نفوذ نمک نمی نچسب نچسبد نکند نگهداری نیز نیم ها های هر هسته هم همان همراه و وجود ورقه وقتی ولی پخت پخته پس پلاستیک پهن پوره پوست چاقو چرب چسبناک کار کاردک کاغذ کاملاً کردم کردن کرده کش کف کم کمی کن کند کنید کنید کنید کنید) کنیدبعد که کیلو کیلوگرم آب گاهی گذاشت گراد) گرفت گرم شکر گرم نمک گوشت ی یا یک یکدست –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه لواشک”

  دیدگاه ها بسته شده اند.